Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

News masz na głównej PurePC. Nie wrzucę, bo to łamie regulamin o linkowaniu do konkurencji ;)

A5 główny aparat ma 12mpix. Tryb nocy ma tylko A9. Z przodu chyba też inne kamery, ale selfie #nikogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam, że w telefonach Szajsomi z domyślną animowaną tapetą po każdym restarcie niezależnie od ustawień systemowych przywracana jest domyślna tapeta.

https://c.mi.com/thread-2139784-1-0.html?sources=1

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że błąd odkryto w maju i jest obecny nadal. Takich kwiatków jest duuuużo więcej. Problem ze skalowaniem oraz problem z przesuniętym obrazem lub filmem jest znacznie poważniejszy niż mogłoby się wydawać, bo dochodzi do wykrzaczania się aplikacji i również będzie pół roku jak to naprawiają (naprawiają?). Emui mi się nie podoba i nie lubię tej nakładki ale pod względem dopracowania to jednak inna liga, pewnie tego rodzaju błędy nawet gdyby jakimś cudem poszły w ota to daliby hot fixa, na Puxelach jak był efekt podwójnego wybudzania ekranu blokady tzn zapalał się potem gasł na ułamek sekundy i znowu się zapalał to zatrzymali ota, a reszta miała hot fixa po niecałym tygodniu.

 

Jak bym miał tego używać na standardowym romie to chyba wrzuciłbym telefon do kibla albo zrobił jakiś drop test. Chociaż z drugiej strony, żeby siedzieć na customach nawet tych dobrych też trzeba mieć dość dużą tolerancję na nie działające drobiazgi i drobne błędy.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów z tapetami nie miałem na 3S i 4X. Ale animowanych nie używałem.

Próbowałeś romów Xiaomi.eu? Na tyle znośny soft, że nawet krajowy dystrybutor oficjalnie zezwala na unlock bootloadera w celu instalacji ów. Może tam poprawiają takie bzdurki.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Czytasz co piszesz? Sugerujesz mu wgrać obcy Rom (czyli nie producenta sprzętu) ahy telefon działał tak jak powinien i to w kontekście gloryfikacji tejże marki?

Koleś wytyka istotne wady xiaomi (czyki już wiadomo skąd taka cena serii mi9 i kie mówię tu o spolszczeniu) a Ty w obronie bubla sugerujesz inny Rom.

Widzisz gdzieś logikę?

Fon jest dobry, jeśli po wyjęciu z pudełka działa tak, jak powinien a ew błędy korygowane są na bieżąco. I jest ich niewiele, co sprawia, że takich poprawek jest mało (czyli że xiaomi super bo aktualizacje i poprawki co chwile a taki HTC be, bo kilka razy do roku). Czyli to co twierdzę od lat - jak coś działań dobrze, to się tego nie poprawia. Tylko puszcza poprawki bezpieczeństwa i podnosi wersję os.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Redmi Note 8 4/64GB Snapdragon 665 Global w cenie 199,99$ (~775,96 zł) w Gearbest

 

.3 inches FHD+ waterdrop screen brings vivid and immersive watching experience

● CPU: Snapdragon 665. Cores: Octa Core

● GPU: Adreno 610

● 48MP quad camera, 120° ultra wide-angle, 13MP selfie camera

● 4000mAh long battery life for your daily use

● Standard 18W fast charge, charging faster and safer

● Superlinear speaker for better sound quality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Czytasz co piszesz? Sugerujesz mu wgrać obcy Rom (czyli nie producenta sprzętu) ahy telefon działał tak jak powinien i to w kontekście gloryfikacji tejże marki?

Koleś wytyka istotne wady xiaomi (czyki już wiadomo skąd taka cena serii mi9 i kie mówię tu o spolszczeniu) a Ty w obronie bubla sugerujesz inny Rom.

Widzisz gdzieś logikę?

Fon jest dobry, jeśli po wyjęciu z pudełka działa tak, jak powinien a ew błędy korygowane są na bieżąco. I jest ich niewiele, co sprawia, że takich poprawek jest mało (czyli że xiaomi super bo aktualizacje i poprawki co chwile a taki HTC be, bo kilka razy do roku). Czyli to co twierdzę od lat - jak coś działań dobrze, to się tego nie poprawia. Tylko puszcza poprawki bezpieczeństwa i podnosi wersję os.

