Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii 'gejmingowej' na telefonach Asus chyba właśnie pozamiatał... Jeszcze ten ekran OLED 120Hz i bateria 6000mAh.

 

Problemem tej platformy nigdy nie były możliwości techniczne tylko brak płatnych gier na Androida. Mnie pay walle i gameplay nastawiony na grind skutecznie zniechęciły do grania na tej platformie nie licząc najprostszych graficznie gier logicznych. Bez gier takich jak Legends of Zelda albo Xenoblade Chronicles Android jako platforma do gier nie ma znaczenia.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem tej platformy nigdy nie były możliwości techniczne tylko brak płatnych gier na Androida. Mnie pay walle i gameplay nastawiony na grind skutecznie zniechęciły do grania na tej platformie nie licząc najprostszych graficznie gier logicznych. Bez gier takich jak Legends of Zelda albo Xenoblade Chronicles Android jako platforma do gier nie ma znaczenia.

 

dokładnie , chociaż ja ostatnio doczekałem się świetnego portu jednej z moich ulubionych gier "Stardew Valley" i o dziwo na smartfonie gra się całkiem przyjemniej i gra w niczym nie ustępuje wersji na pc czy konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znów w serwisie. 4 reklamacja z czego trzecia rękojmia.

Zobaczymy co teraz powiedza

to już nawet nie jest śmieszne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ostatni resecik był w dniu odebrania z serwisu i podpięcia pod ładowarkę. Później tylko na niej ladowalem, ale obraził się i działal poprawnie.

A że HTC się odezwalo i poprosili o wysyłkę na serwis to wysłałem.

Oczywiście za pośrednictwem sklepu z tytułu rękojmi ;)

 

A że idzie już 4 raz to wina raczej sklepu, że nie zgodził się na wymianę, zgodnie z sugestią HTC.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według recenzji gsmarena, ekran w ksiajomi A3

* 720p+ z pentile;

* Dość ciemny ~360nitów;

* Jasność minimalna będzie wypalać oczy w ciemnościach ~15nitów;

* Przeciętna reprodukcja kolorów.

 

Generalnie szrot w tej cenie. Smartfon dostał 4/5 gwiazdki, mimo że jeden z najważniejszych elementów po prostu zawodzi :hmm:

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż moje A1 nagle nie takie złe się okazało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@smilehunter

Dostał tyle za resztę. Chociaż ekran bardzo ciemny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że względem MSRP Mi CC9e dorzucili do ceny A3 aż €80. Aż tyle kosztuje "android one".

 

Inaczej mówiąc, odjąć 80 euraczy i za 749zł byłby bardzo fajny smartfon. (i nazwę zmienić na A3 Lite)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już brać a3 mimo tej rozdzielczości, ale jak ma mi wypalać oczy w ciemności to musze sie ponownie zastanowić :D ehh dlaczego nie ma alternatyw z tą baterią i rozmiarem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem, xcover 4 ojca właśnie dostał update do Androida 9 z czerwcowymi poprawkami + One UI 1.0. Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, bo już jedna duża aktualizacja była dla tego modelu, a to ponad 2 letni już smartfon. Samsungu, właśnie mi zaimponowałeś.

 

Śmiechem żartem, "w moim środowisku" teraz Android Pie ma 100% udziałów :lol2: A2 lite, Mi 8 Lite, Z3 Play, xCover4 - Nie widzę problemu z fragmentacją androida ;)

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem, xcover 4 ojca właśnie dostał update do Androida 9 z czerwcowymi poprawkami + One UI 1.0. Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, bo już jedna duża aktualizacja była dla tego modelu, a to ponad 2 letni już smartfon. Samsungu, właśnie mi zaimponowałeś.

 

Śmiechem żartem, "w moim środowisku" teraz Android Pie ma 100% udziałów :lol2: A2 lite, Mi 8 Lite, Z3 Play, xCover4 - Nie widzę problemu z fragmentacją androida ;)

 

a no jest, popularność tego telefonu nadal duża - zrobili też jego następce xcover 4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem, xcover 4 ojca właśnie dostał update do Androida 9 z czerwcowymi poprawkami + One UI 1.0. Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, bo już jedna duża aktualizacja była dla tego modelu, a to ponad 2 letni już smartfon. Samsungu, właśnie mi zaimponowałeś.

