Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Pirzu może i jest dość obiektywny, ale lubi czasem pierdzielić od rzeczy, lać wodę. Przynajmniej nie czyta z kartki.

 

Mi brakuje materiałów pana Macieja Guguły z dawnego FrazPC. Gimby nie znają, bo to lata temu było, a poziomem materiałów imo gniecie dzisiejszych recenzentów.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Wd8pz9EyewA

 

Z sentymentu to jeszcze Pawła Warzechę się ogląda.

 

Ale i tak najlepsza "recenzja" to samemu sprawdzić telefon. O pierdółkach, które mnie drażnią w One Action w żadnej recenzji nie przeczytałem. A i się trafiały taki zachwalające ten plastic fantastic, z którego urządzenie zbudowano.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje materiałów pana Macieja Guguły z dawnego FrazPC. Gimby nie znają, bo to lata temu było, a poziomem materiałów imo gniecie dzisiejszych recenzentów.

O panie pamiętam! Faktycznie lubiłem to oglądać tylko z czystej ciekawości, nawet jeśli mnie recenzowane telefony nie interesowały.

 

O pierdółkach, które mnie drażnią w One Action w żadnej recenzji nie przeczytałem.

Norma, większość recenzentów leci na szybkości z testami i nie zwraca uwagi na pierdółki. Zenfone 5 miał masę problemów na premierę a prawie żadna recenzja nie skupiła się na niczym poza aparatem, baterią i cyferkami w Antutu. Pozostają for ale tam z kolei jest zatrzęsienie szczęśliwych posiadaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirosław Mazanec robi dokładne testy.

 

UP) odtwarzanie video przez 12-13 godzin to raczej standard we flagowcach ze snapdragonem 855 i baterią 3500 - 4000 mah. Przy Snapdragonie 835 było to bliżej 10-11 godzin. Dla ips koło godziny krócej, na pewno nie więcej. Nie mam żadnego doświadczenia ze średniakami ale raczej nie powinny być bardziej prądożerne.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi9t pro będzie bliżej 13h, może nawet wykręci 14h

 

Prawdziwy mi 9 z baterią 3300 mAh wg. GSM Arena ma czas odtwarzania video ponad 12h. Czas działania zależy głównie od SOC, a Snapdragon 855 jest naprawdę świetny.

 

Telefon z oledem i snapdragonem 730/855 osiągnąłby na baterii 5000 mAh blisko 20h odtwarzania video. S9 plus z Exynosem ledwo wykręca 7 godzin ale i tak fajnie się na nim ogląda ze względu na ekran, a ludzie i tak hejtują Pixele, a wcześniej mi9 za słabe baterie...

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na Youtube filmy jak takie ładowanie wygląda w rzeczywistości. Xiaomi mi9 pro z ładowaniem 40w po 30 minutach ładuje się do 70% ale do 100% w 1:12 dla porównania mi9t pro około 1:15 do 100%, a używając ładowarki 18w 1:20. Pierwsze 20 minut ładuje się około 40% używając ładowarki 27w potem telefon łapie wysoką temperaturę i ładowanie jest nawet trochę wolniejsze niż przy użyciu ładowarki 18w.

 

Ale mając nawet 50% też w 20 max 25 minut jestem w stanie doładować do 90% dopiero ostatnie 10% jest dużo wolniejsze. Xiaomi sonic charger ładuje prądem 5A przy 6V więc to nie jest tak, że jest to wina napięcia. Wyniki zgodne z deklaracjami producenta to osiąga się przy 18C w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i przy wyłączonym telefonie chociaż na 100% u Oppo to wygląda dużo lepiej niż Xiaomi.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy, kazdy rzetelny recenzent patrzy na sot / realne uzycie a nie ile telefon wytrzyma lezac z wylaczonym ekranem, dla mnie najlepszy recenzentem jest majster pirzu jesli chodzi o xiaomi, teraz bierze sie tez za inne telefony i pokazuje zalety i wady a nie wierzy slepo w xiaomi

 

już zmienił podejście do sprawy? Ostatni raz z 2 lata temu jak spróbowałem oglądnąć jego kilka materiałów to mi się rzygać chciało. Jak kiedyś kupowałem Xiaomi Mi Note 3 6/64 to mówił, że to gówno a nie telefon bo kosztuje 1200zł i ma snapa 660 z IPS co na xiaomi nie wypada (kompletnie nie patrzył na inne zalety tej słuchawki) pokroju fizycznych przycisków, genialnej baterii czy naprawdę dobrego aparatu jak na xiaomi w tamtych czasach

