Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

ok, zaraz napiszę nazwę grupy, tzn wkleję link do niej, a czat, hmm będzie trochę roboty, żeby go wkleić, ale ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link do grupy:

https://www.facebook.com/groups/557856050989651/?multi_permalinks=1756137067828204&notif_id=1541103684808469&notif_t=group_highlights

 

a czat wyglądał tak:

Witam, brak głosu w komputerze, a nie mam $ na serwis, pomoże ktoś? ? Komp z lat 2000 - 2013 (tzn obudowa z 2000, części świeższe, oprócz napędu CD-Rom, napęd też z 2000 ?) System Windows XP, Professional, wersja 2002, dodatek service pack 3. Próbowałem instalować Realteka ac'97 i "nic". W panelu sterowania w opcji Dodaj sprzęt, w kreatorze dodawania sprzętu 3 pierwsze pozycje są takie:

AR7HPKE4 IDE Controller wykrzyknik, druga pozycja to znak zapytania, czerwony x Nieznane, 3 pozycja znak zapytania, wykrzywnik urządzenie audio na High Definition Audio. w Panelu sterowania dzwięki i urządzenia audio "brak urządzeń audio" i nic nie można zmienić, żadnego ustawienia. Do tego w prawym dolnym roku, gdzie są ikony np Skype, Javy, Internetu wcześniej była ikona głośnika, teraz jej nie ma. Pomoże ktoś?

 

Odpowiedzi: moją zaznaczę "M"

Kup karte dzwiekowa na usb. Cena 4zl.... ;)

M:?

- ??

- tu poszedł link do kart dzwiękowych na USB

M: i taki zaprzeproszeniem "szajs" za 3 zł będzie mi "prażył'? :)

-: będzie

M:ok, ale już mi działa głos w końcu :) użytkownicy tej grupy mi pomogli ;)

( tu jest dokończenie jednego wątku, już wtedy miałem głos)

-Bys sie zdziwil jak to malebstwonza 3 zl dziala

M:jak "czarny pieron" ? ;)

-jak nie masz jakiś mega wymagań to bedziesz zadowolony

M: ja mam zawsze mega wymagania, ale nie jeśli chodzi o kompy, mam kompa z roku powiedzmy "2007" i mi super wystarcza, oprócz tego, że errory jakieś wyskakują. Ale z tym to muszę iść do serwisu, bo za dużo "pitolenia" by było tu na forum

 

Solucja:

 

-Zainstaluj sterowniki realtek hdaudio

M:a skąd je wziąć? tzn domyślam się że z "neta", a jakieś linki? :) będę wdzięczny, jeśli chodzi o kompy to jestem słaby

- https://www.realtek.com/zh-tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false&fbclid=IwAR2TrVpMw43AqJ13Xrd606uU_QbYcfWCl7EiDkUAn09lx80CUUTEUAc3CHI

M: spoko, dzięki

M:Executable file czy ZIP file? bo są dwa dla XP

- No zależy czy chcesz w exe czy w zipie XD nie ma roznicy

M: ok :)

M: ZIP Squad, whatever that means ?

M:Panowie o Matko!! mam głos!! :)

M: DZIENKI :) :) :)

M: pierwszy raz, no może nie pierwszy, ale naprawdę nie często sie to zdarza, żeby ten "cały" fejsbook się na coś przydał... ok, skoro już jesteście tacy mili, to czy może macie coś na takie objawy jak bezsenność, uczucie gorąca, częste oddawanie moczu itd? ?

(wklejam wszystko jak w oryginale) :P

M:pól roku siedziałem "o suchym pysku" tzn bez głosu ?

M: "gra muzyka" ? (i tu link do Pet Shop Boys Domino Dancing) zalajkowany jako "śmiech" :)

M: link do Sandra Don't cry zalajkowany jako "śmiech"

M: ;)

 

 

I to by było na tyle.

