Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to jest to dość istotne czy 2 godziny Youtube i 2 godziny przeglądarki wydrenują 20 czy 50% ponieważ w przeciwieństwie do testów w warunkach rzeczywistych są powtarzalne.

 

Jak ktoś mówi,że ma 5h sot to może to oznaczać wszystko ale już czas odtwarzania video po lte to już konkret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w domu nanieść na szkło warstwę oleofobową? W Pixelu 2 xl warstwa jest w dwóch miejscach wytarta w tym na 1/3 wysokości wyświetlacza jest wytarty obszar wielkości 1.5 x 5 cm. Nie widać tego póki ekran się nie zabrudzi, najlepiej jest to widoczne po myciu telefonu w umywalce. W poprzednim Pixelu też pojawiły się przetarcia warstwy oleofobowej ale "dopiero" po pół roku i nawet jak oddawałem do wymiany rma były znacznie mniejsze. W egzemplarzu,który przyszedł z rma warstwa oleofobowa zaczęła się wycierać po 3 miesiącach. Przeszkadza to,ponieważ palec inaczej, słabiej ślizga się po miejscach gdzie są przetarcia. Nigdy czegoś takiego nie widziałem u żadnego dużego producenta, nawet w mi mixie 2 gdzie warstwa oleofobowa była słaba to ścierała się dużo wolniej i nie było to aż tak widoczne.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zdjęcie zrobić ale nie wiem czy wyjdzie taki defekt na zdjęciu.

 

Zdjęcie pod światło po przetarciu wilgotną szmatą. Miejsce z przetartą warstwą można oczyścić szybko po namydleniu i przepłukaniu w wodzie. Powiększenie x4 z około 5 cali.

 

https://drive.google.com/file/d/190S411S6-LTt0SlzGP6CK-aA4NsD3mRx/view?usp=drivesdk

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mix 3 to hardcor jeśli chodzi o baterie :E

Coś pięknego. Kiedy dożyjemy w końcu czasów, że każdy telefon będzie miał taki SoT w standardzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego. Kiedy dożyjemy w końcu czasów, że każdy telefon będzie miał taki SoT w standardzie :(

 