 

Swego czasu też polecał Samsunga J5 2017 jako overall dobrą słuchawkę do 1000zł, gdzie na rynku już były xiaomi note 5, motorola g5 czy inne

 

Od tej pory trzymam się od niego daleko :lol2: :lol2:

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, że takie porównanie jest słabe co grosze moim zdaniem źle zrobione ale 6 gb ram w Xiaomi to wcale nie więcej niż 4 gb na Samsungu. Też mam takie same wrażenia, co więcej 6 gb ram na Xiaomi to nawet mniej niż 3 gb na gołym Androidzie.

 

Pojawił się słynny test trybu ciemnego na iPhonie, z którego wynikało że zużycie energii spada o około 30% po zmianie trybu na ciemny. Tylko, że Apple ma energooszczędne podzespoły, a podczas testu była mocno podbita jasność co jest normalne podczas projesjonalnych nagrań. Sprawdzałem tryb nocny w Samsung s9 plus. Podczas przeglądania Internetu na LTE przy umiarkowanej jasności czyli tak jak zwykle używam telefonu. W trybie jasnym zużycie energii to 14.5-15%/h natomiast w trybie ciemnym około 13.5%/h (+/- 0.5%). Wyniki są liczone na podstawie wielu pomiarów i dość powtarzalne - około 10% różnicy. Nawet w trybie jasnym przy niskich/umiarkowanych ustawieniach jasności ekran ma dość marny udział w poborze energii wg. oprogramowania. Celowo omijam temat %, bo w Samsungu 1/3 skali odpowiada jasności ustawionej na co najmniej 2/3 w Pixelach - mimo, że po podbiciu maksymalnej jasności do najwyższego poziomu w trybie automatycznym ekran s9 plus jest tyko trochę jaśniejszy niż np. Pixela 2 xl. Testuje też mi9t pro i już widzę, że różnica będzie trochę większa chociaż nadal bardzo odległa od 30% jednak zanim napiszę jaka konkretnie potrzebuję czasu i większej ilości pomiarów. Wiem, że to nie jest profesjonalny test ale poszczególne pomiary nie odbiegają znacząco od siebie i przynajmniej mi daje to pewnien obraz sytuacji. Przy bardziej intensywnym, a przez to bliższym rzeczywistości używaniu urządzenia niż głównie gapienie się w ścianę tekstu różnica może jeszcze bardziej stopnieć ale trudno wtedy o powtarzalny wynik.

 

Może ktoś poza mną sprawdzał faktyczną oszczędność energii w trybie ciemnym? Wyniki mogą być inne ale bardzo wątpię w 30% oszczędność przy rozsądnej jasności wyświetlacza.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, że takie porównanie jest słabe co grosze moim zdaniem źle zrobione ale 6 gb ram w Xiaomi to wcale nie więcej niż 4 gb na Samsungu. Też mam takie same wrażenia, co więcej 6 gb ram na Xiaomi to nawet mniej niż 3 gb na gołym Androidzie.

 

 

Ważne aby wybrać odpowiedni film do swojej tezy...

https://www.youtube.com/watch?v=if3p4gGWrQA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby wybrać odpowiedni film do swojej tezy...

https://www.youtube.com/watch?v=if3p4gGWrQA

 

 

również u ciebie dobrać odpowiedni model do tezy.

 

Mi9T i Mi9T PRO mają cholernie agresywny multitasking, gdzie o dziwo tańsze modele radzą sobie o wiele lepiej z tym. Dlatego też się zgodzę z tym, że xiaomi nie potrafi wykorzystać w pełni swojego ramu.