Posumowując, ktoś mi proponował kartę dzwiękową na USB (ten 'szajs' za niecałe 4 zeta)

druga osoba podesłała link do realteka z plikami hd audio czy coś takiego i to zadziałało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden link nie działa do Creative SoundBlaster X-FI SB0790 Xtreme Audio PCI,chodzi mi o stery od Daniela K.może ktoś podesłać jak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z działaniem karty Xonar Essence ST.

Polega on na tym iż dźwięk można powiedzieć jest co drugi restart.

Nie wiem czemu.

Próbowałem korzystać z najnowszych oficjalnych sterowników, ze starszych również, oraz z kilku wersji uni xonar.

Dźwięk jest i wszystko działa idealnie po zainstalowaniu ale zwykle po którymś restarcie, bądź ponownym włączeniu kompa już nie.

Karta jest wykrywana poprawnie, gdy włączam jakikolwiek dźwięk, ten graficzny equalizer w panelu reaguje, gdy przełączam w panelu z głośników na słuchawki jest pyk karty, w słuchawkach również.

Pomocy Panowie bo kończą mi się pomysły. Integra jest wyłączona. Do karty mam podpięte tylko słuchawki. Karta działa na ubuntu bez problemowo, na windows 10 niestety nie. System oczywiście jest zaktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze sterowniki od Daniela K, bo też są dla Xonarów. Może dla tego też.

Możesz też spróbować zmienić slot.

Ew. GPU do innego wstawić.

Może jeszcze masz jakieś urządzenia na PCIe i cos się gryzie. Mozna by kontrolnie wypiąć.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem sterowniki od Daniela K, zmieniłem port karty graficznej, zmieniałem port xonara...bez zmian.

Nie posiadam innych urządzeń na PCI ani na PCIe

Edytowane przez rtype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wypiąć przedni panel od karty. Wypnij po prostu złącze.

Wiem że tracisz funkcjonalność, ale dla próby.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk nie wraca jak w panelu Xonara zmienisz konfigurację w main z 2 speakers na więcej, ew. wracając po zmianach do dwóch?

 

Zobacz najwyżej jeszcze:

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk nie wracał przy zmianie konfiguracji.

Postanowiłem jednak skorzystać ze starszych wersji unixonar i w tym celu chciałem wyłączyć sprawdzania podpisu cyfrowego sterowników a żeby nie musieć robić tego przy każdej ewentualnej próbie instalacji kolejnych sterowników, włączyłem windows w trybie testu i po restarcie, zanim zdążyłem ruszyć z instalacją, dźwięk wrócił i jest do teraz:) Nie znika:)

Dziękuję za pomoc:)

Zapomniałbym, system zmieniłem na Windows 7.

Podsumowując, na siódemce w trybie testu, gra muzyka:)

Edytowane przez rtype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli między czasie zmieniłeś system na W7, i dźwięku nie było nadal, ale potem wrócił w trybie testu, ale na W10 w zasadzie nie wiadomo co by było, ale może i to samo.

OK. To fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawię taki Tip, może komuś się przyda w dobie Windowsa10.

 

Miałem do swojej dźwiękówki sterowniki tylko do windowsa 7.

 

 

Rozwiązaniem było przed instalacją sterowników zaznaczeniu uruchamiania w trybie zgodności instalatora. Dodatkowo panel sterowania dźwiękiem również oznaczyłem tryb zgodności.

 

Może się przyda komuś np przy Soundblasterach?

 

Mi akurat pomogło przy Xonar by Asys ( Rog Thunderbolt Audio )

 

3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co komu takie zabiegi kiedy starsze Sound Blastery (np. Audigy, X-Fi) posiadają dedykowane alternatywne sterowniki kompatybilne z Windows 10 od @daniel_k, poza tym nowe urządzenia Creative są już domyślnie kompatybilne z tym systemem.

 

Co do ASUS'a to również istnieje od dawna zalecana alternatywa o nazwie UNi Xonar.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do ASUS'a to również istnieje od dawna zalecana alternatywa o nazwie UNi Xonar.

 

 

Daj linka co masz na myśli. Chętnie sprawdzę czy zadziała.

