Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ?

 

Z ciekawości poszukałem na internecie, to żadnych negatywnych informacji o tym. Po prostu telefon uczy się jak go używasz a potem dostosowuje zasoby bardziej pod Ciebie, czego efektem jest dłużej trzymająca bateria.

Bo adaptacyjna bateria niestety, ale mocno ubija procesy w tle i jest cholernie irytująca. I mówi to osoba, która od ponad roku używa telefonu z czystym androidem. Na oreo wszystko było ok, ale na Pie z adaptacyjną jest jak we wszystkich chińczykach niestety. Mimo czystego androida zdarza się u mnie, że np. powiadomienie o mailu (gmail) potrafi przyjść dopiero po ponad 5h co jest kpiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo adaptacyjna bateria niestety, ale mocno ubija procesy w tle i jest cholernie irytująca. I mówi to osoba, która od ponad roku używa telefonu z czystym androidem. Na oreo wszystko było ok, ale na Pie z adaptacyjną jest jak we wszystkich chińczykach niestety. Mimo czystego androida zdarza się u mnie, że np. powiadomienie o mailu (gmail) potrafi przyjść dopiero po ponad 5h co jest kpiną.

 

 

wypraszam sobie, oppo nie ma takich problemów na inteligentnym zarządzaniu energią :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo adaptacyjna bateria niestety, ale mocno ubija procesy w tle i jest cholernie irytująca. I mówi to osoba, która od ponad roku używa telefonu z czystym androidem. Na oreo wszystko było ok, ale na Pie z adaptacyjną jest jak we wszystkich chińczykach niestety. Mimo czystego androida zdarza się u mnie, że np. powiadomienie o mailu (gmail) potrafi przyjść dopiero po ponad 5h co jest kpiną.

 

 

wypraszam sobie, oppo nie ma takich problemów na inteligentnym zarządzaniu energią :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo adaptacyjna bateria niestety, ale mocno ubija procesy w tle i jest cholernie irytująca. I mówi to osoba, która od ponad roku używa telefonu z czystym androidem. Na oreo wszystko było ok, ale na Pie z adaptacyjną jest jak we wszystkich chińczykach niestety. Mimo czystego androida zdarza się u mnie, że np. powiadomienie o mailu (gmail) potrafi przyjść dopiero po ponad 5h co jest kpiną.

Mam ze 3 tyg mi mix 3 mam włączoną tę opcję i na razie nie mam żadnych problemów. Powiadomienia wszystko przychodzą i to nawet szybciej niż na poprzednim telefonie, bo był czas że stary też był zalogowany do gmaila i msg i na nowy przychodziły szybciej niż na stary, gdzie ja w tym czasie siedziałem na laptopie.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacyjna bateria to zwykły task killer w wersji lite w połączeniu z nie konfigurowalnym ram boosterem. Całe inteligentne działanie polega na tym, że bije aplikacje, których nie otwierasz. Jeśli telefon leży na biurku i powiadamia o zdarzeniach z evaya, gmaila, skypa czy czegokolwiek innego, a użytkownik nie reaguje na te powiadomienia, bo w pracy odpowiada na nie używając pc, w domu tableta czy czegokolwiek innego to aplikacje będą ubite wraz ze wszystkimi procesami działającymi w tle związanymi z tymi aplikacjami. To samo dotyczy powiadomień, na które co do zasady się nie reaguje np. o ruchu drogowym itp. To jest żenujące, bo jeśli jakiejś aplikacji nie używam to ją wywalam, dużej części aplikacji pozornie nie używam ale reaguje na powiadomienia w dla siebie wygodny sposób a aplikacje są na telefonie właśnie tylko ze względu na powiadomienia. Rozumiem, że to działa dobrze jak np. ktoś skypa używa tylko na telefonie ale w przypadku kiedy w pracy użytkownik używa przykładowo skypa na innych urządzeniach to będzie on ubijamy w sposób maniajalny przez adaptacyjną baterie. To jest żenujące, w czasach szybkiego i taniego internetu dostępnego wszędzie nikt już poza specyficzną grupą osób nie magazynuje aplikacji, które przydadzą się dwa razy w roku, bo można skorzystać z wersji webowych albo ewentualnie pobrać aplikację w 15s. Aplikacje, które są zainstalowane domyślnie powinny działać bez restrykcji, a jeśli Google chce być takie innowacyjne to niech zrobi to z głową współpracując z programistami wdrażając mechanizmy wywalania nieużywanych aplikacji albo zdalne ich działanie bez uruchomieniowego klienta na smartfonie. To co teraz zrobili to jakaś proteza oszczędzania energii jakie z założenia powinno być opcjonalne, dodatkowo proteza ta sama się konfiguruje na podstawie kulawych algorytmów wykorzystania danej aplikacji na urządzeniu.