 

Xiaomi robi to od dawna - smartfony z najmocniejszym SOC na rynku i 6gb+ ram trzymają mniej aplikacji w tle niż telefony ze słabszym SoC. Co za tym idzie to nie wiem.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i filmik pokazuje, że jeśli chodzi o trzymanie aplikacji w tle, to fony wypadają tak samo :lol2: To, że Note8Pro robi to szybciej wynika z lepszego chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film jest jeszcze gorszy, bo robiony bezpośrednio po restarcie na kilku aplikacjach i nic z niego nie wynika jeśli chodzi o zarządzanie ram. Mniejsza o to, mi9t miałem w domu, mam w domu mi9t pro i widzę jak zarządza ramem i w porównaniu z pixelem 2 xl 4 gb wyglada to tragiczne, jest gorzej i to znacznie nawet w porównaniu z s8 plus 4 gb. O ile przy takim speed teście różnice są niewielkie, a robiąc takie porównanie bezpośrednio po restarcie może nawet nie być wyraźnych różnic to wystarczy otworzyć 5-6 aplikacji i na 10 minut odłożyć telefon albo przez 10 minut używać jednej z tych aplikacji aby uruchomione aplikacje zostały w większości ubite. Tak naprawdę nie interesuje mnie szybkość działania, bo mogę komfortowo korzystać nawet z telefonów z 2016 roku i nie czuję żadnego dyskomfortu ale zarządzane ramem by Xiaomi jest wyjątkowo upierdliwe i to do tego stopnia, że pisząc takiego posta jak ten przełączenie się na 2 - 3 minuty na skypa oznacza potem przeładowanie strony labu i utratę całego tekstu. Przykładów kiedy ten mechanizm zarządzania ram podniósł mi ciśnienie mogę wymienić milion. Youtube jest ZAWSZE ubijany przy wygaszonym ekranie w ciągu czasem 30 minut czasem 1 godziny, czasem 3 godzin, a w skrajnym przypadku nawet 10 minut - co nie powinno mieć miejsca w przypadku odtwarzacza muzyki, a jest to niesamowicie irytujące podczas jazdy samochodem. Po zainstalowaniu pixel experience nagle ten telefon zaczął działać doskonale i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń więc to wina wyłącznie firmwaru. Jedyny problem to konieczność używania portów gcam, z których żaden nie działa naprawdę dobrze poza tym nie znoszę tej aplikacji przez jej prymitywizm. Mam nadzieję, że ktoś przeportuje miui camera z mi9t/pro na AOSP co wyeliminuje ostatnią wadę tego urządzenia.

 

Edit Prawie zapomniałem. Współpraca z Wear OS to jakiś słaby żart. Apka Audi dzięki której można sobie zaprogramować odszronienie szyb albo ogrzewanie też praktycznie zawsze przestaje działać po kilku godzinach i nie spełnia swojego zadania, bo trzeba pamiętać aby ją ręcznie uruchomić ponieważ na harmonogramie nie można polegać. Ponieważ jestem petrolheadem i mam trochę zmodyfikowane auto to lubię mieć włączony w tle monitoring parametrów przez obd szczególnie podczas nocnych 'podróży' co działało mi na wszystkich telefonach włącznie z kompletnymi kartoflami ale z jakiegoś powodu na miui działa poprawnie tylko z włączonym ekranem, a nawet wtedy niekoniecznie jeśli apka nie jest na pierwszym planie.

 

 

Mi9 miał najlepszy wynik w antutu na rynku, mi9t pro też ma lepsze wyniki w benchmarkach od lg g8s i Galaxy s10 plus w wersji ze snapdragonem. Mam g8s i mam też w domu s10 plus (sd855) ale nie jako główny użytkownik jednak miałem przyjemność sprawdzić jak działa. Wg. danych z sieci nawet Pixel 4 ma gorsze wyniki niż redmi k20 pro. Flagship killer najczęściej agresywnie zarządza zasobami aby aplikacja na pierwszym planie miała przydzielone niemal wszystkie zasoby i ta teza jest wyjątko prawdziwa w przypadku mi9t pro. Tak samo miałem na OnePlus 3 - ciekawe jak to wygląda na 7t pro. Oczywiście na OnePlusie 3 nie sprawiało to takich problemów jak na mi9t pro.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki, ale jeśli ktoś mocno interesuję się szeroko rozumianą technologią to na player jest świetna seria 'Technologiczny koniec świata - Chiny' z Kubą Klawiterem. Sporo fajnych ciekawostek i smaczków z Chin połączonych z wizytą np. w siedzibie Banggood czy Geekbuying.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dziś zacząłem oglądać. Klawitera nigdy dość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbka surowych zdjęć prosto z pamięci Mi 9T Miui 11.0.2 PFJEUXM stockowa apka aparatu, AI on HDR auto, zdjęcia z ręki, od miejsca robienia zdjęć do rybaczówki ok 135m w linii prostej.

