Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Switch

Coś dla przeciwników posiadania broni palnej

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś dziwnym trafem wszystkie przypadki włamań o których słyszałem (przy czym mówię o relacja rodziny czy też znajomych, a nie jakich kronikach telewizyjnych) miały miejsce pod nieobecność domowników i zwykle były poprzedzone długą obserwacją, kto kiedy wychodzi z domu i kiedy wraca, alby czy właściciele wyjechali na urlop.

Na podstawie relacji znajomych to dużo za mało, od tego są statystyki policyjne.

http://www.policja.pl/palm/pol/4/325/Przestepstwa_rozbojnicze.html

Ile jest broni i jakiego rodzaju w nielegalnym posiadaniu (w tym karabinów i pistoletów maszynowych) można oszacować na podstawie ilości odebranych przez policję.

http://www.policja.pl/palm/pol/4/185/Bron_odzyskana.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma ktoś zaraz ginąć ? W normalnym społeczeństwie wystarczy sama myśl o tym, że nie warto porywać sie na dugiego człowieka bo możesz zostać pokrzywdzony. Może u nas nie strzelają w szkołach, ale za to co roku słyszy się o ataku siekierą na nauczyciela. Człowiek jako wolna istota ma prawo się bronić u nas broń mogą mieć tylko przestępcy więc gdzie tu logika ? Równie dobrze można zakazać posiadania auta jako potencjalnej bomby.

 

Nikt nie mówi żeby dawać broń każdemu jak leci, o ile wiem w Polsce przed wybuchem wojny zezwolenie na posiadanie broni było formalnością dopiero komuna wprowadziła takie restrykcje ( swoją drogą ciekawe czemu :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak wygląda odbierani broni przez policje?

 

Znajdą na wpół przerdzewiałą PPSH albo kawałek AK47 i już mamy wielkie osiągniecie. Kolejną sprawa broń odebrana to nie koniecznie bron nielegalna. Wystarczy ze odbierze się pozwolenie. Gdyby to wszytko razem przeanalizować to można stwierdzić ze ilość odbieranych i wydawanych pozwoleń na broń utrzymuje taką samą ilość broni w obiegu.

 

A czemu ma ktoś zaraz ginąć ? W normalnym społeczeństwie wystarczy sama myśl o tym, że nie warto porywać sie na dugiego człowieka bo możesz zostać pokrzywdzony. Może u nas nie strzelają w szkołach, ale za to co roku słyszy się o ataku siekierą na nauczyciela. Człowiek jako wolna istota ma prawo się bronić u nas broń mogą mieć tylko przestępcy więc gdzie tu logika ? Równie dobrze można zakazać posiadania auta jako potencjalnej bomby.

 

Nikt nie mówi żeby dawać broń każdemu jak leci, o ile wiem w Polsce przed wybuchem wojny zezwolenie na posiadanie broni było formalnością dopiero komuna wprowadziła takie restrykcje ( swoją drogą ciekawe czemu :E )

popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem o jednym kilka tygodni temu policjant zastrzelił bandziora na co część społeczeństwa się oburzyła mówiąc "jak policjant może wydawać wyrok śmierci na zwykłego złodzija".

Dla mnie jak ktoś jest złodziejem, gwałcicielem albo inną gnidą powinien mieć wliczone w ryzyko zawodowe to, że może trafić na silniejszego i po prostu zginąć. W naszym kochanym kraju mogą Cię obrabować ale ty w obronie możesz tylko wykręcić nr 997. Ojciec mojego kolegi został napadniety przez 3 dresów, a ze za młodu ćwiczył boks to złamał jednemu szczekę skończyło się tak że dostał rok w zawieszeniu za uszkodzenie ciała. U nas samo pozwolenie nie wystarczy trzeba by było zmienić system tak żeby normalny człowiek nie bał się tego że jeszcze będzie odpowiadał za to że uszkodził bandytę.

 

To bandyta ma się bać, a nie zwykły człowiek i to on się powinien zastanowić czy mu się to opłaca a nie Ty czy możesz się bronić, szczerze mówiąc to po tym wszystkim bałbym się przywalić bandziorowi bo nie wiem czy przypadkiem bym go nie zabił i zamiast roku w zawieszeniu nie dostał 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak wygląda odbierani broni przez policje?

 

Znajdą na wpół przerdzewiałą PPSH albo kawałek AK47 i już mamy wielkie osiągniecie. Kolejną sprawa broń odebrana to nie koniecznie bron nielegalna. Wystarczy ze odbierze się pozwolenie. Gdyby to wszytko razem przeanalizować to można stwierdzić ze ilość odbieranych i wydawanych pozwoleń na broń utrzymuje taką samą ilość broni w obiegu.

...

