Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat na wzór wątku z działu Motoryzacja. Będzie tu można pogadać ogólnie o drobnych sprawach, związanych z urządzeniami mobilnymi, dla których to nie warto zakładać oddzielnych tematów... może i tu pomysł się przyjmie.

 

Zacznę od pytania, jakie mnie ostatnio nurtuje:

 

Czy w telefonach komórkowych znajdują się podzespoły, które, potocznie mówiąc, zużywają się? Pomijam takie elementy jak bateria, wyświetlacz czy głośnik, bo te wiadomo, że z czasem się kończą. Ale czy są tam również inne podzespoły, które z biegiem czasu zaczynają działać gorzej wyłącznie ze względu na ich eksploatację, a nie wpływ czynników zewnętrznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O klawiaturze nie wspomniales :P

ogolnie zuzywaja sie styki, natomiast reszta to loteria, jak z kazdym urzadzeniem elektronicznym. Sa rodzynki, ktore dzialaja juz ponad 10 lat, a sa telefony, ktore "koncza sie" po kilku miesiacach zwyklej eksploatacji.

 

OT: Dopiero zauwazylem, ze sprzedales Hanne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura naturalnie również się zużywa, co jest normalne :)

 

Bardziej chodziło mi o fakt, w którym telefon jest używany w zasadzie wyłącznie w domu, nigdy nie upadł, nigdy nie został zalany, używany w zasadzie wyłącznie do rozmów, nigdy chyba nawet nie był podpinany do USB, a po pewnym czasie nagle zaczynają pojawiać się problemy z coraz mniejszym zasięgiem. Telefon działa, ale kiedyś prawie zawsze w tym samym miejscu miał pełen zasięg, a od pewnego czasu przeważnie jest połowa... czy coś odpowiedzialnego za stan zasięgu, zużywa się w telefonie ?? Tylko proszę nie mylić słowa "zużywa" ze słowem "uszkadza" :)

Edytowane przez Dylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zmieniane jest cos na nadajniku i stad zmiana zasiegu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie przychodzi do głowy, co poza baterią i wspomnianymi powyżej mogłoby się zużywać. Może pamięć flash, która w końcu jest zaprojektowana na ileś tam użyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze jednak te "zuzywa sie" przechodzi w "uszkadza sie" czyli jezeli slabo zamontowany uklad anteny zaczyna sie luzowac od ruchow telefonem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze jednak te "zuzywa sie" przechodzi w "uszkadza sie" czyli jezeli slabo zamontowany uklad anteny zaczyna sie luzowac od ruchow telefonem :hmm:

No ale w drobnej elektronice uszkodzenia zazwyczaj występują na zasadzie 0-1, działa lub nie... Nie ma sytuacji, żeby telefon gubił zasięg w pełni i przerywał rozmowę, natomiast zdarza się, że spada on do jednej kreski i rozmowa "rwie". Jak był nowy te kilka lat temu nie było problemu ;) a dziś jest, chociaż ciągle jak nowy wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Koncowka mocy siada w wiekszosci telefonow. Mialem o tym napisac w poscie wyzej, ale wylecialo mi z glowy. Zuzycie najczesciej polega na przegrzaniu elementow ukladu, na wskutek chocby ladowania telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zasieg sobie skacze jak chce ;-) Zreszta ogolnie moj telefon dziala jak chce, i nawet nie mam sily probowac z tym walczyc. Checi tez odeszly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od urządenia im bardziej skomplikowane tym wieksza sznasa że coś padnie :E

Koleżanka z pracy ma Nokie 3310 i telefon śmiga bez najmniejszego problemu, a z kolei innym znajomym po jakimś czasie też sie zdarza że coś pada - np płyta główna telefonu chodź takie przypadki są bardzo rzadkie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

Ja mam (nawet używam :E ) starego alcatela OT535 super maszynka. Czasami się wyłączy jak ktoś dzwoni i nie ma głośnika odpowiadającego za wibrację i dźwięki no ale działa. Pseudo joystick który w nim jest był wciśnięty do środka prawie 1,9mln razy i działa idealnie we wszystkie strony :D Ogólnie klawiatura elegancko wykonana. W tym telefonie już chyba nic się zużyć nie może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się zużywa...obudowa, sporo Nokii (nie tylko zresztą) posiada obudowy z wystającymi miejscami, dość widocznymi, które się szybko ścierają, nie mówię o rogach czy klawiszach ale np w 6310i nad wyświetlaczem jest swego rodzaju "trójkąt", który jak się zetrze chole*nie nieestetycznie wygląda...mogli by to "ściąć" i zrobić prostą obudowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się zużywa...obudowa, sporo Nokii (nie tylko zresztą) posiada obudowy z wystającymi miejscami, dość widocznymi, które się szybko ścierają, nie mówię o rogach czy klawiszach ale np w 6310i nad wyświetlaczem jest swego rodzaju "trójkąt", który jak się zetrze chole*nie nieestetycznie wygląda...mogli by to "ściąć" i zrobić prostą obudowę...

