Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gracjan87

Gdzie najlepiej wziąć kredyt studencki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W którym banku najkorzystniej wziąć kredyt studencki? I na jakich on jest zasadach..? Chciałbym wziąć wysoki kredyt czy mam szanse go uzyskać?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o kredyt studencki mieszkaniowy, w którym banku najlepiej wziąć taki kredyt i na jakich warunkach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem i znajomi brali z PKO BANK POLSKI, podobno tam jest najniższe oprocentowane (jeżeli dobrze pamiętam to 1-2%), ale najlepiej to jeszcze sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pko nie daje chyba 100% wartości kredytu lukas bank chyba tyle daje a mi jest potrzebne 100%..

 

Nie wiem zastanawiam się nad tym jeszcze, kiedy go wziąć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym roku to masz jeszcze tylko kilka dni i jeśli już dzisiaj nie zaczniesz załatwiać wszystkiego to może Ci się nie udać

 

W tym roku kredytu udziela 5 banków:

PKO Bank Polski S.A.

Bank PEKAO S.A.

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.

Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.

Mazowiecki Bank Regionalny S.A.

 

Z tego co czytałem na którymś z for internetowych to podobno najlepiej w 1 z ww.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jechać jutro załatwiać kredyt, a zgubiłem wczoraj dowód osobisty ;/ da się jakoś bez niego załawić ? czy lipa ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nei masz dowodu to paszport/prawo jazdy, a jak tych nie masz to musisz mieć kwit z UM a jak tego kwitu nie będziesz miał to lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streszczaj sie chlopaku, bo do 15.11 jest termin skladania wnioskow. Ja juz zlozylem i powiem co potrzeba:

 

1. Dowod osobisty ew inny wazny dokument potwierdzajacy tozsamosc (paszport, prawo jazdy)

2. Legitymacja studencka

3. Zaswiadczenie z uczelni, ze jestes studentem w roku 2010/2011

4. Zaswiadczenie z Urzedu Skarbowego o dochodach otrzymanych w roku 2009 z wyszczegolnionymi skladkami zdrowotnymi. Zaswiadczenie ma obejmowac kazdego czlonka rodziny, ktory pobieral dochod w roku 2009

5. Jesli masz rodzenstwo, ktore nie pobieralo dochodow, zaswiadczenie o tym, ze sie uczy lub jesli sie nie uczy - zaswiadczenie o zameldowaniu z Urzedu Gminy.

 

I teraz jesli chodzi o roznice miedzy Bankami.

Roznica polega wylacznie na respektowaniu przez nich poreczycieli Twojego kredytu. Najlepsze warunki ma Bank Polskiej Spoldzielczosci, gdzie sam skladalem wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawo jazdy miałem też jutro odebrać... jak na złość :P ciekawe czy udałoby mi się odebrać prawko pokazując świstek ze zdanym egzaminem i legitymację studencką, albo ksero dowodu :E

 

#Petlik - wystarczy jedna wizyta w banku czy ile ? Ile Ci to zajęło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wszystko doniesiesz od razu, wystarczy 1 wizyta. Zajmuje to troche czasu, bo dostajesz 5 stron formularzy do wypelnienia :D

 

Wiec przygotuj od razu informacje nt adresow pracodawcow swoich rodzicow i adres uczelni. Reszte powinienes wiedziec z glowy ;)

Pozniej oczekiwanie do stycznia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i z tytułu bycia studentem (i prawdopodobnie braku dobrze płatnej pracy) prawdopodobnie dostaniesz fige :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no to raczej wszystko już mam. z Tym, że moją mamę zwolnili kilka dni temu i nie wiem czy zarobki wystarczą. Ciekawe jak to jest z tym poręczeniem BGK - czy będę mógł zaznaczyć, że chciałbym ich poręczenie i już czy też jakieś dodatkowe papiery trzeba będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko, dlaczego wszyscy piszą takie głupoty, że prawo jazdy jest dokumentem potwierdzającym tożsamość...