 

Szeroki kąt

 

Główny

 

Tele x2

 

48 Mpix

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie 48 mpix po wykadrowaniu chyba jest nawet lepsze niż z teleobiektywu i ma niemal tyle samo szczegółów. Nie jest to cecha tylko mi9t ale praktycznie wszystkich średniaków - u siebie na mi9t pro mam tak samo.

 

Zdjęcia z głównego aparatu są wyśmienite jak na średniaka, a nawet dobre może nawet dobre/bardzo dobre jak na flagowca tylko, że brakuje ois co jest moim zdaniem dużą wadą porównując z innymi flagowcami. Chociaż elektroniczna stabilizacja jest całkiem niezła to w wielu sytuacjach i to nawet w dzień nie jest w stanie zastąpić ois. Dość często jak na flagowca AF ma problemy z poprawnym ustaleniem ostrości w słabym świetle lub przy mało kontrastowych scenach jednak nie są to na tyle częste sytuacje aby psuły ogólne wrażenie poza tym łatwo to skorygować manualnie ustawiając punkt ostrości. Ogólnie AF trzyma poziom flagowców, działa bardzo szybko i nie gubi ostrości. Zdjęcia mają dobrą szczegółowość, hdr skutecznie wyciąga detale z cienia chociaż czasem zdjęcia są trochę prześwietlone to ogólnie jest naprawdę nieźle. Dzięki podbitej jasności często Xiaomi wyciąga więcej detali niż Pixel 2 XL z HDR+. Co ważne zachowana jest naturalna kolorystyka i aparat chyba zawsze celnie dobiera balans bieli. Tryb nocny jest zadziwiająco dobry biorąc od uwagę brak ois ale jest trochę gorszy od przeciętnego pod tym względem LG g8s. Różnica nie jest duża ale powtarzalna i zauważalna, bo zdjęcie w trybie nocnym z g8s jest chyba zawsze lepsze lub w najlepszym razie podobne. Przy czym tryb nocny w LG jest o poziom niżej niż na s10, p30 pro albo iPhonie 11. Nie wiem jak to wygląda na średniakach ale nie sądzę aby zdjęcia nocne były szczególnie ważne, a obiektywnie trzeba przyznać że zdjęcia wykonane w trybieb nocnym są zadowalające i całkiem użyteczne. Xiaomi ma bardzo fajną i funkcjonalną aplikacje aparatu i całkiem niezłe algorytmy usuwania szumów i wyostrzania chociaż moim zdaniem zazwyczaj zdjęcia są zbyt wyostrzone ale ogólne wrażenie jest pozytywne. Myślę, że gdyby dodali ois i trochę poprawili AF to ten aparat byłby w ścisłej czołówce najlepszych aparatów na rynku.

 

Co prawda na tym zdjęciu tego tak bardzo nie widać ale zdjęcia z ultra szerokiego kąta są słabe. Pod względem ilości detali zdjęcia z ultra szerokiego kąta są może dostatecznie, po pomniejszeniu lub oglądając na smartfonie są względnie ok ale na większym ekranie 4k wyglądają naprawdę najwyżej dostatecznie poza brakiem detali dochodzi lekkie 'zamglenie'. Do tego dochodzi słaba czułość matrycy przez co zdjęcia z pomieszczeń lub przy słabym świetle są kiepskie, najczęściej na granicy użyteczności. Zwykły mi9 ma większą matrycę ultra szerokiego kąta i o ile mam dobre informacje również co prawda niezbyt celny AF, ma też jaśniejszą optykę. Myślę, że z tego powodu lepiej wybrać mi9 niż mi9t pro, bo ultra szeroki kąt na mi9t/pro jest raczej słaby.

 

Podsumowując. Świetny główny aparat, mocno przeciętny szeroki kąt i niemal bezużyteczny teleobiektyw. Mogli zostać przy dwóch aparatach ale zrobić dodatkowy ultra szeroki kąt porządnie. Matryca 48 mpix w dużym stopniu rekompensuje brak zoomu optycznego.

