Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

ASUS zaprezentował oficjalnie nowe Max'y i pojawia się kolejny ciekawy telefon dla mnie na przyszły rok - ma prawie wszystko co potrzeba - dobry ekran z małym notchem, niezłe bebechy (snap 660 + 4/6GB RAM), baterię 5000 mAh, NFC, jacka, microSD, czystego androida. Brakuje mi tylko dwuzakresowgo WiFi, video 1080@60fps i USB-C. No i zapowiada się taniej niż Nokia 8.1.

https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_max_pro_(m2)_zb631kl-9410.php

Edytowane przez Baronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria 5k i USB2.0 :E ile to się ładuje? :lol2:

 

szkoda, bo zapowiadał się naprawdę spoko

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto E5 Plus ładuje się w 2.5 h ładowarką 15W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria 5k i USB2.0 :E ile to się ładuje? :lol2:

 

szkoda, bo zapowiadał się naprawdę spoko

Ja tam nie potrzebuję ładowarki szybkoładującej, bo wiem że odbywa się to kosztem żywotności ogniwa - i tak podłączam telefon na noc, więc jak mi się będzie ładować 5h to też będzie dobrze i jak rano wstanę, to będzie pełna bateria. Swoją MZP też ładuję jakąś 1A, rzadko kiedy podłączam Turbopower z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Zenfone Zoom S też ma baterie 5000mAh i ładuje sie 2,5 godziny . Plus jest taki że robi sie do co 2-3 dni ;) W sumie mi Huawei P20 na turbo charge i usb c ładuje sie 1,5h a ma 3500mAh więc czas ładowania do pojemności jest podobny. Plus turbo charger jest taki że od 0 do 50% potrafi naładować w 30 min potem juz idzie wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkła też są, ale kosztują koło 150 zł

Do Note 9 kupiłem szkło z klejem na połowę tej ceny :)

 

Jeśli chodzi o zagiety ekran to fakt nie jest to praktyczne, ale na szczescie w Note 9 zagiecie jest na tyle małe i delikatne, że nie przeszkadza tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie problem jest. Koleżanka ma Redmi 3 i wypadałoby go zresetować. Niby nic nadzwyczajnego, ale tel był używany i było założone konto Xiaomi. Użytkownik jest wylogowany i cały problem polega na tym, że przy próbie zresetowania telefonu trzeba się wpierw zalogować na ów konto, a hasła brak. Co z tym fantem zrobić? Jakaś kombinacja klawiszy wywoła reset? Jak dotąd wykopałem kombinację: przycisk zasilania + głośność w górę. Jutro to przetestuję, ale jak macie jakieś pomysły, to z chęcią poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://i.mi.com/

Przez stronę niech odzyska hasło, odepnie konto od telefonu (można to też chyba zrobić z poziomu tej chmury), bo po resecie może być zdziwko, gdy telefon będzie żądał logowania do przypisanego konta Mi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do Androida 8.1 na XZ Premium niestety mnie przerasta przez drm sony i anti roll back googla. Mogę odesłać telefon ale skończyła się promocja i za telefon wolny od wadliwego Androida 9 trzeba dopłacić prawie 5 stówek. Nie wiem czy nie lepiej kupić Moto Z albo Razer phona. W czystym Androidzie bez roota nie da się pozbyć powiadomienia o zaległej aktualizacji dlatego nie wiem czy Moto Z nie jest obecnie najlepszym wyborem, bo Razer może niestety dostać 9.0. Są jakieś inne ciekawe opcje najlepiej na Snapie 835 bez wsparcia producenta?

 

Mam jeszcze Pixela XL ale raczej też muszę się go pozbyć.W domu mamy s8+ i zobaczę z ciekawością jak i czy Samsung naprawi wady i debizmy w Androidzie Pie.

 

 

 

No bez żartów a1 kosztuje mniej niż dobry płaszcz, a ty chcesz tym zdjęcia robić.

 

Zagięte krawędzie to pomyłka ale z drugiej strony nie rozumiem po co naklejać szybę na ekran telefonu.

 

U11 ;)

 

Btw

HTC ma wyprzedaż, dla członków klubu są rabaty. I tak np. U11 plus kosztuje 2169zl brutto. Mogę pomoc w zakupie, jeśli ktoś nie należy do klubu.

