Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eleKsoN

Kserokopia dowodu bezpieczne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zostalem zablokowany na allegro i teraz juz jest ok i prosza mnie o wyslanie kserokopi dowodu

 

I czy to jest bezpieczne bo nie wiem czy da sie w jakis sposob cos zrobic z takim czyms ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart?

NIGDY NIKOMU NIE WYSYŁAJ I NIE ZOSTAWIAJ KSERA DOKUMENTÓW, o ile nie są dołączane do jakiś umów w twojej obecności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kserem dowodu moga cos zrobic nie wiem wziasc kredyt albo cos jak to tylko na papierze jest ?

 

bo dostalem emial ze oblokuja mi konto jak wysle im ksero dowodu i zaswiadcczenie ze akceptuje regulamin allegro podpisala sie Anna Si..... zespol allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak daaawno temu wysłałem do allegro kopię dowodu osobistego, żeby przerobili konto na moje zamiast ojca.

 

Jak dostali kopie to napisali, że coś takiego jest niemożliwe :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kserem dowodu moga cos zrobic nie wiem wziasc kredyt albo cos jak to tylko na papierze jest ?

 

bo dostalem emial ze oblokuja mi konto jak wysle im ksero dowodu i zaswiadcczenie ze akceptuje regulamin allegro podpisala sie Anna Si..... zespol allegro

zadnego kredytu czy cos nie moga wziac, co najwyzej podszyc sie pod ciebie gdzies w internecie. tylko po co by mieli to robic w takiej firmie jak allegro? procedura normalna, jesli chcesz to konto miec to musisz wyslac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur... ale naprawde mam juz tyle spraw w sadzie :E ze nawet chyba pojde siedziec jak by mnie jeszcze wje... w cos to ladna klapa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiem czy da sie w jakis sposob cos zrobic z takim czyms ?:P

 

Napisz im, że zawieziesz do Poznania Łodzi osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłanie kserokopii dokumentu tożsamości jest dobrowolne. Zostanie ona przez nas zniszczona w ciągu 7 dni od momentu jej otrzymania.

 

tak to pisze fajnie ale mnie przeraza ...:D

 

mam ziomka w lodzi moze jak on by podskoczyl i podal ale na to samo wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego kredytu czy cos nie moga wziac, co najwyzej podszyc sie pod ciebie gdzies w internecie.

 

Kiedyś konto w mBanku zakładało się na ksero dowodu. A mając konto na fikcyjna dane można już wałki robić. Przy czym niebezpieczeństwo jest raczej w tym, że ktoś się pod Allegro podszywa.

 

kur... ale naprawde mam juz tyle spraw w sadzie :E ze nawet chyba pojde siedziec jak by mnie jeszcze wje... w cos to ladna klapa :D

 

Chciałbyś posiedzieć w ciepłej celi z TV za nasze podatki? Ale sąd raczej taki głupi nie będzie i zasądzi $$$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co tyyy !! bez pc-eta nie przezyja dnia rozpier.... bym tam wszystkich :D :D :D

 

no nie wiem co z tym robic do poznania jechac zeby kwitek im dac to nie za bardzo ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem wymagane jest pozostawienie ksera dowodu, w takim przypadku przekreśla się kopię dowodu długopisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już zdarzyło się kilkukrotnie wysyłać ksero dowodu

m.in. do Allegro (też zablokowanie konta - było to kilka lat temu więc nie pamiętam o co chodziło), poczta na o2 (ktoś włamał mi się na konto i zmienił hasło) itd.

Obawiać się chyba nie ma czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś konto w mBanku zakładało się na ksero dowodu. A mając konto na fikcyjna dane można już wałki robić. Przy czym niebezpieczeństwo jest raczej w tym, że ktoś się pod Allegro podszywa.

 

 

 

Chciałbyś posiedzieć w ciepłej celi z TV za nasze podatki? Ale sąd raczej taki głupi nie będzie i zasądzi $$$.

teraz juz nie okazuje sie ksera dowodu do zakladania konta. niech sprawdzi z jakiego maila ktos to wyslal i czy to oficjalny mail allegro i po obawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz nie okazuje sie ksera dowodu do zakladania konta. niech sprawdzi z jakiego maila ktos to wyslal i czy to oficjalny mail allegro i po obawie.

