Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MisieX

Monitor/Telewizor 24"-32" do 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora wymienić mojego leciwego Flatrona 19" CRT na coś nieco bardziej współczesnego :D i stanąłem przed nie lada zagwozdką.

 

Najpierw to czego wymagam od nowego wyświetlacza:

- rozdzielczość Full HD (1920x1080) - nie mniejsza, a na pewno nie większa

- dobre kąty widzenia (zwłaszcza w pionie) - jednocześnie będą oglądały może 3-4 osoby, ale możliwe, ze wtedy sporo poniżej poziomu monitora/telewizora

- dobra czerń - na wiernych kolorach mi zupełnie nie zależy, byle były kolorowe :D ale czerń musi być czarna, nie srebrna, nie jasna

- 50Hz/60Hz - bo jeśli dobrze zrozumiałem, nic do 1,5k zł nie generuje "prawdziwych" 100Hz i tylko zwiększa opóźnienia

 

Mile widziane (ale nie obowiązkowe):

- pivot (w przypadku monitora) - dużo pracuję z kodem, więc taka funkcja na pewno by się przydała

- niski input lag oraz czas reakcji matrycy - lubię czasem pograć w FPSy, więc łatwiej byłoby z niskimi opóźnieniami

- Hub USB - mam słuchawki na USB i takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwiłoby korzystanie z nich

 

Poniżej przedstawię bardzo szerokie spektrum wyświetlaczy, nad którymi się zastanawiam, ale już śpieszę z wytłumaczeniem czemu tak jest:

niektóre lepsze monitory dochodzą do 1,5k zł - stwierdziłem, że za taką cenę wolę mieć telewizor albo zadowolić się tańszym monitorem. Ponieważ mam możliwość kupienia i zwrotu telewizora w ciągu paru dni, zamieszczam je na mojej liście; jeśli przypadnie mi to do gustu, to zostanę przy telewizorze, jeśli nie, to kupię monitor za < 1k, który najlepiej spełnia moje wymagania i ma najlepszy współczynnik jakość/cena

 

Telewizory (czym się różnią, który będzie najlepszy do PC, może jakieś inne propozycje?):

- SAMSUNG LE32C530 - gdzie sprawdzić w sklepie jaką ma matrycę, czytałem że najlepiej brać te samsungową

- SAMSUNG LE32C550 - warto dopłacać?

- LG 32LD450

- LG 32LD350 - czym to się różni od 450?

- LG 32LH4000 - o tym nic nie wiem :D

 

Monitory z tunerem TV (jest sens w ogóle się w nie pakować? Matryca TN a tuner można zawsze do komputera dokupić chyba):

- Samsung Syncmaster SMP2470HD

- Samsung SyncMaster P2770HD - to co wyżej, tylko 27", kosztuje niewiele mniej od najtańszego telewizora LG

- Samsung Syncmaster SM FX2490HD - kosztuje tyle co najtańszy telewizor LG praktycznie... ale ma dobre recenzje i fajne funkcje

- BenQ M2700HD - cena taka jak tych dwóch powyżej, ale design trochę bardziej oryginalny, nic o nim nie wiem za bardzo

 

Monitory NIE na TN:

- BenQ VW2420H - VA na LEDach za mniej niż 1k, wydaje się super

- BenQ EW2420 - to samo co wyżej tylko z HDMI i ładniejszy (IMO)

- Samsung SyncMaster F2380 - tylko 23" 16:9, ale za to PVA poniżej 1k

- Dell 2209WA - 22" ale za to 16:10, niestety nie HD, ale ma IPSa i suuuper recenzje wszędzie + PIVOT!

 

Monitory na TN:

- LG W2286L - tylko 22" ale za to 16:10. Ma bardzo dobre oceny, ale kosztuje praktycznie tyle co Dell na IPS

- Iiyama Prolite PLE2410HDS-B1 - może nie koniecznie ta wersja literkowa, ale ogólnie często polecany w tym przedziale cenowym

- BenQ G2420HD(B)(L)(E) - bardzo mi się podoba wizualnie (przynajmniej na zdjęciach). Szkoda, że nie ma pivota. Ma bardzo dobre recenzje jak na TN. Czym się różnią wersje HD, HDB, HDBL i HDBE?

