Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, tyle mozliwosci, tyle gierek, a tak malo czasu..

 

Ostatnio zakupilem Pokemon Sun i Mario Kart 7, to pierwsze tytuly na 3dsa, jakie mam okazje ogrywac. I czuc niesamowity progres w porownaniu z grami na oryginalnego dsa. Jest moc. Brawo nintendo :thumbup:

 

3ds i jego olbrzymia baza gier to chyba jedyne, co mnie powstrzymuje przed zakupem Switcha. Bo majac ps4 + pc + 3dsa naprawde nie sposob ograc wszystkie fajne tytuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu po marudzę i mnie jedynie powstrzymuje cena :E. Albo to, że jak nie było promocji, to nie było, a jak się pojawiły to na wszystko i weź tu kup wszystko od razu i pójdź z torbami.

Myślałem nad zwykłym 2dsem, ale teraz jednak spodobał mi się n2ds xl, a ten to cenę ma... No zależy jak na to spojrzeć i co komu, ale jednak sam czy z grą wychodził tyle co xbox... Trochę słabo jak się porówna oba sprzęty. I stety bądź nie, postawiłem na razie na niego, bo też jest co tu robić, choć w poki bym pocisnął na święta, tylko te ceny nintendo...

Za 560 mocno go już rozważałem na czarnym piątku, szkoda że cena tylko chwilowa.

Chciałem uniknąć tych sprzętowych zakupów, bo jeszcze zanim klocek doszedł, to już mnie naszło na N i od razu wszystko, a bym siedział spokojnie, to by nie było tych dylematów.

Odpalę sobie Forze na otarcie łez :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 2dsa, obecnie jest za ok 410 z Mario Kart 7 i mysle, ze to nienajgorszy deal... Wielkich spadkow cen raczej sie nie ma co spodziewac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisałeś i odkurzyłeś temat, że o mało jeszcze nie kupiłem 8:E. Na szczęście się powstrzymałem.

Znowu pomyślę w przyszłym roku, jak X mi ostygnie nieco. Teraz nie byłoby czasu i miejsca na więcej platform. "Szkoda", że akurat w tym samym czasie musiałem wybierać.

Obym tylko nie odkładał w nieskończoność, bo jeszcze pominę i wskoczę na switcha.

Edytowane przez Gonzo3211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tego. Kupiłem konsolkę :E.

Sam siebie chciałem oszukać, ale kiedyś musiało się to stać.

Teraz czekam na pokemony, a później to sam nie wiem za co się zabrać.

"Szkoda" że mam jeszcze trochę do pogrania na xboxie, bo tak będę musiał się rozdzielić. Ale zaliczam wszystko co mam na klocu i chyba się żegnamy i wtedy to dopiero będzie.

 

Pierwsze wrażenie super. Nie sądziłem że jest taka lekka, wygląda na takiego masywnego kloca, a tu niespodzianka. Do tego bardzo wygodnie się trzyma, tak jak się spodziewałem :thumbup:

 

Znowu miałem dylemat, bo od których poków zacząć. Ciągle chcę i muszę sprawdzić OR/AS, na poprzednim 3dsie zacząłem od Y, bo były najświeższe, a teraz muszę sprawdzić S/M. OR/AS niestety znowu kolejnym razem :E.

Do tego ponownie muszę przejść ALBW, bo bardzo mi się podobało, luigi mansion po imo rewelacyjnej jedynce, kirby, yoshi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mógłbym. Niewygodnie mi się to trzyma. :P

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest ekstra w porównaniu do o3ds, którego wcześniej miałem.

Zobaczymy po dłuższej grze, ale już mi się podoba. Palce na dużych spustach i kciuki wyprostowane, wygodnie się używa, ekran na zawiasie się nie telepie.

Jedynie co zauważyłem, to że zabrali funkcję energetyczną ekranu? Pamiętam że były stopnie jasności i jeszcze saving on off i się przyciemniał bardziej. Teraz tego nie widzę.

 

Już żałuję że tak późno go kupiłem. Może jakbym wcześniej go zobaczył gdzieś na żywo i pomacał, ale nie ma gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest ekstra w porównaniu do o3ds, którego wcześniej miałem.

Zobaczymy po dłuższej grze, ale już mi się podoba. Palce na dużych spustach i kciuki wyprostowane, wygodnie się używa, ekran na zawiasie się nie telepie.

Jedynie co zauważyłem, to że zabrali funkcję energetyczną ekranu? Pamiętam że były stopnie jasności i jeszcze saving on off i się przyciemniał bardziej. Teraz tego nie widzę.

