Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na innych słuchawkach jest dokładnie to samo?

Ew. możesz spróbować jeszcze podłączyć się przez adapter jack->2x jack, jeśli to w czymś pomoże.

A nie to kup choćby najtańszego daca na USB

Np. unitek y-247a (dobry wzmak w miarę do mikrofonu na ~5V wzmocnienie) edit (jednak odradzam, zła jakość, identyfikuje się jako USB Audio Device jak Gino na Podcastage, to te same karty patrząc po wzmocnieniu, które jest za wysokie już przy 1%, pojawia się clipping)

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych słuchawkach jest dokładnie to samo?

Ew. możesz spróbować jeszcze podłączyć się przez adapter jack->2x jack, jeśli to w czymś pomoże.

A nie to kup choćby najtańszego daca na USB

Np. unitek y-247a (dobry wzmak w miarę do mikrofonu na ~5V wzmocnienie)

 

Tak na innych słuchawkach jest identycznie, z tym jack-2x jack spróbuje.

Myślałem tez żeby kupic po taniości jakąs karte dzwiękową, jakis creativ sounblaster czy cus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem z moimi głośnikami Logitech x-530.

 

Otóż gdy próbuję je skonfigurować, jako 5.1 i testuje, to leci głos z subwoofera, oraz z głównego głośnika a z 4 podpinanych już nie. Nie mogę także skonfigurować przez realteka, bo poprostu nie mam jego ikony. Próbowałem najnowsze sterowniki instalować ze strony GIGABYTE do karty dzwiękowej jak i do chipsetu plyty głównej, ale to nic nie działa. Płyta główna to: M68MT-s2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz może Realtek w wyszukiwarce systemowej np. menu start czy gdzieś.

Prawdopodobnie jak wepniesz do center/sub na próbę tył/front to sprawdzisz czy to karta rzeczywiście, a nie głośniki. Tu też polecam się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W laptopie Lenovo Ideapad 320-15IKB z dnia na dzień przestał działać dźwięk. Z problemem walczę od kilku dni, przejrzałem liczne fora w poszukiwaniu pomocy, jednakże do tej pory żadne rozwiązanie nie przyniosło pozytywnego efektu. Czynności jakie do tej pory wykonałem: aktualizacja sterowników, odinstalowywanie sterowników (również przez Drive Sweeper'a) i ich ponowna instalacja, aktualizacja BIOS'u (na jednym z forów było to potencjalnym rozwiązaniem), powrót do ustawień początkowych, restarty w Windows Audio, jak i zmiany na "zalecane" ustawienia. "Pasek" dźwięku, przy odtwarzaniu muzyki lub filmu porusza się, pokazując że dźwięk jest odtwarzany, jednakże nie wydobywa się ani z samego komputera, jak i z podłączonych do niego głośników. Podpięcie laptopa przez złączę HDMI również, nie powoduje, że dźwięk wydobywa się np. z podłączonego telewizora. Po wykonaniu każdego z rozwiązań jedyne, czym mogłem się "cieszyć" była cisza. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. spróbuj Driver Booster, tylko wcześniej zrób punkt przywracania.

Możesz sprawdzić wersję sterowników ze strony laptopa, i ze strony Realteka.

 

Jak nic nie pomaga, to kup to:

https://m.aliexpress.com/item/32659789825.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32659789825&productSubject=PCM2704-USB-DAC-to-S-PDIF-Sound-Card-Decoder-Board-3-5mm-Analog-Output-F-PC

Najtańszy DAC o jakości lepszej niż większość kart zintegrowanych.

 

Żeby dźwięk był na TV, to nie wiem czy nie musisz ustawić innego urządzenia audio jako domyślne. Chyba że wcześniej działało.

Musiałbyś wrzucić jeszcze ew. screena z panelu sterowania->dźwięk po podłączeniu HDMI i przed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...

 

Czy istnieją zmodowane sterowniki do karty zintegrowanej Realtec s1220a ?

 

Coś w rodzaju P17x dla Creative :P

 

Obecnie dźwiękówka działa poprawnie, ale jeżeli są dostępne lepsze sterowniki od obecnie zainstalowanych ze strony producenta płyty głównej, chętnie wypróbuje.

 

 

Obecny sterownik:

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/01AUDIO/Realtek_Audio_Driver_Win10-64bit_V6.0.1.8273_20180307.zip

 

Płyta główna:

 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/PRIME-Z370-A/

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam x fi titanium sb0080. Od czasu przesiadki na windows 10 czy to youtube czy odtwarzacz systemowy to występują takie pierdnięcia co jakiś czas i potrafi się nasilić momentami. Wszystkie ulepszacze i dodatkowe opcje typu eax powyłączałem. Problem występuje zarówno na systemowych sterownikach jak i na najnowszych sterownikach XFTI_PCDRV_L11_2_40_0015. A może podłączenie front panelu do karty ma też znaczenie? Przedtem nie korzystałem z front panelu. Obecnie zainstalowałem starsze sterowniki z strony creative XFTI_PCDRV_L11_2_40_0008 i zobaczę czy pojawi się problem. Macie jakiś pomysł jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojawiają się zniekształcenia dźwięku to może być objaw umierającej kary, tzw. zimne luty, na które były bardzo podatne wszystkie X-Fi.

Nie chcę Cię straszyć ale myśl powoli o wymianie karty na inną (polecam albo Sound Blaster Z albo ASUS Xonar D1/DX) bo ona niby będzie działać ale zniekształcenia zaczną się z czasem pojawiać co raz częściej.

 

Możesz spróbować też alternatywnych sterowników: http://danielkawakami.blogspot.com/2017/01/sb-x-fi-series-support-pack-40.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na widnows 7 nie miałem żadnego pierdnięcia z tą kartą dźwiękową.

