Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Tnie choćby przewijanie opcji, przełączanie się pomiędzy ekranami, zmiana trybu aparatu i kilka innych kwesti

HTC mnie rozbestwil strasznie i niestety teraz zauważam niedogodności w działaniu w większości telefonów :(

Nieświadomość to zbawienie ;)

Potwierdzam widać po A40 że ma słaby procek. Już lepiej fony z snapdragonem 636 pracują.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A50 i niesamowicie mi sie podoba ten telefon. Ogólnie staram się go nosić bez etui bo lepiej się go trzyma w ręku ale jak są gorące dni to sie ręka poci i taki telefon może wypaść z ręki.

 

Ogólnie jestem zachwycony tym smartfonem. Dawno nie miałem tak szybkiego, wydajnego i bardzo wygodnego telefonu - w cenie do 2.000zł.

 

ło matko z córko ten znowu z tym A50. Dajże już spokój bo miałeś bardzo mało słuchawek w rękach. A50 jedynie czym może walczyć to wyświetlaczem, a ten beznadziejny plastik, aparat i responsywność jest na poziomie smartfonów w okolicach 1k

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO a40 powinien być wyceniony na jakieś 700-800zl. Biorąc pod uwagę aktualne modele a nie zeszle flagowce czy średnia półka. To taki zetafon dla operatora.

Taki podstawowy Redmi. Z dopiskiem "a"

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niejednokrotnie miałem styczność z A40 lub A50 klientów, wystarczy kilka aplikacji social i synchronizacja maila, żeby A40 nie chciał działać poprawnie. Nowa nakładka samsunga ma zwiększoną płynność animacji, dzięki czemu użytkownicy mają wrażenie, że wszystko się szybko ładuje - a to gówno prawda bo dalej ta nakładka jest zmulona. A50 jeszcze daje rade, ale dalej to nie ten poziom cenowy.

 

Czytnik w ekranie A50 to jakieś nieporozumienie. Czasami trzeba 3-4x przyłożyć palec, żeby złapał. Już RX17NEO również z pierwszą generacją ma mniej problemów

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A40 ma jedną potężną zaletę, te swoje mikro (jak na dzisiejsze czasy) rozmiary. 144x69 jest świetne do jednej ręki, a przy tym ma przyzwoitych rozmiarów amoledka.

 

Ale 6x cortex a53 @ niziutki zegar to przegięcie. Dwa wydajne (ale dalej nisko taktowane) A73 sprawy nie załatwiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem telefon 6 cali na 6,5 to 6 cali wydaj mi się już za małe.

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenie sobie rozwój foto w telefonach, ale obawiam się jednego. Tak dobry aparat przy tak niskiej, jak na możliwości aparatu przy zachowaniu parametrów cenie nie wróży dobrze na przyszłość... (czyt. trwałość, bezproblemowosc produktu)

Co, xiaomi ma jakieś jedyne, wyjątkowe źródło podzespołów, najniższe na rynku koszty prowadzenia biznesu, że może zaoferować cudowny produkt w najniższej na ryniu cenie? Przy ekspansji nowych rynków?

 

Czy Wy naprawdę wierzycie w złote garnki na końcu tęczy?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sensowny - zielony. :E

Ponoć bardzo ciekawy kolor :). Niestety u mnie w mieście nigdzie nie mieli wystawionego nawet jednego egzemplarza demo i nie mogłam sobie "pomacać" :(. Ja na razie mojego X nie zmieniam, wolę najpierw zmienić AW3 na AW5 (tym razem edycja Nike), bo AW3 mam już dwa lata i mam ochotę na lekki powiew świeżości :E.

 

A z czego się przesiadałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S9 z exynosem działa gorzej niż s8 ze Snapdragonem. Nie sądzę, że to wina konfiguracji cortexów albo zegarów. Telefony z sd820/821 nawet dzisiaj chodzą pięknie poza tym, że dużo mocniej się grzeją i żrą więcej prądu niż nowe konstrukcje. Zawsze najlepiej mieć Snapdragona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenie sobie rozwój foto w telefonach, ale obawiam się jednego. Tak dobry aparat przy tak niskiej, jak na możliwości aparatu przy zachowaniu parametrów cenie nie wróży dobrze na przyszłość... (czyt. trwałość, bezproblemowosc produktu)

Co, xiaomi ma jakieś jedyne, wyjątkowe źródło podzespołów, najniższe na rynku koszty prowadzenia biznesu, że może zaoferować cudowny produkt w najniższej na ryniu cenie? Przy ekspansji nowych rynków?