 

Już żałuję że tak późno go kupiłem. Może jakbym wcześniej go zobaczył gdzieś na żywo i pomacał, ale nie ma gdzie.

 

Tutaj też masz w menu stopnie jasności, poszukaj;) O ile dobrze pamiętam to jest ich 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest. Tylko kiedyś była jeszcze taka dodatkowa opcja pod tą regulacją, a teraz nie ma. Za to widzę jakieś amibo i coś tam jeszcze.

Power save mode chyba.

Edytowane przez Gonzo3211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż nie podobne do mnie. Ale już wiem że i tak zostanie jeden z tych ostatnich zakupów. Raczej wiadomo który :).

Zupełnie jak trzy lata temu gdy też kupiłem dwie konsole na raz i została tylko jedna.

Myślałem że będzie inaczej tym razem, ale nie. Historii nie da się oszukać.

 

Kupiona na allegro, używka. Za to w na prawdę świetnym stanie, nie wtarte nic, jedna widoczniejsza ryska na ekranie, bateria też trzyma raczej dobrze (bo z zegarkiem w ręku nie siedzę), a poki sun wyciskały chyba już prawie wszystko z konsoli. Poprzedniego 3dsa kupiłem takiego wyjechanego, że bez porównania. Chyba na prawdę jak chce się coś upolować, to się upoluje. Trochę cierpliwości i jest. I kasa zaoszczędzona.

Sama konsola ekstra, przenośne granie fantastyczne. W nocy o północy w poki pod kołdrą, coś pięknego :D. Do tego malutka, przenośna, granie gdziekolwiek (cpt. obvious), piękna sprawa.

 

W przyszłym tygodniu uderzam na zakupy. Jakiś pokrowiec, chyba skuszę się na folie bo aż szkoda żeby coś tfu tfu, skoro nadal jest uszanowana, kartę do gier z dsa, smyczki i będzie gicio. I przy okazji coś do wii.

 

Za to pokemony sun... tragedia. Dobiłem do 7h i wystarczy, raczej już w to nie zagram.

Postawiłem na złego konia, ale już mam nowe stare szafiry i w ogóle nie ma porównania. Wystarczy napisać że w jeden dzień mam już 3h :E.

Zostanę przy starych wersjach. Po AS, idą w ruch te z DSa. Gdybym miał kartę to pewnie już bym ciorał, ale te szafiry tyle odkładałem że nie ma tego złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze poki to Leav Green\Fire Red (z klasycznych nowości) albo Crystal, a raczej Heart Gold\Soul Silver, albo ewentualnie Emeraldy (lepsze ruby\sapphire) każda kolejna część przy tych to już bzdurny, dno i kilometr mułu

 

btw: mają być te nowe poki na switch, jak dadzą te durne mega ewolucje znowu, nowe głupie poki zamiast z wyżej wymienionych, czyli te najlepsze koncepcyjnie i bez niepotrzebnych wymysłów, to nie kupuję...

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że temat dla Ciebie :E.

A daj spokój. Już jak czytałem o tych durnotach, to mi się nie podobało, ale ja muszę wszystko zobaczyć na własne oczy. I zobaczyłem. Dla mnie to takie kupsko, że szkoda gadać. Już x/y średnio mi podchodziły, bo były banalne i te ewolucje, ale ostatecznie szło zagrać, ale po zagraniu w sun, to patrzę na nie przychylniej. Choć i tak nie mają podjazdu do starych.

Odświeżone szafiry też trochę zmienione, ale jak dotąd, tylko trochę i jest dobrze jak na razie i chce się grać. Gram w te i tak jak pisałem - następne będą SS :thumbup:. Miałem brać teraz zwykłe silvery, ale mówię, a już tam. Mam co na tera, a później wezmę się za remaster.

Jeszcze jak teraz czytam, że jakieś poki na switcha co mają być, mają mieć jeszcze bardziej uproszczony system walki, to wtf :E. Chyba walki same będą się już odbywać, ustawiasz bota i nara.

Po zagraniu w sun, argument poków na switcha dla mnie przestał istnieć.

Jedynie co ich jeszcze ratuje to kolejny remaster pierwszej generacji. Bez tych durnot.

Widać że ostatnie części to już ewidentnie robione pod amatorów z pokemon gołgoł. Zresztą wszystko się zgadza czasowo, więc tak jest.

Kpina.

Z-moves i mega ewolucje :lol2:.

