Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

simson92

Ubezpieczenia i zniżki dla niepełnosprawnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie. Bo jestem osobą niepełnosprawną, i zastanawiam się czy są jakieś zniżki, przy rejestrowaniu, ubezpieczaniu samochodu dla takich osób jak ja.

Konkretnie chodzi o Audi A3 w Automacie bez żadnych przeróbek typu gaz w ręce. Mam niedowład lewej nogi i krzywy kręgosłup. Dlatego automat. Reszta jak najbardziej ok.

Prawo jazdy robiłem na automacie, więc mam wpisane w prawku ze nie mogę jeździć manualem. Ale przejdźmy do sedna. Czy jest coś takiego jak zniżka dla niepełnosprawnych?

I jak mogę się o nią ubiegać?

Jeśli będziecie mieć jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nikt się z czymś takim nie spotkał ? Bo tak jak są te ankiety do wypełniania co pokazują cenę ubezpieczenia to w żadnej nic nie ma o stopniu niepełnosprawności. A bardzo mnie to ciekawi bo w tej chwili ubezpieczenie waha mi się od 1.6k do 6k więc jakaś zniżka by była bardzo na miejscu nawet jakieś śmieszne 5-10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w rodzinie kogoś ze zniżkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ojca ma 60% ale chciałbym żeby mi już się ta zniżka powoli gromadziła bo przecież ojciec jak sam mi to mówi wiecznie żył nie będzie i jak by mu się... to bym musiał od nowa czekać na zniżkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, zrób go współwłaścicielem, będziesz miał jego zniżki i Tobie też będą się powoli naliczać.

Więcej przeczytaj w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za niepelnosprawnosc predzej daliby zwyzki, bo ichniejsze przepisy stwierdza, ze wieksze niebezpieczenstwo, prawo jazdy z wpisem itp. IMO sie z tym lepiej nie wychylac, a przepisów na to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako niepełnosprawny nie płacisz podatku od zakupu auta

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób ojca współwłaścicielem i jak skończysz 26 lat przejmujesz po nim całość zniżek.

Oczywiście teraz też będziesz miał zniżki, ale w wieku 26 sam będziesz miał 60% bez współwłaściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i możesz dostać zwrot za zakupione auto [2.400 lub ~11000 zł], a także za paliwo, gdy jedziesz do ośrodka rehabilitacyjnego

 

O to mnie bardzo ciekawi. paliwo tam pieron mam rentę socjalną ale co do tego kupna to musi być salonowe auto ? i jak mniej więcej zrobić to żeby dostać taki zwrot?

 

Aha zapomniałem dodać auto będzie używane mam na to jakieś 15k z opłatami więc cudów nie narobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mnie bardzo ciekawi. paliwo tam pieron mam rentę socjalną ale co do tego kupna to musi być salonowe auto ? i jak mniej więcej zrobić to żeby dostać taki zwrot?

 

Aha zapomniałem dodać auto będzie używane mam na to jakieś 15k z opłatami więc cudów nie narobi

Wejdź na stronę PFRON lub wpisz w google "PFRON samochód dla niepełnosprawnego". Co rok w okolicach lutego czekają na wnioski. Z tego co pamiętam zwracali do połowy wartości auta, przy czym nie może to być więcej niż 11 albo 16 tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiałem:

 

 

Kolejna zmiana w Programie „Sprawny dojazd” dotyczy wysokości udziału własnego wnioskodawcy, który w przypadku zakupu fabrycznie nowego samochodu wynosi obecnie nie mniej niż 20% ceny zakupu. W przypadku zakupu używanego samochodu osobowego, nie starszego niż trzyletni – wkład własny musi stanowić nie mniej niż 25% ceny zakupu. Ostatnia zmiana dotyczy ceny zakupu samochodu. Nie może ona przekroczyć 20 tys. euro.

 

Na jakimś forum dowiedziałem się, ze jest coś takiego ale trzeba przez 5 lat płacić AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ubezpieczenie.com.pl/oc_dla_niepelnosprawnych/28,6937.html

 

http://www.teida.pl/pakiety/link4-niezalezni-24.html

 

Kiedyś Warta chyba jeszcze miała specjalne zniżki dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności; dla rolników też był chyba specjalne przywileje.

 

Co do PFRONu i programu samochód dla niepełnosprawnego to z tego co pamiętam to w ubiegłym roku dofinansowanie max było koło 25k na samo auto + jeszcze kasa na przystosowanie auta dla naszych potrzeb ale to już w zależności od co do naszej niepełnosprawności (dofinansowanie tyczyło się tylko osób w umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności...( + 20 lub 25% wkłady własnego przy nowym aucie. Znajoma dostała dofinansowanie na nową Pandę :)

Teraz program chyba zmienił nazwę na "PFRON sprawny dojazd" najbliższa edycja chyba w 2011

 

i możesz dostać zwrot za zakupione auto [2.400 lub ~11000 zł], a także za paliwo, gdy jedziesz do ośrodka rehabilitacyjnego

 

To z PFRONu - można jakieś głębsze info :hmm:

 

Wiem że np w programie "student" można liczyć na pokrycie kosztów nauki w tym np. na dojazdy autem na uczelnię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ubezpieczenie.com.pl/oc_dla_niepelnosprawnych/28,6937.html

 

http://www.teida.pl/pakiety/link4-niezalezni-24.html

 

Kiedyś Warta chyba jeszcze miała specjalne zniżki dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności; dla rolników też był chyba specjalne przywileje.

 

Co do PFRONu i programu samochód dla niepełnosprawnego to z tego co pamiętam to w ubiegłym roku dofinansowanie max było koło 25k na samo auto + jeszcze kasa na przystosowanie auta dla naszych potrzeb ale to już w zależności od co do naszej niepełnosprawności (dofinansowanie tyczyło się tylko osób w umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności...( + 20 lub 25% wkłady własnego przy nowym aucie. Znajoma dostała dofinansowanie na nową Pandę :)

Teraz program chyba zmienił nazwę na "PFRON sprawny dojazd" najbliższa edycja chyba w 2011

 

 

 

To z PFRONu - można jakieś głębsze info :hmm:

 

Wiem że np w programie "student" można liczyć na pokrycie kosztów nauki w tym np. na dojazdy autem na uczelnię...

 

No powiem Ci ze ciekawe. A to dofinansowanie ma jakieś ograniczenie co do wieku auta?

W takim razie zadzwonię sobie jutro do PFRONu i popytam.

Aha pamiętam że rodzice brali z PFRONu jakąś kasę na auto jak byłem mały tylko z tego co pamiętam to to było tak jak pożyczka bez procentowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ja pamiętam, że Fiat i Skoda dają zniżki na zakup auta dla niepełnosprawnych. W Fiacie to było chyba 8k, Skoda dawała 4-5k. Ale to informacja tak z 2008-2009 roku, kiedy jeszcze pracowałem w WTZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ale wiesz 8k do nowego auta to trochę śmieszna zniżka. A z resztą kupię na 100% Audi A3 będę miał na to około 15k ale jak by coś udarł gdzieś to by kupił trochę młodszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci ze ciekawe. A to dofinansowanie ma jakieś ograniczenie co do wieku auta?

W takim razie zadzwonię sobie jutro do PFRONu i popytam.

Aha pamiętam że rodzice brali z PFRONu jakąś kasę na auto jak byłem mały tylko z tego co pamiętam to to było tak jak pożyczka bez procentowa

 

Auto chyba max 3 letnie. (wszystkie informacje są/były we wniosku lub instrukcji do jego wypełnienia jak zawsze przy programach PFRONu trzeba mieć "kope" dokumentacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...