 

Czy Wy naprawdę wierzycie w złote garnki na końcu tęczy?

 

Chinole zawsze będą w cenach jakie dla normalnych producentów oznaczałyby zejście poniżej kosztów. Wiele czynników ma na to wpływ od kosztów produkcji z powodu niskich kosztów pracy i prowadzenia działalności przez dopłaty państwa do eksportu, aż po zmuszanie firm produkujących w Chinach do transferu technologii. Bardzo duży wpływ na ceny ma też ręcznie zaniżony kurs waluty i aktywne wsparcie ekspansji ekonomicznej prywatnych podmiotów przez partię komunistyczną. I dlatego chińskie produkty mogą wyeliminować naszych producentów całkowicie. Dla odmiany dla nas wejście na rynek chiński jest bardzo trudne przez ekstremalny protekcjonizm niespotykany nigdzie indziej w dzisiejszych czasach, a sprzedaż tam trudna i kosztowna ze względów na potrzebę uzyskania licznych pozwoleń i uregulowania opłat przy czym wiele zależy od uznania urzędników partyjnych. Obecna sytuacja jest bardzo chora i w dalszej perspektywie wcale nie tak korzystna dla konsumenta jak mogłoby się wydawać obrońcom Chin i producenta z penisem w nazwie.

 

Produkujesz tanio matryce w Chinach to musisz się zgodzić na ich udostępnianie na bardzo preferencyjnych warunkach lokalnym firmom i masz efekt w postaci wysypu telefonów z matrycą Samsunga jaką chinole wkładają do wszystkiego do czego da się ją wsadzić.

 

Swoją drogą ips to nie poziom M5 ale co najwyżej golfa 1.4. Różnicę widać od razu, zresztą różnica pomiędzy średnim amoled a dobrym też jest od razu widoczna. Akurat ekran to najważniejszy element smartfona i najbardziej widoczne są różnice w jakości tego elementu. Można się przyzwyczaić nawet do słabego ips ale to nie o to chodzi aby dało się używać jeśli są rozwiązania zapewniające lepszą jakość. Moc w aucie to też sprawa względna, jak wsiadam do auta mającego 200 koni to mam wrażenie, że napędza go muł i szybciej byłoby go odpychać niż wciskać gaz jednak po 50 km wszystko jest ok i jeździ się normalnie, nawet da się wyprzedzać. Do wszystkiego da się przyzwyczaić ale lepsze jest wrogiem dobrego i ips nie jest rozwiązaniem lepszym ale wyraźnie gorszym. I nie, to nie jest kwestia nasycenia kolorów, bo ja zawsze używam trybu sRGB albo DCI P3, a sama dokładność oddania barw, kontrast, równomierne podświetlenie i możliwość używania niższej jasności przy świetnej czytelności robią ogromną różnicę ale to nie to, że każdy oled jest świetny, bo są lepsze i gorsze jednak ips zawsze należą do tej drugiej kategorii ekranów gorszych/słabych przez ograniczenia technologii. Dla mnie ekran jest bardzo ważny i tutaj nie ma miejsca na kompromisy, jak jeszcze kilka lat temu dobry ips był porównywalny z podstawowym tanim oledem tak teraz nawet najlepsze ips są w czarnej dupie w porównaniu z oledami i różnice będą z roku na rok większe, bo ips dobiły do ściany i wyciśnięto wszystko z tej technologii tak OLEDy są na początku tej drogi. Powyżej 1000 zł nie kupię telefonu z ekranem ips jak komuś to nie robi różnicy to nie moja sprawa, tak samo można kupić auto średniej klasy z silnikiem 100-115 koni jak i flagowca z IPS I być zadowolonym ale gadanie, że nie potrzeba nic więcej i to jest wystarczające jest niepoważne.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GSM arena jest recenzja Redmi note 8. 64 mpx jednak robi robotę. Szczegółowość zdjęć jest super.

Matryca 1/1.7", jest moc ;) W telefonie za 1100 zł, petarda. Najdroższe Huaweie mają 1/1.7" a Samsung w telefonach za 4k 1/2.55". Tak wiem soft też się liczy ale nie da się oszukać fizyki softem.

 

Żałuje tylko, że producenci wciąż 2-gi i 3-ci obiektyw traktują po macoszemu, jako dodatek a nie pełnoprawny aparat i ładują tam matryce 8 MP 1/4". I po tym co miałem w Zenfonie 5 (ultraszeroki 8 MP 1/4") uważam, że taki aparat to tylko marketing - niby jest, niby spoko ale zdjęcia z niego to taka szmira, że nawet na FB wstyd to wrzucić.