 

 

Akurat to nic nie znaczy, mozna wyslac z jakiego sie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam ten emial dostalem od "Allegro" bez zadnych "@" czy cos tam i zawsze dostawalem od nich taki mail w takim wzorze.

 

Z tym przekreślonym dowodem jest dobry pomysł to by wykluczało podrobienie lub innych rzeczy tylko nie wiem w ilu procent 100%? :P

 

druga sprawa podpisala sie babka pelnym imieniem i nazwiskiem to morze zadzwonic do nich tak i spytac sie ogolnie czy to osoba jest lub pogadac z jakims typem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

To jakiś żart?

NIGDY NIKOMU NIE WYSYŁAJ I NIE ZOSTAWIAJ KSERA DOKUMENTÓW, o ile nie są dołączane do jakiś umów w twojej obecności.

 

 

Ta ta ta ta

 

PS. do allegro śmiało wysyłaj, listem poleconym :E

 

Sprawdzam ten emial dostalem od "Allegro" bez zadnych "@" czy cos tam i zawsze dostawalem od nich taki mail w takim wzorze.

 

Z tym przekreślonym dowodem jest dobry pomysł to by wykluczało podrobienie lub innych rzeczy tylko nie wiem w ilu procent 100%? :P

 

druga sprawa podpisala sie babka pelnym imieniem i nazwiskiem to morze zadzwonic do nich tak i spytac sie ogolnie czy to osoba jest lub pogadac z jakims typem.

 

 

może jak już

 

Oni chcą kserokopie a nie pomazany bubel ...

 

 

A jeszcze coś

 

Adres do korespondencji:

Serwis Allegro.pl

QXL Poland Sp. z o. o.

ul. Marcelińska 90

60-324 Poznań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dane muszą być widoczne, gdy załączam operatorom GSM skan dowodu przy przeniesieniu numeru? Na pewno nie potrzebują ani rysopisu, ani zdjęcia itd. Rozumiem że wszystko poza imieniem, nazwiskiem, peselem, serią i numerem dowodu mogę zamazać i przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam

Przez tyle czasu już spokojnie byś się dodzwonił do operatora i nie musiał podbijać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Matematyka. Zakladajac 5x 1000 PLN na produkt. promka1: 999 PLN oszczednosci = placisz 4k + 1 PLN promka2: 600 PLN zwrotu = placisz 5k, dostajesz 600 zwrotu.   Ale jak juz masz produkty, powiedzmy po: 5000, 4000, 2000, 2000, 1000, to sie robi ciekawiej: promka1: 999 PLN oszczednosci promka2: 1680 PLN zwrotu  
    • Nie wiem na moim C2 nie widzę lipy z dropami do 40 fps albo kwestia samego w VRR w sprzęcie albo jestem od ciebie starszy i oczy już mniej łakome na fpsy. Choć wróć w w wyścigach to ja 120 fps mieć musze  tak więc to też pewnie nie to. 
    • Masz bardzo atrakcyjny budżet, dla tego zaproponuję przesiadkę z obecnego seta na nowy. Trzeba zmienić płytę, procesor i pamięci. Płyta: https://allegro.pl/oferta/asrock-z790-pg-riptide-s1700-4ddr5-hdmi-dp-atx-15304451907 Procesor: https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-14600kf-14-generacja-box-14527986633 Pamięci: https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html Napisz, jaki masz zasilacz. Stare graty sprzedasz na allegro i będzie jakiś zwrot gotówki  
    • 😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości. A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"?  Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów   Edit: pogrubiłem i podkreśliłem istotną sprawę, która już poruszałem, żebyś sobie nie nadinterpretował tego co napisałem. Nie zmienia to faktu, że operator drona nie stoi ponad prawem, chyba że to służby, wtedy może mieć inne regulacje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...