Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie mam już więcej czasu na testy więc małe podsumowanie szybkiego testu P20 VS Mi 9 SE :

 

Gabaryty i jakość wykonania :

Zarówno jeden jak i drugi leża świetnie w dłoni , są to reprezentacji tej bardziej poręczniejszej grupy. Jakość wykonania na podobnym wysokim poziomie z lekką przewagą Huawei m.in za to że ma certyfikowane IP53 , zawsze to coś .

 

Szybkość działania , procesor , pamięć :

Tutaj lekka przewaga P20  w kwestii szybkości ładowania , ma szybszą pamięci  procesor , natomiast ma mniej RAM przez co mniej aplikacji siedzi w pamięci i Mi 9 Se po dłuższym użytkowaniu szybciej je załaduje gdyż ma 6GB RAM. Generalnie Mi 9 Se działa również szybko .

 

Jakość rozmów i zasięg :

Tutaj wygrywa P20 ,  ma większy i głośniejszy głośnik, rozmowy są komfortowe. Mi 9 Se jest cichszy ale też nie miałem problemów z rozmawianiem ani nikt nie narzekał . Jednak trzeba zaznaczyć że do rozmów P20 jest lepszy. Gorzej jeśli chodzi o tryb głośnomówiący , tutaj przewaga Mi 9 SE z racji lepszego i głośniejszego głośnika. Zasięg zbyt krótko testowałem ale jest na pewno na podobny dobrym poziomie.

 

Ekran :

W kwestii ekranu to zderzenie dobrej klasy IPS z średniej klasy AMOLED i generalnie tak , na co dzień lepszy jest amoled z racji świetnej czerni , dobre kąty i kolory , różnica jest duża względem IPS. W trybie HDR udało mi się odpalić na obydwóch film costa rica 4k z YT i tutaj o dziwo wygrał P20 , przedstawia atrakcyjniejszy obraz , jednak to tylko w przypadku HDR . Generalnie P20 jak na IPS ma świetny ekran ale wiadomo że nie osiągnie wartości AMOLEDA który zawsze ma asa w rękawie w postaci perfekcyjnej czerni i nieskończonego kontrastu.

 

Audio:

Jeden i drugi nie ma jacka za co minus . Na słuchawkach grają podobnie z lekką przewagą Xiaomi gdyż ma więcej ustawień i można wydobyć głębsze brzmienie. Natomiast duża różnica jest w głośniku zewnętrznym , co prawda ten z P20 nie gra źle ale jest zdecydowanie zbyt cichy , niejednokrotnie kiedy chce sie pokazać jakiś filmik z telefonu i jest tylko troszkę głośniej w pomieszczeniu to ciężko coś usłyszeć z tego telefonu. Mi 9 Se pod tym względem jest tak 2 razy głośniejszy , także duży plus.

 

Bateria:

Tutaj wygrywa P20 zdecydowanie . Ciężko podać mi wartości bo krótko testuje ale Mi 9 Se ma problemy z baterią w szczególności pobór mocy przez sygnał sieci jest dziwne wysoki. Jednakże telefon wytrzymał mi wczoraj cały dzień na 2 kartach sim dual 4G , 70% wifi , AOD załączony i 4,5h SOT kończąc przed spaniem z 25% baterii. Dla porównania P20 przy takich obciążeniu miałby te 10-15% baterii więcej . Prędkość ładowania na podobnym poziomie .

 

Aparat:

Ciężki do oceny ale biorąc pod uwagę 3 podstawowe wady P20 czyli brak auto HDR , sztuczne AI które przesyca zdjęcia oraz brak możliwości wyboru foto 16:9 to Mi 9 Se już ma plus bo wszystko to oferuje. Jakość fotek za dnia na korzyść Mi 9 , sa atrakcyjniejsze dla oka , mają ładne kolorki , nie sa aż tak przesycone , bez AI P20 robi lekko wyprane z kolorów foty a przez brak auto HDR niewiadome kiedy warto go załączyć , jak się już go załączy to nie raz obraz wydaje sie sztuczny jakby mocno wyostrzony. Jeżeli chodzi o tryb portretowy to tutaj wygrywa P20 , jednak to huawei bardzo dobrze opanował i telefon bardzo szybko łapie punkt ostrości i tworzy efekt bokeh. Zdjęcia nocne nie miałem okazje wykonywać ale myślę że tu tez przewaga lekka P20 z racji posiadania OIS , także nocne P20. Selfie znaczna przewaga Mi 9 SE . Do tego Mi 9 Se ma jeszcze szeroki kąt który robi również atrakcyjne fotki , z fajną kolorystyką , bardzo duży plus. Filmy Huawei zawsze gorzej sobie radził i tym razem Mi 9 Se nakręci filmy ładniejsze z lepsza kolorystyką ale ciut gorszą stabilizacją.  Całościowo Wole aparat Mi 9 Se ponieważ przy dobrym świetle robi lepsze foty a zazwyczaj przy takim świetle robimy , wieczorem nie jest tak źle i można przeboleć . Ma też lepsze selfiaki i świetny szeroki kąt.

