Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukasz sterowników do swojej karty dźwiękowej, nie wiesz którą wersję zainstalować lub po prostu masz jakieś z nią problemy? Dobrze trafiłeś!

 

PS Jeżeli nie otwiera się spoiler, to wyczyść ciasteczka z pclaba.

 

Creative

 

Nieoficjalne
:

 

*

: Audigy Value, SE, LS, 2 LS, Live! 24-bit, SB 5.1 VX, X-Fi Xtreme Audio (PCI only)

Audigy, Audigy 2, Audigy 2 ZS, Audigy 4

: wszystkie modele X-Fi na PCI oprócz SB077X UAA OEM

: Live! (4.1) - all models, Live! 5.1 - all models, PCI 512

: Prelude, różne X-Fi oprócz wersji Audio

: Prelude, różne X-Fi oprócz wersji Audio

: Auzen Forte, różne X-Fi oprócz wersji Audio

Audigy: 1, 2, 2 Value, 2 ZS, 2 ZS Notebook, 4, 4 Pro

for Windows 8.1, 8 , 7 and Vista

 

*

 

*
(
)

ruch na oficjalnej stronie zamarł, więc proponuję sprawdzać nowinki na

 

*
-blog traktujący o sterownikach i kartach Creative

 

Dokładny model karty możemy sprawdzić po oznaczeniu na naklejce z PCB i wchodząc na stronę z indeksem: >1< >2<

 

Asus

 

Nieoficjalne
:

*

*

 

Realtek

 

Via

 

C-Media

 

Automatyczne pobieranie sterowników

Edytowane przez nietopyrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zadawać pytania

Bez podstawowych informacji nikt nie będzie w stanie Ci pomóc.

Jeśli rozmawiamy o karcie zintegrowanej, podaj model płyty głównej i dokładną wersję systemu. Jeśli o karcie dedykowanej, również podaj jej model.

Polecam korzystanie w celu identyfikacji z programu diagnostycznego Speccy, CPU-Z lub Everest. Możesz też po prostu zajrzeć do obudowy w poszukiwaniu oznaczeń na laminacie płyty głównej lub znaleźć odpowiednie wpisy w gwarancji albo podręczniku dołączonych do twojego egzemplarza.

 

Szukanie "na własną rękę"

Najlepiej odwiedzić stronę producenta naszej karty dźwiękowej lub płyty głównej w wypadku układów zintegrowanych. W zasobach powinieneś odnaleźć interesujące Cię sterowniki.

W tym temacie można użyć przydatnej opcji "przeszukaj temat".

 

Instalacja sterowników

W przypadku gdy robisz to pierwszy raz, nie będziesz miał większych problemów, ale jeżeli zmieniasz wersję lub walczysz z jakimś problemem, to nie zapomnij usunąć pozostałości po starych wersjach plików np. Driver Sweeperem lub Driver Cleanerem Pro 1.5.

 

Wyłączamy kartę zintegrowaną

Mamy przynajmniej parę opcji:

1. Wchodzimy do biosu płyty głównej, szukamy zakładki Integrated Peripherals i opcji z Audio, Codec, HD, AC 97 lub podobnej w nazwie i ustawiamy na disable.

2. Z menedżera urządzeń możemy wyłączyć z prawokliku urządzenie.

3. Jeśli posiadamy drugą dźwiękówkę, zostawiamy kartę zintegrowaną włączoną zmieniając urządzenie domyślne na drugą.

4. Niektóre stare płyty główne mogą wymagać przestawienia na laminacie zworki.

 

Nie ma dźwięku lub są z nim problemy?

Jest parę podstawowych kroków, przez które powinieneś przebrnąć zanim zadasz pytanie.

