Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.spidersweb.pl/2018/06/jak-smartfon-do-800-zl-moto-g6-play-xiaomi-redmi-5-plus.html

 

trochę kontrowersyjny artykuł - napisany we współpracy z rtv euro agd ale śmiem się zgodzić z twórcą artykułu, również tam komentuje - nick Stevie

 

Jako iż pracuje z telefonami motorolami od serii G5 pomimo swoich parametrów muszę przyznać im jedno - nie trzeba mieć ultra mocnych procesorów, żeby z tego się fajnie użytkowało, dało cyknąć dobrą fotkę i nie być ograniczonym z rozbudową telefonu.

Może i g6 play nie jest jakimś ultra genialnym telefonem, ale jak dla mnie w takim budżecie promocja ze słuchawkami za 170zł jest całkiem kusząca, jeśli ktoś chce po prostu świeży telefon z nowoczesnym designem i dużo pamięci - zwłaszcza, że korzystam z tych słuchawek od ponad pół roku, traktuje to jak gadżet którym rzucam a nie widzę żadnych śladów degradacji, co prawda dźwięk nie jest jakis genialny (ale to pewnie dlatego, że od 3 lat stacjonarnie mam lepszy sprzęt audio) i musiałem się wspomóc modyfikacją bibliotek ale jakość słuchawek jest na plus i pewnie większością użytkowników to wystarczy...

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych forach nawet nie ma co gadać, że Xiaomi jest złe, bo Cię zjedzą :D

Tutaj jest jeszcze w porządku, na benchmark też, ale wejdź na jakiegoś spidersweba, albo warez, to tam tylko Xiaomi polecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo mam na telefonie konto google i nie chce mi synchronizować kontaktów na to konto. Jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdę coś z lepszym aparatem niż G6 do ~1300-1400 zł max?

 

Honor 9, robi fotki takiej jakości jak p10 Huawei. LG G6 ma przeciętny aparat, powtarzam to od zawsze. Recenzje rozpływają się głównie nad szerokim kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz tego. Można jednak spróbować. W panelu sterowania są opcje czyszczenie cache i druga opcja to odcinanie transmisji danych po wyłączeniu ekranu. Dodatkowo musisz wyłączyć oszczędzanie baterii, bo domyślnie jest włączone, kolejno dodać apke do autostartu. Nazwa autostart wprowadza w błąd, bo w istocie funkcja umożliwia samoczynny rozruch aplikacji po jej ubiciu. Dodatkowo w opcjach developerskich trzeba wyłączyć optymalizację ram. Możesz też wyłączyć optymalizację miui dzięki czemu nawet gmail zacznie się od czasu do czasu synchronizować ale od kilku wersji rozwala to interfejs i tryby dnd jak i cichy. Możesz też poszukać opcji odpowiedzialnej za ubijanie gps, bo z tym też jest problem. To chyba tyle, z tym że gwarancji że będą dochodzić wszystkie powiadomienia i tak nie masz. Miui ubija wręcz maniakalnie procesy w tle i fatalnie zarządza ramem. Nakładka zrobione typowo pod Chiny gdzie ściąga się adware, malware i inne dziadostwo z chińskich sklepów, bo nie ma usług google. Dla mnie to jak działa miui jest karygodne, bo zawodne powiadomienia i wyłączanie bez mojej wiedzy modułów łączności dyskwalifikuje urządzenie, nawet jeśli poustawiasz wszystko to ciągle nie masz pewności, że telefon działa tak jak powinien, bo może nie dojść bardzo ważna wiadomość na komunikator, może przestać wysyłać muzykę na bt, wyłączyć gps dla aplikacji oszczegającej o fotoradarach i tak długo można wymieniać. Ja polecam wgrać custom rom, bo to zdecydowanie najlepsze wyjście. Dopiero teraz kiedy mam normalny rom (aosp based) wszystko działa jak powinno, a ja mam zaufanie do telefonu. W miui jest to beznadziejnie chore, że instalujesz klienta poczty ale żeby działał zgodnie z twoimi intencjami musisz przekopać się przez kilka ukrytych menu, a ostatecznie nie masz gwarancji że jednak miui nie ubije procesu i nie odbierzesz ważnego maila. Dla mnie to jak działa ta nakładka to jakiś horror, owszem oszczędza baterie ale po co mi naładowana bateria skoro jestem offline, a smartfon nie spełnia swoich funkcji. Kompletny debilizm.