Granaty też mają zbyt:

komu granat

Ale policja pilnuje i odbiera:

http://grimm.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=265:policjanci-oskareni-o-kradzie-broni-z-magazynu&catid=36:prewencja&Itemid=56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę mieć dostęp do drugiego komputera, to wrzucę bodajże to było "sprawozdanie" FBI nt. broni, z 2 lata temu ktoś to wrzucał tutaj na forum i sobie na pamiątkę zachowałem. W Polsce można by było wprowadzić broń, ale trzeba by było zmienić przepisy, żeby nie było tak jak koledzy wyżej pisali, że ten co się bronił dostanie wyrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne prawo właściwie wyczerpuje temat. Jeśli ktoś bardzo potrzebuje broni, to zdobędzie ją bez względu na przepisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej podajecie za przykład tylko USA, nie znacie innych krajów z powszechnym dostępem do boni? Podając tak z głowy Szwecja, Norwegia, Finlandia, Rosia, Czechy i Niemcy. USA w przypadku broni palnej i jej dostępności dla obywateli to jest PATOLOGIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, nie łapiesz analogi. Nikt nie zacznie strzelaniny w miejscu w którym wszyscy mają broń, jeśli by się tak nawet stało to szybko zostanie "unieszkodliwiony". Wniosek szersza dostępność nie obniża bezpieczeństwa.

wniosek jest kretyński. Psychole nie chodzą na strzelnicę.

Przykład z ostaniach godzin, tutaj strzelają z wiatrówki. Ale gdyby przechodnie mogli mieć broń czy te osoby podjęły się takiego działania?

onet

Oczywiście mogliby otworzyć ognień do matołów.

Oczywiście zapomniałeś, że te debile zamiast strzelać z wiatrówki, mogliby użyć normalnej broni, do której mieliby dostęp.

Jak można wyciągać tak kretyńskie wnioski.

Ps.

Po prostu niektórzy potrzebują się dowartościować i poczuć facetem. A giwera ma im to ułatwić. Dużo łatwiej imponować pistoletem niż nowym modelem Porsche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowiek jako wolna istota ma prawo się bronić u nas broń mogą mieć tylko przestępcy więc gdzie tu logika ?

A no logika jest taka, że przestępca broń zdobędzie zawsze kiedy się postara. Jeśli ułatwisz dostęp do broni, to przestępca tą broń po prostu zdobędzie z mniejszym trudem i łatwiej mu będzie się z nią przemieszczać po kraju i częściej stanie się jej posiadaczem. Natomiast Ty, jako statystyczny przedstawiciel społeczeństwa, prędzej wyrządzisz sobie krzywdę własną bronią, "dasz" ją bezwiednie swojemu dziecku, odstrzelisz się samemu w depresji, użyjesz jej niewspółmiernie do zagrożenia, albo sam popełnisz nią przestępstwo, niż będziesz w stanie się się nią obronić w chwili zagrożenia.

 

Nawet jeśli uważasz, że nie pasujesz do statystyki i jest to nawet prawda, to wyobraź sobie, że wszyscy Twoi sąsiedzi już niestety do tej statystyki pasują i większość takich nieodpowiedzialnych kołków ma pistolet. Czujesz się bezpieczniej?

 

Ja tam wolę jednak żyć wśród nieuzbrojonych idiotów i kilku uzbrojonych przestępców :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej podajecie za przykład tylko USA, nie znacie innych krajów z powszechnym dostępem do boni? Podając tak z głowy Szwecja, Norwegia, Finlandia, Rosia, Czechy i Niemcy. USA w przypadku broni palnej i jej dostępności dla obywateli to jest PATOLOGIA.

 

 

To nie jest żadna patolologia tylko tradycja. Prawo do posiadania broni Amerykanie mają nawet zapisane w konstytucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

USA w przypadku broni palnej i jej dostępności dla obywateli to jest PATOLOGIA.

Każdy stan ma odrębne przepisy dotyczące broni palnej z różnego rodzaju ograniczeniami dostępności typu lub sposobu użytkowania (przykladowo tylko w domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy nie tylko przestępca będzie mieć broń i będzie się liczył z tym, że jak nią postraszy to dostanie od kogoś innego kulkę w łeb.