Tego nie wiem, dla porównania w redmi 4x z bateria 4000mah i ekranem 5cali tylko raz udało mi się dobić do 10godz sotu czytając głównie. Tutaj w mi maxie się bawiłem bo przedwczoraj do mnie doszedł dopiero i tyle sotu wytargał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać szansę projekt Soli w Pixelu ale jak dla mnie to rozwiązanie nie nadaje się do niczego. Działa tak samo jak w LG albo i gorzej. Pewnie pracę nad tym czymś rozpoczęli w 2016, może 2017 roku tylko nikt w zarządzie nie miał jaj aby to anulować. Rozpoznawanie twarzy teoretycznie działa ok i jest bardzo szybkie ale nie będzie honorowane przez banki co w moim przypadku oznacza konieczność logowania się z wykorzystaniem dodatkowego zabezpieczenia czyli terminala do kart płatniczych (mam w domu) co jest żenujące. Co ciekawe lg w modelach ze skanem 3d rozpoznaje zamknięte oczy. Skalowanie na Youtube jest do środka ekranu zamiast do środka telefonu co w telefonach konkurencji mogę zrozumieć ale nie na telefonie właściciela Youtube. Nagrania 4k zajmują nawet po ustawieniu kodeka h265 chyba 350 mb/s W Pixelu 2 chyba 280 mb/s ale nie traktujcie tego jak dane techniczne, bo piszę na podstawie tego co pamiętam. 350 mb/s - to dużo i za dużo jak na tylko 128 gb pamięci biorąc pod uwagę, że aktualizacje z poziomu Play wymagały kolejnej po trable partycji przez co przestrzeń zajęta przez system po raz kolejny się zwiększyła do poziomu jakiego nie powstydziłby się Samsung ze swoją nakładką. 90 hz nie działa w trybie adaptacyjnym, a po wymuszeniu ręcznie dochodzi do przycięć w aplikacjach, które nie obsługują 60+ fps. Aparat jest niebezpiecznie blisko tego z Pixela 2. Doszedł teleobiektyw, którego używa się w dobrym świetle. W złym świetle nie ma sensu go używać, a efekty przy dobrym świetle są niezłe. Problem w tym, że zoom cyfrowy z trybu 48 mpix sławnego chińskiego producenta elektrośmieci też daje dobre efekty. Stereo to regres w stosunku do Pixela 2 czego nie jestem w stanie zrozumieć biorąc pod uwagę widząc ramki, które można powiedzieć są takie dość solidne. Jak ktoś ma starego Pixela to po zmianie na nowy pozostaje nielimitowana przestrzeń na filmy w chmurze w moim przypadku jeszcze ponad rok. Czy coś w tym telefonie zaskakuje na plus? Podobno 90 hz ale ja tego nie czuje, gram w 100 fps ale na telefonie jak dla mnie mogłoby to być nawet 30 hz. Druga rzecz to wydajność ale niech ktoś wskaże mi smartfon, w którym producent zamulił sd855. Z wad subiektywnych to bogate i długie animacje, które trwają za długo - co ciekawe prawie takie same jak w miui 11. Błąd albo mojego egzemplarza albo ogólny nie pozwala ich wyłączyć, jeśli chodzi o bugi jest ich więcej ale nie chcę się rozpisywać. Nie jest to absolutnie zły telefon ale przy porównaniu z Pixelem 2 ma kilka upierdliwych cech i ewidentnych wad, których niczym nie rekompensuje poza wątpliwej przydatności teleobiektywem. Można się zachwycać aparatem tylko, że tutaj też nie ma dużej różnicy a porównuje przecież ze starocie z 2017 roku. Ze względu na szeroki kąt miałbym dylemat czy lepiej na wycieczkę zabrać Xiaomi czy Pixela, bo różnica w jakości zdjęć nie rekompensuje gorszego zestawu obiektywów - to w dzień oczywiście. Powinni to wsadzić w plastikową obudowę, dać Snapdragona 730 i sprzedawać za pół ceny jako nowego Nexusa, na którym Google testuje nowe technologie. Wiedziałem co kupuje ale z drugiej strony Pixel 2 miał słabe oceny i wytykano mu błędy ale w praktyce był nawet w 2018 roku urządzeniem dość kompletnym, a używanie go do dzisiaj jest przyjemnością poza tym wyznaję zasadę, że często nawet jeśli jakieś rozwiązanie techniczne lub softwarowe mi się nie podoba, a nawet jest obiektem mojej niewybrednej, czasem nawet wulgarnej krytyki to próbuje dać mu szansę. Czasem trzeba używać jakiegoś rozwiązania dłuższy czas aby docenić jego zalety i możliwości jakie daje w praktyce. W tym przypadku jednak projekt Soli i face id to ogromne nieporozumienie z dyskwalifikującymi je wadami przez co z trudem udaje mi się zmusić do używania takich technologii. Project Soli w mojej ocenie to narzędzie jakiego obsługi można kazać uczyć się dziecku za karę, szkoda bo taki zestaw w tylnym aparacie dałby ciekawe możliwości i byłby bardziej przydatny szczególnie w dobie asystentów naukowych i SI niż możliwość obsługi telefonu przy pomocy języka migowego poprzedzona długotrwałym szkoleniem. Nie polecam póki nie stanieje, a nawet wtedy pewnie będzie ciężko polecić Pixela 4, bo za trzy miesiące wychodzą nowe flagowce konkurencji, które będą jeszcze lepsze niż obecne i ciągle tańsze od Pixela 4. Nie rozumiem czemu Pixele wychodzą prawie w listopadzie kiedy za dwa nieco ponad dwa miesiące będzie już dostępny sd865 ale wiem od dawna, że Google nie umie zrobić dobrego kalendarza zintegrowanego z systemem, powiadomieniemi i przypomnieniami. - widocznie ta firma nie zna się na kalendarzu.