jesli to oficjalny polski soft, w zadnym z xiaomi pod moja opieka nie ma takich problemow a sa z nowszych redmi 7 i redmi note 7, akurat Tobie wierzyc nie mozna bo tez marki nie lubisz

unknown_solider jakiej wersji soft masz na tym telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu tygodnia używania miui miałem więcej problemów z softem niż przez pół roku na becie Androida. Tapeta ekranu blokady znienia się na domyślną po każdym restarcie, Youtube źle się skaluje po po powrocie z trybu pip, klawiatura czasem nie chce się wyświetlić, aplikacja ebaya freezuje, Google muzyka działa przy wyłączonym ekranie ale już nie wczytuje kolejnej pozycji z listy, dźwięk po bt po sparowaniu z fabrycznym audio w samochodzie (Audi s5 2017 rok) ma bardzo niską jakość ale nie niską w sensie gorszą niż na innych telefonach tylko ewidentnie jest problem z przesyłem dźwięku, na stockowej przeglądarce znika pasek adresu, zarządzania ram i energią nie poruszam jednak najgorsze, że po zmianie karty sim zrestartował się czas oczekiwania na odblokowanie bootloadera. Po wgraniu customa havoc dopiero Szajsomi stało się używalne ale w między czasie odkryłem jakiej jakości akcesoria sprzedaje ta firma. Przy telefonach budżetowych można na wiele przymknąć oko ale kupują telefon za około 2000 to jest porażka. Sprzedając mi9t pro czuję się jakbym kogoś oszukał.

????

Ty masz chyba niesprawny model albo na siłę coś psujesz - nawet ubijanie RAMu u mnie nie jest jakieś upierdliwe i szczerze mówiąc byłem zaskoczony, bo ani nie mam problemów z powiadomieniami, czasami jakąś grę zminimalizuję i na kolejny dzień dalej siedzi w RAM i mogę kontynuować od momentu pauzy

 

 

Mnie Gearbest i 3 tyg czekania nie gryzą.

Tam za 1200 na luzie jest i mi9t 128gb i mi9 pro 64gb, za 1300 trafia się mi 9.

 

 

Note 8 pro wydaje się ok, ale czekam czy będzie taniej z Chin - patrząc na polskie ceny powinien być sporo tańszy od mi9/mi9t.

 

 

Z ostatnich 4 telefonów padały mi tylko baterie + jack z nexusie 4, więc mogę zaryzykować dla 5 stów - przy wyborze mi9t 64 (1070zł Gearbest vs 1600 Polska).

 

Odpuść Gearbest.ui nich jest fajnie dopóki nie ma problemów. Po tym jak mnie wiele innych osób zlali jak im buchnęli na lotnisku w Budapeszcie paletę z Mi 9T i na chama przeciągnęli zwrot kasy to niczego u nich nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

????

Ty masz chyba niesprawny model albo na siłę coś psujesz - nawet ubijanie RAMu u mnie nie jest jakieś upierdliwe i szczerze mówiąc byłem zaskoczony, bo ani nie mam problemów z powiadomieniami, czasami jakąś grę zminimalizuję i na kolejny dzień dalej siedzi w RAM i mogę kontynuować od momentu pauzy

 

 

 

miałem identyczne objawy na Xiaomi Mi Note 3 6/64 - więc pewnie to kwestia używania specyficznych aplkacji dla xiaomi, które sprawiają problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to oficjalny polski soft, w zadnym z xiaomi pod moja opieka nie ma takich problemow a sa z nowszych redmi 7 i redmi note 7, akurat Tobie wierzyc nie mozna bo tez marki nie lubisz

unknown_solider jakiej wersji soft masz na tym telefonie?

 

Czyli, że jeśli ktoś nie lubi xiaomi to kłamie wypowiadając się o niej negatywnie?

Nie wierzę w to, co czytam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwie wersje tych telefonów global i cn. Chińskie sklepy sprzedają cn jako global, bo odblokowują bootloader i instalują miui global. Zablokowanie bootloadera na telefonie w wersji cn z wgranym romem global kończy się ucegleniem telefonu, czego nie da się naprawić mi flashem, a pozostaje jedynie EDL. Jest to zrobione specjalnie aby ograniczyć eksport wersji CN. Jeśli Xiaomi będzie wprowadzać jakieś aktualizacje w recovery lub Google wynusi zmiany w systemie partycji to te telefony zostaną uceglone. Część całkiem poważnych sprzedawców flashuje global na wersji cn aby sobie troszeczkę więcej zarobić. Ja sprowadzam telefony przeznaczone na eksport i mogę potwierdzić, że jest tylko jedna wersja. Na Samsungach np. na Polskę jest rom XEO, a na uk rom XEU dla reselerów i BTU dla oficjalnych sklepów oraz wersje dla operatorów ale Xiaomi ma dwa romy global i cn plus wersje modyfikowane na rynek wewnętrzny.

 

Ktoś tutaj pisał, że chce importować to dałem namiary na sklep w Hongkongu, gdzie sprzedaje się właśnie wersję na zachodnie rynki.

