Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bo przymierzam się do zmiany telefonu a że nie jestem na topie to ostatnie flagowce o których wiem to g6 i s8, czy są jakieś inne godne uwagi z ostatniego czasu? Pytam bo nie mam za bardzo czasu na nadrabianie zaległości a mogło się coś pozmieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 8, LG V30, iPhon 8 - wszystkie do kupienia we wrześniu (obecnie niektóre są już w przedsprzedaży) Huawei Mate 10/Pro - październik/listopad

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka pierdoła, ale za każdym razem irytuje. Używam dwóch pulpitów i za każdym razem jak coś zainstaluje to tworzy się trzeci, zamiast wykorzystać miejsce na dwóch pozostałych. Za każdym razem trzeba go usuwać.

Próbowałem przenieść wszystko z drugiego na ten automatycznie utworzony, ale nie pomogło. Nie kojarzę żadnej opcji od tego.

 

Android 7.0, oryginalny launcher w Samsung S7 Edge. W Google Play jest tylko opcja włącz/wyłącz ikony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach sklepu Play odznaczasz opcję: "Dodaj ikonę do ekranu głównego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach sklepu Play odznaczasz opcję: "Dodaj ikonę do ekranu głównego"

 

Pisałem o tej opcji ;) Ale nie o to mi chodzi, ja chcę żeby się pojawiały, ale nie na nowym pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba się nie da - wczoraj instalowałem córce aplikacje na nowym telefonie i mimi tego, że na pierwszym pulpicie nie było nic poza zegarkiem, to ikonka pierwszej zainstalowanej aplikacji pojawiła się na nowym, drugim pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie, widocznie wprowadzili "usprawnienia" -.- Kiedyś tak nie było, instalowało mi na głównym pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia wsparcia we flagowcach LG? Na ile dużych update'ów można liczyć? Czy regularnie podbijają wersje zabezpieczeń?

Stoję przed zakupem LG G6 lub Samsung S7 Edge i zastanawiam się który będzie dłużej wspierany.

Spodziewam się że ze względu na Snapdragona więcej custom romów będzie na G6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia wsparcia we flagowcach LG? Na ile dużych update'ów można liczyć? Czy regularnie podbijają wersje zabezpieczeń?

Stoję przed zakupem LG G6 lub Samsung S7 Edge i zastanawiam się który będzie dłużej wspierany.

Spodziewam się że ze względu na Snapdragona więcej custom romów będzie na G6.

Zależy ci na zabezpieczeniach a interesują cię custom romy jak już "wygaśnie" wsparcie producenta :hmm: To przeczy samemu sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ci na zabezpieczeniach a interesują cię custom romy jak już "wygaśnie" wsparcie producenta :hmm: To przeczy samemu sobie

Spodziewam się wsparcia przez 2 lata później pewnie nie będzie to już mój podstawowy telefon, na którym trzymam wrażliwe dane, więc bez większych skrupułów wrzucę jakiś rom, żeby sprawdzić co nowego czeka w nowych wersjach Android :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy iPhone X to pewno rodzaju TEST czy takie rozwiązania i dość znaczące zmiany (jak na Apple) typu całkowicie odmieniony wygląd zewnętrzny oraz brak fizycznego przycisku home w ogóle się przyjmą w tym dość hermetycznym i specyficznym gronie osób które używają produktów z logiem nadgryzionego jabłka. Czy Apple w kolejnych odsłonach iPhone'a będzie szło właśnie w kierunku takich zmian o tym właśnie zadecydują jego wyniki sprzedaży.

 

A żeby wszyscy byli zadowoleni (również konserwatyści) a firma nie była stratna gdyby się okazało że nowy iPhone X się nie przyjmie zrobili sobie furtkę w postaci iPhone 8 czyli praktycznie to samo co poprzednie modele tylko ciut szybsze podzespoły. Teraz wszystko zależy od klientów. Osobiście i mimo wszystko wolę standardowy model.

 

Najbardziej rozbawiło mnie to gdy tak bardzo zachwalali FaceID w nowym iPhone X - że jest taki szybki i w ogóle a gdy doszło do pierwszej prezentacji wyświetlacz po prostu nie zareagował i nie rozpoznał twarzy prowadzącego. Ale to był FAIL :lol2: :lol2:

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mam problem ze swoją Xperią L. Tak wiem, nie najnowszy już sprzęt... Mianowicie sama ostatnio mi się restartuje, tak zupełnie przypadkowo. Wyłącza się i włącza, przy czym nie prosi o podanie pinu przy uruchamianiu (?). I coś zaczęła lagować nawet przy przewijaniu menu ustawień góra - dół. Dodatkowo ostatnio jakieś dziwne powiadomienie mi się google wyświetliło, chyba pierwszy raz, tylko szkoda, że nie pamiętam czego dotyczyło...

