Forum PCLab.pl: Ubezpieczenia i zniżki dla niepełnosprawnych - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ubezpieczenia i zniżki dla niepełnosprawnych Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   simson92 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Listopad 2010 - 00:24

Witam.
Mam takie pytanie. Bo jestem osobą niepełnosprawną, i zastanawiam się czy są jakieś zniżki, przy rejestrowaniu, ubezpieczaniu samochodu dla takich osób jak ja.
Konkretnie chodzi o Audi A3 w Automacie bez żadnych przeróbek typu gaz w ręce. Mam niedowład lewej nogi i krzywy kręgosłup. Dlatego automat. Reszta jak najbardziej ok.
Prawo jazdy robiłem na automacie, więc mam wpisane w prawku ze nie mogę jeździć manualem. Ale przejdźmy do sedna. Czy jest coś takiego jak zniżka dla niepełnosprawnych?
I jak mogę się o nią ubiegać?
Jeśli będziecie mieć jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Grzechu_1990 Ikona

• Legioholik. WARSZAWIAK z krwi i kości!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Listopad 2010 - 10:15

Zależy od ubezpieczalni, ale wątpię w coś takiego.

#3 Użytkownik jest niedostępny   simson92 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Listopad 2010 - 13:05

Na pewno nikt się z czymś takim nie spotkał ? Bo tak jak są te ankiety do wypełniania co pokazują cenę ubezpieczenia to w żadnej nic nie ma o stopniu niepełnosprawności. A bardzo mnie to ciekawi bo w tej chwili ubezpieczenie waha mi się od 1.6k do 6k więc jakaś zniżka by była bardzo na miejscu nawet jakieś śmieszne 5-10%

#4 Użytkownik jest niedostępny   TTL Ikona

• FAQ You.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Listopad 2010 - 13:11

Nie masz w rodzinie kogoś ze zniżkami?

#5 Użytkownik jest niedostępny   simson92 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Listopad 2010 - 13:21

Mam ojca ma 60% ale chciałbym żeby mi już się ta zniżka powoli gromadziła bo przecież ojciec jak sam mi to mówi wiecznie żył nie będzie i jak by mu się... to bym musiał od nowa czekać na zniżkę

#6 Użytkownik jest niedostępny   TTL Ikona

• FAQ You.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Listopad 2010 - 13:26

nie, zrób go współwłaścicielem, będziesz miał jego zniżki i Tobie też będą się powoli naliczać.
Więcej przeczytaj w FAQ.

#7 Użytkownik jest niedostępny   simson92 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Listopad 2010 - 13:58

O dzięki wielkie za tą podpowiedź. Naprawdę bardzo pomogłeś :D

#8 Użytkownik jest niedostępny   Colicab Ikona

• Congratulations forever
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Listopad 2010 - 17:58

za niepelnosprawnosc predzej daliby zwyzki, bo ichniejsze przepisy stwierdza, ze wieksze niebezpieczenstwo, prawo jazdy z wpisem itp. IMO sie z tym lepiej nie wychylac, a przepisów na to nie ma.

#9 Użytkownik jest niedostępny   djtomas Ikona

• zgrabne cycki... mniam, mniam
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Listopad 2010 - 18:05

jako niepełnosprawny nie płacisz podatku od zakupu auta

POzdr.

#10 Użytkownik jest niedostępny   rwiazek_zadziecki Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Listopad 2010 - 18:13

i możesz dostać zwrot za zakupione auto [2.400 lub ~11000 zł], a także za paliwo, gdy jedziesz do ośrodka rehabilitacyjnego

#11 Użytkownik jest niedostępny   pr0g4m3r Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Listopad 2010 - 20:03

Zrób ojca współwłaścicielem i jak skończysz 26 lat przejmujesz po nim całość zniżek.
Oczywiście teraz też będziesz miał zniżki, ale w wieku 26 sam będziesz miał 60% bez współwłaściciela.

Ten post był edytowany przez pr0g4m3r dnia: 13 Listopad 2010 - 20:04

#12 Użytkownik jest niedostępny   simson92 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Listopad 2010 - 20:26

Zobacz postrwiazek_zadziecki, o 13 Listopad 2010 - 18:13, napisał(a):

i możesz dostać zwrot za zakupione auto [2.400 lub ~11000 zł], a także za paliwo, gdy jedziesz do ośrodka rehabilitacyjnego

O to mnie bardzo ciekawi. paliwo tam pieron mam rentę socjalną ale co do tego kupna to musi być salonowe auto ? i jak mniej więcej zrobić to żeby dostać taki zwrot?

Aha zapomniałem dodać auto będzie używane mam na to jakieś 15k z opłatami więc cudów nie narobi

Ten post był edytowany przez simson92 dnia: 13 Listopad 2010 - 20:43

#13 Użytkownik jest niedostępny   rwiazek_zadziecki Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Listopad 2010 - 23:16

Zobacz postsimson92, o 13 Listopad 2010 - 21:26, napisał(a):

O to mnie bardzo ciekawi. paliwo tam pieron mam rentę socjalną ale co do tego kupna to musi być salonowe auto ? i jak mniej więcej zrobić to żeby dostać taki zwrot?

Aha zapomniałem dodać auto będzie używane mam na to jakieś 15k z opłatami więc cudów nie narobi

Wejdź na stronę PFRON lub wpisz w google "PFRON samochód dla niepełnosprawnego". Co rok w okolicach lutego czekają na wnioski. Z tego co pamiętam zwracali do połowy wartości auta, przy czym nie może to być więcej niż 11 albo 16 tys zł.

