Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dominisia_h_

Błąd RunDLL podczas uruchamiana win 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałam zaznaczyć, że ja po raz pierwszy na tym forum; na komputerach się nie znam więc proszę o wyrozumiałość. Nie wiem także czy ten ten wątek może znajdować się z tym temacie...

 

A problem mój polega na tym, że podczas uruchamiania laptopa (Windows 7) pojawia się błąd RunDLL: Wystąpił problem podczas uruchamiana pliku windrd32.com. Nie można odnaleźć określonego modułu. Mam nadzieję, że ktoś mi z tym pomoże.

 

I jeszcze dwa pytanka: jaka może być przyczyna tego, że nie mogę ustawić aby program AIMP2, którego używam do odtwarzania muzyki odtwarzał wszystkie pliki mp3? Ustawiam, aby program ten otwierał wszystkie pliki mp3 jednak w ogóle jakby go nie wyszukiwało.

 

I czy może mi ktoś napisać co należy zrobić, aby program IDM był 'na stałe' w komputerze? Bez rejestrowania itd. Wiem, że można jakiegoś patcha ściągnąć czy coś jednak nie mogę sobie z tym poradzić...

 

Mam nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi :) Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz i uruchom OTL

Zaznacz opcje Wszyscy użytkownicy, Infekcja LOP, Infekcja Purity i kliknij Skanuj

Log umieść tutaj i podaj link.

Przeczytaj dokładnie instrukcję: Klik

Ściągasz patche i później masz trojany, więc lepiej znajdź darmowy odpowiednik tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Aimp ma jakiś problem z Windows 7 x64.

Nie mam tego systemu i nie mogę tego sprawdzić.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:Reg

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"mssmsgs"=-

 

:Commands

[emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Napisz czy po restarcie nadal będzie ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest wszystko w porządku, błąd się nie pojawia - bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony czas!

 

A jeszcze co do IDM to czy znasz jakiś bezpłatny odpowiednik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten przykładowy program będzie ściagał mp3 prosto z mozilli firefox? Zalezy mi na tym aby np po właczeniu mp3 na wrzucie pokazywało sie okienko do ściągnięcia. Da się to gdzies ustawić w tym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Firefoxa masz dostępne rozszerzenia: Klik

Przykładowo rozszerzenie FlashGot

Gdy zaczniesz odtwarzać wybrany utwór wystarczy kliknąć prawym na stronie i wybrać Media FlashGot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Mam niestety podobny błąd przy uruchamianiu jak był u Dominisi_h. Tyle że u mnie ten plik to msiwxy32.dll. Po uruchomieniu systemu wyskakuje okienko: RunDLL: Wystąpił problem podczas uruchamiana pliku msiwxy32.dll. Nie można odnaleźć określonego modułu.

 

Ściągnąłem ww tu programy. Czy ktoś może mi pomóc? Też nie jestem oblatany w komputerze. Bardzo proszę.

 

Może niepotrzebnie ..nie wiem czy dobrze ale analogicznie przeskanowałem OTL-em i wklejam tu: http://wklej.org/id/689823/

post-291455-13293883847_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom OTL i w polu Własne opcje skanowania wklej ten kod:

 

:OTL
FF:[b]64bit:[/b] - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF64_11_1_102.dll File not found
FF:[b]64bit:[/b] - HKLM\Software\MozillaPlugins\@microsoft.com/GENUINE: disabled File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@microsoft.com/GENUINE: disabled File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@real.com/nsJSRealPlayerPlugin;version=:  File not found
O4:[b]64bit:[/b] - HKLM..\Run: [intelTBRunOnce] wscript.exe //b //nologo "C:\Program Files\Intel\TurboBoost\RunTBGadgetOnce.vbs" File not found
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-4068693170-241343615-999849162-1001..\Run: [MSIDLL] C:\windows\SysWOW64\rundll32.exe msiwxy32.dll,CJxPayKYp File not found
O4 - HKU\S-1-5-19..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-20..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-4068693170-241343615-999849162-1000..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found

:Files
C:\Users\Robert\AppData\Local\{44A55D65-683B-4ED1-93A0-B1688385FFA8}
C:\Users\Robert\AppData\Local\{19447B7D-0CE6-4BE6-AE14-5A1AD53A2FDC}
C:\windows\MusiccityDownload.exe
C:\windows\SysWow64\cis-2.4.dll
C:\windows\SysWow64\issacapi_bs-2.3.dll
C:\windows\SysWow64\issacapi_pe-2.3.dll
C:\windows\SysWow64\issacapi_se-2.3.dll

:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

i kliknij Wykonaj skrypt.

