Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Jak komuś te wszystkie funkcje smart nie są potrzebne to jaki jest sens w ogóle kupować smartfon z Androidem skoro można kupić iPhona 11, który faktyczne nie jest smartfonem ale ma niektóre funkcje smartfonów i wszystkie te funkcje działają na najwyższym poziomie oraz jest to ogólnie sprzętowo bardzo dobry telefon, któremu nic nie brakuje.

 

Bo nie wiem, kosztuje chore pieniądze? :E

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie aplikacje do monitorowania podróży, sieci, taskery, automatyzacja zadań np. po połączeniu z bt samochodu, dotarciu do pracy, otwieranie wjazdu do garażu podziemnego nie będą działać. To tylko kilka przykładów. To wszystko powoduje dla mnie, że smartfon traci sens i już na pewno nie nazwę telefonu z miui smartfonen. Nawet aplikacje i usługi systemowe są (częściowo) narażone. Jak komuś te wszystkie funkcje smart nie są potrzebne to jaki jest sens w ogóle kupować smartfon z Androidem skoro można kupić iPhona 11, który faktyczne nie jest smartfonem ale ma niektóre funkcje smartfonów i wszystkie te funkcje działają na najwyższym poziomie oraz jest to ogólnie sprzętowo bardzo dobry telefon, któremu nic nie brakuje.

 

A chamski brak powiadomień na komunikator w czasach kiedy go używam w pracy i do kontaktów z rodziną to już szaleństwo.

A nie jest tak, że można dodawać programy usypiane do wyjątków? Nie mam za wiele doświadczenia z MIUI, ale skoro w One UI, eMUI i innych można to pewnie w MIUI też jest opcja.

 

I bez przesady z tym, że iPhone'y nie są smartfonami, multitasking to nie jest żaden warunek sine qua non bycia smartfonem, to że iOS apki mrozi zamiast pozwalać im hulać w tle to owszem spora upierdliwość (przynajmniej dla mnie), ale nijak nie odbiera smartfonowatości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majster pizu tez juz zrobil recenzje, ogolnie zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feature phony poza brakiem multiraskingu różniły się od smartfonów tym, że w tych pierwszych aplikacje działały w swojej piaskownicy bez dostępu do systemu plików, ustawień i z ograniczonym dostępem do hardwaru. Na feature phonie użytkownik nie ma dostępu do systemu plików, a aplikacje nie mają wpływu na działanie systemu poza oczywistym ewentualym uzyskaniem dostępu do części zasobów. Aplikacje w feature phonie nie wzbogacą funkcjonalności systemu ani nie pozwolą na zmianę ustawień lub do plików poza własną piaskownicą. iPhone nie jest smartfonen, a jedynie ma zaimplementowane niektóre funkcje znane ze smartfonów. Niezależnie od definicji nie da się zakwalifikować iPhona do grupy smartfonów. Czy to przeszkadza? Dla wielu osób to zaleta ale jak ktoś potrzebuje smartfona to iPhona będzie przeklinał. Ja swojego iPhona używałem tydzień.

 

A nie jest tak, że można dodawać programy usypiane do wyjątków? Nie mam za wiele doświadczenia z MIUI, ale skoro w One UI, eMUI i innych można to pewnie w MIUI też jest opcja.

 

I bez przesady z tym, że iPhone'y nie są smartfonami, multitasking to nie jest żaden warunek sine qua non bycia smartfonem, to że iOS apki mrozi zamiast pozwalać im hulać w tle to owszem spora upierdliwość (przynajmniej dla mnie), ale nijak nie odbiera smartfonowatości.

 

Można ale część restrykcji systemowych pozostaje. W Huawei należy poza umożliwieniem działania w tle wyłączyć optymalizację baterii. Optymalizacja baterii w Androidzie to nic innego jak doze, app standby ale nie dotyczy ograniczenia działania w tle zgodnego ze api. Ponieważ Huawei zastępuje doze swoimi mechanizmami to efekt wyłączenia jest taki, że od tego momentu nie działają standardowe mechanizmy zabezpieczające przed drenowaniem baterii, a jednocześnie ze względu na głębokie modyfikacje Androida niektóre aplikacje mogą nie pracować zgodnie z intencją wydawcy. Ogólnie nie jest dobrym pomysłem odznaczenie optymalizacji dla wszystkich aplikacji z góry na dół.

 

Bo nie wiem, kosztuje chore pieniądze? :E

 

iPhone 11 kosztuje tyle co inne flagowce po premierze. Chociaż LG g8s jest 2 razy tańszy, a jestem bardzo z niego zadowolony. Mając możliwość wymiany na dowolnego innego flagowca nie wiem czy nie wybrałbym jeszcze raz g8s, bo v50 jest dostęny tylko z brandem EE (t mobile) i sim lockiem na 6 miesięcy na rynku uk , egzemplarze z Niemiec też mają brand t mobile - pewnie czasowa wyłączność na Europę. Używam sieci EE ale brandu nie zniosę.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy nastepnej zmianie telefonu zastanowie sie nad jakims iphonem i obecnie wtedy dostepnym oneplusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak iphone to zawsze tylko najnowszy. To nie Android gdzie flagowiec dostaje 2-3 lata wszystkie nowości. XS nie dostanie trybu nocnego, nowego hdr ani nowych algorytmów przetwarzania. Dziwne, że dodali ciemny interfejs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, dawno mnie tutaj nie było! :D

 

Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany zakupem Samsunga Galaxy S10 128GB w kolorze zielonym to mam takiego do sprzedania, dla forum zrobię jakąś promocyjną cenę.