 

Edit Chyba największa różnica pomiędzy mi9t/pro a droższymi flagowcami to łatwość z jaką zrobić dobre zdjęcie. Tutaj problem leży głównie w AF, który czasami się myli i trzeba mu pomóc ręcznie. Nie są to jednak w żadnym razie częste sytuacje. W mniejszym stopniu wpływa na to brak ois chociaż owszem brak jest odczuwalny i bez większego wysiłku można zepsuć zdjęcie. Eis jest bardzo dobry ale myślę, że jest teoretyczna możliwość poprawienia softwarowo AF i wyciągnięciav jeszcze trochę więcej z algorytmów elektronicznej stabilizacji niestety jednak nie ma na to szans u tego producenta. Bardziej prawdopodobne po aktualizacji miui jest, że aplikacja aparatu przestanie się otwierać niż ulepszenie algorytmów przetwarzania obrazu i af.

 

Edit jeszcze raz. Sorry za elaborat ale zapomniałem o jednym. Powiem więc krótko. Kamerka do wideo rozmów to straszne gówno. Nie wiem czy galaxy s5 nie miał lepszej.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na twoją opinię Unknown czekałem, czy zgra się z moimi odczuciami o aparacie w 9T/9T Pro, zdecydowanie szeroki jest mocno średni, tele zaskoczył mnie na minus skoro zdjęcia z 48 Mpix - ten zaskoczył bardzo na + - wychodzą bardzo dobrze, crop do wielkości tele wydaje mi się ciut lepszy. Jak na telefon za 1200zł które za niego dałem jestem bardzo zadowolony fotograficznie, bo tylko na tym zależy mi w telefonie, żeby nie taszczyć lustra czy nawet 4/3 ze sobą na spacery, a i tak większość zdjęć oglądamy na telefonie czy monitorze fHD.

 

Wrzucę jeszcze coś jak trafie na jakieś dużo trudniejsze kadry, a jak dojdzie statyw to i nocne będą się pojawiać, ciekawe czy gwiazdy będzie dało się poprawnie zrobić na ręcznych ustawieniach z długim czasem.

 

@edit Vivo IQOO Neo snap 855 9T Pro będzie miało godnego konkurenta.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem bana na grupie z telefonami, bo autorka chciała "SAMSUNGA i TYLKO SAMSUNGA do 2500zł" a odpowiedziałem jej, żeby wzięła najdroższy i ten, który się jej podoba bo w końcu chce SAMSUNGA a nie opłacalny telefon :lol2: :lol2:

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabe to zdjęcie z szerokiego wyszło, mając 9T Pro nie mogę się zgodzić, że szeroki jest przeciętny. Spędziłem z miesiąc czasu na porównywaniu sampli z różnych telefonów na powiększeniu 1:1 i 9T/Pro ma szeroki na poziomie Asusa 6 / Oneplusa 7 Pro / Honora 20/Pro / P30 (nie-Pro). W tej półce cenowej nie ma nic lepszego, poziom wyżej zapewnia dopiero S10/P30 Pro.

 

Parę fot ode mnie z ultraszerokiego w różnych warunkach: https://drive.google.com/drive/folders/1bEwQKvM60IoxmnzZtb4rGArCmsKHoq_O?usp=sharing

 

Co prawda na tym zdjęciu tego tak bardzo nie widać ale zdjęcia z ultra szerokiego kąta są słabe. Pod względem ilości detali zdjęcia z ultra szerokiego kąta są może dostatecznie, po pomniejszeniu lub oglądając na smartfonie są względnie ok ale na większym ekranie 4k wyglądają naprawdę najwyżej dostatecznie poza brakiem detali dochodzi lekkie 'zamglenie'. Do tego dochodzi słaba czułość matrycy przez co zdjęcia z pomieszczeń lub przy słabym świetle są kiepskie, najczęściej na granicy użyteczności. Zwykły mi9 ma większą matrycę ultra szerokiego kąta i o ile mam dobre informacje również co prawda niezbyt celny AF, ma też jaśniejszą optykę. Myślę, że z tego powodu lepiej wybrać mi9 niż mi9t pro, bo ultra szeroki kąt na mi9t/pro jest raczej słaby.

