Forum PCLab.pl: Problem ze sterownikami Nvidia... - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem ze sterownikami Nvidia... Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Bust3r Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Październik 2010 - 20:29

Skuszony przez info o nowych sterownikach do GeForce'ów zabrałem sie za aktualizacje w laptopie Sony Vaio z kartą GeForce GT425M. No i niestety... bardzo inteligentnie usunąłem stare sterowniki (wraz ze sterownikiem ekranu) i teraz mam problem bo nie moge zainstalować nowych bo nie widzi karty, a przywracanie systemu zakańczane jest niepowodzeniem, mam komunikat że prawdopodobnie przez działający antywirus, o dziwo gdy wyłącze skanowanie w Avirze to także nie działa :/ Co w takiej sytuacji moge zrobić??

#2 Użytkownik jest niedostępny   tronic Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Październik 2010 - 20:31

Zainstaluj najpierw standardowy VGA a dopiero potem nVidii.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Bust3r Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Październik 2010 - 21:09

Dzięki, zainstalowałem ze strony Sony sterowniki, wróciło do normy. Lecz dalej nie mogę zainstalować nowszych sterów. GPU-Z normalnie widzi kartę i sterowniki 259.03 . Gdy chce zainstalować 260.99 wywala mi błąd "Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego."

#4 Użytkownik jest niedostępny   leven Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2010 - 21:38

Sprobuj zaktualizowac sterownik z menedzera urzadzen.
Moze wgrywales sterownik nie odpowiadajacy systemowi ?

#5 Użytkownik jest niedostępny   Bust3r Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Październik 2010 - 06:49

Windows twierdzi że sterowniki są aktualne ;/ A sterowniki na 100% dobre pobieram

#6 Użytkownik jest niedostępny   kielon5 Ikona

• Kto pyta, nie błądzi.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Październik 2010 - 09:39

Gdzieś czytałem, że Sony wypuszcza zmodyfikowane sterowniki do swoich laptopów, a te od nVidii nie pasują. Jakiś myk robią w swoich produktach, że tylko te pobrane z ich strony są zgodne.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Bust3r Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Październik 2010 - 18:43

No niestety, masz rację:

Firma Sony gwarantuje optymalne działanie komputera na sterownikach dostępnych poprzez narzędzie o nazwie Vaio Update. Dzięki temu mamy pewność że sterownik jest w pełni zoptymalizowany pod architekturę danego notebooka.

Dlatego firma Sony sama "konfiguruje" sterowniki pod swój sprzęt dzięki temu finalny produkt działa długo i bezawaryjnie. Dlatego firma Sony jest jednym z liderów bezawaryjności sprzętu komputerowego.

Proszę pamiętać że czynności te są wykonane w celu pełnej satysfakcji z posiadania sprzętu SONY VAIO.

Znane są ogólnie przypadki gdzie klienci modyfikują swój notebook Vaio, aby móc zainstalować sterowniki producenta karty graficznej. Dzięki temu można uzyskać kilka % więcej wydajności w programach testujących wydajność. Firma Sony jednak nie wspiera tego typu czynności.

Jeśli firma Sony zdecyduje że aktualizacja sterownika jest wskazana i nie ma wpływu na bezawaryjność sprzętu i jego stabilność zostanie taka aktualizacja dodana do Vaio Update.

Zainteresowanym polecam przeczytać tą dyskusję http://www.forum.son...&st=0&sk=t&sd=a

Strona 1 z 1