 

Zdjęcie 64MP

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/19/xiaomi-redmi-note-8-pro/camera/gsmarena_027.jpg

 

Klasa! Można to spokojnie wykadrować jak się tylko chce, nawet w miarę bezstratny zoom 2x bez problemu da się zrobić.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo oceniać mając tego typu zdjęcie ale nie wydaje mi się aby ta ilość detali i szczegółowość rzeczywiście była wyraźnie wyższa niż na standardowych 12 mpix;

 

https://drive.google.com/file/d/13_yCwXniD7b6AFDlJaHx0nGHQjLZAxrR/view?usp=drivesdk

 

Widać, że dalsze napisy są nieczytelne ale biorąc pod uwagę sample z Redmi też nie sądzę aby wyglądało to lepiej.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na tym zdjęciu dostrzegasz jakąś utratę detali?

 

https://i.imgur.com/WcFtJif.jpg

 

Bo ja nie. A to wykadrowane zdjęcie 64 MP do 12 MP z zoomem ~2x.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ważna jest jedynie fizyczna wielkość matrycy (1/1.7). "Megapiksele" to atrybut jedynie marketingowy - zwiększanie liczy pikseli bez zwiększania wielkości matrycy powoduje, że piksele są coraz mniejsze - w efekcie są w stanie przyjmować coraz mniejszą ilość światła (a obraz to światło) więc software wymusza zwiększenie czułości co podnosi szumy co jest równoznaczne z utratą jakości. Przy matrycach w komórkach więcej niż 8-12 megapikseli nie ma sensu. Producenci kompaktów sztucznie pompowali piksele i "zooma" wiedząc, że większość ludzi łapie się na cyferki - z czasem ludzie wyczaili, że te kompakciki nie oferują lepszej jakości od ich komórek co spowodowało upadek rynku kompaktów.Jak ktoś chce zobaczyć jak wyglądają "prawdziwe megapiksele" z dużej matrycy(45):

DSC_0147_d850.JPG

 

 

 

Dlatego osobiście do zdjęć na co dzień używam, bezlusterkowca 4/3 bo jest dobrym kompromisem między wielkością aparatu (mieści się w kieszeni bluzy lub bojówek) a jakością zdjęć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz poprawkę na to że na GSM arena jest recenzja z jesieni gdzie jest mniej światła niż w lato.

 

No i najważniejsza rzecz. 48 i 64 mpx dają znacznie lepsze zdjęcia w tanich telefonach.

 

nie zawsze , to taki trochę chwyt marketingowy bo Redmi Note 5 z matryca 12mpx czesto strzeli lepsza fotke od Remi note 7 z 48mpx . Testowałem tez ostatnio Mi 9 SE vs Huawei P20 , ten drugi ma  bardzo duża matryce 1/2.3" i pixele na poziomie 1.55µm i chwyty softwarowe z Mi 9 SE który ma znacznie mniejszy fizycznie sensor z większa ilościa mpx łączony 4 w 1 nie pomagają i wielu sytuacjach więcej detali i ostrości uzyskuje się na P20. Lepsze dla nas by było nie żadne łączenie pixeli w 4 tylko dążenie do dużej matrycy , dużych pixeli , dobrej jasności i stabilizacji + mądry soft z AI i mamy super maszynkę do zdjęć , takie coś robią google pixele , htc czy huawei w starszych modelach.

 

Tymczasem jak ktoś chce dobry fon to warto się zaczaić na nówke Samsunga S9 za 1500zł : https://allegro.pl/oferta/wkrotce/smartfon-samsung-galaxy-s9-czarny-64-gb-8475186064?bi_c=smartweek& 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem tez ostatnio Mi 9 SE vs Huawei P20 , ten drugi ma bardzo duża matryce 1/2.3" i pixele na poziomie 1.55µm i chwyty softwarowe z Mi 9 SE który ma znacznie mniejszy fizycznie sensor z większa ilościa mpx łączony 4 w 1 nie pomagają i wielu sytuacjach więcej detali i ostrości uzyskuje się na P20.

 

Mi 9 SE (1/2") ma większą matrycę od P20 (1/2.3").

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz poprawkę na to że na GSM arena jest recenzja z jesieni gdzie jest mniej światła niż w lato.

 

No i najważniejsza rzecz. 48 i 64 mpx dają znacznie lepsze zdjęcia w tanich telefonach.

