Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam viking mobile (działa na podsieci play) i tragedia z zasięgiem.

W domu to nawet messenger nie działa. Muszę wyjść na dwór.

 

Natomiast orange hula jak bajka.

Kolega w mieście ma orange i galaxy s5 neo. W klunie mu net chodził bomba, a u mnie do bani, ogólnie tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iOS 11 zainstalony..

Jak wrażenia? Bo jak dla mnie zmiana tego że nie da się wyłączyć wifi i bluetooth z tego nowego panelu a tylko uśpić to jakaś pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam viking mobile (działa na podsieci play) i tragedia z zasięgiem.

W domu to nawet messenger nie działa. Muszę wyjść na dwór.

 

Natomiast orange hula jak bajka.

Kolega w mieście ma orange i galaxy s5 neo. W klunie mu net chodził bomba, a u mnie do bani, ogólnie tragedia.

Dlatego zawsze najlepiej zobaczyć sobie czyje są nadajniki w miejscach w których często przebywamy i dopiero na tej podstawie wybierać sieć.

Czasami kilkaset metrów robi różnicę.. ja mam play i LTE w domu mam 2mbit i nie więcej, a w garażu 700m dalej, 20+mbitów.

 

Ale ja wiem, że jakbym zmienił na orange to bym miał lipę totalną bo w okolicy w ogóle nie ma nadajników. Wszędzie tam gdzie przebywam.

Tylko na coś co chodzi na plusie jest sens zmienić.

Jak mi się skończy abo w play to chyba tak zrobię. Jest premium mobile i mają abo za 17zł gdzie są darmowe rozmowy (poza stacjonarnymi) i smsy do wszystkich i 3GB neta.. ale mi 3gb to malo i brałbym wyższy abonament. Był miesiąc gdzie zużyłem 8 albo 11. Teraz od 16 września czyli 4 dni już ponad 1gb poszedł.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wrażenia? Bo jak dla mnie zmiana tego że nie da się wyłączyć wifi i bluetooth z tego nowego panelu a tylko uśpić to jakaś pomyłka.

Neutralne.

Ot bez większych zmian, animacje się trochę dłuższe, wszystko lekko bardziej "pływające".

Mam wrażenie, że zginęło parę gestów np. 3DTouch przy krawędzi u mnie nie wywołuje już ostatnio używanych apek.

Może to mi się wydaje, ale Siri działa lepiej.

 

Poza tym zmiany głównie kosmetyczne, nic przełomowego. Managment plików wiele nie wnosi bo obsługuje tylko część aplikacji i tylko ich zadeklarowany storage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie srednio. Czcionka w niektórych miejscach jest strasznie duża. Na początku miałem problem z baterią i znikała w zastraszającym tempie. Doszły nowe formaty zdjęć i wideo, się co z tego jak Android czy standardowa przeglądarka Windows ich nie widzi. Ponoć po wyjściu iPhone X ma być jeszcze jakaś aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że nr fabryczny telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi, czy dalej tylko plus i tmobile blokują telefon na terenie kraju, jeśli ktoś nie płaci abonamentu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sam bym tak robił, gdyby ktoś mi nie płacił za świadczoną usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sam bym tak robił, gdyby ktoś mi nie płacił za świadczoną usługę.

Tylko chodzi o to, że można wtopić kupując używany telefon, bo ktoś weźmie w abonamencie, sprzeda, będzie płacił przez jakiś czas, a potem przestanie i zostajesz z cegłą bez jakiejkolwiek możliwości odzyskania pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu raczej pretensje do sprzedającego, a nie sieci. Sieć nie musi wiedzieć, że ich klient sprzedał telefon. Poza tym, kupujący raczej może to odwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy bez jakiejkolwiek... zgłaszasz podejrzenie popełnienia oszustwa, bo sprzedawca sprzedał NIE SWÓJ telefon, policja ustala personalia pierwotnego właściciela i dalej już droga otwarta - polubownie cała kwota do zwrotu albo pozew o nakaz zapłaty przez EPU i egzekucja. Nie należy się bać sądów, prawników itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy bez jakiejkolwiek... zgłaszasz podejrzenie popełnienia oszustwa, bo sprzedawca sprzedał NIE SWÓJ telefon, policja ustala personalia pierwotnego właściciela i dalej już droga otwarta - polubownie cała kwota do zwrotu albo pozew o nakaz zapłaty przez EPU i egzekucja. Nie należy się bać sądów, prawników itp.

 

Jak "nie swój"? Przecież kupiony od operatora, więc zmiana właściciela odbyła się legalnie.

