Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Reklamacja u11 w euroagd ciąg dalszy...

 

Jak wiecie, odebrałem jakiś czas temu U i w ciągu pół godziny oddałem ponownie, gdyż po włączeniu od razu zaliczył reset. Dałem im screeny z info o wystąpieniu resetu.

https://drive.google.com/file/d/1CWBP6dBDo5wFRZV7JC7SJQmebpxI9LeC/view?usp=drivesdk

 

Dzis otrzymuje informacje, że reklamacja odrzucona, bo serwis stwierdził, że telefon jednak się nie resetuje :hmm:

Czyli że im sciemniam a screen zapewne sfabrykowalem

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo reset to nie uszkdozenie dla nich :E musialby sie permanentnie resetować żeby to odnotowali, jednoraze wypadki to nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z HTC, jak zaliczy reset to mam oddać znów na gwarancję i poinformować o tym HTC oddział w Polsce ;)

Babka z htc mi mówiła wcześniej, że zgodnie z ich polityką przy nieudanej trzeciej naprawie wymieniają sprzęt na nowy.

Na szczęście występowanie usterki jest potwierdzone w logach telefonu, do tego robię screeny.

Jutro będę go miał do odbioru. Zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak notcha, świetny czas na baterii, 3 oczka z tyłu (serio, jak się chwilę pobawiłem P30 to stwierdziłem, że wolę 3 oczka niż stabilizację w Mi2s), ekran ma bardzo dobre parametry. Do tego jest NFC. IMHO dalej killer w tej półce cenowej. Jak to fajnie na GSM Arena zauważyli - Snapa 8555 przy tej rozdzielczości ekranu i tka lepiej nie wykorzystasz jak 730 a 730 ma chyba bardzo dobry, energooszczędny modem GSM.

 

I skąd to info o kiepskim dźwięku?

 

 

Dokładnie, w tej recenzji dźwięk raczej jako +.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozmawiałem z HTC, jak zaliczy reset to mam oddać znów na gwarancję i poinformować o tym HTC oddział w Polsce ;)

Babka z htc mi mówiła wcześniej, że zgodnie z ich polityką przy nieudanej trzeciej naprawie wymieniają sprzęt na nowy.

Na szczęście występowanie usterki jest potwierdzone w logach telefonu, do tego robię screeny.

Jutro będę go miał do odbioru. Zobaczymy ;)

.

 

Producent nie odpowiada za nieprawidlowe dzialanie oprogramowania nawet kupujac Pixela jest ten zapis. Wada sprzetowa musi byc ewidentna i potwierdzona. Nawet z rekojmia bywaja problemy w przypadkach gdy zwalone oprogramowanie uniemozliwia korzystanie z czesci funkcji urzadzenia. Nie staje po stronie serwisu ale z drugiej strony gdyby mi sie zrestartowal JEDEN raz telefon to na pewno bym go nie odsylal. Chcac okrasc producenta prosciej uzyc mikrofalowki.

 

Czy któryś z smartfonów z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych w ekranie, ma tzw. aktywny czytnik?

Dotyka i się odblokowuje, BEZ wcześniejszego podświetlenie ekranu przez przycisk blokady, lub podwójne podświetlenie ekranu?

 

Tylko Samsung ale nie jest to technicznie rzecz biorac aktywny czujnik a odpowiednik 3d touch, inne telefony miewaja wybudzanie dwukrotnym kliknieciem w ekran ale to nie to samo.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Producent nie odpowiada za nieprawidlowe dzialanie oprogramowania nawet kupujac Pixela jest ten zapis. Wada sprzetowa musi byc ewidentna i potwierdzona. Nawet z rekojmia bywaja problemy w przypadkach gdy zwalone oprogramowanie uniemozliwia korzystanie z czesci funkcji urzadzenia. Nie staje po stronie serwisu ale z drugiej strony gdyby mi sie zrestartowal JEDEN raz telefon to na pewno bym go nie odsylal. Chcac okrasc producenta prosciej uzyc mikrofalowki.

 

 

 

Tylko Samsung ale nie jest to technicznie rzecz biorac aktywny czujnik a odpowiednik 3d touch, inne telefony miewaja wybudzanie dwukrotnym kliknieciem w ekran ale to nie to samo.

 

Poczytaj moje posty dotyczące tej sytuacji. Nie zreserowal się raz czy dwa. I nie oprogramowanie musi być przyczyną restartow a wadliwe podzespoły np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co odnowiony telefon powinien chodzic jak zloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Producent nie odpowiada za nieprawidlowe dzialanie oprogramowania nawet kupujac Pixela jest ten zapis. Wada sprzetowa musi byc ewidentna i potwierdzona. Nawet z rekojmia bywaja problemy w przypadkach gdy zwalone oprogramowanie uniemozliwia korzystanie z czesci funkcji urzadzenia. Nie staje po stronie serwisu ale z drugiej strony gdyby mi sie zrestartowal JEDEN raz telefon to na pewno bym go nie odsylal. Chcac okrasc producenta prosciej uzyc mikrofalowki.

też na początku myślałem, że Pietrek nam januszował, ale biorąc pod uwagę, że potrafi telefon sam z siebie się resetować w parę minut po odebraniu z serwisu, to dla mnie jednak jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu tych recenzjach Pocophone miał lepszą ocenę za dźwięk. W tej na YouTube i GSM arena

 

Na GSMArena wygląda jakby coś ich słuchawki namieszały, bo na nich pojawiły się problemy.