 

Podsumowując:

Na pewno wypróbuję sobie telewizor, bo nic mnie to nie kosztuje - który model najlepiej nadaje się do podłączenia jako monitor PC? Może jakiś, którego nie wymieniłem.

Jeśli telewizor mi nie podejdzie, to który z monitorów godnie zastąpi moje 19" CRT, mając najlepszy stosunek ceny do jakości i spełniając moje wymagania?

 

Osobiście skłaniałbym się (przynajmniej na razie, bez waszych opinii) ku Samsungowi LE32C530, Dellowi 2209WA, BenQ EW2420 lub BenQ G2420HD(B)(L)(E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety finalnie okazało się, że nie mogę zwrócić telewizora w ciągu n-dni bez podawania powodu, więc padł pomysł przetestowania tego rozwiązania i jestem jeszcze bardziej nie zdecydowany...

 

Jeśli chodzi o telewizory, to martwi mnie praktycznie jedna rzecz - odległość od ekranu, która będzie wynosić około 80cm, co sprawi, że będzie dość wyraźnie widać pojedyncze plamki, które przy 1920x1080 i 32" są dość sporawe (delikatnie mówiąc).

 

Z monitorów z tunerem TV w ogóle rezygnuje, uważam że to najmniej opłacalne z rozwiązań.

 

Obecnie utknąłem na takim wyborze:

 

Telewizory (czy 32" nie będą za duże na 80cm odległości od ekranu???):

- SAMSUNG LE32C530 - gdzie sprawdzić w sklepie jaką ma matrycę, czytałem że najlepiej brać te samsungową

- SAMSUNG LE32C550 - czy warto dopłacać? czym to się REALNIE różni od 530?

- LG 32LD450

- LG 32LD350 - czy warto dopłacać? czym to się REALNIE różni od 450?

- LG 32LH4000 - o tym nic nie wiem :D

 

Monitory NIE na TN (najlepsza alternatywa dla telewizorów pod względem jakości obrazu):

- BenQ EW2420 - byłby ideałem, gdyby miał PIVOTa :(

- Dell 2209WA - 22" ale za to 16:10, niestety nie HD, ale ma IPSa i suuuper recenzje wszędzie + PIVOT!

 

Monitory na TN (czyli najtańszy przedział i najbardziej opłacalny, jeśli któryś z nich byłby w stanie zastąpić godnie CRT. Tutaj MUSI być już koniecznie 1920x1080 i 24" 16:9 ewentualnie 22-23 16:10):

- Iiyama Prolite PLE2410HDS-B1 - może nie koniecznie ta wersja literkowa, ale ogólnie często polecany w tym przedziale cenowym

- BenQ G2420HD(B)(L)(E) - bardzo mi się podoba wizualnie (przynajmniej na zdjęciach). Szkoda, że nie ma pivota. Ma bardzo dobre recenzje jak na TN. Czym się różnią wersje HD, HDB, HDBL i HDBE?

 

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć mi na pytania zamieszczone w poście? Byłbym wdzięczny bo już totalnie głupieję, a nie chce wydać głupio dużej kasy

 

EDIT: za sugestię dziękuję, ale ten monitor nie ma huba USB i gwarancji na pixele takiej jak Dell, a jest tylko niewiele tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam dylemat i ten sam przedział cenowy :D

Obawiam się, że telewizor 32" z odległości 80-90cm to będzie porażka przy normalnej pracy. Wszyscy mi mówią, że 24" to już wielka kobyła, a co dopiero 32".

BenQ EW2420 to chyba dobry wybór (lepszy niż monitor z wbudowanym tunerem) ze względu na VA LEDa. Tuner TV zawsze można dokupić jakiś zewnętrzny, a za 600 zł można przebierać w ofertach.

Chociaż fajnie by było mieć TV 32" - najlepszy tuner tv + możliwość podłączenia Xboxa 360 po componencie (niestety mój nie ma hdmi) + niezła matryca. Tylko ta wielkość plamki trochę odstrasza :<

 

BTW: Fajny artykuł na temat TV32" samsunga do pc.

http://www.frazpc.pl/artykuly/264271,SAMSUNG-LE32A553---Telewizor-32-1080P-w-roli-monitora.html Są zdjęcia porównujące go do 24" lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Samsungiem 32C530/550 polega na tym ze w sklepach sa prawie zawsze na matrycy AUO. Wyjatkowo kiepskiej niestety nawet jak na AUO. Matryce mozna sprawdzic tylko trzeba miec w sklepie dostep do pilota.

