Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem kilka zdjęć sprzed chwili i... Cholera jasna, stockowa apka robi zdjęcia lepiej niż gcam :E

Podoba mnie się to.

 

Patrzcie też na to.

U11

Zenfone 4 Pie

 

Edit

Polazlem po piwko teraz. Zrobiłem kilka zdjęć. Szok. Świadomie to stwierdzam - zenfone 4 na beta pie cyka fotki co najmniej na takim samym poziomie, co u11. Co najmniej, bo wydaje mi się że w nocy znacznie lepiej sobie radzi.

 

Edit

Aparat chyba się poprawił. Sami zobaczcie. P- Asus, IMG - GCam

https://drive.google.com/folderview?id=18M0wKv6vNZr69yK84EgfzAuDxevDDBuY

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Xiaomi pojawiło się info o Mi Mix 4, nie wiadomo czy prawdziwe, ale jeśli to technologicznie nic tam wsadzić nie mogli lepszego już chyba :D

Ekran AMOLED 2k 120Hhz, Snap855+, 16GB RAM, 1TB pamięci UFS 3.1, bateria 4500mAh, 5G, ładowanie przewodowe 100W oraz bezprzewodowe 50W i po raz pierwszy ceryfikat IP68.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy przy 16 GB też będzie przeładowywał przeglądarkę z dwiema kartami i czy będzie ubijał aplikacje w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@unknown_solider

U mnie przy 4GB nic nie ubija na domyślnych ustawieniach...

 

@Mroczny Nelu

W ustawieniach przeglądarki zablokuj dostęp do przedniego aparatu. Mając zwykły telefon nawet nie byłbyś świadomy, że na jakiejś stronie korzystaliby z aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Sprawdzilem u siebie na czterech telefonach i w każdym domyślnie mam zablokowany mikrofon i kamerę w przeglądarkach. Wszystkich, czyki chrome, maxthon i Delphin.

Czyli ze co, w xiaomi to standard? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Sprawdzilem u siebie na czterech telefonach i w każdym domyślnie mam zablokowany mikrofon i kamerę w przeglądarkach. Wszystkich, czyki chrome, maxthon i Delphin.

Czyli ze co, w xiaomi to standard? ;)

Nope, w A1 I redmi5 ojca zablokowane na chrome o brave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo jest blokowane. Na 99% użytkownik wyraził zgodę, olewając komunikat po prostu go przeklikając. Wiecie, jak kiedyś soft się na windowsie instalowało. Dalej, dalej, dalej, akceptuj, zakończ. O w gratisie jakis syf sie zainstalował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś nt zdjęć z zenfone 4? Dorzucam fotki do folderu i cały czas się dziwię. Stockowa apka w 98% radzi sobie lepiej i za dnia i w nocy od gcam a te 2% to i tak dyskusyjne. Dla mnie szok. Lepiej niż HTC.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w nowszych, aktualnych modelach?

Przeglądarka Xiaomi w ogóle nie prosi o dostęp do aparatu, Chrome ma wyłączony. Firefoxowi musiałem pozwolić jak jeszcze instalowałem na Umidigi i wrzuciło mi z tymi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@up

Sprawdzilem u siebie na czterech telefonach i w każdym domyślnie mam zablokowany mikrofon i kamerę w przeglądarkach. Wszystkich, czyki chrome, maxthon i Delphin.

Czyli ze co, w xiaomi to standard? ;)

 

A wiesz, że ludzie korzystają z synchronizacji i mogło mu przywrócić ustawienia z innego telefonu?

 

U mnie domyślnie też są zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś nt zdjęć z zenfone 4? Dorzucam fotki do folderu i cały czas się dziwię. Stockowa apka w 98% radzi sobie lepiej i za dnia i w nocy od gcam a te 2% to i tak dyskusyjne. Dla mnie szok. Lepiej niż HTC.

 

Gcam robiony był pod inną matrycę i inny procesor obrazu, to że na wielu telefonach daje lepsze efekty niż fabryczna aplikacja to kuriozalna sytuacja i świadczy bardzo źle o producentach. Wyszedł gcam 7 beta, nie instaluje bo i tak nie widzę różnicy między wersjami gcamów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gcam robiony był pod inną matrycę i inny procesor obrazu, to że na wielu telefonach daje lepsze efekty niż fabryczna aplikacja to kuriozalna sytuacja i świadczy bardzo źle o producentach. Wyszedł gcam 7 beta, nie instaluje bo i tak nie widzę różnicy między wersjami gcamów.

 

Ty, weź Ty się dowiedz najpierw jaka matryca siedzi w pixelu 2, w U11 i w zenfone 4. Ok?

 

Aha, procesor obrazu masz spectra 160 vs 180. Różnicy dużej nie ma, to nie jest porównywanie z 280.

 

Aparaty są praktycznie takie same. Poszukaj sobie co wyprawia zenfone 4 pro z s835.

Różnice są mniej więcej jak pomiędzy zenfone 5 a 5z. Widoczne w bezpośrednim porównaniu w powiększeniu głównie.

 

Dla zainteresowanych

https://www.bdti.com/InsideDSP/2017/08/31/Qualcomm

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64MP camera VS Huawei P30 Pro

 

Kto dobrał taki test ? :P

 

 

 

note 8 pro vs note 7 pro.

 

 

Na samym końcu testy nocne i chyba jest tylko lekka poprawa względem 7 .

 

 

Orjon z MIUI Polska odkrył, że Xiaomi przygotowało Global ROM w wersji EEA dla Europy dla Redmi Note 8 Pro, więc ten smartfon niemal na pewno trafi do sprzedaży w Polsce

 

 

 

W Indiach miała miejsce kolejna ciekawa premiera, która dla nas pozostanie raczej ciekawostką, ale z drugiej strony trudno przejść wobec niej obojętnie. Realme XT to odpowiedź na zaprezentowany dwa tygodnie temu smartfon Xiaomi - Redmi Note 8 Pro.