 

Polecam rom dotOS, bo note 4 ma oficjalne wsparcie. Rom dużo lepszy od lineageOS, bo prawie nie ma w nim bloatwaru, niemal tak dobry jak kiedyś na nexusach, bo bardzo bliski aosp bez zbędnych śmieci. Dla odmiany lineageOS to obecnie śmietnik z masą na w pół nie działających, głupich i nie potrzebnych dodatków.

 

Ty to na pewno piszesz o miui global ? Mam na starym mi4c najnowsza 9.5 stable. I apki trzyma w tle prawidłowo, e-maile na gmaila przychodzą bez problemu, tak samo powiadomienia Whatsapp/Messenger. Dodatkowo śmiga sprawniej niż lineageos 15.1 ( nie gubi animacji, nie klatkuje) tylko bateria niby sot ten sam ok 4h ale na lineage pod koniec dnia zostawiało mi 30% a na miui 10-15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne zdanie do @unknown_soldier

miui potrafi ubijać zbyt agresywnie aplikacje, często gdy mam wolne 3gb ramu do większości aplikacji nie przychodzą powiadomienia.. :/ Testowałem większość softów na rynku do mojego modelu - xiaomi global, xiaomi.eu stable/dev, epicrom, miuipro, miui.am i na każdym było to samo.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honor 9, robi fotki takiej jakości jak p10 Huawei. LG G6 ma przeciętny aparat, powtarzam to od zawsze. Recenzje rozpływają się głównie nad szerokim kątem.

Właśnie oglądałem porównania:

https://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/porownanie_aparatow_w_samsung_s8_lg_g6_i_huawei_p10?page=0,7

https://www.blog.suplicki.pl/lg-g6-vs-samsung-galaxy-s8-foto-porownanie/

 

i G6 wypada bardzo podobnie do S8, jedynie nocne fotki są nieco gorsze. A szeroki kąt to fantastyczna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 2:2, bo ja kompletnie nie mogę się zgodzić z tymi wypocinami. Wszystkie powiadomienia na czas, pokemony go + odtwarzacz w tle bez problemów, wracam do twittera po kilku godzinach i mam otwartego twitta tam, gdzie go zostawiłem. Żadnych "kłódek", zmian w oszczędzaniu energii, autostartów itp bzdur. A już szczytem dla mnie jest grzebania w ustawieniach deweloperskich - nie sądzicie, że one nie bez powodu są standardowo ukryte? Wyłączanie optymalizacji miui to moim zdaniem proszenie się o problemy.

 

Sam nie wiem. Może to zależy od modelu? Na Redmi 4X (global stable) i Note 4 (xiaomi.eu) problemów zero. Ale jak zaznaczyłem. ROM zainstalowany i tyle, żadnych dalszych "optymalizacji".

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 2:2, bo ja kompletnie nie mogę się zgodzić z tymi wypocinami. Wszystkie powiadomienia na czas, pokemony go + odtwarzacz w tle bez problemów, wracam do twittera po kilku godzinach i mam otwartego twitta tam, gdzie go zostawiłem. Żadnych "kłódek", zmian w oszczędzaniu energii, autostartów itp bzdur. A już szczytem dla mnie jest grzebania w ustawieniach deweloperskich - nie sądzicie, że one nie bez powodu są standardowo ukryte? Wyłączanie optymalizacji miui to moim zdaniem proszenie się o problemy.

 

Sam nie wiem. Może to zależy od modelu? Na Redmi 4X (global stable) i Note 4 (xiaomi.eu) problemów zero. Ale jak zaznaczyłem. ROM zainstalowany i tyle, żadnych dalszych "optymalizacji".

 

On będzie tam gdzie go zostawiłeś, ale czy dostajesz normalnie powiadomienia o tweetach, które obserwujesz to tego nie napisałeś.

 

U siostry jest problem z Whatsapp oraz na pewno ze STEAM. Ja normalnie dostaję kody jak się loguję do aplikacji STEAM na komputerze. Nie muszę wchodzić w apkę na telefonie, bo sam kod mi wyskoczy na belce. U siostry nie ma ani powiadomień o logowaniu, ani o wysłaniu oferty wymiany. Musi wejść w aplikację i wtedy dopiero.

Co do innych apek to nie wiem, bo nie bawiłem się tym telefonem.

