Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zdjęcia Google.

 

Edit

Kurcze, 128gb to za mało. W styczniu też usuwalem z 700 zdjęć a tu dzisiaj info, że brak miejsca...

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdjęcia Google.

 

Edit

Kurcze, 128gb to za mało. W styczniu też usuwalem z 700 zdjęć a tu dzisiaj info, że brak miejsca...

 

 

zdjęcia google mulą na każdym telefonie przy takiej ilości zdjęć, nic nowego :P

 

motka z2 play dostawała bootloopa przy usuwaniu 800 zdjęć

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka apke do galerii polecicie? Na htc jest prawie czysty system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdjęcia Google.

 

Edit

Kurcze, 128gb to za mało. W styczniu też usuwalem z 700 zdjęć a tu dzisiaj info, że brak miejsca...

I tu co wlasnie google zrobilo z Pixelem to dobre zozwiazanie,wszystkiego zdjecia,video,w orginale na Photo.Jak chce sie wszystkie zdjecia trzymac na telefonie to Po pewnym czasoe I 1tb bedzie malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuickPic nie jest nawet dostępny w sklepie Play, bo google go jakiś czas temu wyrzuciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :)

Galeria asusa

 

Edit

Nie działa :(

 

Dobra, zostanę przy guglowskiej, przynajmniej jest pełna synchronizacja z innymi aplikacjami i funkcjami telefonu.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie Pocophone f1? Daje radę w 2019?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pr_140219_table.jpg

Ale Huawei prze do przodu w Europie. Dla mnie dużym zaskoczeniem jest 5 miejsce HMD global (nawet mimo obecnego spadku sprzedaży). W Polsce raczej zbyt wiele Nokii się nie widzi, ale widać, że gdzie indziej sprzedają się całkiem dobrze.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw, fajny art odnośnie aparatów w ios vs android. Krótki, ale mnie dał do myślenia jeśli chodzi o możliwości foto

https://www.spidersw...one-aparat.html

Nie sugerowałbym się tym zbytnio.

Przerabiałem wiele apek fotograficznych na iOSa i co prawda zabawa z rozmyciem, punktami oświetlenia itp. to większość z nich daje jednak dość sztuczne efekty i mają swoje odpowiedniki na Androidzie. Na samsungu przynajmniej da się swobodnie modyfikować efekt rozmycia i nawet podejrzeć składowe zdjęcie po zrobieniu nawet w stockowej apce.

 

Do poprawiania fot na szybko i tu i tu najlepiej mi się sprawdzał Google Snapseed, bo na szybko można sobie ustawić sensowne parametry i nie robi kaszki jak większość apek.

 

Camera2 API jest obsługiwane dość dobrze przez większość Androidowych telefonów. A apka aparatu w iOS domyślna i tak robi lepsze zdjęcia niż 95%* tych sklepowych. Lepiej zrobić zdjęcie nią, a potem edytować sobie jak ktoś lubi.

 

*Nie wykluczam, że jakaś robi, ja na taką nie trafiłem.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie ze 99% posiadaczy iphone nie instaluje innych app do kamery,ja osobiscie nie znam nikogo kto by to zrobil :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

mozesz sprawdzic port z pixela, o ktorym wspomnialem wczesniej?

 

...gdzies mi wcielo polskie znaki :(

No tryb nocny daje fajne efekty w tej apce, tryb zwykłego zdjęcia daje podobne/takie same efekty jak wbudowana apka do zdjęć. Wieczorem zarzucę jakieś porównanie, póki co tylko na ekranie telefonu sprawdzałem ale już tam widzę, że zdjęcie z trybu nocnego tej apki są ostrzejsze, jaśniejsze i mniej zaszumione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tryb nocny daje fajne efekty w tej apce, tryb zwykłego zdjęcia daje podobne/takie same efekty jak wbudowana apka do zdjęć. Wieczorem zarzucę jakieś porównanie, póki co tylko na ekranie telefonu sprawdzałem ale już tam widzę, że zdjęcie z trybu nocnego tej apki są ostrzejsze, jaśniejsze i mniej zaszumione.

 

z tego portu kamery z pixela Zenfone 5 robi zdecydowanie lepsze fotki , mam już masę zdjęć i telefon zyskał sporo. Minus to że zdjęcia w HDR + są robione wolniej. Szczerze wiele fot podoba mi się bardziej jak te zrobione Huawei P20.