 

LG seria 3 to tylko HDReady a seria od 4 w gore to FullHD.

 

Radze rozwazyc zakup monitora np HP ZR24W niz TV z ktorego bedziesz niezadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby fajny, ale podobno trzeba go nieźle skalibrować żeby efekt był zadowalający.

I jest to 1500 zł, do których trzeba w naszym przypadku doliczyć koszt tunera TV. Chociaż nie powiem, mocno się nad nim zastanawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie obiecałem, ze jesli kupuje monitor a nie telewizor, to nie wydam więcej niż tysiąc złotych. Nie będę dopłacał 500 tylko po to, żeby mieć lepsze kolory w 24" (na czym zupełnie mi nie zależy, nie licząc czerni).

 

Pozostając w temacie telewizorów:

 

- czy w takim razie matryce LG (LD450, LH4000) są lepsze od AUO, czy fakt, że Samsung (jako chyba jedyny) ma opcję PC, sprawia, że automatycznie najlepiej się nadaje do roli monitora nawet przy najgorszym wariancie matrycowym? Chciałbym po prostu wiedzieć, gdybym miał testować telewizor w roli monitora, to jaki model i jakiej marki brać. Czy dobrze zrozumiałem, że również LE32C550 jest najczęściej na tej samej matrycy AUO co LE32C530, i w takim razie różni się praktycznie tylko ilością portów HDMI???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32ld450 ,tam zdajesie tez pchaja dwie matryce,musi byc LGe,odnosnie tv jako monitora to tylko zachodnie fora

ruskie tez daja rade :Phttp://www.avguide.bg/forum/index.php?topic=27.0 , u nas to raczej z tym kiepsko

 

pozdrawiam

 

edit: napisze moze co ja bym wybral :P

SAMSUNG LE32C530- NIE ,to juz niestety nie to samo co seria A551.Matryca PVA=w specyficznych przejsciach bardzo wolna,pewnie agresywny akcelerator w nich bedzie.

LG 32LD350 to chyba hdready bylo to odpada

LG 32LH4000 - to juz jest stare,jakis dziwny ghosting widzialem z nim w roli glownej na youtube ,niestety nie ma linka,input laga jeszcze mial "duzego", podobnie jak samsung C5

Monitory na TN skreslam,zwlaszcza "TN z tunerem"

 

Samsung SyncMaster F2380 to NIE - cPVA ,tez jakis nie do konca dorobiony monitor,podobno duze blackcrash`e , ogolnie byl niepolecany

 

Sklanialbym sie do "twoich" LG,DELL,Benqu ktore sa na nieTN

Benqi EW2420 chyba sa na mva ,ten skreslony na pva , ale nie jestem tego pewien

 

TV wzialbym ze sklepu internetowego "na wszelki wypadek" 10 dni zwrotu i bylby to 32LD450 , na zachodnich forach mial calkiem niezle testy i opinie jako monitor

(niski input lag,szybka matryca,IPS LGe mniej wiecej tak samo szybki w kazdym przejsciu tonalnym i szybszy od pva,czern gorsza od pva)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjatkowo kiepskiej niestety nawet jak na AUO. Matryce mozna sprawdzic tylko trzeba miec w sklepie dostep do pilota.

 

niekoniecznie, tył serii C jest z metalu i pięknie widać przez otwory oznaczenia producenta matrycy, np w SATURNIE Kraków stoi na wystawie C550 z matrycą PVA samsunga

 

co do najnowszego benq VA LED 2420 to porażka, mam 24" na TN i przymierzam się do zmiany, oglądałem tego benq i nie chciał bym go zamiast obecnego TN bo jedyna zaleta to że obraz jest widoczny od spodu, w poziomie uważam że kąty są lepsze na TN zarówno na kolorach a przede wszystkim na czerni

 

a już IPS miażdży tego benq

http://product.pcpop.com/000282172/OriginalPic/003861411.html

http://product.pcpop.com/000282172/OriginalPic/003861413.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że są AŻ TAKIE różnice w kątach widzenia?! To nie jest tak, że w takim Benq na potrzeby testu "psują" wszystkie możliwe ustawienia (jak najgorsze nasycenie barw, kontrast itp.), a w Dellu wręcz przeciwnie - podbijają na maksa? Aż nie chce się wierzyć, żeby była taka przepaść... Ale jeśli tak, to chyba mit tego 2420 w tym momencie definitywnie upadł!