 

Swoją drogą dałem przykład Skypa ale akurat Skype nie należy do aplikacji szczególnie dotkniętych problemem, bo jak się domyślam zaraz ktoś mi odpisze, że mu działa jak wszystko inne. Mechanizmy działania adaptacyjnej baterii są ramowo opisane i można przecież napisać dziesiątki przykładów kiedy najprawdopodobniej ta funkcja zadziała wbrew logice i nieprawidłowi z punktu widzenia użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczyło, że adaptacyjna bateria postanowiła zamrozić appkę zegara, przez co budzik nie zadzwonił. Jeśli te AI ma się uczyć takich podstaw, to ja wysiadam z tego pociągu.

 

Co do baterii - porównywałem to z innymi użytkowaniami A2 Lite. Wiadomo, każdy inaczej z telefonu korzysta, to ciężko porównać - ale nikt z włączoną adapatacyjną baterią nie osiągał zauważalnie lepszych wyników od moich. To samo pisałem wcześniej o MIUI, które w standardzie zamyka wszystko jak leci - rekordów na baterii te urządzenia nie biją.

 

btw. 14 miechów z A2 Lite. Według niektórych ten xiaomi już dawno powinien się rozlecieć, a tu drania nawet nie widzę na co wymienić.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam z prawie dwu letniego A1 ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tymczasowo 2 letniego Redmi 4X, przeżył lądowanie na asfalcie, parę innych upadków i nic mu nie jest, nawet nie jest obdarty / porysowany. Akurat jakość wykonania Xiaomi jest bez zarzutu, jedynie to nieszczęsne MIUI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to mojej mamie, która ma chyba rocznego x4. Od pół roku zanosze na gwarancję, bo ekran wylał i głośnik nawala. I sam nagrywa rozmowy mimo wyłączenia tego w opcjach.

 

Można się przepychac pojedynczymi przypadkami

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim budżetowcu jak umidigi a5 pro

 

mój obecny redmi 6a trochę niedomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim budżetowcu jak umidigi a5 pro

 

mój obecny redmi 6a trochę niedomaga

 

zrobiłbym research jak jest zrobione oprogramowanie. Bo tak naprawdę to serce telefonu - cała reszta to tylko dodatek. Tanie marki są tanie, bo mają często skopane oprogramowanie które uniemożliwia normalne używanie telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłbym research jak jest zrobione oprogramowanie. Bo tak naprawdę to serce telefonu - cała reszta to tylko dodatek. Tanie marki są tanie, bo mają często skopane oprogramowanie które uniemożliwia normalne używanie telefonu

 

Z tego co się orientuję to telefony z procesorami mediateka są zazwyczaj słabo zoptymalizowane bo nie ma narzędzi do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to telefony z procesorami mediateka są zazwyczaj słabo zoptymalizowane bo nie ma narzędzi do tego.

