Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

i już człowiek uwiązany aby uważać na telefon, albo co gorsza, włożyć go w jakiś futerał.

 

Akurat szczegolnie przy takich wycieczkach, futeral to nie wstyd. Zawsze mozna sobie kupic telefon z ceramiczna tylna czescia obudowy jak np. mi mix, ale po upadku tutaj jest jeszcze wieksza szansa, ze material sie rozsypie, szczegolnie bez futeralu :E

 

Co do nawet lekko zaokraglonych bokow to sie w pelni zgadzam, to jest gunwo a przez ten "ficzer" nie mozna praktycznie dopasowac zadnego ludzkiego hartowanego szkla i powstaja tylko jakies brzydkie wynalazki gdzie ekran nie jest caly ochraniany i paskudnie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat szczegolnie przy takich wycieczkach, futeral to nie wstyd. Zawsze mozna sobie kupic telefon z ceramiczna tylna czescia obudowy jak np. mi mix, ale po upadku tutaj jest jeszcze wieksza szansa, ze material sie rozsypie, szczegolnie bez futeralu :E

 

Co do nawet lekko zaokraglonych bokow to sie w pelni zgadzam, to jest gunwo a przez ten "ficzer" nie mozna praktycznie dopasowac zadnego ludzkiego hartowanego szkla i powstaja tylko jakies brzydkie wynalazki gdzie ekran nie jest caly ochraniany i paskudnie wyglada.

To nie chodzi o to że wstyd. Chodzi o gabaryty urządzenia oraz wygląd. Ja nie potrafię mieć telefonu którego grubość przekraczam 8mm i na prawdę mając telefon o grubości 7,9mm a 8,4mm czuje bardzo dużą różnicę.. mimo że to nie cały minimetr. Dowal futerał i masz płytę chodnikową a nie telefon.

 

Co do ceramiki, kruchliwość to raz.. a dwa skala twardości 8, to wraz mniej niż piasek 9. I tez by się porysował.

Dopiero szafirowa obudowa załatwiła by sprawę - raczej bo jest 9 i 9. Ale znowóż telefon byłby jeszcze bardziej kruchy.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak dobrze, że to nie 1996 rok. Mój pierwszy telefon miał 5cm grubości :D O dziwo był całkiem lekki, ponoć rejon 250g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była mała aktualizacja MIUI 8.5.3 około 280MB robiliście już ją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś posiadacz smartfon'u xiaomi może mi to potwierdzić?

Po rozmowie z użytkownikiem xiaomi, powiedział mi coś takiego:

 

Cytat:

- "Mam do testów Redmi 4x i tam nawet galeria wymaga dostępu do internetu żeby przesyłać dane bo jak się nie zgodzisz to zapomnij o galerii."

 

To prawda że musi być dostęp do neta w xiaomi, aby przeglądać galerię?! :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

TL:DR na końcu

Xiaomki są mocno zintegrowane z Mi Cloud, a jak wiadomo, do korzystania z chmury bez internetu to tak średnio bym powiedział. Fon od startu synchronizuje kontakty, sms, galerię właśnie, notatki, połączenia, ustawienie Wi_Fi, kalendarz, dyktafon i przeglądarkę MIUI. Oprócz tego można tam backup robić, np. pulpitu, czy lokalizować smartfona. Powielanie googlowskich usług.

 

Konta Xiaomi można nie zakładać wcale, można założyć i kompletnie wyłączyć synchronizacje = korzystać tak jak na każdym smartfonie.

Mam konto Xiaomi, potrzebne było do odblokowania bootloadera, ale nie korzystam z żadnych jej funkcji/usług. Wystarczy, że moje dane ma Googel, chińczyk nie musi mieć (choć pewnie za moimi plecami i tak ma dostęp).