 

Właśnie oglądałem porównania:

https://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/porownanie_aparatow_w_samsung_s8_lg_g6_i_huawei_p10?page=0,7

https://www.blog.suplicki.pl/lg-g6-vs-samsung-galaxy-s8-foto-porownanie/

 

i G6 wypada bardzo podobnie do S8, jedynie nocne fotki są nieco gorsze. A szeroki kąt to fantastyczna sprawa.

 

Dla Petru Huawei to guru to się nie dziw. Ja bym brał G6. Jest teraz nówka w Komputronik, a bynajmniej wczoraj była za 1400zł.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, powiadomienia o polubieniach/wzmiankach/wspomnieniach. Tak samo z twitcha, gdy ktoś zaczyna streamować. Sekundę później takie samo powiadomienie na gmail. Whatsapp i innych raków androida (fb/messenger/insta/snap) nie używam.

Serio, nie wiem, co wy robicie z tymi telefonami ale na prawdę wygląda mi na to, że im więcej je "optymalizujecie", tym gorzej wam działają po prostu.

 

Wróciłbym jeszcze do kwestii korelacji soft <> telefon. Niby MIUI to samo, ale przecież na każdym model jest oddzielnie przygotowywany bulid. Na modelu "x" może działać bez problemów, a model "y" będzie trapiony problemami wiecznie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Tak samo @solider bultał się, że LOS słabo działa i tu jest ta sama kwestia. Zależy kto build przygotował, jak go osoba wgrała (często ludzie przeskakują dirty flashem między romami) i tak dalej.

 

MIUI nie bronię jak Częstochowy, bo po niemal 2 latach zmęczył mnie okropnie ten interfejs. Po prostu zadziwiają mnie wasze problemy z tak podstawowymi funkcjami. Gdyby to był "globalny" problem, to w internecie by huczało i nikt by badziewia nie polecał.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Whatsappa używam na bieżąco praktycznie ciągle i powiadomienia przychodzą natychmiast. W dodatku nie mam wyłączonych ŻADNYCH optymalizacji baterii ani ramu, bo po wyłączeniu optymalizacji baterii ciężko było o sot 2h.

Mam mi4c z xiaomi.eu stable bodajże v9.5. Jedynie root i wywalenie zbędnych apek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

MIUI nie bronię jak Częstochowy, bo po niemal 2 latach zmęczył mnie okropnie ten interfejs. Po prostu zadziwiają mnie wasze problemy z tak podstawowymi funkcjami. Gdyby to był "globalny" problem, to w internecie by huczało i nikt by badziewia nie polecał.

 

Przecież masa jest o tym artykułów w necie. Ludziom widocznie to odpowiada. Ja wcześniej nie wiedziałem o tym. Jak cały czas używasz aplikację to problemu nie ma, ale najwyraźniej jak nie uruchamiasz jej dłuższy czas to wtedy się pojawia. Mi się nie chce tego u siostry sprawdzać, bo nie mam na to czasu. Następnym razem wezmę jej inny telefon po prostu.

 

No ja Whatsappa używam na bieżąco praktycznie ciągle i powiadomienia przychodzą natychmiast. W dodatku nie mam wyłączonych ŻADNYCH optymalizacji baterii ani ramu, bo po wyłączeniu optymalizacji baterii ciężko było o sot 2h.

Mam mi4c z xiaomi.eu stable bodajże v9.5. Jedynie root i wywalenie zbędnych apek.

 

Słowo klucz "na bieżąco". Siostra używa rzadko, ale dobrze by było, by powiadomienia przychodziły zawsze. Ja też nie używam za często, ale powiadomienia zawsze przychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziom to po prostu odpowiada, miui od początku było znane z ubijania aplikacji w tle. Niektórym osobom nie przeszkadza, że aplikacja się włącza po kilka sekund dłużej zamiast wczytywać z tła w zamian za trochę płynniejsze działanie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Soniak robi to samo, nie potrafi utrzymać Chrome'a i Gmaila w RAM-ie, mimo 3 GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na co patrzeć do 1000zł.

