Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ale inaczej jest mierzony SAR w UE, inaczej w USA. U nas na całe ciało, u nich tylko głowa.

 

Z reszta to jest przecież promieniowanie niejonizujące wiec meeeeh.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pomaranczowa alternatywa

Weź pod uwagę, że jest kilka norm SAR. Europejska wynosi maksymalnie 2.0 W/kg, amerykańska 1.6 W/kg.

 

ale co to jest SAR?

 

 

nie jest to aby ilosc promieniowania, ktore jestes w stanie przyjac, rozkladajac na mase ciala? czyli, inaczej mowiac osoba o duzej wadze moze przyjac wiecej niz dziecko?

 

nie sadze...

 

 

 

 

norma GSM zaklada dla 4G moc maksymalna na 250mW dla 800/900Mhz - i mniejsza dla wyzszych czestotliwosci... tyle, ze to wartosci maksymalne, a zaden (moze ulamek procenta) smartfon nie pracuje w takich warunkach non-stop - mam tu na mysli duza odleglosc od BTS i ciezkie warunki (deszcz lub zabudowa)

 

SAR, wedle mnie, to moda i niewiele wiecej tak naprawde, bo w duzym miescie przy gestej zabudowie BTS-ami ten parametr bedzie sie zapewne utrzymywal w bazpiecznych ramach 0.1-0.5W/kg... :heu:

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może siedzi w temacie LG i mógłby mi powiedzieć czy różne warianty np. v50 różnią się sprzętowo czy tylko mają inny firmware? Chodzi mi o telefon z us. Telefon już kupiłem i będzie bez SIM locka ale z brandingiem operatora, który trzeba ściągnąć.

 

Dajcie sobie spokój z SAR, lepiej sobie poczytać horoskop albo wyłączyć Wi-Fi. Jeszcze gdyby chociaż były wiarygodne wyniki badań o nawet minimalnej szkodliwości promieniowania tego typu na takim poziomie to powiedziałbym, że zdrowia do grobu nie zabierzecie ale skoro mowa o SAR to pozostaje się tylko uśmiechnąć.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po nieobecności. :)

Wracając do kwestii reklamacji HTC, w końcu wywalczyłem to, co chciałem.

Proponiwali mi nawet u12+ za u11 ale wziąłem kasę. I kupiłem coś innego, co wiele U nie ustępuje pod względem działania, dźwięku i aparatu. Niewiele ale. Jednak aczkolwiek jak najbardziej akceptowalnie.

Po miesiącu użytkowania stwierdzam, że wybór był bdb nawet patrząc na aktualne oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po 2 dniach powrotu do świata Snapdragona - jeśli Mediatek nie ogarnie poboru prądu w spoczynku to IMHO ich produkt nie maja najmniejszego sensu.

Na 20 dni w pracy 1 dzień Umizłom potrafił stracić 30% baterii przez cały dzień (kilak telefonów, messenger, internet w przerwie). Pozostałe tracił 80-90%. Przy tym samym użytkowaniu!W nocy potrafił zgubić 30% baterii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Petru23

A co wziąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 4 biały z komputronika za 700zl. A brakło mi 3 min żeby kupić na stronie asusa zenfone 5 za 850zl. I tylko z tego powodu Zenek 5, tak to 1000zl bym nie zapłacił. Zanim wybrałem zenka 4 pobykem trochę z innymi telefonami jak Redmi Note 7, honor 10 czy p20...

 

Edit

Aha, słuchawki, ładowarkę i przelotke na Jacka z HTC mogłem sobie zostawić ;)

 

Aha, zastanawiałem się też czy znów nie kupić u11 w tym samym (świetnym) kolorze za 1150zl z oficjalnej dystrybucji i... Tak, jestem zadowolony z wyboru asusa :) bdb telefon, szkoda tylko że nie ma s660

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 4 biały z komputronika za 700zl. A brakło mi 3 min żeby kupić na stronie asusa zenfone 5 za 850zl. I tylko z tego powodu Zenek 5, tak to 1000zl bym nie zapłacił. Zanim wybrałem zenka 4 pobykem trochę z innymi telefonami jak Redmi Note 7, honor 10 czy p20...

