Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Forii

AMD Phenom X6 1090T Black Edition - Głośne chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio stworzyłem temat w dziale od kart graficznych bo myślałem że to wina mojego GTX 465, lecz okazało się że to wina procesora. I mam takie pytanie bo wyczytałem że ten procesor ma jakieś "boksowe chłodzenie", dałoby rade jakoś je wymienić? I jeszcze jedno, przy zakładaniu tego procka nie jestem pewien czy była nalozona pasta termporzewodząca, nie wiem czy to ma coś z tym wspolnego ale internecie pisze ze w boxowych modelach jest juz nalozona.

Ogolnie chodzi mi o tą wymiane wentylatora, bo wg mnie tylko ten wentylator może być winny. Czy jest taka mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymienić całe chłodzenie, a wentylator - fan + radiator musisz zostawić w razie gwarancji.

Polecam np: scythe mugena 2, będzie cicho i chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki za odpowiedź. Gorzej jak się okaże że to nie wina chłodzenia procka :D

 

Co do budżetu jestem wstanie dać za cały sprzęt do 150zł (chyba ze nie oplaca mi sie tyle placic do domowego sprzętu), tylko chodzi mi o to żeby była różnica w dźwięku chłodzenia przy tym w przyspieszeniu tez, ale też żeby było wydajnie i chłodzenie było odpowiednie dla tego procesora, żeby sie nie przegrzewał. Żeby "ciche" chłodzenie było takie z dobrej półki za tą cene, żeby jakoś pochodziło a nie że padnie po paru tygodniach, żeby faktycznie była jakaś różnica niż z tym co mam dotychczas.

Ten CM TX3 to nie za tani? i z tych modeli z linku to troche trudno mi wybrać, za duży wybór trochę, więc chciałbym żebyście polecili mi jakieś modele, a ja sobie ewentualnie potem wybiore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TX3 będzie wystarczający jeśli nie podkręcasz. Podobnie SiulentiumPC Spartan. Jeśli chcesz mieć dość cicho także w razie oc, polecam Mugena 2. Trochę tańsze Zalman Performa i SilentiumPC Fortis też nie są dużo gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede nic podkręcał i komp bedzie chodzil max 2 dni wlaczony.

Czyli co ten TX3 mam brać? a o co chodzi z tą dodatkową pasta? i czy będzie pasował do mojego x6?

 

Ma ktoś jakieś inne propozycje jeszcze?

Bo i tak mam czas jeszcze do poniedziałku.

 

I prosiłbym o jakieś wyniki testów w porównaniu z innymi wentylatorami do chłodzenia z porównaniu z tym co mam do teraz na tym boksowym chłodzeniu od amd x6.

Chciałbym porównać dźwięk chłodzenia i wydajność.

Bo nie chciałbym żeby różnica w tym buczeniu była tylko troche cichsza.. bo jezeli tak to juz wole zostac przy tym co mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta będzie pasowała bez problemu, jeżeli dasz radę ją nałożyć - w necie znajdziesz dużo poradników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a reszta pytań? o ile będzie cichsze te chlodzenie od innych?

I pytalem sie czy te chlodzenie bedzie pasowało.

 

I co do waszego TX3...

Wady:

 

- Głośny

 

chcialem ciche chlodzenie a nie dobre chlodzenie a glosne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam jeszcze stare chłodzenie Scythe Ninja plus. Będzie pasowało pod phenoma 1090t ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem to chłodzenie i w stresie procesor doszedł max do 48 stopni więc nie muszę na szczęście zmieniać chłodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam np: scythe mugena 2, będzie cicho i chłodno.

 

chłodzenie to chodziło mi na prockach takich jak q6600 q9550 a teraz phenomie i mam dokladnie takie samo zdanie

 

 

 

I co do waszego TX3...

Wady:

 

- Głośny

 

chcialem ciche chlodzenie a nie dobre chlodzenie a glosne..

 

dlatego scythe mugen 2

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie to chodziło mi na prockach takich jak q6600 q9550 a teraz phenomie i mam dokladnie takie samo zdanie

 

 

 

dlatego scythe mugen 2

 

pozdrawiam

facepalm

 

patrz na daty postów, które cytujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facepalm

 

patrz na daty postów, które cytujesz

no faktycznie nie zwróciłem uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...