 

Przecież to zdjęcie jest z 28 września i to 9 rano. I nie popadajmy w paranoję, bo już trzy lata temu nawet w zimie dało się zrobić zdjęcie zwykłym s7 przy iso 50.

 

Więcej światła nie oznacza wcale lepszego zdjęcia, a wręcz przeciwnie, powyżej pewnego rozsądnego minimum rzecz jasna. Duża matryca na pewno jest zaletą ale im większa matryca tym mniejsza głębia ostrości i mamy ten lubiany bokeh, który jest obiektywnie rzecz biorąc wadą fotografii wynikającą z jej niedoskonałości. Idealnie byłoby gdyby matryca była ultra czuła i ultra mała.

 

UP) s9 obiektywnie bardzo dobry ale moim zdaniem automat naświetla za długo i odsetek zdjęć nieudanych jest za wysoki

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze , to taki trochę chwyt marketingowy bo Redmi Note 5 z matryca 12mpx czesto strzeli lepsza fotke od Remi note 7 z 48mpx . Testowałem tez ostatnio Mi 9 SE vs Huawei P20 , ten drugi ma  bardzo duża matryce 1/2.3" i pixele na poziomie 1.55µm i chwyty softwarowe z Mi 9 SE który ma znacznie mniejszy fizycznie sensor z większa ilościa mpx łączony 4 w 1 nie pomagają i wielu sytuacjach więcej detali i ostrości uzyskuje się na P20. Lepsze dla nas by było nie żadne łączenie pixeli w 4 tylko dążenie do dużej matrycy , dużych pixeli , dobrej jasności i stabilizacji + mądry soft z AI i mamy super maszynkę do zdjęć , takie coś robią google pixele , htc czy huawei w starszych modelach.

 

Tymczasem jak ktoś chce dobry fon to warto się zaczaić na nówke Samsunga S9 za 1500zł : https://allegro.pl/oferta/wkrotce/smartfon-samsung-galaxy-s9-czarny-64-gb-8475186064?bi_c=smartweek& 

 

prywatnie również nie uważam, że pixel biding to najlepsze co może być. Większości telefonami które miałem w ręce z tą technologią zdjęcia często wychodzą mało stabilne z akwarelowym wykończeniem. Zmiana na manualne 48mpx bez żadnych AI zazwyczaj daje o wiele lepszy efekt.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej światła nie oznacza wcale lepszego zdjęcia, a wręcz przeciwnie, powyżej pewnego rozsądnego minimum rzecz jasna.

 

Patrz p10 vs p10 plus. Różnica w jasnosci obiektywu, gdzie p10 plus IMO wcale lepiej nie wypadł. Cóż z tego, że więcej widać w tle, skoro jest to zaszumione?

Dlatego też wolałem nocne zdjęcia z zenfone 3 niżeli z u11, bo Zenek prawie odzwierciedlał rzeczywistość. A u11 widać było, że na wspomaganiu.

 

https://drive.google.com/folderview?id=18E-s9UviDOYylSaQwrvJZ8fRTfa3yClv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem zrobić dobrego zdjęcia tym imx586 na automacie. Po kilka razy robię jedno ujęcie, bo przy inspekcji podglądu widzę dyskwalifikujące wady więc robię tylko na manualu (jest szybciej) ale żeby ten tryb 48 mpix miał przewagę nad dotychczasowymi 12mp dual pixel to też nie dostrzegam. 48 mpix nie da się robić na manualu a przy mało kongresowej scenie AF działa tak, że lepiej gdyby go nie było.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej denerwuje, że podgląd zdjęcia wygląda inaczej niż zrobione zdjęcie w galerii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, co będzie najlepszym pstrykaczem do ~2200 zł? Szeroki kąt musi być. Mi 9T Pro bez OIS wypada w nocy blado, Zenfone 6 też bez OIS, pozostaje Honor 20 Pro trochę ponad budżetem ale trochę boli mnie brak mini-jacka i niepewne aktualizacje, poza tym w tej cenie przydałoby sie już 4K@60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G8s robi niezłe zdjęcia i ma Ois ale nie jest to topowy poziom chociaż pod względem funkcjonalności aparatu masz wszystko. Trzy obiektywy, tryb nocny nawet na szerokim, możliwość zmiany kamery przy nagrywaniu i stabilizację przy nagrywaniu 4k 60fps.

 

Mini jack też jest i oled z aod.

 

Prowadząc samochód zrobię nim lepsze zdjęcie niż siedząc mi9t pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...