 

Edit

Aha, słuchawki, ładowarkę i przelotke na Jacka z HTC mogłem sobie zostawić ;)

 

Aha, zastanawiałem się też czy znów nie kupić u11 w tym samym (świetnym) kolorze za 1150zl z oficjalnej dystrybucji i... Tak, jestem zadowolony z wyboru asusa :) bdb telefon, szkoda tylko że nie ma s660

 

Zenfone 4 jest spoko w swojej cenie szczególnie pod względem aparatu. Poza tym procesor już troszkę leciwy ale pewnie jeszcze z rok da rade, nie ma NFC a jakość ekranu porównując do U11 czy Zenfone 5 to chyba spora różnica nie ? Fakt w tej cenie nie ma za wiele alternatyw i każdy wybór to jakiś kompromis , oby posłużył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekran... jakoś wielkiej różnicy nie widze. Kolory ładnie odwzorowane. Musiałbym mieć oba obok siebie.

 

Jak za 700zł super, brak mu alternatyw oprócz zenfona 5 w jakiejs promce, bo średnio mi się wydaje, ze 300-400zł dopłaty jest adekwatne do różnic między 4 a 5. Aczkolwiek musiałbym pobyć z 5.

 

Dla mnie niezaprzeczalna zaleta i chyba jeden z głównych czynników decyzyjnych - czytnik palucha z przodu, slot SD i jacek. (tak, jacek już u mnie konieczność ;) )

 

Reasumując za 700zł dostajemy kompletny sprzęt - audio ok, aparat bdb, bateria ok, wykonanie rewelacja, ergonomia bdb, wydajnosć ok. Wybierając coś innego w podobnej kwocie miałbym z połowę jakość zenfona 4. Z czegoś bym musiał zrezygnować dla jedynie wyglądu i proporcji ekranu. Aczkolwiek filmy wciąż są w większosci w 16:9 FHD ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek zanabyłem Motorolę Moto G7 Power za 699 zł w RTV Euro AGD (cena na stronie WWW to 799 zł, w sklepie na wywieszce przy telefonie też, ale była "ukryta" promocja, o której poinformował mnie ekspedient – warto o takie rzeczy pytać – w czwartek rano było, jeśli mu wierzyć, nawet 599 zł). Za 20 zł w punkcie z akcesoriami komórkowymi w tym samym centrum handlowym dokupiłem szkło hartowane dedykowane do tego modelu, niestety nie zakrywa ono całej przedniej powierzchni aparatu.

 

Wrażenia po jednym dniu roboczym użytkowania (w weekend siedziałem w domu, a sporą część soboty poświęciłem na konfigurację słuchawki i przetransferowanie danych) – faktycznie długo trzyma. Tak, jak rano go odłączyłem od ładowania idąc do pracy, tak wróciwszy do domu ok. 19:00 miał jeszcze 93% baterii. Choć wskaźnik wydaje się nie być wyskalowany liniowo względem czasu rozładowania – gdzieś tak do 13:00 pozostawał on przy 100%, by potem dosyć szybko ruszyć w dół.

 

Zdjęcia wydaje się robić trochę słabe (gorsze, niż Samsung Galaxy S7, którego mam służbowego), ale zobaczymy w praktyce.

 

Ze stabilnością działania póki co nie miałem problemów, swoją drogą – to faktycznie czysty Android (w wersji P).

 

O czym tu jeszcze napisać... muzyki z Internetu czy nośników nie odtwarzałem, ale z ciekawości włączyłem radio FM (co ciekawe – działa nawet bez słuchawek, choć w mojej lokalizacji praktycznie nic w takim przypadku nie odbiera, ale może gdzieś bliżej nadajnika da się tak słuchać radia), i dźwięk był po pierwsze mocno przeciętny, a po drugie brzmiało to tak, jakby wydobywał się z głośnika od rozmów.

 

Generalnie o ile opisałem tutaj głównie wady (nie wiem, co jeszcze mogę napisać o zaletach, telefon jak telefon, póki co nie wiesza się i szybko działa, zobaczymy, co będzie za rok czy dwa), to ze słuchawki póki co jestem zadowolony – na pewno bardziej, niż ze złoma Honor 3C, którego użytkowałem do tej pory od grudnia 2014. Przez prawie 5 lat – to raczej długo, jak na smartfon.

 

Zastanawia mnie natomiast jedna kwestia. Podpiąłem go do komputera dołączonym do zestawu kablem żeby zgrać zdjęcia i... komputer nie wykrywa telefonu, telefon nie wykrywa komputera. Czy to możliwe, by fabrycznie dołączony do niego kabel USB-C był kablem typu charge only? Niestety nie mam w domu żadnego innego urządzenia USB-C, by to przetestować.