 

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-9t-pro-redmi-k20-pro-6-64gb-8461593245

 

To jest niemal na pewno CN z wgranym miui global. Sprawa jest rozwojowa, bo Xiaomi powinno utrudniać proceder eksportu elektroniki przeznaczonej na rynek wewnętrzny, a jak widać dość swobodnie traktuje zalecenia partii stosując pozorowane działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak przetestuje 9T Pro to zdam relację, a że nie jestem typem człowieka, których chwali swoje (po Zenfonie jechałem równo :P) to zobaczymy do którego obozu dołączę :P Bo widzę, że tutaj tylko skrajności wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

I nic poza tym. Obiektywne podejście do sprawy, wskazujące wady nazywane jest "nie warto mu wierzyć, bo nie lubi xiaomi".

Dla wielu nie istnieje coś pomiędzy, tylko albo tak albo tak. Jeśli nie jesteś z nami tzn jesteś przeciwko nam. Jeśli nie jest się wyznawca PIS tzn należy się do Kod. Itp, itd. Idiotyzm i zacofanie.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam powiem wprost. Pocophone F1 czasem łapie GPS dłużej niż Umidigi S3 Pro z mediatekiem. Do tego LTE zamula czasami. Ale nie wiem czy to wina telefonu czy Playa.

raczej Playa, "ich" nadajniki to żart.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w rękach Mi 9T zweryfikuje Wasze wypociny . Na pewno jest lepiej względem Mi 9 SE z powiadomieniami na górnej belce bo nie znikają , jest szybszy , robi świetne wrażenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w rękach Mi 9T zweryfikuje Wasze wypociny . Na pewno jest lepiej względem Mi 9 SE z powiadomieniami na górnej belce bo nie znikają , jest szybszy , robi świetne wrażenie .

 

Polecam Resurrection Remix. Najpierw znienawidziłem ten telefon i zdecydowałem, że go sprzedam jednak po zainstalowaniu customa wrażenia są całkiem inne. Różnica jest diametralna i na tyle duża, że używając teraz mi9t pro zastanawiam się czy go sobie nie zostawić. Po wgraniu customa to bardzo dobry smartfon.

 

Ma oczywiście swoje wady i drobne bolączki ale z drugiej strony, który telefon ich nie ma. Gdyby telefon nie miał możliwości odblokowania bootloadera to szczerze wolałbym używać Galaxy s4 z lag wizem niż dowolnego flagowca Szajsomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka Mi 9T Pro od Mobzilli:

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

I nic poza tym. Obiektywne podejście do sprawy, wskazujące wady nazywane jest "nie warto mu wierzyć, bo nie lubi xiaomi".

Dla wielu nie istnieje coś pomiędzy, tylko albo tak albo tak. Jeśli nie jesteś z nami tzn jesteś przeciwko nam. Jeśli nie jest się wyznawca PIS tzn należy się do Kod. Itp, itd. Idiotyzm i zacofanie.

 

doszlismy dawno do potwierdzenia ze jedyne co proponujesz to HTC ewentualnie mniej popularne chinczyki ale to przy niskich budzetach, ocenianie firmy na podstawie romu ktory jest inny w polsce a inny wgrywany sprowadzajac go z chin to na prawde potrafi zrobic roznice, z polskiego softu nie kojarze zeby trzeba sie logowac na konto xiaomi, myslalem ze to standard w tych telefonach ale okazuje sie ze nie

 

stad poddaje pod watpliwosc jakosc softu global ktory nie raz sie okazywal bardzo wadliwy i nawet rozwojowy potrafil byc bardziej stabilny

xiaomi samo zgotowalo sobie ten los daja taka mozliwosc wgrywania softu, bo niby mamy oficjalny polski soft z polskiej dystrybucji, mamy miui polska aka xiaomi.eu i inne pochodzenia chinskiego softy

