Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tadios

Kernel32.dll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj zrobiłem formata, wgrałem stery i postanowiłem zainstalować GG. Zassałem, instaluje, uruchamiam i wyskakuje błąd o plikach dll. Później ściągam instalke directx i gdy odpalam pojawia się takie coś:

 

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury DecodePointer w bibliotece Kernel32.dll"

 

Jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem formata, wgrałem sterowniki, resetowałem kompa. Uruchamiam explorera, sciągam firefox'a i gg. Instaluje obydwie aplikacje. Do tego momentu jest ok. Niestety gdy odpalam GG wyskakuje błąd "Nie znaleziono punktu wejścia procedury DecodePointer w bibliotece Kernel32.dll". Postanowiłem sciągnąć Directx'a i jest to samo. Dodam że nie da się wkleić pliku .dll pobranego z neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jakies szczegoly?

 

Czego nie rozumiesz? Koleś zaczyna instalować directa X i mu kernel32.dll wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie błąd gg - spróbuj innej wersji, itp - kernel32 to podstawowa biblioteka systemowa i w żadnym wypadku nie powinno się jej podmieniać - możliwe, że gg wymaga jakiejś nowszej wersji, ale wtedy prawdopodobnie musiałbyś doinstalować sp, np 3 (może masz tylko 1?)

 

u mnie np kernel32 też nie ma chyba? procedury decode pointer - możesz sprawdzić u siebie np process explorer`em -

zaznacz jakiś proces, np winlogon, w dolnym panelu odszukaj kernel32, kliknij prawym, properties, kliknij strings,

potem find, i wpisz DecodePointer - przy okazji w zakładce image sprawdz dokładnie wersję dll - może to gg jest dla nowszych z visty i 7

 

pliku z net oczywiscie nie wkleisz, bo ta dll jest cały czas w użyciu - jeśli masz jakaś nowszą wersje możesz spróbować ją podmienić z konsoli - jedynie w ten sposób zadziała - musisz z konsoli zmienić nazwę starej i nowej -

normalnie zmień nazwę nowej na np kernel33, przekopiuj do folderu system32, w konsoli wpisz

 

cd system32

ren kernel32.dll kernel32.old

ren kernel33.dll kernel32.dll

 

jeśliby po restarcie system nie startował musisz przywrócić starą kernel - po prostu z konsoli znów pozmieniaj nazwy

 

xQQ - ty wszystko rozumiesz, pewnie pracowałeś w ms nad tą dll - tej dll nie wywala, bo gdyby ją "wywaliło" to system by padł, tylko gg nie może skorzystać z jej funkcji\modułu\procedury, bo nie może się zarejestrować jako jej użytkownik (to oznacza wyrażenie nie można znalezć punktu dojścia\wejścia - pliki dll to tzw "bilioteki współdzielone", co znacza, że zawieraja wiele modułów\procedur, z których korzysta wiele programów, które tym samym nie muszą już ich zawierać, i mogą się w ten sposób "odchudzić" - te procedury w większości to funkcje systemowe, i programy w ten sposób mają do nich dostęp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...