Mi 9 nie ma większej matrycy do szerokiego, ma większą rozdzielczość co wcale nie musi poprawić sytuacji. Obie to 1/3" co jest standardem dla szerokiego kąta w większości smartfonów (wyjątek to Oppo, które oszczędza i pcha padline 1/4" i LG też ma mniejsze matryce, coś pokroju 1/3.4" - G8S/X, V40/50 ma 1/3"). Różnica f/2.2 vs f/2.4 to 1/3EV i jest w zasadzie pomijalna. Z resztą:

 

9T/Pro: https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/19/xiaomi-redmi-k20-pro/camera/gsmarena_031.jpg

Mi 9: https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/19/xiaomi-mi-9/camera/gsmarena_032.jpg

 

9T/Pro: https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/19/xiaomi-redmi-k20-pro/camera/gsmarena_039.jpg

Mi 9: https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/19/xiaomi-mi-9/camera/gsmarena_037.jpg

 

Mi 9T/Pro: https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/19/xiaomi-mi-9t/camera/gsmarena_036.jpg

Mi 9: https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/19/xiaomi-mi-9/camera/gsmarena_034.jpg

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda to prawda w miui, trzymanie apek w ramie to smiech na sali niby jest ale zawsze po jakiejs chwili nieuzywania przeladowuje je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odniesiecie się do moich fot? Chciałbym wiedzieć, czy to tylko mnie wydają się one porównywalne lub nawet lepsze niż zdjęcia z mi9t znad wody?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odniesiecie się do moich fot? Chciałbym wiedzieć, czy to tylko mnie wydają się one porównywalne lub nawet lepsze niż zdjęcia z mi9t znad wody?

 

jak chcesz porównać zdjęcia robione w różnych warunkach?

 

A co do zdjęć z Asusa - o ile fota z góry ze skały jeszcze ok to pozostałe to mozaika wyglądająca przyzwoicie tylko na ekranie telefonu.

 

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 rzeczywiście ma matrycę ultra szerokiego kąta tego samego rozmiaru co mi9t ale prawdą jest, że posiada AF. Obiektyw jest trochę jaśniejszy w mi9. Większe znaczenie niż sama jasność matrycy na jakość foto ma sam rodzaj matrycy i jej zaawansowanie techniczne rozpatrywane w oderwaniu od samych danych technicznych chociaż wiadomo, że większa matryca ma dużą przewagę na starcie. Nie wiem jak mi9 ale w mi9t degradacja jakości jest stosunkowo wysoka już przy średnich poziomach iso. Przy sztucznym świetle w pomieszczeniach automat wali wysokie iso i ustala czas migawki przy którym utrzymanie stabilnie telefonu wymaga przepicia morfiny setką wódki przed próbną zrobienia zdjęcia, nawet w nazwijmy to słabiej nasłonecznionych pomieszczeniach iso osiąga kosmiczne wartości, a odszunianie morduje detale. Detale też są skutecznie mordowane na zewnątrz przy ustawieniach i warunkach choć trochę odbiegających od idealnych. Wreszcie nawet w optymalnych warunkach zdjęcia są co najwyżej przeciętne. Większość ubiegłorocznych flagowców nie ma ultra szerokiego kąta poza lg i asusem przy czym tylko lg trzyma poziom. Mi9t/pro ma przewagę, bo nie można go porównać do szerszej gamy ubiegłorocznych flagowców, bo większości brakuje uva. Tegoroczne flagowcwe są już droższe. Nie jest to na pewno szeroki kąt godny flagowca. Zawsze mam z tym telefonem problem, bo przy cenie mi9t aparaty pomocnicze trudno ocenić inaczej niż jako dobre choć nie pozbawione wad ale k20 pro kosztuje prawie 2 tys, a tegoroczne flagowce oferujące dużo lepszy poziom już mocno potaniały i z mojego punktu widzenia warto do nich dołożyć. Chętnie natomiast sprawdziłbym Samsunga a80 i honora 20 jak wpadają w porównaniu z mi9t pro. Problem z uva w mi9t pro jest taki, że w większości sytuacji zdjęcia wychodzą z ultra szerokiego kąta wychodzą dużo gorzej niż testowe sample, choć oczywiście część zdjęć trzyma względnie przyzwoity poziom. Dalej jednak podtrzymuje swoją opinię. Dxo nie czytam i ciężko mi się powołać na ich opinie albo ją uwzględnić we własnej ocenie.

 

Mi9 ma większą matrycę tele, a nie jak napisałem ultra szerokiego kąta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...