 

Te black/white też ponoć robią robotę więc też będzie trzeba obadać :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, zgadzam się, te ostatnie ich gry już same się przechodzą, masakra, te OMEGA R&S ponoć też ułatwione względem podstawowych, jeszcze te jakieś coś na zasadzie exp-share co poki się tak łatwo expi że daj spokój, co to za przyjemność :thumbdown: DNO

 

chyba z rok temu grałem na kompie, albo ciut więcej, w emeralda, pamiętam wtedy specjalnie sobie Milotica zdobyłem z Feebasa :E -trochę zabawy, ale warto bo fajny pok, pamiętam też że zdobyłem Pichu z jajka pikachu z bodaj safari czy jakiegoś tam parku do łapania, i zdziwiłem się (a raczej zapomniałem) bo potrafił on unikalny atak, Volt-Tackle, czy Thunder-Tackle, ogółem fajny unikalny atak, warto go mieć :)

 

nigdy też nie używałem legend, zdobywało się tylko po to by mieć, bo gra z nimi to też co to za granie :thumbdown:

 

czytałem też, że żeby zdobyć deoxys'a czy np celebi to trzeba legalnie mieć jakiś ticket nintendo na to, do zdobycia tylko na eventach, a szkoda...

 

EDIT: wiesz o Mirage Island w R\S\E ?:E

 

i tak sobie myślę, że szkoda że nie ma odnowionych wersji yellow :S -bo nie grałem, jedynie kiedyś w podstawówce jak ktoś miał na game boy'u, bo później jak już miałem okazje to z tą grafiką się po prostu już nie da...

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi zaświtała ta wyspa, ale przyznam szczerze że musiałem rzucić okiem na neta i możliwe że trafiłem na nią, ale w r/s/e grałem zaraz po premierze jak tylko dało się grać na emulatorze, a to przecież naście lat temu... Jezu, tyle to lat. I już nie pamiętam.

Exp share, czy jak to się zwało, było chyba już w crystalach z tego co pamiętam. Tylko tam na zasadzie dzielenia expa z jednym pokiem, a nie całą drużyną. Teraz tego nawet nie włączam. Poza tym właśnie się dowiedziałem że tu też są mega ewolucje :E. Na szczęście też nie trzeba używać.

W xy musiałem to włączyć, bo tam exp zapierdzielał jak głupi i jeszcze nie doszedłem do bosa, a starter już nie chciał się mnie słuchać :E.

Przejść to i wracać do prawdziwych poków, bo pozapominam smaczki i dopiero się zdziwię. W AS widzę że też już nie działa to że jak pokemon otruty to zdycha ci w plecaku i ekran "mruga". Kiedyś zawsze czym prędzej do poke centrum jak się nie miało antidotum, a tutaj luz blues.

Te z DSa chyba są jeszcze normalne, SS chyba na pewno? A że kompletnie ominęła mnie ta generacja to będzie co robić.

Jakby podliczyć ile durnot wprowadzili od tamtego czasu... niepojęte co zrobili z tymi grami. Ciekawe jaka to rewolucja będzie na switchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebowałem, to nie było. Teraz niech się fakają :E

Bardziej przydała by się okazja na switcha :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie spieszno to poluj na uzywki, mozna zlapac cos w naprawde fajnej cenie:)

 

Z innej beczki, skonczylem wczoraj Shovel Knight. Przejscie niektorych etapow kosztowalo mnie sporo nerwow, walki z bossami juz mniej, ale generalnie ta gra to kawal porzadnego gameplayu. Polecam wszystkim ktorzy chca poczuc troche nostalgii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet niezła oferta chyba była za 1150, switch + zelda, tylko że pady neonowe, a takich nie widzę u siebie :E.

Nie śpieszno, dlatego na razie tylko liżę przez szybę. Szkoda że po czasie, ale u helmutów widziałem za 305 euro konsole z mario kart, to już niezły zestaw. Ale chyba też to był neon więc meh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed zakupem 3DSXL lub 2DSXL (wersje new). Samemu zbytnio nie jestem zainteresowany platformówkami i jRPG (za dużo grindu i płytkie fabuły), ale chcemy z dzieckiem grać w Pokemony. Głównie w Pokemony. Plus jakieś gry z bajek w stylu Spongebob lub Legenda Avatara. Dawno temu podobało mi się Chrono Trigger i wiem, że jest na DSa (kompatybilność wsteczna). Samemu, swego czasu, grałem w Pokemon Red na Gameboy Color i wiem, że jest to świetna rozgrywka. Jako, że ma siedem lat i dobrze czyta, ale jeszcze nie umie angielskiego, to będę grał razem z nim tłumacząc mu w locie. Ściślej to kupuję to też z myślą o sobie. Nie tylko zwolni mi komputer, ale też chciałbym w coś zagrać konkretnego.