 

Sercem Realme XT jest układ Snapdragon 712,

Realme to marka powiązana z Oppo, OnePlus i Vivo, która w Europie jest raczej słabo znana, ale w Azji, zwłaszcza w Chinach i Indiach, dzielnie konkuruje z Xiaomi czy Redmi. Po premierze Redmi Note 8 Pro z aparatem 64 Mpix nadeszła więc odpowiedź w postaci Realme XT.

 

Na przednim panelu Realme XT znajduje się wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 6,4 cala i rozdzielczości Full HD+ 2340 x 1080. Wkomponowany w ekran czytnik linii papilarnych ma zapewnić odblokowanie smartfonu w czasie 334 m

 

Największym atutem Realme XT ma być jednak aparat 64 Mpix, czyli drugi na rynku po Redmi Note 8 Pro. Jest to matryca Samsung GW1 o rozmiarze 1/1,72" sparowana z optyką f/1,8.

 

Smartfon wejdzie do sprzedaży w Indiach 16 września. Jakie ceny? Wersja 4/64 GB kosztuje w przeliczeniu 878 zł, wersja 6/64 - 932 zł, a wersja 8/128 GB - 1046 zł.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G8s działa co najmniej 20-25% dłużej na baterii niż Pixel 2 xl i jakieś 25-30% dłużej niż xz premium działające przecięcie na tle innych telefonów z sd835. Z galaxy s10 plus i p20 pro nawet szkoda porównywać. Postęp w stosunku do telefonów ze snapem 835 jest gigantyczny. Tak wychodzi przy intensywnym wykorzystaniu, bo jak telefon leży mało używany to więcej zależy od ustawień systemu, zainstalowanych usług i ogólnej optymalizacji. Podczas oglądania filmów albo przeglądania Internetu spada około 8% na godzinę, na telefonach z sd835 zawsze spada powyżej 10-11%. Biorąc pod uwagę, że to mimo wszystko w znacznej części ekran żre prąd, a ja nie używam i nie cierpię używać czarnego motywu to postęp jest ogromny. Na temat wydajności niestety się nie wypowiem, bo należę do osób dla, których nawet Snapdragon 625 zapewnia wystarczającą wydajność i Snapdragon 855 działa w moim odczuciu tak samo dobrze jak 835 albo nawet 820. Ciągle jednak nie mogę przyzwyczaić się do rozdzielczości ekranu. Teraz jest modny hejt na iPhona XR/11 z powodu rozdzielczości 1792x828, która przy matrycy ips daje łącznie 4.5 mln subpikseli, a popularne OLEDy z układem pikseli PENTILE przy rozdzielczości fHD zapewniają tylko 4.1 mln subpikseli lub zawrotne 4.7 mln subpikseli z gratisowym hardwarowym antyaliasingiem dającym efekt mydła przez co po przesiadce z WHQD do teraz czasem przecieram ekran, bo wydaje się brudny po czym masuje oczy, bo mam wrażenie że coś nie tak jest z moim wzrokiem i nie mogę złapać ostrości. Oczywiście po 10 minutach wzrok się przyzwyczaja i nie stanowi to problemu mimo wszystko uważam, że fHD typu pentile we flagowcub to nieporozumienie albo może to jest tak, że WHQD czyni w moim odczuciu telefon prawdziwym flagowcem, bo jakby nie 'patrzeć' ekran to najważniejszy element smartfona.

 

Mi zawsze telefony żrą dużo prądu,bo mam w zwyczaju wyłączać całkowicie doze i app standby przez abd więc nie podaje swoich rezultatów ponieważ mogą być mało miarodajne.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co nam news sprzed 3 miechów.

U19e do nas chyba nie trafił. Desire 19+ jest dostępny od jakiegoś czasu i jak to na HTC przystało - cena to jakiś dramat. 1300zł za szrot na Cortexie a53 z ekranem hd+.

 

Potem płacz, że dział mobilny pod kreską.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Google to robi ;)

 

A po co nam news sprzed 3 miechów.

U19e do nas chyba nie trafił. Desire 19+ jest dostępny od jakiegoś czasu i jak to na HTC przystało - cena to jakiś dramat. 1300zł za szrot na Cortexie a53 z ekranem hd+.

 

Potem płacz, że dział mobilny pod kreską.

 

A Ty nowy na forum? Przecież kupa osób kupuje spoza kraju. Amazony, aliexpress i inne takie.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nigdy w życiu nie miałem telefonu z oficjalnej dystrybucji i dotyczy to też domowników.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Google to robi ;)

 

 

 

A Ty nowy na forum? Przecież kupa osób kupuje spoza kraju. Amazony, aliexpress i inne takie.

No fakt, sprowadzają, ale produkty tańsze albo warte swojej ceny.

 

Tutaj nie ma takiej zależności. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko warto czekać na Redmi Note 8 niedługo premiera znaczy możliwości kupna czy kupić na teraz Redmi Note 7 szukam zamiennika dla zepsutego SGS7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowe Redmi nigdy nie będzie zamiennikiem dla flagowca. Ale jeśli już chcesz się przesiąść na średnia półkę to raczej wszystko wskazuje, że warto poczekać. Zresztą wersja Pro też będzie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Potwierdzam. Sam jako zamiennik dlanflagowca musiałem kupić... Prawie flagowca i to mającego już kilka latek na karku ;) chociaż flagowy na nasz rynek byl ale nie w ofercie producenta. Była też wersja pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...