Telefon dla kobiety, ma być "ładny" z dobrym aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola G6. Kolor granatowy, zagięta gorilla glass 3 na tyle, dobre aparaty z rozbudowanym softem i edytorami zdjęć, nowoczesny design. Parametry nie odstają od konkurencji. Wszystkie standardy na 2018 są - usb typ-c, jasny wyświetlacz, gorilla glass również na wyświetlaczu, etui w zestawie jak ktoś nie lubi wystającego aparatu, procesor z AI wyprodukowany w 2018, dolby audio, szybkie ładowanie, nagrywanie 1080p 60fps, nfc, pełny dual-sim, bt 5.0, czytnik linii papilarnych z gestami i inne. Większości z tych rzeczy brakuje w każdej innej marce za tą kasę.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola G6. Kolor granatowy, zagięta gorilla glass 3 na tyle, dobre aparaty z rozbudowanym softem i edytorami zdjęć, nowoczesny design. Parametry nie odstają od konkurencji. Wszystkie standardy na 2018 są - usb typ-c, jasny wyświetlacz, gorilla glass również na wyświetlaczu, etui w zestawie jak ktoś nie lubi wystającego aparatu, procesor z AI wyprodukowany w 2018, dolby audio, szybkie ładowanie, nagrywanie 1080p 60fps, nfc, pełny dual-sim, bt 5.0, czytnik linii papilarnych z gestami i inne. Większości z tych rzeczy brakuje w każdej innej marce za tą kasę.

 

fliper, a jak się ma ta motka do redmi note 5, który jest "podobno najlepszym smartfonem do 1k pln"? Szukam alternatywy dla xiaomi redmi note 5 i własnie zastanawiałem się nad motkami ze względu, że są wychwalane bardzo na tym forum za NFC/czystego androida i całoksztalt za te pieniądze. Tak na szybko są jakieś większe róznice w moto g6 od moto g6 play? NFC? Jeśli zdecydowałbym się na jakakolwiek moto to rozumiem ze ta g6 bije wcześniejsze wersje motek w cenie telefonu do 1k?

Ewentualnie jakiś inny telefon +- 1000pln cena/jakosc? Telefonu używam w sumie do wszystkiego poza graniem w gry, ale nie wykluczam tej opcji. Przesiadam się z ip4 wiec myślę, że co nie kupie to i tak będzie ogień.

Edytowane przez mewrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mewrc

tu masz porównanie tych trzech modeli biorąc pod uwagę tylko paramtry techniczne

Zaletami motek poza prawie czystym systeme, NFC są również pełny dual-sim (nie hybrydowy), nagrywanie filmów fullhd w 60 fps (G6, G6Play tylko 30fps), Dolby Audio, usb-c (tylko G6) oraz czytnik palucha z przodu obsługujący gesty. Ja z tych trzech wybrałbym Moto G6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na co patrzeć do 1000zł.

Telefon dla kobiety, ma być "ładny" z dobrym aparatem.

A ja polecam kupić Samsunga Galaxy J7 2017.

Kupiłem kilka miesięcy temu swojej kobiecie i jest bardzo zadowolona, a wśród płci pięknej Samsung ma chyba + 1 do prestiżu :D

Telefon bardzo płynnie działa, robi w porządku zdjęcia (jak na tą półkę cenową), ma fenomenalną baterię gdzie dwa dni pracy to jest minimum i kosztował mnie 749zł :)

 

Tak swoją drogą to muszę się pochwalić, że wgrałem do swojego LG V30 aplikacje aparatu przeportowaną z Google Pixel 2 i aparat który jest dobry zyskał jeszcze więcej na jakości zdjęć!

Jestem w szoku, że oprogramowanie może tyle zmienić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam kupić Samsunga Galaxy J7 2017.

Kupiłem kilka miesięcy temu swojej kobiecie i jest bardzo zadowolona, a wśród płci pięknej Samsung ma chyba + 1 do prestiżu :D

Telefon bardzo płynnie działa, robi w porządku zdjęcia (jak na tą półkę cenową), ma fenomenalną baterię gdzie dwa dni pracy to jest minimum i kosztował mnie 749zł :)

 

Tak swoją drogą to muszę się pochwalić, że wgrałem do swojego LG V30 aplikacje aparatu przeportowaną z Google Pixel 2 i aparat który jest dobry zyskał jeszcze więcej na jakości zdjęć!

Jestem w szoku, że oprogramowanie może tyle zmienić!