 

O ile ceny gier na konsole są mi znane to te z Nintendo wydają się być bardzo wysokie, nawet używki potrafią kosztować 100 zł za sztukę. Samemu gram wyłącznie na komputerze, przeważnie w grand strategy, (syn jeszcze gra na smartfonie, ale kategorycznie odmawiam płacenia za mikrotransakcje ) i kupujemy gry podczas obniżek, więc jesteśmy przyzwyczajeni do niskich cen, lecz brakuje nam gry związanej z łapaniem stworków. Czasami gramy w mody do Minecrafta z Pokemonami, ale Pixelmon został zawieszony, bodajże na żądanie Nintendo. Ceny jeszcze można przeboleć i kupować tylko wybrane tytuły, jednakże dostępność gier w Polsce jest niska (przejrzałem chyba wszystkie polskie sklepy w internecie, na ogół są te same, najnowsze, tytuły). Nie mogę, nawet na Allegro, znaleźć, choćby, Dragon Ball Origins. Tutaj jeszcze mogę kombinować z ebay... Przechodząc do sedna to zdaje mi się, że Nintendo jest słabo wspierane w Polsce i jest tutaj niewielki rynek dla ich rozwiązań? Od razu zaznaczę, że Xbox i PlayStation nie interesuję mnie, gdyż wolałbym zainwestować w mocny komputer.

 

Przeglądam oferty, czytam subreddity poświęcone 3DS i Nintendo i mam mętlik w głowie. Jestem skłonny dopłacić do New 3DS XL, by zobaczyć jak to 3D wygląda, nadto chodzą słuchy, iż lepiej jest wykonany od wersji 2D, trzyma godzinę dłużej na baterii, bateria jest łatwo wymienialna, głośniki rozsądniej umieszczone i ogólnie jest mnie awaryjna. Choćby taki wątek -

Pytanie czy opłaca się jednak dopłacić? Chciałem kupić wersje 2DSXL z Pikachu na obudowie, ale wersja yellow 3DSa XL z Pikachu wygląda moim zdaniem lepiej, tylko trudno ją dostać (parę ofert na Amazonie i wychodzi to o wiele drożej). Stąd zacząłem szukać jakichś nakładek na obudowę, by dziecko się ucieszyło, ale jest ich dostępna niewielka liczba w Polsce, stąd wraca się do pytania o rynek w Polsce?!

 

Switch na razie nie wchodzi w rachubę. Jest drogi, nie ma bezramkowego ekranu, klasycznych gier o Pokemonach nie ma i poza tym wolę zorientować się, jak dziecku pójdzie w szkole od września zanim zdecyduję się na drogi prezent.

 

Jedna rzecz jakiej nie sprawdziłem to jak wygląda sieć lokalna, rozgrywka w niej? Co jakbym kupił dwie przenośne konsole od Nintendo? Wiem, że np. w Pokemonach da się wymieniać. Sobie i dziecku? Gra się wtedy, w cokolwiek, fajnie?

 

Czy można gdzieś kupić kody do Mistery Gift w Pokemonach?

Edytowane przez Premislaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dopłacić to wyłącznie decyzja kupującego, bo ciężko doradzić. Osobiście kupiłem najtańszy model, bo taki mi odpowiadał w 100%. Przy droższych ile plusów, tyle minusów dla mnie (choćby wykonanie) i była niepewność, a jak nie jestem pewien czegoś na 1000% (że posłuży na lata), to nie kupuję.

Budowa konsoli to jedno, a efekt 3d drugie. Dla dzieci jest to niewskazane. Przy Tobie może być wyłączone, ale to tylko suwak, pyk i włączone. Sam efekt dla mnie to pierdoła (choć sprawdzałem na starszej wersji) i na pewno bym nie dopłacił do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dopłacić to wyłącznie decyzja kupującego, bo ciężko doradzić. Osobiście kupiłem najtańszy model, bo taki mi odpowiadał w 100%. Przy droższych ile plusów, tyle minusów dla mnie (choćby wykonanie) i była niepewność, a jak nie jestem pewien czegoś na 1000% (że posłuży na lata), to nie kupuję.

Budowa konsoli to jedno, a efekt 3d drugie. Dla dzieci jest to niewskazane. Przy Tobie może być wyłączone, ale to tylko suwak, pyk i włączone. Sam efekt dla mnie to pierdoła (choć sprawdzałem na starszej wersji) i na pewno bym nie dopłacił do tego.

 

Też tak myślę. Znalazłem New 2DS XL za 569 zł. Wydaje mi się, że jest to dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...