 

Po restarcie wklej plik wynikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po restarcie nie wyskoczyło okno błędu. Od razu pojawił się notatnik z tym wynikiem:

 

All processes killed
========== OTL ==========
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer\ deleted successfully.
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins\@microsoft.com/GENUINE\ deleted successfully.
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins\@microsoft.com/GENUINE\ not found.
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins\@real.com/nsJSRealPlayerPlugin;version=\ deleted successfully.
Registry value HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\ deleted successfully.
Registry value HKEY_USERS\S-1-5-21-4068693170-241343615-999849162-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\MSIDLL deleted successfully.
Registry value HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce\\mctadmin deleted successfully.
Registry value HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce\\mctadmin deleted successfully.
Registry value HKEY_USERS\S-1-5-21-4068693170-241343615-999849162-1000\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce\\mctadmin deleted successfully.
========== FILES ==========
C:\Users\Robert\AppData\Local\{44A55D65-683B-4ED1-93A0-B1688385FFA8} folder moved successfully.
C:\Users\Robert\AppData\Local\{19447B7D-0CE6-4BE6-AE14-5A1AD53A2FDC} folder moved successfully.
C:\windows\MusiccityDownload.exe moved successfully.
C:\windows\SysWow64\cis-2.4.dll moved successfully.
C:\windows\SysWow64\issacapi_bs-2.3.dll moved successfully.
C:\windows\SysWow64\issacapi_pe-2.3.dll moved successfully.
C:\windows\SysWow64\issacapi_se-2.3.dll moved successfully.
========== COMMANDS ==========

[EMPTYFLASH]

User: All Users

User: Default
->Flash cache emptied: 0 bytes

User: Default User
->Flash cache emptied: 0 bytes

User: Public

User: Robert
->Flash cache emptied: 949 bytes

User: UpdatusUser
->Flash cache emptied: 0 bytes

Total Flash Files Cleaned = 0,00 mb


[EMPTYTEMP]

User: All Users

User: Default
->Temp folder emptied: 0 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 0 bytes
->Flash cache emptied: 0 bytes

User: Default User
->Temp folder emptied: 0 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 0 bytes
->Flash cache emptied: 0 bytes

User: Public

User: Robert
->Temp folder emptied: 10943863 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 203928 bytes
->Java cache emptied: 0 bytes
->FireFox cache emptied: 51726386 bytes
->Google Chrome cache emptied: 0 bytes
->Flash cache emptied: 0 bytes

User: UpdatusUser
->Temp folder emptied: 0 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 0 bytes
->Flash cache emptied: 0 bytes

%systemdrive% .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot% .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot%\System32 .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot%\System32 (64bit) .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot%\System32\drivers .tmp files removed: 0 bytes
Windows Temp folder emptied: 1713 bytes
%systemroot%\sysnative\config\systemprofile\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files folder emptied: 32902 bytes
RecycleBin emptied: 0 bytes

Total Files Cleaned = 60,00 mb


OTL by OldTimer - Version 3.2.32.0 log created on 02162012_125510

Files\Folders moved on Reboot...
C:\Users\Robert\AppData\Local\Temp\FXSAPIDebugLogFile.txt moved successfully.
C:\Users\Robert\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5\ONV3QEN3\syncmessage[1].htm moved successfully.
File move failed. C:\windows\temp\CLDigitalHome\CLMS_AGENT_LOG1.txt scheduled to be moved on reboot.
C:\windows\temp\mcafee_0IdbsOKO3PbVnjc moved successfully.

Registry entries deleted on Reboot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możesz uruchomić OTL i wybrać Sprzątanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprzątałem OTL-em. To wszystko czy muszę jeszcze przeczyścić dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, jedynie co jakiś czas profilaktycznie przeskanuj sobie Malwarebytes Antimalware albo podobnym programem.