 

PS: Co to za Dell - U2410?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- BenQ EW2420 - byłby ideałem, gdyby miał PIVOTa :(

BenQ BL2400PT - va, led, pivot tylko kiedy będzie... sam na niego czekam i na testy, choć pewnie matryca będzie ta sama.

 

Co do Benq vs Dell to Dell miażdży jeszcze tego Benq ceną 2x większą ;) ale togo już nikt nie napiszę, a tutaj budżet jest chyba 1600, a nie 2000+ ?

 

Rezenzja Benqa

http://wecravegames.com/forums/gadgetry-electronics-discussion/5382-benq-ew2420-mva-3-000-1-ansi-contrast-led-monitor-review.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiło z tym porównaniem kątów widzenia (szczególnie pionowych) - kto trzyma monitor pod biurkiem, żeby patrzyć na niego pod kątem 150 stopni od góry? Rozumiem, że kąty w poziomie są ważne bo można oglądać film z boku, albo w więcej osób - ale po co nam aż tak dobre kąty w pionie?

 

@Wybór monitor: Już nic nie wiem. Każdy monitor ma coś, czego inny nie ma. Chcę mieć 16:10, 24", wejście component, matrycę lepszą od TN, 120 hz i tuner TV :D Jak wezmę 120 hz to nie będzie 16:10 i całej reszty. Jak wezmę matrycę lepszą od TN (np. zr 24w) to nie ma componenta, tunera i jest wolny w grach. Jak wezmę coś z tunerem to mam component ale kolory są żałosne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiło z tym porównaniem kątów widzenia (szczególnie pionowych) - kto trzyma monitor pod biurkiem, żeby patrzyć na niego pod kątem 150 stopni od góry? Rozumiem, że kąty w poziomie są ważne bo można oglądać film z boku, albo w więcej osób - ale po co nam aż tak dobre kąty w pionie?

 

Dla mnie na przykład ma to znaczenie o tyle, że blat biurka, gdzie będzie stał monitor, mam na wysokości 75 cm (a docelowo będzie 90 cm), a łóżko - z którego chcę oglądać filmy - na wysokości 40 cm. Jak się położę i włączę np. bitwę o Hełmowy Jar (LOTR), która rozgrywa się w nocy, to chcę przynajmniej widzieć, kto jest orkiem, kto elfem, a kto człowiekiem. :E

 

Gdybym to ja wybierał monitor, na Twoim miejscu przyjąłbym taką listę priorytetów (w kolejności ważności):

1. matryca (IPS lub PVA)

2. 16:10 (z tego co ludzie piszą, jest po prostu bardziej uniwersalne - nadaje się do wszystkiego)

3. 120 Hz (im będziesz starszy, tym będziesz mniej grał, a więcej robił innych rzeczy na kompie)

4. tuner TV (zawsze można dokupić zewnętrzny i wyjdzie na to samo)

 

PS. To mój pięćsetny post na forum PCLab - wzruszyłem się... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym PIVOTEm to powiem że odkąd kupiłem 24 LCD - jakies 3 lata temu - to ani razu nie użyłem PIVOTa jak i regulacji wysokości (monitor jest cały czas na najniższym poziomie) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na przykład ma to znaczenie o tyle, że blat biurka, gdzie będzie stał monitor, mam na wysokości 75 cm (a docelowo będzie 90 cm), a łóżko - z którego chcę oglądać filmy - na wysokości 40 cm. Jak się położę i włączę np. bitwę o Hełmowy Jar (LOTR), która rozgrywa się w nocy, to chcę przynajmniej widzieć, kto jest orkiem, kto elfem, a kto człowiekiem. :E

 

Gdybym to ja wybierał monitor, na Twoim miejscu przyjąłbym taką listę priorytetów (w kolejności ważności):

1. matryca (IPS lub PVA)