 

Śmiechem żartem, "w moim środowisku" teraz Android Pie ma 100% udziałów :lol2: A2 lite, Mi 8 Lite, Z3 Play, xCover4 - Nie widzę problemu z fragmentacją androida ;)

Aż zerkne czy u mojego ojca się pojawiła też aktualizacja. Swoją droga od update do 8.1 ten telefon mimo raptem 2GB ramu chodzi całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę, że odświeżony xCover 4s dostał po prostu szybszy SoC + RAM? USB-c i trochę wyższy sar w gratisie.

 

Wiadomo, po co zmieniać coś, co jest dobre itp bzdury, ale mogli by się tu pokusić o uwspółcześnienie tej konstrukcji. Szczególnie, że kwota za urządzenie nie jest jakaś mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie, co polecacie, szkło hartowane czy hybrydowe? Zawsze miałem hartowane, ale dzisiaj widziałem u sąsiadki hybrydowe. Cieniutkie, czytnik w ekranie śmigał jak bez szkła. Warto? Jak z wytrzymałością?

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiś 2 lat używam wyłącznie hybrydowego (flexible glassy od 3mk) u siebie + w rodzinie też polecam. Jedyny jego spory mankament, że się mocno rysuje (ale to rysy widoczne jedynie na wygaszonym ekranie) i w przypadków ekranów 2D nie wygląda zbyt dobrze, bo nie pokrywa całego przodu telefonu. Co do wytrzymałości wg mnie na ogromny plus. Kilka gleb telefony zaliczyły i nigdy nic się dla hybrydy jak i ekranu nie stało ;)

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź:) Mam jeszcze dwa pytania. Czytałem na forach, że łatwo się odkleja, ale to były wpisy z 2015/16 roku. Skoro o tym nie wspomniałeś, to rozumiem, że nie ma już z tym problemu? No i mocno się rysuje, ale bardziej, niż ekran by się porysował bez szkła/etui? I tak noszę telefon w etui portfelu, bo mam wybitne szczęście do zbijania szybek. Dwa telefony mi się zbiły przy pierwszym upadku, oba razy, jak goniłem swojego psa :E A na oku mam właśnie szkło hybrydowe od 3mk;)

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również używam hybrydowego od 3mk lub fabrycznych. Na poprzednich telefonach używałem folii z mediamarkt za 80zł, efekt gumy dość dziwny, ale o wiele mniej psuje kontrast wyświetlacza i reaguje na słońcu niż np ta hybrydowa od 3mk.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo mi się nie odkleja, aczkolwiek ostatnio mam taki dziwny nawyk, że lubię się bawić rogami i sam sobie je odklejać :D Ale trzyma się dobrze nawet jak się je celowo odklei, nie ma żadnych pęcherzyków powietrza ani nic takiego. Ja jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam pytanie odnośnie szkła na ekran. Z narzeczoną mamy Huawei P30 Pro i na ekranie założone szkła hartowane od 3MK. U mnie już widzę że się odkleja w górnym rogu natomiast narzeczona od samego początku walczy ze szkłem gdyż cały czas się odkleja pod notchem. Chyba 8 razy już reklamowala. Czy to wina szkła czy telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szkło/folia nas ekranie to prawdziwy koszmar, strasznie wygląda i psuje cały feeling ale ja nigdy w życiu jeszcze nie używałem na żadnym telefonie etui. Zawsze mi się te wynalazki kojarzyły z domami publicznymi i naciąganiem na drinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze noszę w etui, nie lubię płacić 2-3k za coś, co po trzech miesiącach wygląda na zniszczone. Kwestia gustu. Wracając do tematu, mam już mk3 na swoim oppo i generalnie wrażenie są znacznie lepsze, niż że zwykłym szkłem. Nie rzuca się tak w oczy, czytnik w ekranie śmiga znacznie lepiej, praktycznie jakby nic nie było na ekranie. Wrażenia estetyczne bardzo na plus, przy sztucznym świetle nie widać, żeby coś było na ekranie, w świetle słonecznym jest trochę bardziej odblaskowe, niż szkło hartowane, ale oprócz tego, że się błyszczy, to widoczność nie jest gorsza. W ekranie nie odbija się otoczenie, jak na ekranach ips, po prostu ekran się błyszczy. Jak nie będzie się odklejać, to uznam, że zmiana nie była na plus, tylko na ogromny, wielki plus. No i jest szersze, niż szkło hartowane na ten model, więc ładnie ogarnia ekran.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dlatego mam inne podejście, bo mało kiedy używam telefonu dłużej niż 10-12 miesięcy i od kilku lat jednak przez większość czasu mam prawie ciągle drugi dodatkowy telefon więc zużycie eksploatacyjne jest stosunkowo niewielkie. Zastanawiam się nad wymianą s9 plusa na wersje ze Snapdragonem, bo ogólnie soc w tym telefonie mimo, że o roj nowszy jest gorszy praktycznie pod każdym względem niż Snapdragon 835 z S8 i Pixela 2. Odczucia jeśli chodzi o nagrzewanie obudowy, prądożerność nie są najlepsze. Można zmienić plan zasilania na zbalabsowany tak jak jest domyślnie ale wtedy wydajność GPU spada poniżej akceptowalnego poziomu, dochodzi nawet do gubienia klatek animacji. Identycznie wygląda to na kirinach, tam też jest tryb wysokiej wydajności i kirin 970 zachowuje się tak samo jeśli nie gorzej. Nie jest to coś co robiłoby diametralną różnicę ale skoro 2 letni S8 plus na którym nigdy nie był czyszczony system działa idealnie i jednocześnie lepiej niż nowy s9 plus to jest to żałosne.