 

Generalnie kolo bzdury pierdzieli. Albo słyszał, że dzwony biją, nie wie w którym kościele - czy jakoś tak :E

 

TL:DR

Nie, nie trzeba neta, by galerię swoją podziwiać.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta 5GB chmura i galeria :E u mnie synchronizuje sie wszystko poza galeria z kontem xiaomi, galeria synchronizuje sie z google :D

jesli nie masz konta zalozonego to bedzie raz na jakis czas plakac w synchronizacji ze nie moze i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam konto Xiaomi, ale w ogóle z tej chmury nie korzystam, tylko google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś się orientuje jak można zmienić wartość temperatury przy której soft odcina ładowanie baterii. w moim Lenovo to 38*C przez co w te upały nie mogę ładować telefonu w samochodzie bo odrazu odcina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z wsadzaniem kart sd wiekszych niz zalecana w telefonie?

np 128 gb do telefonu do ktorego mozemy teoretycznie wrzucic maksymalnie 32gb?

mozna uszkodzic telefon? ktos probowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku telefon po prostu nie obsłuży karty. 128 GB w telefonie z teoretycznym maks 32 GB na 90% będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczytac w internecie o dokladnym modelu, na 100% ktos juz probowal wlozyc wieksza karte pamieci niz jest maksymalnie zalecana, ja tez taki post do swojej komorki znalazlem na forum xda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z wsadzaniem kart sd wiekszych niz zalecana w telefonie?

np 128 gb do telefonu do ktorego mozemy teoretycznie wrzucic maksymalnie 32gb?

mozna uszkodzic telefon? ktos probowal?

Telefonu nie uszkodzisz, ale karta może nie działać.

 

Ogólnie rozmiar obsługiwanej karty zależy od obsługiwanego standardu:

SDSC do 2 lub 4 GB (nie pamiętam)

SDHC do 32 GB

SDXC do 2 TB

 

Jeśli telefon obsługuje karty do 32 GB to pewnie ma slot SDHC i większa karta nie zadziała. Jeśli masz napisane, że obsługuje do 64 GB to z bardzo dużym prawdopodobieństwem zadziała tam również i 128 GB, i 256 GB. Osobną sprawą jest wsparcie dla UHS, ale karta np. SDHC UHS w zwykłym slocie SDHC zadziała bez problemu tylko będzie miała ograniczone prędkości odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefonu nie uszkodzisz, ale karta może nie działać.

 

Ogólnie rozmiar obsługiwanej karty zależy od obsługiwanego standardu:

SDSC do 2 lub 4 GB (nie pamiętam)

SDHC do 32 GB

SDXC do 2 TB

 

Jeśli telefon obsługuje karty do 32 GB to pewnie ma slot SDHC i większa karta nie zadziała. Jeśli masz napisane, że obsługuje do 64 GB to z bardzo dużym prawdopodobieństwem zadziała tam również i 128 GB, i 256 GB. Osobną sprawą jest wsparcie dla UHS, ale karta np. SDHC UHS w zwykłym slocie SDHC zadziała bez problemu tylko będzie miała ograniczone prędkości odczytu.

 

 

chodzi o lenovo k5, ktory teoretycznie ma up to 32gb, a w komentarzu z recenzji tego telefonu wyczytałem, że odczytuje 128 gb karte sd (ktoś wsadził taka karte https://www.ceneo.pl/19617929 i działało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co myślicie o takich problemach z nagrywaniem w FHD60fps? W innych trybach nie przypominam sobie tego problemu.

Dodam, że kilka dni temu był robiony wipe. Przez tym też miał takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu kończy mi się umowa na abonament w Orange. Jak na uwiązanie się umowami, to słaba oferta i wolałbym chyba raczej coś na kartę.

Wie ktoś może na jaką ofertę mógłbym liczyć przenosząc się z abonamentu na kartę w Orange? Rozumiem, że jeśli przeniosę się na kartę u nich, to nie będę mógł z tego skorzystać?

http://www.orange.pl/kid,4002009309,id,4004953592,article.html

Edytowane przez krzysiek14647

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa (poleci) jakiś dodatek / aplikację blokującą reklamy w Chromie na androida?

PS. Wyskakujące okna w ustawieniach mam włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z Lumią 550 taty. Otóż jakiś czas temu wrzuciłem tam swoje konto MS w celu późniejszych aktualizacji. Dzisiaj przysiadłem chwilę zaktualizowałem fona tj. system + aplikacje i... tak się zastanawiam co zrobić z tym fantem, czyli moim kontem czy faktycznie było potrzebne? Bo widzę, że nie da się go usunąć (?!), a resetować średnio mam ochotę, bo znowu wywali wszystkie aktualizacje. Zresztą nawet nie wiem jak to coś zresetować, jeśli będzie potrzeba scratchhead.gif

 

Ktoś coś, jakieś porady na Lumię z mobilnym Win10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...