 

 

trochę gówno prawda - przykład Oppo Reno Z, Xiaomi Note 8 Pro, Większość flagowcych Sony (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche prawda bo te telefony sa na rynku nie dlugo a to wychodzilo jak sie ich troche uzywalo, oppo jest juz jakis czas ale redmi note 8 pro jest swiezym produktem ale z recenzji wynika ze to killer, ale niedlugo bedzie wersja z snapem 730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche prawda bo te telefony sa na rynku nie dlugo a to wychodzilo jak sie ich troche uzywalo, oppo jest juz jakis czas ale redmi note 8 pro jest swiezym produktem ale z recenzji wynika ze to killer, ale niedlugo bedzie wersja z snapem 730

 

 

to w takim razie wróćmy do budżetowych xiaomi na p22/20, flagowych sony (ktore notabene były jednymi z szybszych telefonów na tamte czasy) i większość samsungow które są na exynosach (to takie mediateki na sterydach :E)

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę gówno prawda - przykład Oppo Reno Z, Xiaomi Note 8 Pro, Większość flagowcych Sony (:

 

to się jeszcze okaże jak będa z rok na rynku , na razie wiadomo że na premiere jest wszystko na tip top. Wszystko wyjdzie później jak będa kolejne aktualizacje czy też może ich zabraknie. Z drugiej strony jeżeli wszystko działa na starcie to co naprawiać ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale update itd. nowsze androidy, to ciekawi, jak wyglada wsparcie posprzedazowe, wiadomo ze na snapach nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smilehunter @huudy @Ard'aenye

W zeszłym tygodniu przesiadłem się na mi 8 6/64. Już w pierwszym dniu zaliczył glebę bez plecków na panele z wysokości 1.2+- metra :E. Nawet śladu nie ma. Oby mi posłużył parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 8 Pro, Note 8 & OnePlus 7 Pro Kamera

 

note 8 ma paparat znany z mi99t/ se . Sony IMX 586

 

Aparat note 8 pro broni sie przed sony imx 586 a One 7 zdjecia trochę brak detali.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bdb. Już nie wiem, czego się czepic.

 

Edit

Mogę sobie umowę przedłużyć i tak się zastanawiam...

Mam Redmi 7a 2/16gb za 8zl/24mce w abo 35zl albo w abo za 25zl jest za 10zl/mc.

Warto się w to pchać nawet jako fon awaryjny?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas telefon z 2gb ram będzie bezużyteczny z powodu rozrastających się gappsów, których wymagania rosną. W tej chwili Xperie z sd800 i 2gb ramu w sumie mógłbym bez problemu używać jako główny telefon i jedyne czego mi w nim brakuje to latarka. Google zaleca 1.5gb dla Andrida 10 go. Ciężko powiedzieć kiedy fon stanie się bezużyteczną cegłą jak to się stało z telefonami z 1 gb ramu, może za pół roku, może za 3 lata. Niby to tylko zapas ale tym bardziej dobrze gdyby był to pewny telefon, który realnie może posłużyć jako główny w przyszłości. Raczej nie chciałbym nic poniżej 3gb ramu ale z drugiej strony w takiej cenie to zależy na ile potrzebujesz zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ?

 

Z ciekawości poszukałem na internecie, to żadnych negatywnych informacji o tym. Po prostu telefon uczy się jak go używasz a potem dostosowuje zasoby bardziej pod Ciebie, czego efektem jest dłużej trzymająca bateria.

Żartujesz sobie?

Mogę wkleić co najmniej 50 linków do tego typu ogromnych tematów. Polski problem nie dotyczy, bo tam 50% smartfonów to Huawei, z których ludzie są zadowoleni i jeszcze nikomu żaden Huawei nie ubił nic w tle.

 

Póki nie wyłączyłem całkowicie doze i app standby to pracując przy komputerze ciągle powtarzał się scenariusz kiedy powiadomienia przychodziło natychmiast na pc, po sekundzie odzywał się iPad po kilkudziesięciu sekundach czasem od razu po iPadzie Xperia z Oreo, a Pixel z pie leżał nie dając znaku życia czasem kilka minut, czasem kilka godzin. Wyłączenie adaptacyjnej baterii wszystko naprawia, dodatkowo jak ktoś chce mieć pewność i świetną responsywność to polecam wypieprzyć na stałe doze. Przy względnie intensywnym użytkowaniu wyłączenie doze zwiększa nawet czas działania na baterii. Wyłączenie adaptacyjnej baterii prawie zawsze zwiększa wydajność i czas pracy chyba, że ktoś używa telefonu tylko jako budzik i do sprawdzania pogody, w normalnie używanym telefonie różnica na minus jest tylko w nocy kiedy telefon leży nie używany ale mamy za to pełną łączność. Wolę dostać jednak w nocy powiadomienie z banku, i nieudanej transakcji kartą niż obudzić się z pustym kontem z ekscytacją, że telefon oszczędził prądu za pół gorsza. Ile to całe gówno daje oszczędności w skali roku 2-3 zł? Dla mnie to całe oszczędzacie energii jest żałosne.