2. 16:10 (z tego co ludzie piszą, jest po prostu bardziej uniwersalne - nadaje się do wszystkiego)

3. 120 Hz (im będziesz starszy, tym będziesz mniej grał, a więcej robił innych rzeczy na kompie)

4. tuner TV (zawsze można dokupić zewnętrzny i wyjdzie na to samo)

 

Coś w tym jest :) Mój monitor będzie stał na biurku 75cm + podstawka od monitora. Łóżko mam na... też 40cm :D Również planuję oglądać filmy z łóżka :P

Co do gier - nie gram w żadne counter-strike'i i nic wymagającego azjatyckiego refleksu. 16:10 też mi się podobało jak widziałem u kolegi - strasznie dużo miejsca do pracy. Możliwość uruchomienia 2 stron A4 w wordzie też mi się pewnie przyda (pisanie prac dyplomowych). Tuner TV zawsze mogę dokupić.

To chyba w tym wypadku rzeczywiście najlepszy będzie HP zr24w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie dla idiotów, tam również powiedzieli, że nie można oddawać bez podania przyczyny - jedynie wymieniać.

Ale przynajmniej zobaczyłem na żywo AUO w 530 na własne oczy (rzeczywiście przez blachę dobrze widać naklejkę, a tam AU Optronics) i wiem, że na 100% nie chcę jej mieć - kąty ma lekko mówiąc przeciętne, praktycznie takie jak w dobrych TNkach. Co do kolorów się nie wypowiadam, bo się nie znam (i mi na nich nie zalezy), ale jesli mam trafić na AUO to dziękuję, postoję.

 

Pozostał mi jeszcze Saturn - w informacji telefonicznej powiedzieli, że jesli nie będzie ŻADNYCH śladów użytkowania (coś bardzo duży nacisk na to kładli), to mogę oddać w ciągu 14dni. Chyba spróbuję, nawet jesli to pułapka. Dlaczego?

Mają (przynajmniej wg www) w swoim asortymencie praktycznie wszystkie modele Serii B (541, 551, 550, 530) oraz model LE32A551P2R, który (jeśli sie nie mylę) jest głównym bohaterem jednego z dłuższych wątków na tym forum, które w ogóle rozwinęły ideę telewizora w roli monitora.

 

Dlatego kolejne pytanie odnośnie samsungów :D

 

Czy "problem matrycy AUO" dotyczy również serii A i B? Jeśli będą dostępne wszystkie wymienione modele (B530, B541, B550, B551, A551P2R), to który brać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zawsze się zastanawiam po co brać monitor w full hd jak to zwiększa wymagania dla komputera. Ja np mam 1680 na 1050 i z przyjemnością bym przeszedł do jeszcze niższej hd ready. Nie musiałbym zmieniać tak często k. graficznej i ogólnie kompa tylko dlatego, że chce sobie pograc w natywnej roździelczości. Film 700mb wygląda na takiej roździałce żałośnie włącznie z filmami z wypożyczalni. Taki aby ładnie wyglądał to musze targac 8 gb a czasem się albo nie chce albo wiem, że napisów nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że masz słabą kartę graficzną a filmy wypożyczasz z torrentów, to Twoja sprawa, nie jest to żadnym argumentem. Skoro chcę mieć full HD, tzn. że mój komputer obsłuży full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale takiej słabej nie mam ale myśle logicznie, że downscaling wygląda beznajdziejnie. Z przyjemnością pograłbym sobie w neverhooda ale na lcd wygląda koszmarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że to nie jest temat, żeby podważać w ogóle zasadność jakiegokolwiek wyboru, skoro jestem zdecydowany na 1920x1080 - widocznie do moich zastosowań taka będzie najlepsza. A CRT/Plazma 24" (uniknięcie downscalingu) to byłaby porażka

 

Wracając więc do meritum, powtórzę ostatnie pytanie: Czy "problem matrycy AUO" dotyczy również serii A i B? Jeśli będą dostępne wszystkie wymienione modele (B530, B541, B550, B551, A551P2R), to który brać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu nieudanych próbach uzyskania możliwości przetestowania telewizora w roli monitora, pozostałem przy poniższym wyborze:

 

- BenQ EW2420 - 24", 16:9, 1920x1080, HUB USB i HDMI, ale mała możliwość regulacji (co jest trochę rekompensowane kompatybilność z VESA)