 

Nie widzę tu jakichkolwiek podstaw do składania zawiadomienia o oszustwie. Sprawny towar został wydany. Nie działa? Ok, tylko że przyczyny nie mają tła karnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w związku z premierą iPhone 8/8Plus/X można liczyć na jakąś obniżkę cen SE w najbliższej przyszłości? Ewentualnie 7?

Pytanie też o sam iOS - jak wygląda w nim multitasking? W Androidzie irytuje mnie "usypanie" aplikacji w tle, szczególnie odczuwalne przy przeglądarce www. Czytam coś na necie, wchodzę na chwilę np. do aplikacji bankowej, maila, Spotify albo kalendarza, wracam do Chrome i następuje pełne odświeżenie strony, co szczególnie drażni gdy ta ma doczytywaną treść. W iOS wygląda to podobnie czy jest trochę lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w związku z premierą iPhone 8/8Plus/X można liczyć na jakąś obniżkę cen SE w najbliższej przyszłości? Ewentualnie 7?

Pytanie też o sam iOS - jak wygląda w nim multitasking? W Androidzie irytuje mnie "usypanie" aplikacji w tle, szczególnie odczuwalne przy przeglądarce www. Czytam coś na necie, wchodzę na chwilę np. do aplikacji bankowej, maila, Spotify albo kalendarza, wracam do Chrome i następuje pełne odświeżenie strony, co szczególnie drażni gdy ta ma doczytywaną treść. W iOS wygląda to podobnie czy jest trochę lepiej?

https://www.youtube.com/watch?v=3ajdZQc3q_8

6S=SE

 

Kupno iPhone'a nauczyło mnie że software jest ważniejszy niż hardware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno iPhone'a nauczyło mnie że software jest ważniejszy niż hardware :)

Problem jest taki ze tez tak myslalem. Zajawka na iphona bo nie liczylo sie nic innego niz szybkosc dzialania a mialem juz dosc tych androidowych zamulek. Teraz mam 6s ktory dalej dziala szybko ale z czasem w niektorych rzeczach ten telefon jest strasznie ograniczony. Drugi raz bym sie powazniej zastanowil nad japkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam 11 i poza tymi niedorobkami o ktorych wszedzie mowa to u mnie szybkosc dzialania jest lepsza niz na poprzednim. Ale do 12tki nie doczekam bo nie bede jednego telefonu trzymal nie wiadomo ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jabłek spadają bardzo powoli i nie ma co liczyć, że po premierze kolejnego modelu ten starszy będzie jakoś drastycznie tańszy. Jedyne co jest pewne wtedy, to to, że sporo osób będzie upgrade'owało swoje iPhony do najnowszych, sprzedając stare, często w świetnym stanie. Co do nowych, to resellerzy przy tej okazji robią wtedy czyszczenie magazynów z zeszłorocznego modelu i też można coś utrafić w okazyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie mam 11 i poza tymi niedorobkami o ktorych wszedzie mowa to u mnie szybkosc dzialania jest lepsza niz na poprzednim.

Nie do końca, Apple zastosowało sprytny myk który już lata temu dał im opinie ultra szybkich... Wydłużyli animacje :), teraz praktycznie wszystko ma ciut dłuższą płynną animację więc uczucie płynności jest bardzo pozytywne, mimo że de facto telefon robi wszystko ciutkę wolniej.

 

Pytanie też o sam iOS - jak wygląda w nim multitasking?

W miarę ok, mimo niewielkiej ilości ramu w miarę długo apki są trzymane w pamięci zanim zostaną ubite. Ale progresu względem Androida bym się nie spodziewał.

Poprzednio miałem Note 3 z 3 GB ramu, teraz mam 7 Plusa z 3 GB ramu i akurat ten element działa podobnie.

Niestety Jabłko podobnie jak android prędzej ubije Ci proces przeglądarki i przeładuje stronę niż jakąś nawet ramożerną aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, Apple zastosowało sprytny myk który już lata temu dał im opinie ultra szybkich... Wydłużyli animacje :), teraz praktycznie wszystko ma ciut dłuższą płynną animację więc uczucie płynności jest bardzo pozytywne, mimo że de facto telefon robi wszystko ciutkę wolniej.

zgodze sie z tym, ze animacje sa dlugie. Ale po aktualizacji samo odblokowanie przez czytnik jest duzo szybsze i sama animacja jak ikony sie ukladaja na ekranie tez jest szybsza niz na 10.3.3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie:

Kupiłem LG g6. Na telefonie przyklejona jest oryginalnie folia zabezpieczająca( nie taka jednorazowa tylko taka normalna zabezpieczająca). Kupiłem szkło hartowane, naklejać na tą folię czy zerwać tą oryginalną i naklejać na sam wyświetlacz. Czy może w ogóle nie naklejać szkła? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...