Skocz do zawartości
jarux

Królowa lawet 3.0V6

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecałem, opisze jak wyprowadzić w madzi rozruch na przycisk.

Cała robota sprowadza się do odczytania z schematu instalacji elektrycznej który kabel w kostce stacyjki jest odpowiedzialny za rozruch. W mazdach 323 jest to czarno/niebieski. Żeby rozrusznik kręcił należy go połączyć z +12V które w stacyjce reprezentuje cały czarny kabel. ja u siebie z powodu braku warunków poszedłem trochę na skróty i +12 wziąłem z (osoby o słabym sercu i nerwach nie powinny tego czytać :E)

radia

Nie rozgryzłem jeszcze który kable jest odpowiedzialny za wyłączanie wszystkich zbędnych urządzeń elektrycznych, ale zrobię to aby będę miał czas i będzie w miarę ciepło na dworze.

 

Efekt końcowy:

Edytowane przez jarux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG xd nie łatwiej kupić Renault :E

 

Ale powiem Ci że trochę zachodu z odpaleniem masz

 

A przycisk z cooling.pl :E

Edytowane przez kepa416

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kupować cały samochód skoro zrobienie tego kosztowało mnie 14zł :P Przycisk kupiłem w elektronicznym w Lublinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG xd nie łatwiej kupić Renault :E

Wolę jednak swoją elektronikę niż od nich :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG xd nie łatwiej kupić Renault :E

Wtedy to nie będzie mazda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to nie będzie mazda :P

Dokładnie :D

Wole coś samemu zmajstrować niż przepłacać za gotowe rozwiązanie :P

Edytowane przez jarux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kupować cały samochód skoro zrobienie tego kosztowało mnie 14zł :P Przycisk kupiłem w elektronicznym w Lublinie.

Zrób mi też taki przycisk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś ile jest miejsca w madzi za zegarem? Planuje podmienić zegar na bardziej funkcjonalny tylko nie wiem czy zdołam zmieścić PCB wraz z wyświetlaczem.

 

Zrób mi też taki przycisk :D

Przycisk jest najnormalniejszy jaki można zdobyć. Cały myk polega na znalezieniu który kabel w stacyjce prowadzi do rozrusznika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem Ci, że jesteś kozak, podtrzymuje :D

Poza planem z zegarami, co dalej ? Elektryczny dach ? Skrętne koła z tyłu... :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrętne koła z tyłu... :E ?

Były w 626/MX-6. Jakby podłubać... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej1988 nic co mogło by unieruchomić mazdę :E Planuje w miejsce zegarka wstawić wyświetlacz LCD pokazujący temperaturę otoczenia, temperaturę wewnątrz, czas oraz może temperaturę płynu chłodniczego. Uczę się programować kontrolery AVR więc będzie to fajne wyzwanie :)

 

Po wymianie kół na zimowe łożysko tylnego koła uderzyło z zdwojoną siłą. Przestało szumieć, to teraz odzywa się przy ostrym skręcie. myślałem,że z wymianą będę mógł poczekać do wiosny ale chyba nie będzie mi to dane :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były w 626/MX-6. Jakby podłubać... :E

:o To już Jaruxowi pomysł daliśmy :E

 

Hej1988 nic co mogło by unieruchomić mazdę :E Planuje w miejsce zegarka wstawić wyświetlacz LCD pokazujący temperaturę otoczenia, temperaturę wewnątrz, czas oraz może temperaturę płynu chłodniczego. Uczę się programować kontrolery AVR więc będzie to fajne wyzwanie :)

fajny pomysł :thumbup:

szkoda, że ze Ślunska nie jesteś :(

Edytowane przez hej1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej1988 nic co mogło by unieruchomić mazdę :E Planuje w miejsce zegarka wstawić wyświetlacz LCD pokazujący temperaturę otoczenia, temperaturę wewnątrz, czas oraz może temperaturę płynu chłodniczego. Uczę się programować kontrolery AVR więc będzie to fajne wyzwanie :)