- BenQ BL2400PT - to samo co wyżej, ale pozbawione HDMI i USB, za to z niesamowitym stopniem regulacji (z PIVOTEM włącznie)

- Dell 2209WA - PIVOT, USB, HDMI, IPS (a nie VA jak wyżej), ale za to mniejszy ekran (22" 16:10) i mniejsza rozdzielczość (1680x1050)

 

wszystkie różnią się mniej niż 100zł w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję coś z trochę innej beczki. Nie zawsze jest sens kupować produkt droższy, czasem tańszy w niczym mu nie ustępuje. Ja np. jakiś czas temu zaufałem firmie Funai. Przyznam, że bałem się o jakość, ale skusiła mnie 5-letnia gwarancja,w tym dwa lata na martwe piksele (wymieniają ci telewizor, jeśli jakieś w tym okresie się pojawią).

W końcu jeśli dają tak długi okres, to chyba nie po to, żeby masowo wymieniać ludziom sprzęty. Raczej wiedzą, że ich tv się nie knocą. Kupiłem i jestem baaardzo zadowolony. Obraz jak w Samsungach czy Panasonicach, a cena zupełnie inna. Jeśli chcesz do 26 cali, proponuję:

http://www.funai.pl/Produkty/cid,11,pid,80

Teraz mają jeszcze promocję (zwracają stówę przy kupnie tv do 26 cali), więc zgarniasz tv ze świetną gwarancją za 1099zł.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję coś z trochę innej beczki. Nie zawsze jest sens kupować produkt droższy, czasem tańszy w niczym mu nie ustępuje. Ja np. jakiś czas temu zaufałem firmie Funai. Przyznam, że bałem się o jakość, ale skusiła mnie 5-letnia gwarancja,w tym dwa lata na martwe piksele (wymieniają ci telewizor, jeśli jakieś w tym okresie się pojawią).

W końcu jeśli dają tak długi okres, to chyba nie po to, żeby masowo wymieniać ludziom sprzęty. Raczej wiedzą, że ich tv się nie knocą. Kupiłem i jestem baaardzo zadowolony. Obraz jak w Samsungach czy Panasonicach, a cena zupełnie inna. Jeśli chcesz do 26 cali, proponuję:

http://www.funai.pl/Produkty/cid,11,pid,80

Teraz mają jeszcze promocję (zwracają stówę przy kupnie tv do 26 cali), więc zgarniasz tv ze świetną gwarancją za 1099zł.

 

Pozdrawiam!

 

Idź mi z tą głupią reklamą, jak masz wciskać innym swój towar, to chociaż rób to inteligentnie... 26" w HD ready i z kątami gorszymi od niektórych TN jako monitor i to za 1,1k... chyba Cie Bóg opuścił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisiekX,

 

Nie wiem, po co się wyzłośliwiasz. Nie jestem z Funai, a moje relacje z Bogiem, jak sądzę, są poza Twoją oceną. Jeśli się nie zgadzasz z tym, co piszę, wystarczy się do tego odnieść na poziomie merytorycznym - nie udaję znawcy, to jedynie moja opinia. I tyle. Powodzenia z telewizorem, peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisiekX,

 

Nie wiem, po co się wyzłośliwiasz. Nie jestem z Funai, a moje relacje z Bogiem, jak sądzę, są poza Twoją oceną. Jeśli się nie zgadzasz z tym, co piszę, wystarczy się do tego odnieść na poziomie merytorycznym - nie udaję znawcy, to jedynie moja opinia. I tyle. Powodzenia z telewizorem, peace.

 