- sprawdzenie czy kartę masz ustawioną jako urządzenie domyślne

- jak sprawę widzi menedżer urządzeń, czy nie ma wykrzyknika przy karcie

- pamiętaj, że kartę niezintegrowaną możesz przetestować na innym komputerze

- zmiana gniazda, w którym znajduje się karta i przeinstalowanie sterowników według wspomnianej wcześniej metody

- ostateczną próbą jest uruchomienie komputera z Linuxa Live CD np. Damn Small Linux (tylko ~50 MB)

 

Tematy innych forumowiczów:

Sterowniki do kart Creative'a od Daniela K (UPDATE 8.09.2010) AUDIGY 1i2/LSiSE/SB LIVE/X-FI na XP/VISTA/7 RTM

Karty muzyczne - sterowniki i oprogramowanie. SoundBlaster

Creative X-Fi MB, czyli ulepszamy integrę. Nowy, ulepszony poradnik oraz pełne wsparcie dla Windows 7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co przeinstalowałem Winde. Problem polega na tym, że nie mogę zobaczyć na "Everest" itp. programach jakie posiadam bajery na kompie (nazwa procka, płyty głownej, karty graficznej i dźwiękowej) i zwracam się do was z prośbą czy mogli byście mi ustalić z jakich części korzystam ? Oraz o podanie Stronki ze sterami. http://img222.imageshack.us/img222/9000/hehch.jpg

 

Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij i zainstaluj CPU-Z tam znajdziesz nazwe i producenta plyty głównej , a stery pobierz ze strony producenta twojego mobasa oczywiście te do twojego modelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały, calutki czas szukam sterowników do płyty głównej, no nie mogę znaleźć, a skorzystałem z rady kriss'a i ściągnąłem CPU-Z. Gdy wcisnę coś na wyszukiwarkę na gigabyte.pl , to mi wyskakuje jakaś biała str. a na niej komunikat

"Not Found

 

The requested URL /search/search.aspx was not found on this server.

 

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request."

 

Wracając do Procesora, tutaj mam podobny problem, fakt faktem, że 3/4 lata temu składałem ten CPU, ale czy to aż tyle czasu, by pozbywać się sterowników ze stronek ? Na poprzedniej windzie na Everest'cie pokazywało jaki mam sprzęt i ze znalezieniem sterowników nie było najmniejszego problemu, a teraz... Szukałem sterów na intel.pl , ale jestem chyba zbyt zielony, żeby tam znaleźć do swojego procka.. Próbowałem przez google coś znaleźć, też albo stronka nie działa, albo nikt nie odpisał... Tak więc zwracam się do was w tym momencie z prośbą o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały, calutki czas szukam sterowników do płyty głównej, no nie mogę znaleźć, a skorzystałem z rady kriss'a i ściągnąłem CPU-Z. Gdy wcisnę coś na wyszukiwarkę na gigabyte.pl , to mi wyskakuje jakaś biała str. a na niej komunikat

"Not Found

Daj nazwę płyty, pomożemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img201.imageshack.us/img201/9039/statr.jpg

 

Jak bym mógł prosić, to jeszcze stery do procka, jak można. Pisząc tak jak w temacie, to zainstalowałem pewne stery do karty, mianowicie te stery nie były pod konkretny model, ale tak jak by pod pare różnych. W nijakim temacie wyczytałem, że po zainstalowaniu nic się nie działo, dopiero po przerobieniu z SP2 na SP3 wszystko było ok. Tak więc już ściągnąłem SP3, teraz będę instalować i po zainstalowaniu dam wam znać, czy wszystko jest okej.

 

 

@@@

Jednak dalej nic. Po zainstalowaniu SP3 jest kleks, dalej ten sam problem z dźwiękiem, a raczej jego kompletny brak.

Edytowane przez RocketFuel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam win7 x64 i mam taki oto problem :

Gdy wejde w menadżera urządzeń to pokazuje mi tylko 'urządzenie zgodne ze standardem high definition audio'

 

Pobrałem więc AIDA64 Extreme, a tam pokazuje mi 2 karty dźwiękowe...

 

Ati Radeon HDMI @ ATI RV770/790 - High Definition Audio Controller

VIA VT1705 @ Intel 82801 GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

 

Wpisywałem wszystkie nazwy po kilkanaście razy w google, i nigdzie nie mogę znaleść sterowników... a na stronie producenta też nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wejde w menadżera urządzeń to pokazuje mi tylko 'urządzenie zgodne ze standardem high definition audio'[...]

Podaj model płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem, bo nie działa mi dźwięk w komputerze po formacie już od jakiegoś czasu.

Jestem pewna, że to wina sterowników.