 

W każdym telefonie można znaleźć słabe strony i ewidentne wady np. nagrywanie video w s10 to już nie jest poziom żartów ale kabaretu ale to Pixel 4 ma chyba najwięcej ewidentnie słabych stron ze wszystkich flagowców.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 Mpix 1/4" :lol2: I brak jakiegokolwiek tele i notch, względem Mi 9T jest gorszy, stąd i niższa cena.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki w Polsce będzie tylko wirtualnie to pewnie nie, ale sam fon ciekawy. Jakby trafił normalnie do sklepów to realna konkurencja dla Xiaomi. Swoją drogą jakby był oficjalnie w polskich sklepach to wszystkie fony Oppo do tych 1500=1700zł mogłby iść do śmietnika, bo i tak byłby nie opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spać po nocach nie mogłem, płacząc i wzdychając na myśl o zmianie telefonu. Ja, starej daty zwolennik kabla uważałem, że degradacja jakości dźwięku w każdym urządzeniu bezprzewodowym jest odczuwalna i będę skazany po V30 przesiąść się na jakieś gorzej grające urządzenie.

 

No i przypadkowo całkiem stałem się posiadaczem TWSów Creative Outlier Air Sports. Ze wstrętem odpakowywałem, ze wstrętem parowałem, ze wstrętem włączałem tidala hifi... Wstręt i alergia na urządzenia bezprzewodowe w dniu dzisiejszym odeszły w zapomnienie, jestem oczarowany jakością dźwięku całkowicie bezprzewodowych dokanałowych słuchawek Creativa. Działają bajecznie, uszczelniają się doskonale, ucha nie męczą... Byłem o włos od kupienia Soundmagicków E11D czyli bardzo dobrych doków z DACkiem we wtyczce USB-C przeznaczonych dla urządzeń bez gniazdka jack. Ależ bym żałował, gdybym je kupił a potem miał okazję odsłuchać te słuchaweczki! A przymierzałem się do takich bezprzewodowych słuchawek już dwukrotnie, Galaxy Buds i Sony 700N - a jedne i drugie to zdecydowanie półka wyżej cenowo niż Creativki. No i tak jak swego czasu Aurvana Live! Creativa robiły furorę w świecie słuchaczy deklasując wszelką konkurencję kosztującą wielokrotnie więcej - tak i tym razem jestem zdania, że Creativy które dostałem powinny trafić na każdą listę polecanych TWSów. Cena / jakość 10/10. Jeden punkcik odejmuję za przyciski mechaniczne wymagające mocniejszego naduszenia w celu wywołania funkcji...

 

PO_LE_CAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spać po nocach nie mogłem, płacząc i wzdychając na myśl o zmianie telefonu. Ja, starej daty zwolennik kabla uważałem, że degradacja jakości dźwięku w każdym urządzeniu bezprzewodowym jest odczuwalna i będę skazany po V30 przesiąść się na jakieś gorzej grające urządzenie.

 

No i przypadkowo całkiem stałem się posiadaczem TWSów Creative Outlier Air Sports. Ze wstrętem odpakowywałem, ze wstrętem parowałem, ze wstrętem włączałem tidala hifi... Wstręt i alergia na urządzenia bezprzewodowe w dniu dzisiejszym odeszły w zapomnienie, jestem oczarowany jakością dźwięku całkowicie bezprzewodowych dokanałowych słuchawek Creativa. Działają bajecznie, uszczelniają się doskonale, ucha nie męczą... Byłem o włos od kupienia Soundmagicków E11D czyli bardzo dobrych doków z DACkiem we wtyczce USB-C przeznaczonych dla urządzeń bez gniazdka jack. Ależ bym żałował, gdybym je kupił a potem miał okazję odsłuchać te słuchaweczki! A przymierzałem się do takich bezprzewodowych słuchawek już dwukrotnie, Galaxy Buds i Sony 700N - a jedne i drugie to zdecydowanie półka wyżej cenowo niż Creativki. No i tak jak swego czasu Aurvana Live! Creativa robiły furorę w świecie słuchaczy deklasując wszelką konkurencję kosztującą wielokrotnie więcej - tak i tym razem jestem zdania, że Creativy które dostałem powinny trafić na każdą listę polecanych TWSów. Cena / jakość 10/10. Jeden punkcik odejmuję za przyciski mechaniczne wymagające mocniejszego naduszenia w celu wywołania funkcji...