 

BTW GSM Arena - porównywałem sobie fotki robione MI9T i MI9 - czy oni czegoś nie zwalili w fotkach z MI9? Te zdjęcia są potwornie nieostre.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie orientuje się zbytnio w rynku słabych telefonów ale potrzebuje telefon do 400zł który ma :

-Bardzo dobry (głośny) głośnik do rozmów

-Ekran tak do ~6"

 

Na telefonie nie będzie przeglądany internet , tylko dzwonienie i od czasu do czasu zdjęcie może. No i nie mogę czekać, jutro muszę zamówić.

 

Nokia 5?

Nokia 6?

Redmi 7a w polsce za tyle nie dorwę

Nokia 2.1?

Nokia 3.1?

Meizu 6t?

 

w sumie to ma być tylko do dzwonienia , więc bateria & jakość rozmów, może być tańszy.

Jak huawei y5

Edytowane przez Postrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

motorola e5 plus kapke drożej - warto dopłacić

 

jeśli nie to jakąś tanią nokię z głośnikami stereo i dobrą baterią pokroju 2.1

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemka, mam pytanko, dzisiaj około 10:30 przyszedł mi redmi note 7 i teraz mam pytanie odnośnie baterii. Gdy przyszedł miał 70% , minęło około 8-9 godzin i jest 33%. Nie używałem go jakoś bardzo, czasem włączyłem snapa czy na msg chwile posiedziałem. Czy to jest normalny spadek baterii?

 

A i jeszcze jedno jak zmienić przyciski nawigacji, żeby cofanie było po prawej stronie?

Edytowane przez Blaine07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaktualizowało Ci się w tle z milion usług Google, setka aplikacji, messenger, fb, itp itd., do tego pobrał z automatu arkusze googla blablabla i WiFi wraz z danymi wspomaga ustalenie lokalizacji ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowało Ci się w tle z milion usług Google, setka aplikacji, messenger, fb, itp itd., do tego pobrał z automatu arkusze googla blablabla i WiFi wraz z danymi wspomaga ustalenie lokalizacji ;)

 

A co zrobić żeby ograniczyć baterię. W sensie czy usunąć/wyłączyć jakieś apki (jeśli tak to jakie), coś pozmieniać w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawienia, poza tym co się da to można odinstalować lub wyłączyć.

 

 

Edit

Dostałem służbowa moto one. Spoko. Ale denerwuje brak możliwości wielu ustawień

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są już ceny Mi9t z oficjalnej polskie dystrybucji

6/64 - 1599zł

6/128 - 1699zł

Źle nie jest, chociaż szału także nie ma.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny majfrendowe sa fajne szczegolnie dzisiejsza promka za 1200zl za wersje z 128gb, drogo w tej polszy jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy cen z Chin i Polski. Tam nie masz ani 2 lat gwarancji, ani nie wchodzą żadne podatki itp. Natomiast mierzi to, iż w takich niemczech Mi9t jest tańszy około 200zł względem polskiej ceny. A to już jest nieporozumienie. Ale cóż, w końcu jesteśmy bogatsi niż nasi zachodni sąsiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lokalny importer narzuca cene i taka zostala narzucona, szkoda a telefon i tak fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Reklamacji u11 ciąg dalszy.

 

Jak wiecie ostatnia reklamacja została odrzucona, bo serwis nie stwierdzil występowania wady w postaci samoczynnych restartow.

 

Moja odpowiedź do decyzji.

 

 

 

Witam,

 

W odpowiedzi na decyzję z dnia 02.07.2019 dotyczącą reklamacji nr 7303659449 z dnia 19.06.2019r. proszę o wyjaśnienie, na jakiej podstawie stwierdzono, iż nie występują samoczynne losowe restarty telefonu HTC U11 IMEI... (przed naprawą serwisową imei... ) będącego przedmiotem reklamacji mimo, iż do zgłoszenia reklamacyjnego zostały dołączone wydruki potwierdzające wystąpienie zgłaszanej wady datowane na dzień 19/06 godz. 14.24.

Na jakiej podstawie stwierdzono, że dołączone dokumenty będące dowodem występowania samoczynnych losowych restartów zostały odrzucone a tym samym uznano je za niewiarygodne.

 

Informuję, że w przypadku zaistnienia takiego zdarzenia, tj. samoczynnego restartu, po ponownym uruchomieniu telefonu system informuje o tym fakcie użytkownika, wyświetlając komunikat o następującym brzmieniu: "Telefon został przywrócony do działania po niestandardowym zresetowaniu...". Ten właśnie komunikat z dnia 19.06.2019 godz. 14:24 udokumentowany w postaci wydruku screenu z przedmiotowego telefonu został załączony do reklamacji nr 7303659449 jako dowód na wystąpienie LOSOWEJ usterki. Losowej, tj. występującej bez znanej przyczyny a tym samym bez możliwości świadomego wywołania jej w warunkach diagnostycznych.