 

Kupiłem iPhone 11 Pro, więc stąd zmiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja główkowałem nad zmianą na zwykłego Mate 20 i Zenfona 6 i ostatnio tak się trafiło, że trafiła się srebrna wersja Zenfona 6 128GB w x-komowym outlecie za mniejszą kwotę niż wersja 64GB :) Komórka jedynie nie miała oryginalnej folii i była z 15 dniowego zwrotu, stan "igła".

 

Z710cYP.png

 

 

Axona chyba oddam mamie, bo w dzisiejszych czasach nie jest już za wiele wart :/

 

Zenfonem trochę się bawiłem ale do faktycznego użytkowania czekam na etui i szkło :) ludzie narzekają na ekran a mi bardzo odpowiada i chętnie zamieniam OLEDa na IPSa. Aparat też mi w zupełności wystarczy a o baterie się nie obawiam :) Warto dodać, że tzw. kreator audio czyli taki wbudowanz equalizer faktycznie robi robotę, w podstawowym ustawieniu dzwięk brzmi ładnie, ale prawie jak z mono a po drobnych zmianach jest niebo a ziemia i faktycznie gra super i oba głośniczki dobrze się dopełniają :)

 

Gdyby coś mnie w przyszłości irytowało itd. to pewnie się tutaj pożalę :D

Edytowane przez DonMateok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, dawno mnie tutaj nie było! :D

 

Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany zakupem Samsunga Galaxy S10 128GB w kolorze zielonym to mam takiego do sprzedania, dla forum zrobię jakąś promocyjną cenę.

 

Kupiłem iPhone 11 Pro, więc stąd zmiana :)

 

Telefon wspaniały tylko software słaby. Kupię od razu jak wyjdzie lineageOS na iPhona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby coś mnie w przyszłości irytowało itd. to pewnie się tutaj pożalę :D

Dawaj znać jak się sprawdza na co dzień bo jestem ciekaw i biorę pod uwagę jak trafi się jakaś promka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako awaryjny może być. Kompaktowe wymiary, dobra bateria. Wiadomo aparat jest kiepski, bo to jednak Xiaomi i to w dodatku z najniższej półki.

 

Okazało się, ze juz nie potrzebny mi, bo zakontraktowalem się i dostałem telefon. Po złości... Samsunga.

I to a40... Ale przynajmniej mały :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie opłacało się brać telefonu od operatora, bo to prawie zawsze najdroższa lichwa na rynku kredytowym.

 

Zarąbiste są te Samsungi serii A. Szkoda, że we flagowcach nie dają tego plastiku. Poza a70 dobrze leżą w dłoni i są bardzo lekkie, a przez to świetnie się ich używa. Jedyna wada to te czytniki palca w ekranie czyli powrót do czasów s5 gdzie czytnik był tylko po to aby psuć zdrowie użytkownika. Ten plastik powinni dawać do serii S i Note.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon dostałem do pracy, nie przedluzalem umowy. Plastik jest mega, niby szkło a klei się do ręki świetnie.

Ale reszta masakra. Jak za karę...

Nowy, prosto z pudła i tnie.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam może ciąć na nowym telefonie? W pielęgnacja urządzenia ustaw żeby procesor nie działał w trybie oszczędnym i zaznacz ogranicz animacje. Ja w każdym telefonie wyłączam animacje, bo mnie irytują.

 