 

Podsumowując

 

Nie napisze że P20 jest zły bo to świetny smartfon w swojej cenie , oferuje dobrą jakość rozmów , bardzo dobry jak na IPS ekran , świetny gabaryt , niezłą baterię i mimo wszystko dobry aparat ale wymagający większej uwagi . Jeżeli komuś odpowiadają mocno nasycone nienaturalne zdjęcia to tryb AI pomoże , jeżeli ktoś jednak szuka więcej naturalności w fotach i wyłączy ten tryb to okaże się że te fotki nie są specjalnie atrakcyjne , chyba że w nocy albo w słabym świetle , wtedy P20 czuje się jak ryba w wodzie i potrafi strzelić zaskakujące foty. Jeżeli chodzi o Mi 9 Se w swojej cenie to świetny smartfon zdecydowanie warty uwagi który jednak na wstępnie lekko zniesmaczył mnie swoją baterią. Mam jednak nadzieję że Xiaomi zna problem i już przygotowują odpowiednią łatkę gdyż jest to dość dziwne aby sygnał sieci zabierał spora część baterii. Poza tym defektem telefon ma świetny ekran , niezłe audio , bardzo dobre aparaty wszystkie po kolei , świetny gabaryt , działa żwawo i sprawnie i jest po prostu ładny. Czytnik linii papilarnych w ekranie działa sprawnie i nie mam do niego zastrzeżeń. Jeszcze jeden minus to powiadomienia , niestety gówna belka niespecjalnie je pokazuje , telefon ewidentnie ma z tym problem a xiaomi obiecało że pracuje nad rozwiązaniem .

 

W tym starciu dałbym remis , bo jednak i jeden i drugi mają swoje plusy i minusy i nie napisałbym na forum że bierz mi 9 se a nie p20 bo jest pod każdym względem lepszym gdyż bym skłamał. Niestety Huawei ma ostatnio problemy także jeżeli chodzi o przyszłościowe podejście to Mi 9 Se na 99% dostanie kolejne udpade systemu a P20 raczej już zostanie na 9.0 Pie , chociaż nie ma co narzekać bo system i nakładką są dopracowane i nie ma jakiś większych bugów do poprawy.

 

Aha i jeszcze jedna rzecz zarówno Mi 9 jak i Mi 9 Se mają bardzo słabe wibracje , nie dość że są problemy z powiadomieniami na pasku to przez słabą wibracje można nie zauważyć, poczuć że ktoś do nas dzwoni czy pisze , to dość poważny minus gdyż P20 dla porównania ma mocno wyczuwalne wibracje więc nic się nie przegapi .

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlinkuje ktoś galerię ze zdjęciami robionymi telefonami? gdzieś tu widziałem coś takiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem trochę fot niestety pogoda nie sprzyja : Xiaomi Mi 9 SE vs Huawei P20 , wszystkie z głównego aparatu , czasem wyłączałem AI dla porównania , fotki nie podpisane to mi 9 bo później zapomniałem to załączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tej chwili jest najlepsze cena/szybkosc dzialania/aparat/audio do 700zł? Obecnie mam Mi A1 i jestem zadowolony lecz bateria i aparat mogłyby być lepsze. Mi A2 i Mi 8 Lite mnie interesują najbardziej, inne marki jak najbardziej mogą też być