O baterii lecącej w oczach nie wspominam, bo przy przeglądaniu neta (co jest mega wyzwaniem przy obecnej wielkości stron) znika mi średnio 1% na 2 minuty.

Jakby to było ważne, to wszelkie synchronizacje, lokalizacje, pierdyliard aplikacji google itd. mam powyłączane.

 

Ktoś, coś? "Elka" umiera?

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi ten X, ale androidów mam tak dość, że i tak kupię na premierę. :E Raz człowiek żyje, najwyżej odsprzedam bez strat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozbawiło mnie to gdy tak bardzo zachwalali FaceID w nowym iPhone X - że jest taki szybki i w ogóle a gdy doszło do pierwszej prezentacji wyświetlacz po prostu nie zareagował i nie rozpoznał twarzy prowadzącego. Ale to był FAIL :lol2: :lol2:

 

Telefon był po restarcie a wtedy trzeba kodzik podać i dopiero będzie faceid działało. Tak też jest przecież np w androidowcach z sesnsorami - pierwsze odblokowanie wyłącznie kodem, potem działa już normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie tak jest, a osoby nie mające styczności z urządzeniem Apple i tak będą mówiły, że to fail :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie tak jest, a osoby nie mające styczności z urządzeniem Apple i tak będą mówiły, że to fail :kwasny:

Jeżeli chodzi o mnie to używałem iPhone 3GS, 4S, 5s, oraz iPhone 6S :E

 

Aktualnie siedzę na androidzie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comment_t0YqVwYLit1jtVnFTdPyGHtVUFPhoeHk.jpg

 

Na mnie wrażenie zrobiła tylko cena. Nie dam za smartfona więcej jak 1k szekli. Nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj konferencję na żywo i powoli zaczynam dostrzegać, że moje potrzeby jako klienta rozmijają się z kreowanymi potrzebami firm produkujących telefony. I nie dotyczy to tylko Apple, podobnie jest z prezentacjami pozostałych firm - owszem, bezramkowe telefony są fajne, ale wymuszają niepraktyczne, moim zdaniem, kombinowanie z czytnikiem linii papilarnych z tyłu lub usunięcie go całkowicie. Filtry w aplikacjach aparatu i gówno-motikonki to szczyt żenady, żeby dawać to jako jeden z punktów w konferencji prezentującej nowy produkt. I tu też nie tylko do Apple zarzuty - w prezentacji Oreo też był to jeden z "gwoździ" programu. Może zamiast dążyć do spłaszczania urządzeń wyposażyć je w porządną baterię, która pozwoli uwolnić się "od ściany" i korzystać z telefonu bez stresu przez kilka dni, a nie kilka godzin. Ale wtedy nie sprzedaliby milionów bezprzewodowych ładowarek AirPower...

Co mi się podobało, to AR, ale w wykorzystaniu praktycznym - patrzymy w niebo i pokazują się nam gwiazdozbiory itp., a nie durne gierki z robotami, co do siebie strzelają.

Nie uważam też, że Apple powinno za wszelką cenę "gonić" innych na numerki - nie raz udowadniali, że dzięki produkowaniu sprzętu i pisaniu na niego softu ich telefony są mega płynne, mimo teoretycznie słabszych komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucia. Dla mnie osobiście te bezbramkowe urządzenia w ogóle nie są praktyczne. Wręcz przeciwnie. Usunięcie fizycznego przycisku w przypadku Apple (w iPhone X, Samsung) czy np umieszczanie czytnika linii papilarnych z tyłu obudowy (Samsung S8, Note) wyklucza już na starcie zakup takiego urządzenia. Ja rozumiem że jest pewien trend którego chcą się trzymać ale bez przesady. Nie wszystko co jest "fajne" jest praktyczne. Dlatego gdybym ja miał dalej używać produktu Appla to wybrałbym standardowy model.

 

Odnośnie całej tej konferencji to sam nie wiem co mam myśleć. Moim zdaniem to jest jeden wielki TEST iPhone X, jeżeli sprzeda się lepiej niż "standardowy" model to będą szli właśnie w tym kierunku. Wówczas może się okazać że iPhone 8 to jest ostatni iPhone jakiego znaliśmy z ostatnich lat czyli standardowa bryła, przycisk home pod belką etc.