Do u11, u11 plus i u12 plus odrzucają słuchawki JBL za 500zl.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pixelu XL udało mi się bez problemu wgrać stary soft i chwilowo to będzie mój główny telefon. Android 7.1 z aktualizacjami zabezpieczeń z maja 2017 jest świetny. Jak sytuacja wygląda u Samsunga? Aktualizują do 9.0 i interesuje mnie czy zostawili normalną poziomą listę ostatnich aplikacji, regulację głośności dzwonka bez wchodzenia do ustawień, aktywne przełączniki i regulację jasności, która działa prawidłowo w trybie automatycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o drobne niedogodności ale jeśli muszę wchodzić w ustawienia aby przyciszyć dzwonek a lista ostatnich aplikacji wymaga przewijania przez co powrót do poprzednich aplikacji trwa sumarycznie dłużej niż gdyby telefon miał starego mediateka z normalnym switcherem aplikacji to coś jest nie tak. Już od 2013 roku używam tylko automatycznego ustawienia jasności, które nigdy nie sprawiało problemów w drogich telefonach więc też nie mam pojęcia jak można było tak prostą i bazową funkcje zepsuć przy aktualizacji. To są fundamentalne wady, a nie drobnostki. Gdyby jakiś producent dał takie zmiany w nakładce to jechałbym po nim równo, tymczasem teraz to dotyczy czystego Androida. Ciekawe jaka byłaby reakcja gdyby Apple zmieniło profil auto jasności tak aby był bezużyteczny bez nieustannych ręcznych korekt zasłaniając się tym, że sztuczna inteligencja wymaga czasu aby się nauczyć naszych nawyków i zebrać dane. Pewnie byłaby byłby shitstorm się jeśli Google coś nie wyjdzie to jest to początek rewolucji i trzeba dać im czas na zdobywanie danych diagnostycznych z urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o drobne niedogodności ale jeśli muszę wchodzić w ustawienia aby przyciszyć dzwonek a lista ostatnich aplikacji wymaga przewijania przez co powrót do poprzednich aplikacji trwa sumarycznie dłużej niż gdyby telefon miał starego mediateka z normalnym switcherem aplikacji to coś jest nie tak. Już od 2013 roku używam tylko automatycznego ustawienia jasności, które nigdy nie sprawiało problemów w drogich telefonach więc też nie mam pojęcia jak można było tak prostą i bazową funkcje zepsuć przy aktualizacji. To są fundamentalne wady, a nie drobnostki. Gdyby jakiś producent dał takie zmiany w nakładce to jechałbym po nim równo, tymczasem teraz to dotyczy czystego Androida. Ciekawe jaka byłaby reakcja gdyby Apple zmieniło profil auto jasności tak aby był bezużyteczny bez nieustannych ręcznych korekt zasłaniając się tym, że sztuczna inteligencja wymaga czasu aby się nauczyć naszych nawyków i zebrać dane. Pewnie byłaby byłby shitstorm się jeśli Google coś nie wyjdzie to jest to początek rewolucji i trzeba dać im czas na zdobywanie danych diagnostycznych z urządzeń.

W pełni się zgadzam. Ta adaptacyjna jasność ekranu na Pie to straszny shit, często też muszę ręcznie zmieniać jasność. Przewijanie do ostatnich aplikacji też na minus, jeszcze bym jako tako to bronił, gdyby można było zaznaczać np. tekst w chromie nie wchodząc do niego jak to było niegdyś prezentowane, ale takiej opcji nie ma (przynajmniej u mnie). Brak rozwijanych ikonek wifi,bt itd. A do tego jeszcze ograniczenie ilości powiadomień na pasku do maks 3, a dalej sygnalizowanie ich kropką. Duży regres w funkcjonalności względem Oreo. W zasadzie jedyna w pełni na plus zmiana to sugerowanie zmiany orientacji ekranu na pasku nawigacyjnym. Świetne i użyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co, nie warto aktualizować do Pie?

 

edit:

ASUS zaprezentował oficjalnie nowe Max'y i pojawia się kolejny ciekawy telefon dla mnie na przyszły rok - ma prawie wszystko co potrzeba - dobry ekran z małym notchem, niezłe bebechy (snap 660 + 4/6GB RAM), baterię 5000 mAh, NFC, jacka, microSD, czystego androida. Brakuje mi tylko dwuzakresowgo WiFi, video 1080@60fps i USB-C. No i zapowiada się taniej niż Nokia 8.1.

https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_max_pro_(m2)_zb631kl-9410.php

 

no jak nie ma 60fps/1080 skoro jest.

Video 2160p@30fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS

 

kamerka do selfie nie ma, ale głowna ma :)

 

btw, bardzo fajny, mnie się podoba.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając opinie ludzi - niezbyt.

 

 

dobrze, że się wstrzymałem z aktualizacją A1. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to funkcjonalnosć fona nie zalezy w głównej mierze od nakładki opartej na danej wersji andka? Wiadomo, fony z czystym andkiem są na niego skazane, ale producenci do swych nakładek dodają wiele opcji, których w czystym andku nie ma :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw, bardzo fajny, mnie się podoba.

W gratisie gówniany soft :thumbup: I kompletny brak wsparcia producenta.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

no ja w oparciu o zenfone 3 inaczej to widzę. No ale z 5 może być inaczej...

dla mnie 3 ma świetny soft i wsparcie wystarczające (jakieś aktualizacje idą cały czas)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając opinie ludzi - niezbyt.