Z całym szacunkiem, ale sugerowanie telewizora 26" z rozdzielczością 720p i w dodatku na matrycy TN za 1100zł trudno nazwać merytorycznym, zwłaszcza w kontekście wymienionych już w tym wątku modeli - stąd taka a nie inna odpowiedź z mojej strony, potęgowana tym, że był to Twój pierwszy post. Skoro w takim razie nie jesteś związany z Funai, tylko po prostu się nie orientujesz w temacie, to następnym razem zamiast pisać głupoty, nie postuj w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na prawdę chcemy tutaj udowodnić globalne ocieplenie na podstawie 60 ostatnich lat?  To chyba trolling. Nawet co do tych danych z lat 50.: czy narzędzia / technologia użyta do pomiarów wtedy jak i dzisiaj jest taka sama? Czy punkty pomiarowe znajdują się w takich samych odległościach od zurbanizowanych części miast, aby nie zaburzać pomiarów? Jeśli choćby 1 z tych 2 rzeczy jest inne to te pomiary nie są dokładne, bo staramy się w nich zbadać średnie odchylenia o dziesiąte części stopni. Wiarygodne dane byłby by np. z ostatnich 150-200 lat gdy spełnione byłby by takie same warunki co do miejsc pomiaru i za pomocą takich samych narzędzi. Co i tak jest tylko analizą danych w krótkoterminowych okresie i nijak ma się do wahań temperatur w większej skali.   Albo te wykresy powyżej dotyczące np. poziomu pokrywy śnieżnej i temperatury zimą - cały w ciągu ostatnich 50 lat są wahania w tym ostatni pomiar wychodzący poza normę. Ponownie jednak - brak jakichkolwiek szczegółów w jakich warunkach i za pomocą jakich narzędzi były prowadzone pomiary. Na pewno na przestrzeni lat były one bardziej dokładne - co poddaje tylko w wątpliwość wcześniejsze pomiary gdzie margines błędu jest wyższy.  W bardziej długoterminowym okresie czasu wygląda to mniej więcej tak: http://www.faculty.ucr.edu/~legneref/bronze/climate.htm Albo tak: A Temperature reconstruction with 95% confidence intervals shown, from Loehle and McCullough (published in Energy and Environment, 2008): Correction to: A 2000 year global temperature record based on non-tree ring proxies. As this reconstruction is based soley on proxy data, the recent, measured global average temperature was not added to the end of the record as was done by Mann. The last data point represents a 29 year average centered around 1935   Z kolei zwolennicy globalnego ocieplenia mogą się np. posłużyć takim wykresem, który jest kwestionowany ze względu na duzą niedokładność: czarna linia poziom uśredniony, żółte linie - niepewność ""Hockey stick" reconstruction of global average temperature changes over 1000 years (ending in 1998). Reconstruction performed using proxy data before 1900 and instrumental data after 1900. Yellow and red shading show author's estimation of uncertainty in the reconstruction."
    • Widzę, że sam nie wie co chce kupić, ale CCC nadal działa 
    • Będzie od tego milion odwołań a w praktyce ściągną może kilkaset ludu. Zawsze też można starać się o status uchodźcy lub wyjechać dalej na Zachód. Ale ten ruch pokazuje, że jest kiepsko z rekrutem.
    • Eee, oni są właśnie taką poważną firmą...no chyba że chodzi o większe pieniądze Jak wiemy, najgorszy możliwy scenariusz w korpo to zmiana kąta wykresu powiązanego z jakimś KPI na ujemny. Z tego, co piszesz, dotyczyło to framesetów serii S, ale dalej koszt takiej ramy, oraz koszt zablokowania montażu i sprzedaży serii takiej ramy mógł być zbyt duży, żeby dalej udawać przywiązanie do jakości. Moja szklana kula mówi że ktoś dostał raporty o fuckupie, ale utrzymał kierunek wykresu na właściwym kierunku kosztem podjęcia ryzyka w stylu "jakoś to będzie, a jak nie będzie to dopiero to wyjdzie po następnym review; kto nie ryzykuje ten premii nie dostaje".  Skoro już o kiksach Treka: podobnie było niedawno z karbonowymi kokpitami w najwyższej serii Emondy SLR - pękały przy otworach na przewody hamulcowe. Początkowa obrona firmy to była "ale to się dzieje bo macie wypadki i sami łamiecie nasze Cudowne Produkty Klasy Premium (r)". Ale mimo wszystko ten mail od jakiegoś dziecka specjalnej troski o braku wiedzy na temat własnego produktu, do tego z zahasłowanym linkiem do pdfa z ich intranetu to mnie rozbroił.
    • To zależy jak na to patrzeć  . Jeśli mówimy tylko o finansach  Polaków  to   jesteśmy  biedni na tle europy ,ale nie najbiedniejsi . Jesli patrzeć na  gospodarkę  to jesteśmy biedni  na tle europy . itp itd
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...