Xeromi po wywaleniu miui wydawałby się ok ale nawet nie przypuszczałem co mnie w nim będzie doprowadzać do Szewskiej pasji i chęci rzucenia nim o ścianę. Szpara przy połączeniu tylnej tafli szkła z ramką zbiera nieprawdopodobne ilości brudu. Przy próbie czyszczenia chyba się trochę obluzowała ramka - szlag mnie trafia przez to. Przez zaokrąglenie ramki w stronę tyłu urządzenia i bulwiaste plecy telefon źle leży w ręce, a jego masa i grubość dodatkowo katastrofalnie wpływa na poręczność. Od strony hardwaru sprzęt jest obiektywnie świetny pomijając ekran z zielonym zafarbem i czytnik palca w ekranie (nie lubię tego rozwiązania) ale ergonomia to koszmar nawet w porównaniu z większymi telefonami. Podobnie jest zbudowany Oneplus 7 pro ale tam część ramki jest bardziej płaska więc mimo zaokrąglonego ekranu jest minimalnie lepiej chociaż może to tylko pierwsze wrażenie, bo telefon tylko oglądałem. Pod względem ergonomii wybór pomiędzy mi9t pro a OP 7 pro to jak wybór między dżumą i cholerą i poziom co najwyżej s8+ lub może nawet minimalnie gorzej. Już s9+ jest mocno poprawiony i o niebo lepiej się go trzyma przez spiłowane na płasko ramki ukształtowane w inny sposób. Mi 8 był zbudowany dużo lepiej i leżał w dłoni co zdumiewające praktycznie jak iphone czyli w szkolnej skali co najmniej 4+ natomiast mi9t pod tym względem nie zasługuje nawet na szkolną 3. Wgrałem do Szajsomi moda pozwalającego zmieniać częstotliwość odświeżania ale dowolną wartość powyżej 85 hz powoduje ostre mulenie w losowych momentach doprowadzające do zawieszania się telefonu, zostawiłem sobie narazie 81 hz jak zalecają - podobno jest jakiś bug w kernelu. Raczej w żadnej grze nie da się ominąć limitu 60 fps ale ja i tak nie gram i pierwsza rzecz jaką robię po postawieniu systemu to wyłączenie animacji więc jakiś tam zysk mam tylko przy przewijaniu tekstu, różnica jest co prawda widoczna ale potrzebne to tak samo jak 4k w Xperiach i na dobrą sprawę nie rozumiem czym się tak ludzie podniecają chociaż gram w większość gier w 100+ fps/hz to jestem daleki od podniecania się prawie wyraźnym tekstem przy przewijaniu tekstu.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tnie choćby przewijanie opcji, przełączanie się pomiędzy ekranami, zmiana trybu aparatu i kilka innych kwesti

HTC mnie rozbestwil strasznie i niestety teraz zauważam niedogodności w działaniu w większości telefonów :(

Nieświadomość to zbawienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zarąbiste są te Samsungi serii A. Szkoda, że we flagowcach nie dają tego plastiku.

 

Mam A50 i niesamowicie mi sie podoba ten telefon. Ogólnie staram się go nosić bez etui bo lepiej się go trzyma w ręku ale jak są gorące dni to sie ręka poci i taki telefon może wypaść z ręki.

 

Ogólnie jestem zachwycony tym smartfonem. Dawno nie miałem tak szybkiego, wydajnego i bardzo wygodnego telefonu - w cenie do 2.000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na prawde sporo sluchawek ktore przegonia tego samsunga w wydajnosci i szybkosci, wygoda to rzecz wzgledna tym bardziej ze A50 mala nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

jest na prawde sporo sluchawek ktore przegonia tego samsunga w wydajnosci i szybkosci

 

Na pewno nie w cenie do 2.000zl. Wiadomo, że żadne samsungi nie mają startu do Ajfonów. ALe tu chodzi o cene. Szkoda mi za ajfona przeznaczać tyle tysięcy złotych. A A50 jest akurat doskonała, tańszą alternatywą.

 

tym bardziej ze A50 mala nie jest

 

To jakie ty masz te ręce? Jeśli nawet dla mojej siostrzenicy 9 letniej jest on wygodny w reku. Chyba nie miałeś go w ręku - skoro takie rzeczy piszesz :> Ma on ponad 6 cali i niesamowicie jest on wygodny w ręku i nie ma co z tym spekulować.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z okolic lub Wrocławia, lub zna kogoś kto potrafi wymienić płytę główną w S9+ DS ? Byłbym bardzo wdzięczy na informację :E

Edytowane przez HometriX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na pewno nie w cenie do 2.000zl. Wiadomo, że żadne samsungi nie mają startu do Ajfonów. ALe tu chodzi o cene. Szkoda mi za ajfona przeznaczać tyle tysięcy złotych. A A50 jest akurat doskonała, tańszą alternatywą.

 

W tej cenie jest pełno sprzętów, które są lepsze pod względem wydajności od tego samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jest pełno sprzętów, które są lepsze pod względem wydajności od tego samsunga.

 

Dokladnie. Jedyne w czym mogą wg. niektórych ustępować to ekran, bo to amoled. No mam amoleda. Szału nie ma.

Zaczynam podejrzewać że nie mieli dobrego IPS. Cóż z tego, że w porównaniu 1:1 amoled moze i lepiej sieci itp, kolorki zywsze... Ale ktoś nosi amoleda i IPS by porównywać non stop?

Lubie porównania do aut. I to jakby sje sprzeczac co dla kogo jest naj. Dajmy na to m5 czy jednak jakieś Porsche GTS blabla bla z 1000KM zamiast 600KM w bmw, bo na torze będzie lepiej. Bo na papierku będzie lepiej. A faktycznie jak ktoś wsiadzie do m5 to do szczęścia nic więcej mu nie będzie potrzeba.

Zenfony że swoimi IPS czy HTC daja tak świetny obraz, że ustępstwa wobec amoled Samsunga są pomijane w odczuciu użytkownika. Owszem, jest troszkę lepiej ale o ile? O po co? A i amoled ma swoje wady. Jak plazma z genialnym obrazem, która się wypalala wobec wtedy najlepszych LCD, gdzie wprawne oko było w stanie wyłapać różnice.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...