Karte dźwiękową mam zintegrowaną z płytą główną (gigabyte s-series GA-73PVM-S2h)

Jakie mam pobrać sobie sterowniki i skąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie masz sterowniki http://www.gigabyte....2h_10/download/

Sterowniki musisz pobrać do odpowiedniego systemu,wersji.Pobierasz audio najnowsze. Inne sterowniki masz zainstalowane.

Edytowane przez depedro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Gigabyte są trochę nieświeże. Polecam ze strony Realtek

Wcześniej odinstalować stare. Pozostałości czyścimy Driver Sweeper-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli gdy ściągnę te nieoficjalne drivery do Xonara , bo nie wszystko rozumiem z tej tabelki, to w takim np foobar 2000 odczuję zmianę dźwięku na leprze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nietopyrz testowałeś już je ? :P

 

EDIT

 

Nie wychwyciłem żadnych znaczących różnic no i wkurza mnie to, że nie uruchamia się panel Asusa wraz z systemem, bo często z niego korzystam .. Jedyne co mi się spodobało, to nowa ikonka, bez tego dupiastego czarnego tła w Trayu.

Edytowane przez Satyavan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli gdy ściągnę te nieoficjalne drivery do Xonara , bo nie wszystko rozumiem z tej tabelki, to w takim np foobar 2000 odczuję zmianę dźwięku na leprze ?

Wątpię. Największa zaleta tych sterowników to lekkość, aktualność i poprawa paru błędów, które nie zostały zaimplementowane w oryginalnych.

 

PS nie wiem jak mógłby dźwięk się zmienić na trędowaty (patrz lepra). :E

 

@nietopyrz testowałeś już je ? :P

 

Nie wychwyciłem żadnych znaczących różnic no i wkurza mnie to, że nie uruchamia się panel Asusa wraz z systemem, bo często z niego korzystam .. Jedyne co mi się spodobało, to nowa ikonka, bez tego dupiastego czarnego tła w Trayu.

Jestem w trakcie.

 

Mi się uruchamia. Korzystam z panela C-Medii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się uruchamia. Korzystam z panela C-Medii.

Aaa no to też właśnie, ja wybrałem ten Low Input i D2 na końcu instalacji. Niby fajne, ale nie uruchamiało mi się i wróciłem do oryginalnych, które w sumie wystarczają. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa no to też właśnie, ja wybrałem ten Low Input i D2 na końcu instalacji. Niby fajne, ale nie uruchamiało mi się i wróciłem do oryginalnych, które w sumie wystarczają. :P

Jak Ci się podoba ikonka, to zainstaluj ponownie UniXonara tylko jako "normal" (nie low-latency) - będzie się panel uruchamiał na starcie i masz ładniejszą ikonkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba ikonka, to zainstaluj ponownie UniXonara tylko jako "normal" (nie low-latency) - będzie się panel uruchamiał na starcie i masz ładniejszą ikonkę ;)

Kurde, tak zrobię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SB Live CT4830 i szukam do niej sterowników.

Na elektrodzie przeczytałem, że jest to wersja OEM modelu CT4760, którą pozbawili gniazda CD_DIGITAL, pozłacanych wyjść i dodatkowego softu.

 

Szukam w takim razie sterowników do karty SB Live! CT4760.

Interesują mnie sterowniki oryginalne. Jeśli coś będzie nie tak to wtedy będę szukał alternatywy. Na stronie Creativa jest kilka modeli SB Live!, ale nie za bardzo wiem, który to CT4760. Na pewno odpadają modele z dopiskiem 5.1

http://support.creative.com/Products/product_list.aspx?catID=1&CatName=Sound+Blaster#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechuboss

Spróbuj sterowników do sb live value z tej strony co podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że wszystkie modele SB Live! bez dopisku 5.1 korzystają z tych samych sterowników.

 

Dzięki za pomoc Grzechuboss.

Jak myślisz- to chyba będą najnowsze sterowniki do tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechuboss

Nowszych raczej nie znajdziesz, to stary model karty i nowe stery już do niej nie wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz- to chyba będą najnowsze sterowniki do tej karty?

Najnowsze znajdziesz tylko modyfikowane np. Support Pack Daniela K., ale one też są "zrobione" na podstawie ostatnich oryginalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...