 

BTW. Ludzie, nauczcie się wklejać linki przez np. [.url=][./url]

 

@dendrytus

Co do 1st linka niestety, wypadki się zdarzają. Co do 2nd to jakby ktoś oprócz niego miał, dostał by kulkę w łeb i może by było 3 ofiary razem z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olafo & Tengen , tak wiem byłem widziałem macałem, chodzi mi o coś innego a mianowicie o samą sytuację odnośnie boni palnej, konstytucja to jedno a przepisy na jakich otrzymuje się pozwolenie to drugie. I znowu powrócę do przykładu Kanady(pozwolenia na broń maszynową). A odwracając sytuacje to przykładowo taka Japonia z całkowitym zakazem posiadania broni palnej przez obywateli, powiedzcie mi czy tam nikt nie ginie z nielegalnie posiadanej broni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A odwracając sytuacje to przykładowo taka Japonia z całkowitym zakazem posiadania broni palnej przez obywateli, powiedzcie mi czy tam nikt nie ginie z nielegalnie posiadanej broni?

W Japonii jest więcej niż u nas napadów poprzedzonych włamaniem a nawet kończących się morderstwem i jest to związane z przekonaniem bandytów o braku broni palnej u domowników. W Polsce takiej pewności bandyta nie ma bo jednak kilkaset tysięcy sztuk broni palnej jest w legalnym posiadaniu (i pewnie drugie tyle w nielegalnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz powiedzcie ilu z was strzelało z prawdziwej broni ? ;p.

 

Ja

 

Z kalacha (dokladnie to z AKMS), magnum, TT, Beretta 92.

 

 

 

Z reszta po bron mozna sobie pojechac do Czech (latwo dostac), i przewiesc przez granice.

 

Zadziwiajace jest ze mozna sobie kupic czarnoprochowca, jego posiadanie jest legalne.

 

A zabic tez mozna...

 

 

Tu przyklad : http://allegro.pl/colt-pocket-1849-uberti-cal-31-nowy-i1297920912.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek jest kretyński. Psychole nie chodzą na strzelnicę.

 

Oczywiście mogliby otworzyć ognień do matołów.

Oczywiście zapomniałeś, że te debile zamiast strzelać z wiatrówki, mogliby użyć normalnej broni, do której mieliby dostęp.

Jak można wyciągać tak kretyńskie wnioski.

Ps.

Po prostu niektórzy potrzebują się dowartościować i poczuć facetem. A giwera ma im to ułatwić. Dużo łatwiej imponować pistoletem niż nowym modelem Porsche.

Jak można wyciągać tak kretyńskie wnioski jak ty całą dyskusje wyciągasz. Nie wiesz ze gdyby otworzyli z broni palnej a była ona legalna to ktoś z obywateli miał przy sobie ją to mógłby coś zdziałać.

Albo by w ogóle nie doszło do tego incydentu bo sprawca aby pomyślał 2x zanim by zaczął strzelać. Świadomość ewentualnych przestępców o bezbronności ofiary jest jednym z najczęstszych przyczyn złamania prawa.

 

Kolejna sprawą która ty kompletnie pomijasz jest to że wiatrówką pod limitową z odpowiednim "śrutem" można tez zabić. Jest w internecie pełno danych na temat kombinacji skrótu z materiałami wybuchowymi i efektów działania.

 

Dawno temu w USA było takie powiedzenia:

 

"Bóg stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tangen tak więc to większego znaczenia niema. He he. Btw a te wszystkie samopały i inne przeróbki broni startowej i gazowej itd. Camis młotkiem jak i nożem kuchennym zabić też można , chcesz wprowadzić pozwolenie na te przedmioty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy stan ma odrębne przepisy dotyczące broni palnej z różnego rodzaju ograniczeniami dostępności typu lub sposobu użytkowania (przykladowo tylko w domu).

W bodajże 40 stanach można z nią chodzić po ulicy

 

W Japonii jest więcej niż u nas napadów poprzedzonych włamaniem a nawet kończących się morderstwem i jest to związane z przekonaniem bandytów o braku broni palnej u domowników. W Polsce takiej pewności bandyta nie ma bo jednak kilkaset tysięcy sztuk broni palnej jest w legalnym posiadaniu (i pewnie drugie tyle w nielegalnym)

:lol2: :lol2: :lol2: Może jakiś liczby :hmm:

 

Jak można wyciągać tak kretyńskie wnioski jak ty całą dyskusje wyciągasz. Nie wiesz ze gdyby otworzyli z broni palnej a była ona legalna to ktoś z obywateli miał przy sobie ją to mógłby coś zdziałać.

Np. się postrzelić. :E

Albo by w ogóle nie doszło do tego incydentu bo sprawca aby pomyślał 2x zanim by zaczął strzelać. Świadomość ewentualnych przestępców o bezbronności ofiary jest jednym z najczęstszych przyczyn złamania prawa.

Stawiam dolary przeciwko orzechom że przeciętny bandyta posiadający broń, posługiwałby się nią dużo lepiej niż przypadkowy obywatel.

Kolejna sprawą która ty kompletnie pomijasz jest to że wiatrówką pod limitową z odpowiednim "śrutem" można tez zabić. Jest w internecie pełno danych na temat kombinacji skrótu z materiałami wybuchowymi i efektów działania.