 

Dodatkowo, telefon w związku z omawianą usterką był już reklamowany w dniu 29.05.2019 pod numerem zgłoszenia 7303595160 i również jako dowód wystąpienia usterki do zgłoszenia załączono wydruki screenów z telefonu potwierdzające wystąpienie samoczynnego restartu telefonu w dniu 29.05.2019 o godz. 12.12. Na tej podstawie w telefonie wymieniono płytę główną tym samym stwierdzając usunięcie wady poprzez naprawę urządzenia. Rzekomo naprawiony telefon został mi przekazany w dniu 19.06.2019 tym samym zamykając proces reklamacji nr 7303595160. W tym samym dniu w naprawionym telefonie usterka wystąpiła natychmiast po pierwszym jego uruchomieniu, co było powodem kolejnego zgłoszenia, tj. przedmiotowej reklamacji nr 7303659449 w tym samym dniu, tj. 19.06.2019r. Do zgłoszenia jako dowód wystąpienia usterki dołączono wydruki screenów z komunikatem "Telefon został przywrócony do działania po niestandardowym zresetowaniu..." z widoczną datą oraz godziną wystąpienia LOSOWEJ usterki - 19/06 godz. 14.24.

 

Dlaczego i na jakiej podstawie stwierdzono, że udokumentowane zdarzenie, tj. samoczynny restart w dniu 19.06.2019, który był podstawą reklamacji 7303659449 nie miały miejsca?

 

 

Informuję, iż w związku z drugą już reklamacją z tytułu rękojmi, wynikającą z nieusunięcia wady zgłaszanej wcześniej pod reklamacją 7303595160 mają Państwo obowiązek uznanie moich roszczeń czyli zwrotu gotówki, jeśli wada ta zostanie potwierdzona. Potwierdzenie ponownego wystąpienia usterki zostało dołączone do zgłoszenia reklamacyjnego 7303659449 jako jego podstawa wraz z oświadczeniem o żądaniu odstąpienia od umowy (zwrotu gotówki), co wprost wynika z Art. 560. § 1

 

„Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady.”

 

W załączeniu:

1. Kopia Screen z dnia 29.05.2019 godz. 12:12 r potwierdzające wystąpienie wady w postaci samoczynnego restartu urządzenia - podstawa reklamacji nr 7303595160

2. Kopia decyzji o odmowie spełnienia roszczeń zawartych w reklamacji 7303595160 zgodnie z przysługującym sprzedawcy prawem określonym w Art. 560, oraz o dokonaniu naprawy urządzenia.

3. Kopia Screen z dnia 19.06.2019 godz 14:24 potwierdzający wystąpienie wady w postaci samoczynnego restartu a co za tym idzie będący dowodem nieusunięcia zgłoszonej wady podczas procesu reklamacyjnego nr 7303595160 a tym samym powodem kolejnej reklamacji z tego samego tytułu.

4. Kopia zgłoszenia reklamacyjnego nr 7303659449 wraz z potwierdzeniem dołączenia do zgłoszenia screenów potwierdzających jednoznacznie powtórne wystąpienie wady w dniu 19.06 a co za tym nieusunięciu wady wskazanej w reklamacji 7303595160

5. Kopia oświadczenia o żądaniu odstąpienia od umowy zgodnie z art 560 k.c.

6. Kopia odpowiedzi na odwołanie od decyzji dotyczącej reklamacji nr 7303659449. W tym miejscu zaznaczam, że treść niniejszej wiadomości e-mail jest PIERWSZYM odwołaniem od decyzji w sprawie 7303659449. Nie rozumiem na jakie odwołanie się Państwo powołują, gdyż takowe przed dniem 09.07 nie istniało.

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MagicMike

W dużym uproszczeniu agregacja pasm to łączenie kilku pasm w celu uzyskania większych prędkości neta, więc po prostu to Play zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może wytłumaczyć co to jest agregacja pasma. A raczej jej brak w Pocophone? Mam abonament w Play i czasem internet coś zamula. Nie wiem czy to Play czy ta agregacja.

Obstawiam Play. Też jestem w tej sieci i co jakiś czas przez parę dni mi dość mocno przymula internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to blogoslawienstwo LTE, mam tmobile domowy 60 mb, i na pojedynczym pasmie nie jestem w stanie tego wyciagnac ale jak polaczy/zagreguje mi pasma LTE 1800/2600 to 60 Mbit wyciaga, czyli to po prostu laczenie, PLAY moze miec ten problem ze nie ma swoich nadajnikow wszedzie a jak ma swoje to moze miec jedno pasmo czyli nie ma czego laczyc, poza tym lejek oczywiscie :D sprawdz w apce jak wyglada wykorzystanie danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...