Dobry pomysł. Trzeba mieć konkretny cel i go realizować. Sam się kiedyś chciałem pobawić programowaniem avr czy choćby 8051, ale nie miałem sensownego pomysłu i jakoś padło. Teraz siedzę w sofcie webowym i ledwo mam czas na cokolwiek innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mazda przegięła. Po skończonych wykładach chce wracać do domu, odpalam i słyszę, że się silnik dusi, potrzymałem przez jakieś 15s lekko wciśnięty gaz i się uspokoiło. Do tego dochodzi przygasanie po wciśnięciu sprzęgła ale to jedynie dopóki silnik nie złapie temperatury. jak tak dalej pójdzie to do świąt jałowe nie będą istnieć i tu mam pytanie. Dużo jest zabawy z wyjęciem silniczka krokowego i go czyszczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mazda przegięła. Po skończonych wykładach chce wracać do domu, odpalam i słyszę, że się silnik dusi, potrzymałem przez jakieś 15s lekko wciśnięty gaz i się uspokoiło. Do tego dochodzi przygasanie po wciśnięciu sprzęgła ale to jedynie dopóki silnik nie złapie temperatury. jak tak dalej pójdzie to do świąt jałowe nie będą istnieć i tu mam pytanie. Dużo jest zabawy z wyjęciem silniczka krokowego i go czyszczeniem?

Tyle co odstawić auto do mechanika i odebrać :E

Niekoniecznie to musi być silnik krokowy. Przepustnica, problemy z LPG , po kable WN i świece kończąc :Up_to_s:

Ile masz świece? Bo dokładne objawy dawał Mondeusz kolegi i dopiero Skee trafił na świece i jak ręką odjął jeździ jak nowy :D

Edytowane przez B@ZYLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece nie wiem ile mają ale jutro wykręcę jedną i sprawdzę stan. Kable najprościej sprawdzić czy świecą w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece nie wiem ile mają ale jutro wykręcę jedną i sprawdzę stan. Kable najprościej sprawdzić czy świecą w nocy?

Tak, jeśli nie mają na sobie warstwy brudu i są niesprawne to powinno być widać iskry.

Warto też wziąć drugą osobę i sprawdzić czy iskry "nie latają" jak się przygazuje :P

Noc teraz mamy od 16;30 do 6;30 więc nie powinno być z tym problemu :E

 

Sprawdź, świeca ile ma mieć szczeliny? 3-4 mm?

Edytowane przez B@ZYLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co robić coś jutro skoro można to zrobić dziś :E (tyczy się jedynie samochodów :E)

Nic nie iskrzyło, świeciło oraz mam czucie w ręce czyli kable są ok. Jutro wykręcę świece i zobaczę w jakim są stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam dwa problemy - filtr paliwa, jeśli dzieje się to na benzynie i uszkodzenie parownika, jeśli na LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quattro i chyba masz rację. Sprawdziłem i przygasa jedynie na benzynie. Dziś postanowił nawet 2 razy zgasnąć przy zmianie biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie mała robótka blacharska na wiosnę:

 

rdzassl1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie jestem sam :kwasny:

rok temu robiłem błotniki i znów mi wylazło.

Ale ja już tego robił nie bede, psiknąłem tylko fluidolem żeby nie pożarło jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak umyję EJotkę to zrobię też zdjęcie rudej u mnie.

Szkoda, że w naszym kraju tak rdzewieją auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oceniłem straty po zimie:

- jakieś 3-4 ogniska rdzy łatwe do usunięcia

- nadkole gdzie trzeba robić wstawkę

- parę otarć których wcześniej nie widziałem

 

Okazało się, ze trzeba przyspieszyć wymianę uszczelki pod aparatem zapłonowym:

 

img20110403_00857j8.jpg

 

img20110403_00727m1.jpg

 

 

Przy okazji pierwsza w tym roku wycieczka na działkę skutecznie wybiła mi z głowy obniżanie mazdy o 30mm. Doprowadzają wodę oraz kanalizację na działki rekreacyjną i ciężko przejechać zwykłą osobówką. Przemyśli się to ponownie jak wyrównają drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...