#14 Użytkownik jest niedostępny   simson92 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Listopad 2010 - 23:32

No właśnie tego się obawiałem:

Kolejna zmiana w Programie „Sprawny dojazd” dotyczy wysokości udziału własnego wnioskodawcy, który w przypadku zakupu fabrycznie nowego samochodu wynosi obecnie nie mniej niż 20% ceny zakupu. W przypadku zakupu używanego samochodu osobowego, nie starszego niż trzyletni – wkład własny musi stanowić nie mniej niż 25% ceny zakupu. Ostatnia zmiana dotyczy ceny zakupu samochodu. Nie może ona przekroczyć 20 tys. euro.

Na jakimś forum dowiedziałem się, ze jest coś takiego ale trzeba przez 5 lat płacić AC

Ten post był edytowany przez simson92 dnia: 13 Listopad 2010 - 23:35

#15 Użytkownik jest niedostępny   Spookie Ikona

• Niepoprawny perfekcjonista.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Listopad 2010 - 12:12

http://www.ubezpiecz...lnosprawnych/28,6937.html

http://www.teida.pl/...zalezni-24.html

Kiedyś Warta chyba jeszcze miała specjalne zniżki dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności; dla rolników też był chyba specjalne przywileje.

Co do PFRONu i programu samochód dla niepełnosprawnego to z tego co pamiętam to w ubiegłym roku dofinansowanie max było koło 25k na samo auto + jeszcze kasa na przystosowanie auta dla naszych potrzeb ale to już w zależności od co do naszej niepełnosprawności (dofinansowanie tyczyło się tylko osób w umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności...( + 20 lub 25% wkłady własnego przy nowym aucie. Znajoma dostała dofinansowanie na nową Pandę :)
Teraz program chyba zmienił nazwę na "PFRON sprawny dojazd" najbliższa edycja chyba w 2011

Zobacz postrwiazek_zadziecki, o 13 Listopad 2010 - 18:13, napisał(a):

To z PFRONu - można jakieś głębsze info :hmm:

Wiem że np w programie "student" można liczyć na pokrycie kosztów nauki w tym np. na dojazdy autem na uczelnię...

Ten post był edytowany przez Spookie dnia: 15 Listopad 2010 - 12:30

#16 Użytkownik jest niedostępny   simson92 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Listopad 2010 - 21:02

Zobacz postSpookie, o 15 Listopad 2010 - 12:12, napisał(a):

http://www.ubezpiecz...lnosprawnych/28,6937.html

http://www.teida.pl/...zalezni-24.html

Kiedyś Warta chyba jeszcze miała specjalne zniżki dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności; dla rolników też był chyba specjalne przywileje.

Co do PFRONu i programu samochód dla niepełnosprawnego to z tego co pamiętam to w ubiegłym roku dofinansowanie max było koło 25k na samo auto + jeszcze kasa na przystosowanie auta dla naszych potrzeb ale to już w zależności od co do naszej niepełnosprawności (dofinansowanie tyczyło się tylko osób w umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności...( + 20 lub 25% wkłady własnego przy nowym aucie. Znajoma dostała dofinansowanie na nową Pandę :)
Teraz program chyba zmienił nazwę na "PFRON sprawny dojazd" najbliższa edycja chyba w 2011

To z PFRONu - można jakieś głębsze info :hmm:

Wiem że np w programie "student" można liczyć na pokrycie kosztów nauki w tym np. na dojazdy autem na uczelnię...

No powiem Ci ze ciekawe. A to dofinansowanie ma jakieś ograniczenie co do wieku auta?
W takim razie zadzwonię sobie jutro do PFRONu i popytam.
Aha pamiętam że rodzice brali z PFRONu jakąś kasę na auto jak byłem mały tylko z tego co pamiętam to to było tak jak pożyczka bez procentowa

Ten post był edytowany przez simson92 dnia: 15 Listopad 2010 - 21:05

#17 Gość_Gordon Lameman_*

• Grupa: Goście

Napisany 15 Listopad 2010 - 21:06

Ja pamiętam, że Fiat i Skoda dają zniżki na zakup auta dla niepełnosprawnych. W Fiacie to było chyba 8k, Skoda dawała 4-5k. Ale to informacja tak z 2008-2009 roku, kiedy jeszcze pracowałem w WTZ.

#18 Użytkownik jest niedostępny   simson92 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Listopad 2010 - 21:24

Heh ale wiesz 8k do nowego auta to trochę śmieszna zniżka. A z resztą kupię na 100% Audi A3 będę miał na to około 15k ale jak by coś udarł gdzieś to by kupił trochę młodszy

#19 Użytkownik jest niedostępny   Spookie Ikona

• Niepoprawny perfekcjonista.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Listopad 2010 - 21:26

Zobacz postsimson92, o 15 Listopad 2010 - 21:02, napisał(a):

No powiem Ci ze ciekawe. A to dofinansowanie ma jakieś ograniczenie co do wieku auta?
W takim razie zadzwonię sobie jutro do PFRONu i popytam.
Aha pamiętam że rodzice brali z PFRONu jakąś kasę na auto jak byłem mały tylko z tego co pamiętam to to było tak jak pożyczka bez procentowa

Auto chyba max 3 letnie. (wszystkie informacje są/były we wniosku lub instrukcji do jego wypełnienia jak zawsze przy programach PFRONu trzeba mieć "kope" dokumentacji...

Ten post był edytowany przez Spookie dnia: 15 Listopad 2010 - 21:28

Strona 1 z 1