A1 możesz jeszcze poprawić wgrywając GCama - zdecydowanie fajniejsze zdjęcia wówczas robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kurde ten mi 9 se bierze sporo baterii na samo połączenie do sieci , co prawda mam dual sim ale to i tak sporo mi się wydaje. Rano miałem o 5:00 100% baterii , teraz mam 70% w tym 1:10 SOT a sygnał sieci zabrał 18,6% od tej wartości czyli skoro od rana zeszło 30% baterii a sygnał sieci stanowi 18,6% tej wartości to wychodzi mi że średnio na godzinę 0,8% baterii przy dual sim. Mnożąc to przez 24h wychodzi że 20% baterii wciąga na samo potrzymanie sieci a gdzie reszta :P Czy tylko ja jestem taki pokręcony że tak to licze ? :E

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czemu aplikacje w ramie są tak krótko trzymane nawet na telefonie z 8 GB Ramu? Przecież jedna apka ze 100 MB nie zajmuje, więc nie ma potrzeby zwalniania pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ten mi 9 se bierze sporo baterii na samo połączenie do sieci , co prawda mam dual sim ale to i tak sporo mi się wydaje. Rano miałem o 5:00 100% baterii , teraz mam 70% w tym 1:10 SOT a sygnał sieci zabrał 18,6% od tej wartości czyli skoro od rana zeszło 30% baterii a sygnał sieci stanowi 18,6% tej wartości to wychodzi mi że średnio na godzinę 0,8% baterii przy dual sim. Mnożąc to przez 24h wychodzi że 20% baterii wciąga na samo potrzymanie sieci a gdzie reszta :P Czy tylko ja jestem taki pokręcony że tak to licze ? :E

 

Cytujać moje wypociny to nie bierzcie tego pod uwage, miałem odpalone dual 4G a w pracy mamy słaby zasięg przez co targało ostro baterie , wyłączyłem to i jest trochę lepiej ale to wymaga dłuższego testu , w domu gdzie mam dobry zasieg mniej drenowało baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

powiem wam, że aparat oppo rx17 neo ciągle mnie zaskakuje. Zdjęcia widokowe wychodzą genialnie. Rzadko mam okazję ostatnio cyknąć fotkę, ale jak już cyknie to sztos jak na tą półkę cenową.

 

https://drive.google.com/drive/folders/14KPceoM_CmkDA2bGcN1RsOSW3hJYscdd?usp=sharing

Ile za niego zapłaciłeś? Widzę, że chinach jest drogi a wcale nie lepszy niż przysłowiowe xiaomi (RN7)

Te foty nie są genialne. Mają niemałe szumy i gubią szczegóły. Redmi Note 5-7 robi lepsze foto.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czemu aplikacje w ramie są tak krótko trzymane nawet na telefonie z 8 GB Ramu? Przecież jedna apka ze 100 MB nie zajmuje, więc nie ma potrzeby zwalniania pamięci

Zapewne producenci w ten sposób próbują optymalizować pracę na baterii bo nie daj boże ta apka będzie coś w tle robić.

 

Jaki producent telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie dla tego. Ma to zapobiegać zamuleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Generalnie tutaj to dobrze jest rozpisane:

https://developer.android.com/guide/components/activities/process-lifecycle

 

Jeśli aplikacja nie posiada procesu pierwszoplanowego (?) (ang. foreground) w postaci przyklejonej notyfikacji, dostępu do notyfikacji) to może zostać w każdej chwili ubita przez system. System sprawdza kiedy apka była używana, szacuje czy jest potrzebna, czy potrzeba pamięci - i w razie czego ubija. Nikt poza googlem nie zna algorytmu jak to się odbywa.

 

@up ciężko uznać, że ubijanie apki galerii, która ma 100 MB i nic nie robi w tle a wolnego RAM-u jest 1.5 GB jest przeciwdziałaniem zamulaniu. A to na Androidzie norma.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mi9 se chcialbym zaznaczyc ze to swiezynka na rynku gdzie p20 to juz weteran i co mialo zostac poprawione zostalo, mi9se jeszcze jest na poczatku tej drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tutaj to dobrze jest rozpisane:

https://developer.android.com/guide/components/activities/process-lifecycle

 

Jeśli aplikacja nie posiada procesu pierwszoplanowego (?) (ang. foreground) w postaci przyklejonej notyfikacji, dostępu do notyfikacji) to może zostać w każdej chwili ubita przez system. System sprawdza kiedy apka była używana, szacuje czy jest potrzebna, czy potrzeba pamięci - i w razie czego ubija. Nikt poza googlem nie zna algorytmu jak to się odbywa.