 

A jak brać kredyt to najlepiej studencki (600zl x 10 w roku przez max 5 lat) - oprocentowanie w wysokosci 1/2 stopy redyskontowej jest najlepsze na rynku :P

@Hozar: Student ma nie dostac kredytu studenckiego, bo jest studentem? Kpisz czy o drogę pytasz?

 

Aha, warto wspomnieć, że jeżeli przydzielą ci kredyt to pierwsza transza (wraz z wyrównaniem za okres od października) powinna wpłynąć na twoje konto w lutym-marcu (nie pamiętam dokładnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak brać kredyt to najlepiej studencki (600zl x 10 w roku przez max 5 lat) - oprocentowanie w wysokosci 1/2 stopy redyskontowej jest najlepsze na rynku :P

@Hozar: Student ma nie dostac kredytu studenckiego, bo jest studentem? Kpisz czy o drogę pytasz?

powiedział "na mieszkanie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 poście może i tak.

Ale gdybyś czytał uważniej, to byś zauważył, że ostatni post autora był pisany już w odniesieniu do kredytu studenckiego (post Petlika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i z tytułu bycia studentem (i prawdopodobnie braku dobrze płatnej pracy) prawdopodobnie dostaniesz fige :E

 

Ze co??

O czym Ty piszesz w ogole?

Wlasnie dlatego, ze jest studentem i nie ma dobrze platnej pracy, ma wieksze szanse, zeby uzyskac ten kredyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi z pewnością chodzi o preferencyjny kredyt studencki, nie o żaden zwykły kredyt w banku.

 

Poręczenie z BGK możesz dostać w zależności od dochodu, dochód poniżej 600zł netto/os. dostaniesz poręczenie na 100% wartości kredytu, dochód do 1000zł/os. -> 70%.

Najwięcej ludzi bierze w PKO BP, podobno mają najniższe wymagania dot. poręczycieli, tak słyszałem przynajmniej. Pamiętaj też, że poręczyciele będą musieli się osobiście pofatygować do banku, tak więc pomyśl, gdzie będzie Ci najlepiej złożyć wniosek. Petlik wymienił już wszystkie potrzebne dokumenty, nic więcej nie potrzebujesz. No i został jeszcze tydzień, poniedziałek to 15.11!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi z pewnością chodzi o preferencyjny kredyt studencki, nie o żaden zwykły kredyt w banku.

 

Poręczenie z BGK możesz dostać w zależności od dochodu, dochód poniżej 600zł netto/os. dostaniesz poręczenie na 100% wartości kredytu, dochód do 1000zł/os. -> 70%.

Najwięcej ludzi bierze w PKO BP, podobno mają najniższe wymagania dot. poręczycieli, tak słyszałem przynajmniej. Pamiętaj też, że poręczyciele będą musieli się osobiście pofatygować do banku, tak więc pomyśl, gdzie będzie Ci najlepiej złożyć wniosek. Petlik wymienił już wszystkie potrzebne dokumenty, nic więcej nie potrzebujesz. No i został jeszcze tydzień, poniedziałek to 15.11!

 

Myslisz sie w kwestii poreczenia, otoz Bank BGK, (ktory to zarzadza kredytami studenckimi) jest w stanie poreczyc do 70% kredytu osobom, ktorych dochody w rodzinie nie przekroczyly w roku 2009 600zl/os miesiecznie. 100% porecza WYLACZNIE w przypadkach nadzwyczajnych, tj w przypadku sierot, polsierot czy w innych podobnych wypadkach, wiec student posiadajacy pelna rodzine nie dostanie poreczenia 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brała tam moja siosta cioteczna. Sam bym Ci doradzil ale kredyt brałem rok temu tak wiec podejrzewam,że warunki udzielania kredytu były wtedy zgoła inne niz teraz. Sugerowałbym dopytać sie jeszcze na forum finansowym. Siedza tam goście, ktorzy są obeznani w temacie tak wiec lepiej powinni Ci tam doradzić. Gdzie brać kredyt a gdzie nie.

Kredytu się nie bierze - kredyt kupujemy!

...tak jak inne towary i usługi, które swoje kosztują.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...