Nie pomijam. Ne jestem zwolennikiem sprzedaży wiatrówek tak, jak teraz można je kupić.

Dawno temu w USA było takie powiedzenia:

 

"Bóg stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi"

Równymi? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiajace jest ze mozna sobie kupic czarnoprochowca, jego posiadanie jest legalne.

 

A zabic tez mozna...

 

 

Tu przyklad : http://allegro.pl/colt-pocket-1849-uberti-cal-31-nowy-i1297920912.html

Nie jest to zadziwiające bo przepisy o broni mają filozofię PRL (czyli są podszyte strachem władzy o obalenie ustroju a nie troską o bezpieczeństwo obywateli)

Tego rodaju rewolwer nie nadaje się jako skuteczna broń ofensywna bo trzeba to rozebrać aby naładować i ptrzez to ma w sensie militarnym słabą siłę ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zadziwiające bo przepisy o broni mają filozofię PRL (czyli są podszyte strachem władzy o obalenie ustroju a nie troską o bezpieczeństwo obywateli)

Tego rodaju rewolwer nie nadaje się jako skuteczna broń ofensywna bo trzeba to rozebrać aby naładować i ptrzez to ma w sensie militarnym słabą siłę ognia.

 

 

Słabą szybkostrzelność, a nie siłę ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zadziwiające bo przepisy o broni mają filozofię PRL (czyli są podszyte strachem władzy o obalenie ustroju a nie troską o bezpieczeństwo obywateli)

A ty Tengen znowu bredzisz.

Tego rodaju rewolwer nie nadaje się jako skuteczna broń ofensywna bo trzeba to rozebrać aby naładować i ptrzez to ma w sensie militarnym słabą siłę ognia.

http://www.youtube.com/watch?v=CsLx5ISBXw4&translated=1

http://www.youtube.com/watch?v=Z9AJzv8gb2A&feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dendrytus

 

Kolejny raz udowadniasz że dyskusja z tobą nie ma sensu.

 

1. Po przeszkoleniu na strzelnicy wątpię.

2. Kolejny raz nie rozumiesz tekstu czytanego. Nie chodzi o posługiwanie się, tylko o świadomość że mamy przeciwko sobie grupę teoretycznie uzbrojonych ludzi. Niewykluczone że jeden z nich może umieć bdb strzelać.

3. Zdelegalizujmy noże, pistolety na kulki, paintball, ASG itp.

4. Jeśli jesteś uzbrojony i umiesz strzelać to na pewno masz większe szanse w starciu nawet tak samo uzbrojonym napastnikiem..

 

A teraz pytanie, miałeś kiedyś kontakt z bronią? Umiesz strzelać? Interesujesz się tym co jest związane z bronią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po przeszkoleniu na strzelnicy wątpię.

A jaki związek ma strzelanie na strzelnicy z odparciem ataku pod wpływem adrenaliny i strachu?

2. Kolejny raz nie rozumiesz tekstu czytanego. Nie chodzi o posługiwanie się, tylko o świadomość że mamy przeciwko sobie grupę teoretycznie uzbrojonych ludzi. Niewykluczone że jeden z nich może umieć bdb strzelać.

Świadomość nie jest warta czyjegoś życia i nie ważne czy jest kibolem czy złodziejem.

3. Zdelegalizujmy noże, pistolety na kulki, paintball, ASG itp.

Co mają noże i asg do broni palnej?

4. Jeśli jesteś uzbrojony i umiesz strzelać to na pewno masz większe szanse w starciu nawet tak samo uzbrojonym napastnikiem..

A teraz pytanie, miałeś kiedyś kontakt z bronią? Umiesz strzelać? Interesujesz się tym co jest związane z bronią?

Wyobraź sobie, że tak. Co nie oznacza, że uważam broń za coś wspaniałego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Budżet wytrzyma 
    • Cześć,  mamy dla was promocję na Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB - przy zakupie dwóch sztuk z kodem: '' galaxy-razem ''cena za sztukę wyniesie 799 zł. Telefon znajdziecie tutaj ---> Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB Niebieski 120Hz 6000mAh KOD - galaxy-razem Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Na jakiś wczesnych wersjach biosu po przywróceniu była zawieszka i resetować trzeba było do fabrycznych.
    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję. Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm, a im mniej tym lepiej. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co do budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, sprzet ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
    • Podepne sie do tematu, czekam na kolejna wymiane monitora, co prawda nie wyslali trzeciego bo drugi musi do nich wrocic co powinno nastapic dzisiaj wiec zobaczymy jak to bedzie wygladac nadal, chcialbym wymiany na nowy ale bedzie ciezko  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...