 

 

jezus maria, nie nie nie nie i tylko nie ten model. Tuż to jeden z najmniej opłacalnych modeli jakie możesz wybrać. Dostałem na chwilę moto g6 - jestem ultra zaskoczony jakie fajne fotki można cyknąć tym telefonem : https://drive.google.com/drive/folders/1cyMl1jawfqeXTEd776JL36oPuh4dcnLv?usp=sharing - trochę colorspot dałem zbyt agresywny, nie widziałem tego na telefonie

 

Na dniach będę miał prywatną motorola G6 Plus, trochę lepsze światło ma więc powinien lepsze fotki cyknąć.

 

do tego ten zagięty design jest kozaki, 5.7' idzie bez problemu jedną ręką korzystać!

 

 

fliper, a jak się ma ta motka do redmi note 5, który jest "podobno najlepszym smartfonem do 1k pln"? Szukam alternatywy dla xiaomi redmi note 5 i własnie zastanawiałem się nad motkami ze względu, że są wychwalane bardzo na tym forum za NFC/czystego androida i całoksztalt za te pieniądze. Tak na szybko są jakieś większe róznice w moto g6 od moto g6 play? NFC? Jeśli zdecydowałbym się na jakakolwiek moto to rozumiem ze ta g6 bije wcześniejsze wersje motek w cenie telefonu do 1k?

Ewentualnie jakiś inny telefon +- 1000pln cena/jakosc? Telefonu używam w sumie do wszystkiego poza graniem w gry, ale nie wykluczam tej opcji. Przesiadam się z ip4 wiec myślę, że co nie kupie to i tak będzie ogień.

 

 

android 8.0 jest już dość rozbudowanym systemem, gesty i dodatki od motoroli są bardzo użyteczne. Względem MIUI niczego mi nie brakuje, no na upartego motywów - bo zmieniałem co tydzień :D Note 5 ma prawo TROSZKĘ szybciej działać z racji na MIUI, które od czasu do czasu zarządza agresywniej ramem - android od motorolii trzyma więcej w pamięci. Aparat słabszy, powtarzający się design (mnie to nudzi), brak nfc, hybrydowy dualsim, po powrocie do motorolii nie pamiętałem jakie wygodne i przydatne są gesty włączania latarki i aparatu! Ogólnie nie wiem dlaczego wszyscy tak zachwalają note 5, który po prostu jest dobra propozycją od xiaomi, ale nie najlepszą ze wszystkiego co można dostać. - dodatkowo motorola szybciej udostępnia kody źródłowe, więc jak ktoś się lubi bawić systemem to będzie miał większe pole do popisu (tak jak ja :v) A procesor do mnie nie przemawia, wolę mieć wygodniejszy telefon - i piszę to jako poprzedni posiadacz xiaomi mi note 3.

 

G6 play jest średniakiem z dobrą baterią o niczym ciekawym, g6 to jest już fajna zabawka multimedialna z lepszym aparatem, nfc, funkcjami AI i wykrywania obiektów, przede wszystkim gorilla glass 3 na plecach vs plastik, usb-c, nagrywanie 1080p 60fps, czytnikiem linii papilarnych z przodu z gestami. Ogólnie klasę wyżej telefon.

 

powiem wam, że nigdy tak fajnie mi się nie cykało zdjęć jak bawienie się kolorspotem.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem jakiegoś budżetowca, wynalazek brzmi - Huawei Y6 2018 to pomyślałem, że skrobnę zdanie bo aż nie mogłem uwierzyć.

Telefon t r a g e d i a.

Po odpaleniu paru aplikacji, 5-6 stron w Chromie - zwisy i generalnie feeling jak sprzed tanich androdowców.

Patrzę w spec, Snap 425, 2GB RAM i się zdziwiłem jeszcze bardziej. Cienizna straszna, telefon jako służbowy, służy bliskiej mi osobie, jedyna jego zaleta to "upośledzony dual sim" bo nie musi teraz targać dwóch przeciętnych telefonów, tylko może jeden mniej-przeciętny :E

Nie polecam każdemu. Wszystko jest słabe, może jedynie głośnik się wyróżnia bo fakt, obudzi pół chałupy, sąsiada obok, oraz spokojnie uda się go usłyszeć jak brzęczy z damskiej torebki w starym tramwaju.

Nie wiem jak można produkować takie padło. Nie wiem jak android i ten soft może być tak niedopracowany. Pamiętam czasy swojej Moto E LTE, 1 GB RAMU, jakiś słaby Snap, chodziło to 3x lepiej od tego co teraz widziałem. Myślałem, że jakiś progress w końcu nastał ( w końcu Android 8.0...) ale widzę, że dalej jest tak samo tragicznie jak było.