Napisałem, że nie chodzi mi o elementy, które zużywają się w skutek działania czynników zewnętrznych, tylko w skutek ich naturalnej pracy.

 

Innymi słowy, czy np. scalak na płytce w czasie przetwarzania danych ulega zużyciu?

Edytowane przez Dylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam niedługo zmienić telefon. Czekam teraz na rozpoczęcie sprzedaży telefon LG optimus one. Będzie on kosztował ok 600zł. I mam pytanie. Czy w tej chwilii na rynku jest telefon z podobnymi funkcjami i androidem 2.2 froyo w okolicach tej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł masz i5700 do którego jest już nieoficjalne froyo. Mówisz że za ok 600zł będzie optimus one, przed premierami zawsze są podawane mniejsze ceny a podczas premiery cena ostro rośnie. Tak samo miało być z kilkoma telefonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze :P ehh, zakochałem się DHD... chyba trzeba po woli sprawdzać ceny u operatorów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardziej interesuje Desire Z pomimo słabszych podzespołów od DHD - ta sprzętowa klawiaturka qwerty przyznam że kusi :E

BTW: ma ktoś linka do testów Desire Z gdzie było by porównanie do DHD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale po co Ci qwerty fizyczna jak na ekranowej + swype napisz podobnie szybko ;)

 

Co do testów to widziałem tylko to htc-desire-hd-z-updated.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale teraz chciał bym spróbować właśnie czegoś z fizycznym qwerty bo jeszcze nie miałem takiego telefonu :)

 

BTW: Jaki tym wyświetlacza jest w końcu w DHD bo w Desire Z jest Amoled a w DHD ? :hmm:

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także, ale zakochałem się w DHD :D Co do wyświetlaczy, to nie którzy mówią że SLCD a inni że LCD... W Z jest Amoled? No nie wiem, teraźniejsze Desire (zwykłe) nie mają już Amoledów od Samsunga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sprawdziłem teraz i Desire Z ma S-LCD ale przysiąg bym że kiedyś była mowa że ma mieć zwykły Amoled :hmm:

 

BTW: Jest tu jakiś posiadacz Desire HD ?? Bo chiał bym się dowiedzieć ile trzyma bateria oraz aby zapodał jakieś fotki z tego telefonu :E

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanko: Czy Orange jako operator może zablokować aby nie dzwoniły do nas nr zastrzeżony ?? Wiem że w sieci PLUS i ERA jest taka możliwość a Orange miało to wprowadzić - orientuję się ktoś bardziej w tej sprawie ??

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa najlepsze gry/appy na samsunga wave, bo wczoraj go kupilem i na razie musze obadac caly store? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale teraz chciał bym spróbować właśnie czegoś z fizycznym qwerty bo jeszcze nie miałem takiego telefonu smile.gif

 

BTW: Jaki tym wyświetlacza jest w końcu w DHD bo w Desire Z jest Amoled a w DHD ? scratchhead.gif

DHD ma zwykły LCD, Z ma SLCD, a AMOLEDy miały pierwsze Desire (te najnowsze mają już SLCD ze względu na problemy z Samsunga z dostarczaniem paneli dla HTC).

 

BTW: Jest tu jakiś posiadacz Desire HD ?? Bo chiał bym się dowiedzieć ile trzyma bateria oraz aby zapodał jakieś fotki z tego telefonu szczerbaty.gif

Czytałem opinie ludków na forum android.pl, czytałem recenzję Engadget i powtarza się opinia odnośnie słabiutkiej baterii DHD. HTC po raz kolejny dało ciała w tej kwestii, bo nie dość, że bateria trzyma słabo (przy naprawdę średnio intensywnym użytkowaniu z trudem wytrzymuje dzień pracy), to jeszcze ze względu na obudowę unibody i sposób umieszczania baterii w środku nie ma szans na kupno baterii o większej pojemności. Polecam reckę na Engadget - ja się po niej "wyleczyłem" z pragnienia posiadania "Pragnienia HD" ;)

 

Jeszcze mam takie pytanko: Czy Orange jako operator może zablokować aby nie dzwoniły do nas nr zastrzeżony ?? Wiem że w sieci PLUS i ERA jest taka możliwość a Orange miało to wprowadzić - orientuję się ktoś bardziej w tej sprawie ??

chyba jest, zadzwoń na *100 i zapytaj.

 

jakie sa najlepsze gry/appy na samsunga wave, bo wczoraj go kupilem i na razie musze obadac caly store? wink.gif

Dużo tego nie ma, więc spokojnie "obczaisz". W sklepie masz kategorie, więc wejdź i zobacz co tam mają. Z wyścigówek najlepsze są NFS Shift i Asphalt 5 - obie chyba darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...