Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ziom32

Żółty wykrzyknik przy karcie sieciowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z połączeniem się z internetem. Zakupiłem router TP-Link. Na lapku przez WiFi internet działa bez zarzutu. Problem jest z komputerem stacjonarnym(nie jest to wina kabla, gdyż na routerze świeci się dioda informująca o podłączonym PC). W celu konfiguracji internetu należało wejść na stronę podaną w instrukcji modemu i tam wpisać nazwę użytkownika i hasło. Na laptopie to się udało, ale na PC-cie nie chce wejść.

 

Mam problem z instalacją sterownika do karty sieciowej. Karta sieciowa jest zintegrowana z płytą główną. Model płyty to MSI MS-7012. Karta sieciowa to VIA VT6150M/LOM Rhine III Fast Ethernert Controller.

 

Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta, próbuje zainstalować poprzez aktualizacje sterownika w menadżerze urządzeń, wybieram lokalizacje sterowników, przejdzie jakiś pasek instalacji ale wywala mi błąd: "Wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia. Nie można odnaleźć określonego pliku".

 

Nie mogę odinstalować sterowników od tego urządzenia aby zainstalować od nowa bo wywala mi błąd:"Nie można odinstalować urządzenie. Urządzenie to może być wymagane do rozruchu komputera".

 

Wie ktoś co powinienem zrobić?

 

Aha i w menadżerze urządzeń jest jeszcze jedna karta sieciowa: jej nazwa to: "Karta sieciowa 1394". Może da się połączyć za jej pośrednictwem?

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i w menadżerze urządzeń jest jeszcze jedna karta sieciowa: jej nazwa to: "Karta sieciowa 1394". Może da się połączyć za jej pośrednictwem?

to jest FireWire i tym się nie połączysz

 

musisz coś wykombinować coś ze sterownikami, może spróbuj w trybie awaryjnym : podczas uruchamiania wciskaj F8 i wybierz uruchom w trybie awaryjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz we wlasciwosciach karty ethernet zobaczyc jakie pliki uzywa i je usunac. Ja kiedys omylkowo zainstalowalem bledne sterowniki do gwizdka bluetooth, mialem ten sam komunikat i nie moglem za cholere usunac ani zmienic sterownikow. Dopiero pozniej odszukalem jakie byly uzywane i je usunalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Profil ICC jest pod konkretna sztuke monitora, a nie dla kazdego
    • Nie było chyba tematu o nim, po filmie Stilgara postanowiłem kupić i potestować, na razie dopiero godzinę popracowałem ale jakieś pierwsze wrażenia mam.  Po przesiadce z LG 27GP850 od razu rzuca się w oczy lepsza czerń, dużo, dużo lepsza... Nawet na domyślnych ustawieniach bez Local Dimming różnica jest spora. Forum pclola mam w ciemnym motywie i różnica jest kolosalna, dużo lepiej to wygląda. Nie miałem wcześniej porównania dobrego i myślałem że kontrast z LG jest ok, ale nie jest. Nawet w ciągu dnia nie domaga.  Odnośnie Local Dimming - w trybie SDR nie widzę większego sensu bawić się tą opcją. Do pracy czy przeglądania neta koniecznie trzeba wyłączyć, bo monitor nie wie że czytamy forum i cały ekran ma być równomiernie podświetlony, w efekcie tam gdzie jasno mamy jasny tekst/ikony, a gdzie ciemno to ciemne. Irytujące mocno. Za to w grach czy filmach... Jasność spada więc trzeba by podkręcić, a nie ma skrótu szybkiego czy profilu by to zrobić. Może w aplikacji się da coś wykombinować, nie patrzyłem jeszcze. Ale i tak raczej sensu nie ma, w końcu to SDR więc dużej roboty nie zrobi. Za to w trybie HDR... Tu już jest bajka, jednym skrótem włączamy HDR i od razu mamy local dimming ustawiony na Strong (niby Medium lepszy, ale ja na razie różnic większych nie widzę). Wiadomo że nie będzie takiej czerni i kontrastu jak w OLED, ale porównując do poprzedniego monitora który HDR nie miał wcale to jest kosmos. W końcu płomienie czy wybuchy potrafią świecić, a tam gdzie ciemno to jest ciemno. Póki co próbowałem w Callisto Protocol bo różnica między ciemnym/jasnym jest spora i efekt od razu widoczny (ciemny korytarz i płomienie, mega).  Smużenie - jeszcze nie testowałem szybkich gier, w weekend pewnie usiądę dłużej i przelecę wszystkie gry jakie mam obecnie (w Squad smużenie było spore na poprzednim VA).  VRR - działa, według RTINGS monitor ma okropny flickering i nie da się go używać, ale póki co nie zanotowałem ani jednego mignięcia. Może jak FPS jest niestabilny i spada do mocno to by coś mignęło, ale jeszcze takiej sytuacji nie miałem. Tutaj chyba znowu Squad będzie dobrym testem, bo dzięki Unreal Engine dropy i stutter są na porządku dziennym Menu okropne i ciężko się po nim porusza, ale gdzieś musieli przyciąć koszty.... Monitor kosztował mnie 1600 zł, co jest trochę szokiem jak na taki HDR (rok temu za tyle kupiłem LG 850GP). Miniledy w najbliższych latach coś czuję że będą się upowszechniać i ładować coraz więcej stref, fajny wybór jak ktoś nie chce drogiego OLEDa z wadami  
    • 100% ladowanie z PV, to tylko teoria. praktycznie jest to trudne, ale mozliwe jak ktos sie uprze ;) mala instalacja 5kWp, i mozna sie ladowac na te 2-3kW . no, ale to i tak nie wyjdzie 100%  - musimy miec te 2-3kW stalej produkcji na starych zasadach PV,  majac wallboxa 11kW nie zastanawiam sie nad tym - laduje kiedy mam taka potrzebe. przy >8MWh/rok produkcji, 33% to u mnie autokonsumpcja, reszte zuzywam zima. 70kkm, to zuzycie energii 14 000 kWh przy 20kWh/100km. czyli przy 2,5zl/kWh wychodzi 35tys pln. jednym te 70kkm zajmie 10 lat, a innym 2.
    • A czego dowodzi płacz ukraińców że nie mają czym walczyć? A czego dowodzi płacz wysoko postawionych urzędników, że UA może upaść w tym roku? Pewnie nic, to tylko jeden czołg, wszystko OK.😆
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...