Edytowane przez Kpc21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował do zenfone 4 ze554kl portu gcam to proszę. W pełni działający

https://www.apkmirro...-1-021-release/

 

Różnica wiadomo... Spora na plus ;)

 

daj jakies sample z ciekawosci , szczególnie szeroki kąt mnie interesuje ile zyskuje na gcam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje chyba szerokiego kata, nie sprawdzałem jeszcze.

 

Proszę. Zdjęcia zaczynające się na P to Asus, IMG to Gcam

https://drive.google.com/folderview?id=15F1R8V3CzPZskd7bRPU8MshUTWBUn4E1

 

Above, czy Tobie też stockowa apka przepala niebo i mocno naswietlone miejsca?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LG flashowanie innego softu jest dość utrudnione, a na v50 niemożliwe. Dlatego biorę g8s z bestceny zamiast v50 5g. Już mi wszystko jedno co kupię aby tylko ekran był płaski zamiast tego bulwiastego w Samsungu. Dobrze, że w domu ma kto używać Samsungów, które kupuje sobie regularnie i potem je przeklinam jak przygłup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na100% kwestia nie włączenia opcji udostępniania plików z telefonu po podpięciu kabla

To się gdzieś w opcjach włącza? Bo notyfikacja z wyborem trybu (samo ładowanie, przesył plików po MTP i inne opcje) się nie pojawia.

Edytowane przez Kpc21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę ad 512 GB u3 kupić? Tradycyjnie kupuje Samsung evo+ ale SanDisk ultra, patriot V30 a1 albo Integral Ultima Pro są tańsze, a wg. danych technicznych tak samo dobre. Karta będzie do nagrywania video oraz jako typowy magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje chyba szerokiego kata, nie sprawdzałem jeszcze.

 

Proszę. Zdjęcia zaczynające się na P to Asus, IMG to Gcam

https://drive.google.com/folderview?id=15F1R8V3CzPZskd7bRPU8MshUTWBUn4E1

 

Above, czy Tobie też stockowa apka przepala niebo i mocno naswietlone miejsca?

 

Jaki czas naświetlania ustawia aparat mniej więcej na zewnątrz, w pomieszczeniach przy świetle dziennym i co najważniejsze przy świetle sztucznym? Nie chodzi mi o zdjęcia nocne ale przy normalnym oświetleniu. Na Samsungach bardzo mi przeszkadza kiedy automatyka ustawia 1/13s. Najlepsza automatyka dla mnie jest w Sony xz premium choć sam aparat ogólnie jest słaby to podoba mi się jak dociera parametry, bo kiedy wykryje minimalny ruch ręki to ustawia 1/50s i (odpowiednio) wysokie ISO.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tego ma w informacjach o pliku? Wydaje mi się, że jak pobierzesz plik na dysk to właśnie tam znajdziesz takie info jak ISO, czas ekspozycji, przesłonę i rozdzielczość

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG201907_qssqrax.jpg

 

Ściągnę zdjęcia i zobaczę jak długo naświetla o ile są zapisane informacje. Nie rozumiem tego trendu wydłużania czasu naświetlania i zdjęć nocnych. Powyżej zdjęcie z Pixela 2 XL - dla mnie to jedno rozmazane i zaszumione mydło, przy czym gdzieś tak co trzecie zdjęcie wychodzi w miarę ostre.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nocne.

Ogólnie aparat za dnia jest ok (wyłączając niebo) ale w nocy średnio.

Jak zmiejsze ISO jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie tak na szybko, z ręki

https://drive.google.com/open?id=10wuk1gTkP-niMXa9LJLwXl_iLktr8urH

 

https://drive.google.com/open?id=10vV6dsgz0w20nBKnbrKQnZeuNnlFq4UG

Chyba nie ma sensu pisać, która to Gcam. Wszystko na auto. Muszę się jeszcze pobawić ręcznymi ustawieniami plus jak znajdę uchwyt do statywu to sprawdzę jak wtedy wychodzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na tą cenę to zdjęcia są czytelne - ale ten efekt malowidła mi prywatnie nie pasuje. Dodatkowo jest strasznie dużo szumów.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na100% kwestia nie włączenia opcji udostępniania plików z telefonu po podpięciu kabla

 

To się gdzieś w opcjach włącza? Bo notyfikacja z wyborem trybu (samo ładowanie, przesył plików po MTP i inne opcje) się nie pojawia.

 

Przypominam się z pytaniem... Bo mam problem z namierzeniem tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...