 

A tak poza tym to nie wiem czy Steve Jobs byłby taki dumny jako to określił Tim Cook, skoro najlepszym ficzerem w nowym produkcie tej marki są ruszające się emoji i gadająca kupa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym, zeby ktoras komorka mnie zachwycila tak jak pare lat temu przykladowo OnePlus One, konferencja iPhona nie byla zbyt udana, fakt, ale 2017 ogolnie jest w moich oczach rokiem glupich trendow. Wiekszosc jest zachwycona bezramkowymi telefonami, najlepiej jeszcze z zaokraglonymi bokami ekranu a ja takimi gardze. Pomijajac juz nawet ratio 18:9 ktore jeszcze mozna przebolec, owalne katy niestety do mnie wcale nie przemawiaja. Najbardziej smuci to, ze "zwykle" komorki z ramkami (nawet malymi) sa bee i na rynku jest to co jest. Mnie bardzo irytuje to, ze zapomina sie o wielu przydatnych rzeczach a dodatkowo komorki staja sie coraz gorsze pod wzgledem naprawy. O sensownych glosnikach stereo mozna powoli zapomniec, tak samo o wsparciu kart microsd, wiekszosc producentow pozbywa sie juz nawet zwyklych minimalistycznych przyciskow do obslugiwania sie komorka i sa tylko te wbudowane w androidzie. Wymienna bateria? :E Mnie calosc zaczela irytowac do tego stopnia, ze zaczalem sobie modelowac w 3d moja wymarzona komorke i jest juz prawie gotowa :E

 

Nastepna (w miare) ciekawa premiera ma byc chyba Huawei Mate 10 (a raczej jego rozne wersje)?

 

Tak btw., wiem ze panuje moda na podwojne kamery, ale to daje do myslenia

 

https://www.youtube.com/watch?v=DQ_lLx-dD_E

Edytowane przez DonMateok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że Note 8 już w zasadzie wyszedł. Wczoraj się nim bawiłem trochę. Fajna słuchaweczka. Nie wiem czy to coś nowego u samsungów bo nie miałem do czynienia z wieloma modelami, ale w końcu jest rozbudowana aplikacja aparatu gdzie można sobie czas migawki nawet na 10 sek ustawić. Ale dobre 10 minut zajęło mi jak znaleźć tryb profesjonalny. Okazało się, że trzeba lewe zagięcie wysunąć.

 

Ogólnie to w ogóle straciłem taki hype na telefony.. Pewnie Note 8 chciałbym mięc, ale 4700zł za telefon ? Nie.. to lekkie nie porozumienie jak dla mnie. Chyba że zarabiałbym 10K miesięcznie, to wtedy bym sobie kupił ;)

Teraz mam tego K6 Note już 7 miesięcy i na tyle się do niego przyzwyczaiłem, że nie chce mi się zmieniać. Wszystko działa, nic się nie tnie, nie zawiesza, nie zacina. Coś czuje że długo go będę miał. Jedynie boli mnie brak aktualizacji jakichkolwiek, bo jest np jeden bug, w equalizerze, które uniemożliwa ustawienie własnych wartości oraz niska głośność dźwięku ogólnie, oraz to że nie jest wodoszczelny.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb profesjonalny był już w S7 i bodajże w S6.

To już nie te czasy gdzie producenci mogą nas czymś zaskoczyć. Ogólnie również uważam że prezentacja Apple to porażka. Nic nie wspomnieli o baterii oraz nie zaprezentowali niczego ciekawego i jeszcze te 2GB RAM w modelu 8... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje, czy mi max 2 od xiaomi jest warty uwagi ?

W proline za 1400zł nówka.

Czy aparat tam serio nie ma nawet startu do s7?

Coś z tych dużych jest godnego polecenia ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb profesjonalny był już w S7 i bodajże w S6.

To już nie te czasy gdzie producenci mogą nas czymś zaskoczyć. Ogólnie również uważam że prezentacja Apple to porażka. Nic nie wspomnieli o baterii oraz nie zaprezentowali niczego ciekawego i jeszcze te 2GB RAM w modelu 8... :/

Wspomnieli o 2h więcej na ekranie, więc tak zupełnie NIC to bym nie nazwał. A 2GB do ekranu ciut lepszego niż 720p to wystarczająca ilość, choć przy takiej masowej produkcji nie musieli żałować tego 1GB ramu, tym bardziej że byłby to zawsze jakiś "feature" odróżniający od 7.

 

Ktoś się orientuje, czy mi max 2 od xiaomi jest warty uwagi ?

W proline za 1400zł nówka.

Czy aparat tam serio nie ma nawet startu do s7?

Coś z tych dużych jest godnego polecenia ?:)

Pomijając fakt, że to Xiaomi (której to firmy, delikatnie mówiąc, nie jestem fanem) to propozycja nie najgorsza, jak ktoś lubi patelnie. Ekran powyżej 6,4" to jak dla mnie o 1 cal za dużo, ale procesor 625 i bateria 5300 mAh obiecuje świetne czasy działania. I to, moim zdaniem, jedyna zaleta tego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...