 

 

Bo chyba nie chcesz powiedziec żebym instalowal stery z takim opisem:

! The following cards won’t work and will not be supported with UNi Xonar drivers: ASUS Xonar U1, Xonar U3, Xonar U5, Xonar U7, Xonar AE 7.1, Xonar SE, Xonar EssenceOne, Xonar Essence STU, ROG Xonar Phoebus, ROG Thunderbolt and Xonar D-Kara; ASUS Strix Raid and Strix Soar. The reason is these cards have different audio chipsets with different base drivers than the classic Xonar cards.

 

I jak znam życie, to nie jedna karta od Creativa znalazła by się bez zadnego wsparcia dla Windowsa 10. Nawet tego nieoficjalnego.

 

.., poza tym nowe urządzenia Creative są już domyślnie kompatybilne z tym systemem.

.

 

Serio? No to mnie zaskoczyles bo bylem pewien ze dalej dają stery tylko dla win95.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zadziała czy nie, skoro jak się okazuje nie są wspierane to nie ma sensu ich instalować i zastanowić się nad zakupem karty audio, takie "działanie" opierające się o kompatybilność nie jest do końca pewne bo nie wiesz czy z czasem nie dostaniesz z tego powodu jakiegoś bsoda czy innego crasha.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj linka co masz na myśli. Chętnie sprawdzę czy zadziała.

 

 

Bo chyba nie chcesz powiedziec żebym instalowal stery z takim opisem:

 

Naprawdę nie pojmuję jaki masz problem, na stronie są wyszczególnione karty które są wspierane, w głównie tyczy się to starszych modeli Xonarów, nowe nie są wspierane i tyle nic na to nie poradzisz.

 

W przyszłości warto sprawdzić przed zakupem jak wygląda wsparcie karty i dostępne sterowniki, a nie lecieć na znaczek ROG, nie od dziś wiadomo że sterowniki Asusa do dźwiękówek pozostawiają wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Creative i sterów do Win7 nie dali.

 

Kupiłem Asusa/Xonara i to samo, sterów z czasem nie dali.

 

Rozwiązaniem problemu okazuje się kompatybilność. Wszystko działa bez kolejnych zakupów.

 

Ja nie mam problemu i może ktoś dzięki tej informacji też mieć nie będzie.

 

Nie wiem czy zadziała czy nie, skoro jak się okazuje nie są wspierane to nie ma sensu ich instalować i zastanowić się nad zakupem karty audio,

 

Mam wywalić do śmieci swoją kartę dźwiękową warta dobra 500zl tylko dla tego, że jest zainstalowana i pełni sprawnie dziala w trybie kompatybilności na oficjalnych sferach?

 

Ale jakby działały nieoficjalne to już byłoby OK.

 

 

Dzeki za tak wspaniała porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu myśleć zanim się cokolwiek kupi w dzisiejszych czasach żeby później nie zostać z ręką w nocniku, zresztą odpowiednio podsumował to wyżej @DisconnecT.

To, że działa to bardzo dobrze ale na dłuższą metę nie wiadomo czy nie będzie z tego powodu crashy/bsodów bo to jest tylko kompatybilność, a nie dedykowany pod konkretny system sterownik lecz nie ma też co "brać do głowy" i martwić się na zapas, obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że karty X-Fi całkowicie przestały działać na aktualnej kompilacji W10, albo u Insiderów, już nie pamiętam, i może być ciężko z ich przywróceniem przez moderów, bo producent raczej się odciął.

Musiałbym zanurkować w sieci, od której kompilacji to było.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że karty X-Fi całkowicie przestały działać na aktualnej kompilacji W10, albo u Insiderów, już nie pamiętam, i może być ciężko z ich przywróceniem przez moderów, bo producent raczej się odciął.

Musiałbym zanurkować w sieci, od której kompilacji to było.

 

Które konkretnie X-Fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodaj wszystkie PCI, ale musiałbym odkopać komentarz żeby nie wprowadzać w błąd.

 

Mam gdzieś zrzut ekranu na innej karcie pamięci

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie strasz, myślałem że posypali wsparcie dla kart z okresu 2014/2016, a to tylko starocia zdechły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...