 

 

dobrze, że się wstrzymałem z aktualizacją A1. :E

 

Trochę się naczytałem na temat nowości w Pie, a dokładnie tego jak odbierają te nowości ludzie. Część ludzi chwali sobie nową regulację głośności i zmieniony tryb nie przeszkadzać albo adaptacyjną baterie czyli ubijanie procesów w tle ale ogólnie więcej zmian jest OBIEKTYWNIE na minus. Wszyscy są zgodni, że regulacja głośności jest zwalona a lista ostatnich aplikacji to nieporozumienie, tak samo jak pasek powiadomień i kilka pomniejszych drobiazgów. W Oreo można było regulować głośność dzwonka, multimediów, bt i alarmów niezależnie a teraz czuję się jak po powrocie do windowsa phone 8 z niefunkcjonalnymi przełącznikami, bez normalnej regulacji głośności i dysfunkcjonalnych app switchers. Z drugiej strony to największy problem polega na tym, że nie widzę ŻADNEJ zmiany na lepsze. Wszystkie poprzednie aktualizacje nawet jak coś nie wyszło albo zostało zmienione na gorsze to jednak zalety i udogodnienia były diametralne i oczywiste i zawsze ogólne wrażenie było bardzo dobre nawet po przejściu na 8, gdzie zmian było niewiele a ui nie przypadło mi do gustu to jednak usprawnienia i nowe funkcje cieszyły a system sprawiał wrażenie dopracowanego i przemyślanego. Teraz Google kopiuje Apple tylko, że robi to źle i to co działa w iOS na Androidzie wygląda jak jakaś proteza iOS z taniej imitacji iPhona jak pseudo gesty lub źle zaimplementowana obsługa notcha czy też ten nieszczęsny app switcher, który polega na mozolnym przewijaniu w poziomie kiedy u Appla okna się rozsuwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le ma przewijanie aplikacji w poziomie i jakoś mi to w żaden sposób nie przeszkadzało ani nie przeszkadza. Ot, chwila przyzwyczajenia.

Cos mi się wydaje, że te narzekania co do listy aplikacji wynikaja po prostu z samej zmiany na inny sposób poruszania się niż z faktycznych niedogodności.

 

edit:

BTW, odnośnie regulacji głośności

https://howtotechglitz.com/poland/spraw-by-klawisze-glosnosci-sterowaly-dzwonkami-i-powiadomieniami-w-android-pie-android-gadget-hacks/

 

edit:

obadałem jeszcze ocb z tymi powiadomieniami... No troszkę na siłę to narzekanie imo. No ale... co kto woli i lubi.

 

Dla mnie, na razie, bez zapoznania się samemu ze zmianami, a jedynie przeczytaniu o nich i obejrzeniu zdjęć/filmów... Wydziwiacie :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz jak to wyglądało w Windows phone gdzie przewijałeś mozolnie jedna po drugiej? W iPhonie jest to zrobione dobrze, w Pie masz tak samo zrobiony app switcher jak w wp8, a nawet gorszy bo nie widzisz poprzedniego okna. Używałem iOS oraz miui i chociaż wolę klasyczny switcher to oczywiście można się przyzwyczaić do implementacji Appla ale kopia Google jest nieudolną imitacją rozwiązania Apple i zwyczajnie jest do dupy kiedy używasz większej ilości aplikacji.

 

Coś takiego miało sens 5 lat temu w czasach ekranów 16:10 kiedy miejsca w poziomie było duży i przy 1 GB ramu kiedy używało się najwyżej 2-3 aplikacji jednocześnie. Obecnie nie wygląda to na przemyślane rozwiązanie, a jest bardzo niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

no w sumie masz rację z tym przełaczaniem aplikacji, że nie widać poprzedzajacej i następujacej apki.

Leeco miało to o wiele lepiej rozwiązane. W sumie do tej pory nie rozumiem skad hejt na ichnejsze rozwiazanie pozbycia się belki i przerzucenia wszystkiego pod lewy przycisk

 

Le2-Adaptive-Brightness.jpg

 

się google moze uczyć od Le

 

edit:

nawet honor 8 na andku 6 miał to rozwiazanie, jakie zastosowali w Pie :hmm: tez widać tylko fragment pobocznych apek.

 

screenshot-2016-09-27-17-59-48-23970.png

 

czemu obraz sie nie skaluje? :hmm:

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się wtrącić. Po raz pierwszy wpadł mi telefon to wody (mniejsza gdzie :E), cały się zanurzył, ale udało mi się wyjąć w sekundę. Karta sim i bateria wyjęte, całość wysuszona ręcznikiem papierowym, tzn. bez rozkręcania tych małych śrubek przy płycie głównej, bo nie mam na razie małego śrubokręta. No i przy wkładaniu baterii telefon nie działa. Tzn. wibruje raz, wyświetla się nazwa modelu jak zaraz po włączeniu power, potem znów wibruje i wyświetla się nazwa modelu, i tak bez końca. Telefon już raczej do wyrzucenia czy dojdzie do siebie za parę dni? Jak będę w domu to zupełnie go rozkręcę i zobaczę, czy gdzieś jeszcze jest mokro.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup izopropanol, rozbierz i przemyj płytę. Uważaj na LCD, bo jak się naleje wody/IPA to będą plamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...