lawirowanie miedzy nimi sprawa mi osobiscie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potwierdzą się przecieki to można się spodziewać, że Snapdragon 865 będzie miał wydajność na poziomie mniej więcej i5 2500k. Przy takim tempie wzrostu wydajności ARM w ciągu 10 lat zastąpi x86-64 w domowych pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wydajnosc / wat bedzie rosla to tak jesli powoli doganiac to juz nie bo procki beda tez ciagle rosly, albo skonczy sie tak jak teraz ze trzeba kombinowac mocno z iloscia rdzeni, instrukcjami itd. chyba ze zejscie na inny proces produkcji ale 10 lat to duzo, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę nie przez suche cyferki z benchmarków ale właśnie wzrosty rok do roku perf/w i czystej wydajności. Gdyby nie ciasne limity tdp w gotowych soc to ARM zaczęłoby konkurować na rynku laptopów. Już procesor z 6x cortex a76 byłby co najmniej wystarczający do większości laptopów. Apple przechodzi na AMR, gdyby nie zintegrowane gpu to nowe konsole na pewno byłyby na ARM. Biorąc pod uwagę wolumen sprzedaży to rynek na arm rośnie, a zastosowań gdzie przewagę ma x86-64 jest z roku na rok mniej wliczając w to profesjonalne gdzie przewagę ma już nie ARM, a obliczania na GPU. W tej układance brakuje tylko połączenia ARM z dużym GPU.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja i mimo tego świetnego perf/W procesorów ARM w serwerach się praktycznie nie używa, a kolejne firmy się powoli z tego rynku na razie wycofują.

 

ARM w laptopach czemu nie taki Snap 8cx to podobno już poziom i5-8250u. Problem w tym, że jest drogawy bo urządzenia z nim startują w okolicach 1000$. No i nie działa na nim popularne oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie sobie oprogramowanie PCtowe na ARM, powodzenia życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to weekend z Mi 9T Pro za mną. Co mogę powiedzieć na ten moment:

 

- Stabilizacja wideo świetna, działa oczywiście w FHD@60 i 4K@30 ale to raczej standard, wszystkie obiektywy nagrywają w 4K

- Szybkość działania genialna, mój poprzedni 5Z @ Snap 845 był szybki ale to jest rakieta

- Jakość wykonania i to jak wygląda telefon, aż żal było zamykać go w etui bo wygląda rewelacyjnie jak dla mnie (wersja Glacier Blue)

- Głośnik mono gra nieźle ale to tylko głośnik mono

- Ekran jak to AMOLED, ciężko mu coś zarzucić, jasność minimalna trochę za duża, maksymalna wystarczająca

- Aparaty w dzień sprawują się bardzo dobrze, HDR&AI miałem włączone na stałe, robią dobrą robotę na każdym obiektywie, szeroki kąt jest najsłabszy z całego trio ale jego jakość jest (w dzień) i tak dobra. W nocy jest zgodnie z oczekiwaniami raczej tak sobie, tryb nocny poprawia sytuacje i jeśli nie jest bardzo ciemno to można zrobić dobrą fotę (ale tylko głównym aparatem)

- Bateria mnie zaskoczyła, 9h SoT przy ciągłym WiFi / LTE w przeciągu 1.5 doby, internet, zdjęcia, filmy, Netflix i YT

- Problemów z zasięgiem GSM / WiFi nie odnotowałem. Mój 5Z miał wzorowy zasięg i Mi 9T Pro dotrzymuje mu kroku

- MIUI jest jakie jest. "Out of the box" jest skonfigurowane dziwacznie, ikonki notyfikacji wyłączone, większość ustawień aplikacji dotyczących notyfikacji trzeba ręcznie zmienić bo domyślnie nie mogą wyświetlać ikon oraz wydawać dźwięków, AOD pozwala na wyświetlanie notyfikacji tylko z wąskiego grona aplikacji (na szczęście mi to lotto bo nie korzystam). Na szczęście prawie wszystko idzie skonfigurować bo opcji jest dużo

- Apki w tle ubijane są z ponadprzeciętną nadgorliwością, pomaga wyłączenie restrykcji baterii odnośnie tych aplikacji i wyrzucenie baterii adaptacyjnej ale i tak prędzej niż później MIUI wszystko z tła ubije. Jednak przy tej szybkości działania telefonu czasami nie potrafię stwierdzić czy apka została przywrócona z RAM-u czy się otwiera na nowo. Tym niemniej nie widzę aby MIUI było bardziej nadgorliwe niż to co miałem w Asusie albo to jak zachowuje się EMUI. Po "zakłódkowaniu" aplikacji są utrzymywane w RAM przez parę godzin, nie jest źle

- Notyfikacje potrafią przychodzić z opóźnieniem - póki co dostrzegam problem tylko z Gmailem, reszta aplikacji wydaje się działać prawidłowo i notyfikacje przychodzą od razu

- Czytnik w ekranie działa jak to czytnik w ekranie, jak przyłożymy palec prosto i dokładnie to zadziała od strzała i błyskawicznie, im mniej dokładnie tym gorzej z odczytem. W porównaniu do Samsungów z serii AXX jest znacznie lepiej ale nie jest to jakość klasycznego czytnika

- Przednia kamera jest bardzo dobra, ciężko mi powiedzieć coś więcej, kąt widzenia jest dość szeroki

 

https://i.imgur.com/GaffViQ.png

https://i.imgur.com/GrjPFaA.png

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...