 

Potwierdzam to co pisałeś że zdjęcia mają ziarnistość , zauważalne jest to mocniej przy słabym świetle (np. pokojowa lampka ). Na kamerze z pixela ziarnistość znacznie spada , warto wtedy jej użyć . W dzień jest ok , nie widze ziarna a tryb automatyczny działa bardzo fajnie i nie tak drastycznie na P20 gdzie kolory były zbyt mocno podsycane. Z racji tego że nie jestem typem który każde zdjęcie robi manualnie zdecydowanie bardziej podoba mi się tryb automatyczny zenfona jak huawei .

 

Zenfone 5 urzekł mnie też jakością audio , zarówno z głośników jak i z wyjścia mini jack , do tego bardzo miłym akcentem jest to że w pudełku są dobrej jakości słuchawki dokanałowe , myślę że grają jak słuchawki do 100zł co jest miły akcentem (zazwyczaj producenci dają pierdziawki albo w ogolę). Ekran tez jest super , gesty na czytniku , podwójne tapnięcie ekranu aby wyłączyć lub załączyć ekran  , zapamiętywanie używanej karty SIM przy dual sim ( W EMUI trzeba a każdym razem wybierać przed połączeniem), dobry zasięg i jakość rozmów( testowałem play i orange).  Takie pierdoły mogą poprawić komfort użytkowania i je doceniam. Znalazłem godnego następce Moto X4. 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem? ;)

Zenek 5 to świetny fon z bdb aparatem.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że cena zenka dopiero od niedawna stała się konkurencyjna.

 

gsmarena_001.jpg

 

Nice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kur... Jak on ma się do asusa m1 i m2? Chociaz nie ten przedział cenowy...

 

Edit

W sumie... Brak FHD, brak dual, słaby proc... Nie ma się co dziwić. Bardzo dobry wynik, jak ktoś potrzebuje sprzętu podstawowego bez potrzeby ładowania to moto zapelnilo lukę, która chciał zająć Asus swymi zenfonami Max.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gsmarena nie testowało zenfonów, więc ciężko się odnieść. Mi A2 Lite z 4000mAh zrobił tam 106h, co w moim przypadku przekłada się na ~2dni ~8-10h SoT. Na takiej motce bym pracował po 3 dni i SoT pewnie 11-12h. Dobra bateria jara mnie dużo bardziej niż foto pstryki. Co kto lubi.

 

Czy proc słaby? snap632 ma sporo mocniejsze rdzenie k250 - według qualcomma jest do 40% szybciej, niż Cortex A53. GPU za to żywcem wyciągnięte ze snapka625 i o ile nie podnieśli mu zegarów - to będzie słabo, tu niska rozdzielczość będzie działać zbawiennie.

 

Brak dual? Sim? Według x-kom dual sim jest. Może zależy jaka wersja na jaki rynek trafiła. Według mnie za te 899zł to niezła propozycja.

Dla mnie fon odpada przez klocowatość - 160x76.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki nie banglają

 

Edit

Zapominam jaki masz fon %)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że cena zenka dopiero od niedawna stała się konkurencyjna.

 

gsmarena_001.jpg

 

Nice.

Kolejny telefon dla masochistów i ślepców. Ekran HD+ w 2019r przy ekranie powyżej 6 cali. Przecież to boli w oczy. Rozumiem przycięcia w innych aspektach, ale ekran to jedna z najważniejszych składowych, cały czas się na niego patrzysz i używasz. Jak można sobie robić taką krzywdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hę? Kładę na przeciw siebie telefon z 433ppi i drugi 294ppi - Różnica jakąś tam widać, ale nie ma mowy o "bólu oczu" i robieniu sobie krzywdy.

Motka 279ppi. Przesadzasz i to grubo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem jakiś nazbyt wymagający i przeczulony, ale ja widzę zauważalną różnicę miedzy HD+ a fHD+ nawet na ekranach 5,5 cala. I nie wyobrażam sobie mieć już telefonu z HD+. Ba, odczuwalna była dla mnie nawet przesiadka z ekranu 2K na fHD. Przy 2K obraz to była istna żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...