 

Przykładowy wątek o evenwell Nokii. Użytkownicy nawet po wywaleniu tak skrajnie agresywnego ubijacza aplikacji raportują lepszą wydajność i dłuższy sot, bo wszystko jest trzymane w ram, a procesy działają wg. swojego harmonogramu zamiast być cyklicznie wybudowane;

 

 

O chińskim evenwell preinstalowanym na Nokiach można napisać książkę, został już zastąpiony przez duraspeed, który nie degraduje w takim stopniu wydajności ale to nadal niepotrzebny chwast.

 

Po całkowitym wypieprzeniu doze i app standby, a co za tym idzie adaptacyjnej baterii, każdy telefon staje się bardziej responsywny i spada zużycie energii podczas pracy jednak zużycie energii kiedy telefon jest nieużywany to około 0.8-1.1% (sd835/845/855 - bardzo podobnie działają) tak samo na Pie jak i Androidzie 10 przy pełnym pakiecie gappsów, social i podstawowych aplikacji oraz rejestrowaniu historii lokalizacji. Dla mnie idealny kompromis to właśnie wywalone doze z app standby przez abd i automatyczny tryb nie przeszkadzać w nocy z włączonymi wyjątkami. Daje to fajny kompromis i mimo,że aplikacje trzymane są w ramie dniami, wszystko działa mega responsywnie, powiadomienia dochodzą po kilku sekundach to zużycie energii wynosi około 15 do 20% dziennie. W telefonie z sd855 daje to realnie nawet ponad 5h sot w ciągu 48 godzin. Jestem w stanie sobie wyobrazić,że tak skonfigurowany telefon można zadusić jeśli chodzi o wydajność albo doprowadzić do mega szybkiego drenowania baterii instalując hurtowo różne śmieci ale wbrew pozorom to bardzo trudno osiągnąć.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystkie bdb. Już nie wiem, czego się czepic.

 

Edit

Mogę sobie umowę przedłużyć i tak się zastanawiam...

Mam Redmi 7a 2/16gb za 8zl/24mce w abo 35zl albo w abo za 25zl jest za 10zl/mc.

Warto się w to pchać nawet jako fon awaryjny?

 

Jako awaryjny może być. Kompaktowe wymiary, dobra bateria. Wiadomo aparat jest kiepski, bo to jednak Xiaomi i to w dodatku z najniższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Szczerze osoby ktore to zglaszaja to power userzy, mi osobiscie nie przeszkadza ze nie przegladam Fb od miejsca w ktorym go zostawilem 3 dni temu itd. itd. ale rozumiem ze niektorych to boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie aplikacje do monitorowania podróży, sieci, taskery, automatyzacja zadań np. po połączeniu z bt samochodu, dotarciu do pracy, otwieranie wjazdu do garażu podziemnego nie będą działać. To tylko kilka przykładów. To wszystko powoduje dla mnie, że smartfon traci sens i już na pewno nie nazwę telefonu z miui smartfonen. Nawet aplikacje i usługi systemowe są (częściowo) narażone. Jak komuś te wszystkie funkcje smart nie są potrzebne to jaki jest sens w ogóle kupować smartfon z Androidem skoro można kupić iPhona 11, który faktyczne nie jest smartfonem ale ma niektóre funkcje smartfonów i wszystkie te funkcje działają na najwyższym poziomie oraz jest to ogólnie sprzętowo bardzo dobry telefon, któremu nic nie brakuje.

 

A chamski brak powiadomień na komunikator w czasach kiedy go używam w pracy i do kontaktów z rodziną to już szaleństwo.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...