 

@up ciężko uznać, że ubijanie apki galerii, która ma 100 MB i nic nie robi w tle a wolnego RAM-u jest 1.5 GB jest przeciwdziałaniem zamulaniu. A to na Androidzie norma.

 

Dobra dobra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mi9 se chcialbym zaznaczyc ze to swiezynka na rynku gdzie p20 to juz weteran i co mialo zostac poprawione zostalo, mi9se jeszcze jest na poczatku tej drogi

To też racja . Jak poprawia powiadomienia i pobór energii to telefon świetny w tej cenie. Ja pomimo aktualnych wad mogę go polecić .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli że co, że bateria nie jest problemem jak np w u ultra? Znaczy się tam sot 4h i jest beznadzieja, w u11 5-6h i też nie warto z tego powodu polecać, ale w przypadku SE jest już ok i można polecać?

I nawet to, że kolory są gorsze niż na ipsach zenfona i p20, gdzie różnica jest już widoczna na ikonach pultipu, to jest ok, a jak jest polecane coś na IPS to już że to gówno nie ekran, bo prawdziwy ekran to tylko amoled, bo IPS ma dupne kolory?

 

:hmm:

 

To się kupy drogi Panie nie trzyma.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ A to o czym piszesz, że ktoś twierdzi, że bateria nie jest problemem w Mi 9 SE to sobie wymyśliłeś? Bo raczej nie wyczytałeś z postów powyżej.

Co to znaczy, że kolory są gorsze? Kto to stwierdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory to odwołuje ,zbyt szybko napisałem .Jak dałem w mi 9 se kontrast na zwiekszony a nie auto to są już znacznie żywsze jak na P20. P20 wygrał tylko w HDR na YouTube .

 

Baterie powinni poprawic w aktualizacjach , jak nie to to będzie minus tego telefonu tak jak innych podobnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Above. Napisałem Ci PW, ale nie odpisujesz więc zapytam tu:)

Czy u Ciebie również nie da się się ustawić konkretnego dźwięku powiadomienie w wielu aplikacjach, np AquaMail, Twitter, Flashscore? Da się tylko wył/wł powiadomienie dźwiękowe?

Próbowałeś robić lokalną kopię aplikacji? Też masz przy większości aplikacji komunikat "nieobsługiwany" i nie da się zrobić kopii?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

^^ A to o czym piszesz, że ktoś twierdzi, że bateria nie jest problemem w Mi 9 SE to sobie wymyśliłeś? Bo raczej nie wyczytałeś z postów powyżej.

Co to znaczy, że kolory są gorsze? Kto to stwierdza?

 

Wychodzi na to, że to Ty nie czytałeś.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nikt poza googlem nie zna algorytmu jak to się odbywa.

Na pewno? Skoro by tak było, to każdy android by bił appki tam samo (bo google z góry to ustaliło?), a różnice są przecież ogromne. Według mnie to zależy jak dev ustawi parametry dla OOM & LMK. Do tego dochodzi kwestia swapu i pewnie wielu innych zmiennych.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co drążyć mi 9 se ma raptem 3k baterie, jakby nie było duży wyświetlacz i tak dalej, jak wyciśnie lekko ponad 5h na samych danych i 2 kartach to można powiedzieć że jest ok, przy czym ok na tą pojemność, to nalezy mieć na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że to niezdrowo ładować telefon do 100%? Wiem, że nie powinno się rozładowywać baterii poniżej 15-20%, a jak w drugą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Skoro by tak było, to każdy android by bił appki tam samo (bo google z góry to ustaliło?), a różnice są przecież ogromne. Według mnie to zależy jak dev ustawi parametry dla OOM & LMK. Do tego dochodzi kwestia swapu i pewnie wielu innych zmiennych.

No właśnie system różnie może interpretować czy apka jest Ci potrzebna - może bada ile czasu jej używasz, jak często? Do tego jeśli to zależałoby od deva to apka trzymana byłaby w pamięci na każdym telefonie tak samo, a tak nie jest. Z resztą z dokumentacji google:

An unusual and fundamental feature of Android is that an application process's lifetime is not directly controlled by the application itself. Instead, it is determined by the system through a combination of the parts of the application that the system knows are running, how important these things are to the user, and how much overall memory is available in the system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...