 

Zastanawiam się czy zamienić tego s9 plusa na s9 plusa ze Snapdragonem czy kupić sobie S10. Na ile przydatny jest ten drugi aparat w S10? Nigdy nie miałem rzeczywiście podwójnego aparatu oczywiście nie licząc protezy w postaci teleobiektywu, a nie wiem czy wykorzystam ten drugi aparat. Wady S10 to oczywiście dziura w ekranie i słaby czytnik palca bez alternatywy w postaci czytnika tęczówki, pewnie głośnik do rozmów też będzie dziadowski jak w mi mixie 2 i nie kierunkowy przez brak ramki co oznacza, że rozmówcy nie słyszysz dokładnie ale za to wszystkie osoby w pomieszczeniu są w stanie powtórzyć co mówił, do tego dochodzi brak diody powiadomień. Nie za dużo tych kompromisów jak na brak pół centymetra ramki? Ciekawe co z czujnikiem zbliżeniowym i światła - u Xiaomi to było poniżej poziomu żenady. Zalety to druga kamera i więcej ramu, w wersji ze Snapdragonem również wspaniały soc, wersja z exynosem - odpada, nie dotykam tego więcej.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy telefony, służbowy(ale niestety za własne pieniądze), swój i na rower, bo szkoda mi latać z drogimi telefonami na rowerze w deszczu i błocie. Swoje zmieniam dość często. Prywatny też na rok około, służbowy maksymalnie co dwa. Ten na rower, jak się rozleci. To nie zmienia faktu, że bez etui ślady użytkowania pojawiają się bardzo szybko, a ja jestem uczulony na rysy itp. Po dwunastu miesiącach miałbym tak porysowany ekran, że bym nerwicy dostał. Albo obchodzisz się z telefonem jak z jajkiem, albo masz wysoką tolerancję na uszczerbki wizualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy telefonu są ze szkła problem jest marginalny. Owszem pojawiają się rysy ale nic co rzeczywiście mogłoby psuć wygląd. Horrorem dla mnie są metalowe unibody, a nawet sam tył. Praktycznie zawsze pojawiają się rysy, często głębokie, wyraźne odpryski, wgniecenia a nawet deformacje. Bardzo dobrym materiałem, jeśli jest dobrej jakości to nawet lepszym od szkła jest plastik o ile nie jest lakierowany. Niestety najbardziej narażone nas uszkodzenia są boczne ramki, a te niemal zawsze są z metalu, dużo lepsze byłyby z odpowiedniego twardego tworzywa sztucznego czyli plastikowe ewentualnie ceramiczne. Ogólnie nie mam problemów ze zużyciem i zmęczeniem telefonów o ile te nie są blaszane, bo wszystkie blaszane teflony po roku wyglądają jakby używał ich robol na budowie bez casa.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...