Paradoksalnie, jak na 5,7 calową patelnie, stuka się w literki na klawiaturze gorzej od telefonów poniżej 4 cali. Windows Phone/IOS pod tym względem to majstersztyk.

 

@

Pamięci flash wlutowane też wołają o pomstę do nieba, a nóż wyskoczy jakaś aktualizacja aplikacji i zacznie się w tle instalować, można iść parzyć herbatę.

W sumie nie ma się czemu dziwić. Złotówkofony w sieciówkach to dalej jeden wielki kicz.

Edytowane przez JKm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem jakiegoś budżetowca, wynalazek brzmi - Huawei Y6 2018 to pomyślałem, że skrobnę zdanie bo aż nie mogłem uwierzyć.

Telefon t r a g e d i a.

Po odpaleniu paru aplikacji, 5-6 stron w Chromie - zwisy i generalnie feeling jak sprzed tanich androdowców.

Patrzę w spec, Snap 425, 2GB RAM i się zdziwiłem jeszcze bardziej. Cienizna straszna, telefon jako służbowy, służy bliskiej mi osobie, jedyna jego zaleta to "upośledzony dual sim" bo nie musi teraz targać dwóch przeciętnych telefonów, tylko może jeden mniej-przeciętny :E

Nie polecam każdemu. Wszystko jest słabe, może jedynie głośnik się wyróżnia bo fakt, obudzi pół chałupy, sąsiada obok, oraz spokojnie uda się go usłyszeć jak brzęczy z damskiej torebki w starym tramwaju.

Nie wiem jak można produkować takie padło. Nie wiem jak android i ten soft może być tak niedopracowany. Pamiętam czasy swojej Moto E LTE, 1 GB RAMU, jakiś słaby Snap, chodziło to 3x lepiej od tego co teraz widziałem. Myślałem, że jakiś progress w końcu nastał ( w końcu Android 8.0...) ale widzę, że dalej jest tak samo tragicznie jak było.

Paradoksalnie, jak na 5,7 calową patelnie, stuka się w literki na klawiaturze gorzej od telefonów poniżej 4 cali. Windows Phone/IOS pod tym względem to majstersztyk.

 

@

Pamięci flash wlutowane też wołają o pomstę do nieba, a nóż wyskoczy jakaś aktualizacja aplikacji i zacznie się w tle instalować, można iść parzyć herbatę.

W sumie nie ma się czemu dziwić. Złotówkofony w sieciówkach to dalej jeden wielki kicz.

 

 

LEWANDOWSKI KRÓLEM POLSKI

 

:D :D :D :D :D

 

nie chodzi o złotówkofony, tylko o to które wciskają klientom, bo z tego sprzedawcy zarabiają - mają konkursy od dużych marek na bony sodexo czy produkty danych marek, dlatego wciskają na siłę huaweia lub samsunga zamiast np motorole. - g5s by zjadł tego huaweishita a na pewno za złotówkę idzie go dostać.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem jakiegoś budżetowca, wynalazek brzmi - Huawei Y6 2018 to pomyślałem, że skrobnę zdanie bo aż nie mogłem uwierzyć.

Telefon t r a g e d i a.

A ja miałem do czynienia z Y6 (2016). Tam uruchomienie Chrome'a z 1 kartą trwa 10 sekund, tak 10 sekund. Generalnie działa to jakby miał 256 MB RAM, wszystko muli niemiłosiernie. Najtańsze Huaweie to jest rozbój w biały dzień. myPhone'y za 199 z Biedry działają lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEWANDOWSKI KRÓLEM POLSKI

 

:D :D :D :D :D

 

nie chodzi o złotówkofony, tylko o to które wciskają klientom, bo z tego sprzedawcy zarabiają - mają konkursy od dużych marek na bony sodexo czy produkty danych marek, dlatego wciskają na siłę huaweia lub samsunga zamiast np motorole. - g5s by zjadł tego huaweishita a na pewno za złotówkę idzie go dostać.

Zobaczyłem tylko cenę na wolnym rynku (650 zł?) i uznałem, że chodzi w sieciach za złotówkę. Nie wiem co tam teraz rozdają w tym przedziale cenowym, nie interesuje się tak bardzo jak kiedyś low endami. Osobiście nigdy już nie kupię low-mid endu, tylko flagowce, najlepsza inwestycja i z paroma wyjątkami najmniej stresowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...