Twój problem wynikał z błędnego odwołania w rejestrze, który usunęliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam niestety podobny błąd. Po uruchomieniu systemu wyskakuje okienko: RunDLL: Wystąpił problem podczas uruchamiana pliku msipib32.dll. Nie można odnaleźć określonego modułu.

 

Proszę o pomoc.

 

Dodaję plik ze skanu OTL.

 

Pozdrawiam

OTL.Txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O4 - HKCU..\Run: [MSIDLL] C:\windows\SysWOW64\rundll32.exe msipib32.dll,NFTcyFCrFhe File not found

 

uruchom z prawego kliku w trybie administratora regedit w folderze windows, kliknij na klucz

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 

kliknij prawym na wartości MSIDLL w prawym panelu i usuń

 

wygląda na to, że miałeś wirusa, ale jakiś antywirus sobie z nim poradził, i pozostał tylko ten wpis w rejestrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakiego pliku nie może uruchomić rundll - jeśli nie ma informacji ściągnij process explorer, i najedz kursorem na rundll32 - powinna pokazać się informacja, jaką dll usiłuje załadować

 

zauważyłem tylko C:\ProgramData\nhaxmrhd.exe, raczej na pewno wirus; masz chyba mnóstwo śmieci po wirusach, ściągnij ccleaner, jesli nie usunie np plików html z folderu local usuń ręcznie, raczej na pewno śmieci; usuń też foldery typu

C:\ProgramData\muufuiplovgpysd

 

prawdopodobnie to ten ucięty wpis

 

O4 - HKU\S-1-5-21-3806852587-1560333345-3380396214-1000..\Run: [Corel] rundll32.exe C:\Users\Daniel\AppData...

dalej chyba folder corel..itp, sprawdz, czy jest tam jakaś dll, ewentualnie sprawdż wpis w rejestrze, klucz=users, klucz run jest w Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 

uruchom regedit w windows z prawego kliku w trybie administratora

 

masz jeszcze corel, czy odinstalowany? - masz jeszcze wpis w hklm..\run - CorelDRAW Graphics Suite 11b, ścieżka do klucza run taka sama jak w users, hklm=local machine

 

ewentualnie w ccleaner, narzędzia - autostart zaznacz te wpisy (corel), i usuń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie chciałem zakładać nowego tematu, a znalazłem ten podobny do mojego. A więc, dzisiaj odpaliłem komputer, i komunikat: Wystąpił problem podczas uruchamiania pliku C:\Users\xxx\AppData\Local\beimopx.dll Odmowa dostępu.

Nie mam pojęcia o co chodzi. Proszę o pomoc.

 

screen: http://iv.pl/images/36770331560563680112.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirus - nie ma takiej dll - przeskanuj np mawarebytes, etc

 

ewentualnie ją usuń - nacisnij F8 po zgaśnięciu ekranu biosu, wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia, i wpisz polecenie

 

del C:\Users\xxx\AppData\Local\beimopx.dll

 

xxx - nazwa konta

 

potem sprawdż w ccleaner - narzędzia - autostart, czy nie ma czegoś z rundll w autostarcie, jeśli jest usuń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I ja mam także podobny problem. Podczas uruchamiania systemu 'wywala' mi informacje podobną jak powyżej 'Wystąpił problem podczas uruchamiania pliku msitin32.dll. Nie można odnaleźć określonego modułu'.

Przyznaję się że 2 dni używałem komputera bez ważnej subskrycji programu antywirusowego (praktycznie go w ogóle nie było).

Po zaktualizowaniu klucza w Nortonie, zrobiłem pełne skanowanie systemu i nic. Następnie trochę podziałałem tak jak sugerowaliście innym użytkownikom powyżej - mianowicie posprzatałem OTL'em, przeskanowałem programem 'Malwarebytes' Anti-Malware', usunałem stare punkty przywracania i pliki tymczasowe za pomocą funkcji oczyszczania dysku. Niestety nic nie pomogło :-(

Nie wiem czy to jakoś negatywnie wpływa na pracę laptopa (na pierwszy rzut oka nic nie widać) ale proszę Was bardzo o pomoc i z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma jej w ccleaner - narzędzia - autostart

 

jeśli nie posprawdzaj klucze run jak w poście #21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...