 

PO_LE_CAM!

 

 

ŁŁŁŁo jezu to nie moją głowę dziś. Jestem narąbany i idę spać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ktoś się orientuje czy można otworzyć oficjalny sklep Xiaomi jaki franczyzę?

 

Współpraca biznesowa z Chińczykami jest jak obiad w miejskiej szalecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie do końca. Miałem tę... okazję pracując w firmie IT.

 

 

Swoją drogą to ktoś się orientuje czy można otworzyć oficjalny sklep Xiaomi jaki franczyzę?

 

Po co? Będziesz kupował na kontenery jak abc data, aby móc z nimi cena konkurowac?

Sam chciałem ciągnąć oficjalnie chińskie fony swojego czasu jako autoryzowany partner. Zapomnij

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli telefonów z serii Mi 9 , czy Wam tez tak świruje automatyczna regulacja jasności ? Nie idzie normalnie jej używać często muszę ręcznie ustawiać . Drugie pytanie czy automatyczny obrót jest u Was również taki czuły ? Ledwo rusze telefonem lekko od pionu i ekran sie obraca , jest to strasznie irytujące i oczywiście to też mam zablokowane na stałe bo inaczej sie nie da używać telefonu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie (Mi 9T Pro) działa na tyle dobrze, że praktycznie tego nie ruszam. W totalnej ciemności mógłby może ustawiać jasność na absolutne minimum (ustawia minimalnie powyżej minimum) ale zauważyłem, że każdy Android (przynajmniej te z którymi miałem styczność) tak robi.

Z autoobrotem też nie mam problemów, przekręca dopiero jak telefon jest prawie całkowicie w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie chyba nasiliło po update do MiUI 11 , ehh :E Do tego miałem kilak razy sytuacje że nie mogłem telefonem zapłacić NFC a zwykła karta bankomatowa bez problemu. Telefon mi 9t wersja global z komputronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spać po nocach nie mogłem, płacząc i wzdychając na myśl o zmianie telefonu. Ja, starej daty zwolennik kabla uważałem, że degradacja jakości dźwięku w każdym urządzeniu bezprzewodowym jest odczuwalna i będę skazany po V30 przesiąść się na jakieś gorzej grające urządzenie.

 

No i przypadkowo całkiem stałem się posiadaczem TWSów Creative Outlier Air Sports. Ze wstrętem odpakowywałem, ze wstrętem parowałem, ze wstrętem włączałem tidala hifi... Wstręt i alergia na urządzenia bezprzewodowe w dniu dzisiejszym odeszły w zapomnienie, jestem oczarowany jakością dźwięku całkowicie bezprzewodowych dokanałowych słuchawek Creativa. Działają bajecznie, uszczelniają się doskonale, ucha nie męczą... Byłem o włos od kupienia Soundmagicków E11D czyli bardzo dobrych doków z DACkiem we wtyczce USB-C przeznaczonych dla urządzeń bez gniazdka jack. Ależ bym żałował, gdybym je kupił a potem miał okazję odsłuchać te słuchaweczki! A przymierzałem się do takich bezprzewodowych słuchawek już dwukrotnie, Galaxy Buds i Sony 700N - a jedne i drugie to zdecydowanie półka wyżej cenowo niż Creativki. No i tak jak swego czasu Aurvana Live! Creativa robiły furorę w świecie słuchaczy deklasując wszelką konkurencję kosztującą wielokrotnie więcej - tak i tym razem jestem zdania, że Creativy które dostałem powinny trafić na każdą listę polecanych TWSów. Cena / jakość 10/10. Jeden punkcik odejmuję za przyciski mechaniczne wymagające mocniejszego naduszenia w celu wywołania funkcji...

 

PO_LE_CAM!

Miałeś okazję posłuchać Samsung Buds ? Jak te Creative wypadają w stosunku do nich jeśli chodzi o jakość dźwięku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie chyba nasiliło po update do MiUI 11 , ehh :E

Standard. Teraz będą ten gruz doprowadzać do ładu przez pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

I jaranie się częstymi aktualizacjami ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...