 

Edit: Obecnie testuję XFTI_PCDRV_L11_2_40_0008 i widać poprawę, ale czas pokaże czy faktycznie się pogarsza czy to była po prostu wina sterowników. W razie czego skorzystam z alternatywnych jeszcze.

 

Edit2: Starsze sterowniki znacznie mniej pierdziały ale jednak coś dalej nie tak. Na alternatywnych zainstalowałem minimalną instalację wybierając 2.0/2.1 później game mode bez żadnych innych funkcji i problem rozwiązany kompletnie. Tak miałem ustawione na win 7 i dopiero teraz działa prawidłowo. Problemem są skopane standardowe sterowniki pod windows 10 jednak. Ewidentnie czułem że na widnows 10 przy standardowych sterownikach był włączony entertainment mode zamiast ustawionego game mode a na najnowszych sterownikach jeszcze eax się wpychało na siłę.

 

Dzięki caleb59 za linka na prawdę pomogło.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, u mnie do pewnego czasu też pomagały alternatywne sterowniki, niestety niedawno musiałem pomachać białą chusteczką na pożegnanie mojemu X-Fi Xtreme Gamer bo zaczął trzeszczeć i piszczeć losowo niezależnie od sterowników i kupiłem Sound Blastera Z, który z kolei nie sprawia żadnych problemów i oferuje lepszą jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wziąć pod uwagę że te xfi mają po 6-8 lat już na karku, kondensatory elektrolity mogą powoli wysychać już w nich.

ja mam problem z xfi titanum pcie przy czym u mnie zniekształca wysokie tony czasami i tylko na niektórych odtwarzaczach tj w winampie, w aimp nie ma problemów z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem niedawno buroson play basic. Po podpięciu nie było dźwięku ale p[o zainstalowaniu XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3095_v4.13.0 ddźwięk si e pojawił. Dziś postanowiłem wsadzić go do obudowy PC. Wsadziłem go popiłem wyszeckie kable, wpiąłem pod usb w płcy ecie głównej w środku i po uruchomieniu PC dziwek zniknął nie ma go ani po czinczilach w amplitunerze anie po p[opięciu słuchawek do palu przedniego. Odinstalowałem sterownik Xmos i zainstalowałem go ponownie, niesyty dźęku dalej niema. W systemie wygląda to tak:

 

6eab9e2f6d0d.png

43ca171ab186.png

c28ca43f1ab7.png

Co ciekawe jak klikam na "Inne opcje dźwięku--> personalizuj głośność urządzeń aplikacji" okienko uruchamia się i od razu samo wyłącza.

Dziwne jest też to co widać na poniższych screenach:

c78c62b04db4.png

37d92d576434.png

 

Na realtek dźwięk jest normalnie ale to "inne opcje dźwięku też się wyłącza od razu"

 

Wie ktoś w czym jest problem, może muszę coś w biosie pzrestawić po podpięciu do usb w środku obudowy?

windows 10 pro 64 bit

MSI Z 270 carbon

 

 

Edit: Aby wykluczyć zepsucie sprzętu, rozkręciłem obudowę popiłem USB zewnętrzny dźwięku na PC dalej nie było, natomiast po podpięciu usb do laptopa i instalacji sterowników wszystko normalnie działa. Wina jest ewidentnie softwarowa. Niestety nie mam już nawet pomysłu (oprócz reinstalacji sytemu) co robić :(

Edytowane przez w00dyalen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deton24

Wiem i tak mam :) Nie mniej chciałbym aby to działało jak powinno...

 

I pojawił się kolejny problem, co jakiś czas słyszę w głośnikach/słuchawkach takie biiip (taki dźwięk jak zajętości w telefonie) :kwasny:

Edytowane przez w00dyalen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie mam głosu w kompie i proszę o poradę.

Jeśli chodzi o kompy to jestem w tej sferze raczej "zielony"...

Z danych mogę napisać tyle:

system XP

professional, wersja 2002, dodatek service pack 3

Pentium dual 1,60GHZ, 1,60GHZ 0,99GB Ram.

Dodam, że coś "grzebałem" i najpewniej usunąłem sterowniki dźwięku.

Proszę o pomoc,

 

Igor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Może Audeos.

 

@Johny

Wpisz model płyty głównej w Google, tam wejdź w support, drivers, i pobierz i zainstaluj wszystkie sterowniki.

Ew. może Driver Booster działa na Windows XP. Moze chociaż któraś starszą wersja. Tylko punkt przywracania zrobić zanim co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Deton24,

a jak mogę sprawdzić ten model płyty głównej

Bo nie mam pojęcia co to za model.

 

ok, widzę ten Driver Booster, a czy podacie jakieś linki?

Bo jest tego "pełno" do ściągnięcia, a jak już coś kiedyś ściągałem z neta, tzn jakiś program, to nie dość, że nie ściągneło się to co potrzebowałem, to jeszcze jakieś ustawienie mi się w kompie zmieniło, tzn np strona domowa itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobrałem to, zupdatowałem kontrolery dzwięku wideo i gier i nic.

Poza tym, jak wchodzę w panelu sterowania w "dzwięki i urządzenia audio" w pierwszej zakładce głośność jest napis: "brak urządzeń audio" i nie da się nic ustawić. Poza tym w prawym dolnym rogu, gdzie są różne ikony np od Skype nie ma ikony głośnika a wcześniej była.

Help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ogarnięte, mam głos!! ;)

Na fejsie zapisałem się do grupy z kompami i podziałało w 30 min ;)

Rzadko się ten FB pzydaje, ale tym razem się przydał.

Więc dzięki już za pomoc, przynajmniej z dzwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź napisz tego FB, może komuś się przyda, a także to jak sobie poradziłeś z problemem.

Możesz wkleić chat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...