Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zimne luty, karta za jakiś czas po prostu padnie więc możesz od razu ją wymienić - masa info w internecie jest o tym problemie, sam tego doświadczyłem na X-Fi Xtreme Gamer - podstawowy symptom alarmujący, że coś jest z nią nie tak to właśnie losowe zniekształcenia dźwięku, pierdzenie, buczenie czy po prostu cisza.

 

Kiedy dokładnie? Nikt Ci nie powie - problem zaczyna się totalnie losowo i zapewniam, że nie ma z tym nic wspólnego Windows 10 - czasami dźwięk może działać normalnie przez miesiąc, a czasami sypnie się po tygodniu, a czasami restart PC pomoże na jakiś czas - wszystko zależy od stopnia degradacji cyny.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SB to już chyba nowsza wersja i może działać na driverach windy bez driverów creative. Tak się właśnie się sprawdza czy już powinno się użyć opalarki na X-Fi czy to nie to :E Jeśli bez driverów karta śmiga bez żadnych problemów a na driverach creative są jazdy to opalarka w dłoń i będzie działać i na driverach dedykowanych jak złoto. Piekarnika nie polecam bo karta wytrzymuje max 1 grzanie albo i nie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na windows 7 nie miałem pojęcia o takim problemie. Mam wierzyć że problem zgrał się ze zmianą systemu? Trochę naciągane. Ten sam problem ma kola01 na forum z aim sc808 i co też zimne luty? Przez ten durny problem myślę nad zmianą karty dźwiękowej z wewnętrznej na zewnętrzną. Zastanawiam się czy pójść po kosztach i kupić nowego AudioQuest DragonFly Black czy wydać raz a porządnie kupując używanego aune s6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rock to zło :D

 

Na słuchawkach możesz zostawić płaski eq ewentualnie dosłownie o 1-2 kroki podbić bas :) I niech będzie ten jeden krok na podbicie sopranu.

 

Ustawienia całe Rock są słabe. Przester na maxa ;D

 

Nie wiem też czy nie powinno się racze zamiast podbijać skrajne pasmo, to opuścić środek ? :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekaw jestem czy jakieś efekty przyniosłaby zmiana taktowania szyny PCIe w BIOSie.

Ale to jest bezpieczne tylko na płytach z PCIe 1.x.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem chyba z godzinę i co chwilę włączałem i wyłączałem eq. Na moje ucho eq rock brzmi lepiej, a uwierz z 6 lat nie miałem odpalone eq. Na alc1150 eq był do kitu więc go nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czyli pod tym względem na nowszych Realtekach się widzę nic nie zmieniło.

 

Generalnie jeśli mówicie o dwóch różnych kartach Creative'a, to takie porównania mogą nie mieć sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie kompletnie różne karty ja Creative sb0880, on AIM SC808 i mamy ten sam problem i objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden link nie działa do Creative SoundBlaster XtremeGamer SB0730 PCI,chodzi mi o stery od Daniela K.może ktoś podesłać jak ma?

 

Z strony Creative po zainstalowaniu sterów nie wszystkie opcje chodzą,np.Entertainment Console w VolPanelu(equalizer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło też o trzaski które na oryginalnych sterach były,dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z dźwiękiem przez kabel optyczny w Power DVD 19.

Dzieje się tak tylko w tym programie, w grach, VLC Media Player i You Tube dźwięk jest.

 

W Sound Blaster Connect jest opcja sprawdzenia dźwięku testowego i w przypadku połączenia analogowego test przechodzi pozytywnie, natomiast w przypadku puszczenie dźwięku przez optyka nic nie słychać.

Jak zaczynam grzebać w programie Connect i puszczać test złącza optycznego czasem jest trzask i później nie ma dźwięku nigdzie.

 

Przez złącze analogowe nie ma żadnych problemów.

 

Jak naprawić ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem zdruzgotany. Na integrze trzaski również pojawiają się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może masz trzaski od kalba sluchawek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głośnikach się pojawiło. Ale to nie ma znaczenia czy podłączę słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który dźwięk będzie lepszy: ten po kablu optycznym ,czy analogowym??

Podobno po optyku dźwięk z Dolby Digital i DTS jest mocno skompresowany, po analogu idzie pełny/nieskompresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu nie mam możliwości używania panelu sterowania w sterownikach Realteka, nie ma nawet stosownej ikony w tray'u. Sterowniki najnowsze oczywiście zainstalowane przy pomocy dedykowanej aplikacji do mobo AsRocka. Jakiś czas temu w sklepie windows był dostępny Realtek Audio Control, ale już go nie ma. Czy wy też tak macie ?? jeżeli nie to co mogę zrobić by znowu mieć taką możliwość ?? Dodam tylko że wchodziłem do folderów instalacyjnych Realteka, by włączyć panel ręcznie, ale nie ma żadnego odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SB to już chyba nowsza wersja i może działać na driverach windy bez driverów creative. Tak się właśnie się sprawdza czy już powinno się użyć opalarki na X-Fi czy to nie to :E Jeśli bez driverów karta śmiga bez żadnych problemów a na driverach creative są jazdy to opalarka w dłoń i będzie działać i na driverach dedykowanych jak złoto. Piekarnika nie polecam bo karta wytrzymuje max 1 grzanie albo i nie :cool:

Witam, trafiłem na ten temat zupełnie przypadkiem i od razu chciałbym nawiązać do cytowanego posta.

 

Mam xfi titanium które "zimne" tzn tuż po włączeniu kompa po 24 postoju zachowuje się tak jak na filmiku poniżej, sory za pionowe nagrywanie.

Czy to znak że potrzeba opalarkę w łapę chwycić i poczęstować kartę odrobiną ciepła?

 

Testowane na kilku kompach i dzieje się to samo, podobnie jak niezależnie czy analog czy cyfra (aktualnie toslink do z-5500) a stery mam daniel k ostatnie z jego bloga X-Fi Series Support Pack 4.0, win 10 1809 x64.

Oczywiście nie jest to wina netu/połączenia bo z mp3 ścina dźwięk w ten sam sposób

 

https://www.youtube.com/watch?v=exSyGQF5Tow

 

Z góry dzięki za info!

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem dziś (kilkukrotnie) dwa urządzenia na PCI-e. Po tej zabawie przestał mi działać dźwięk (pod Windowsem i Linuksem), żadne z wyjść nie działa.

Co robić? Pomyślałem o możliwości fizycznego uszkodzenia płyty ale gołym okiem niczego nie widzę. Kurczaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzęt wykrywany jest w komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są sprawne. Komputer reaguje na przełączanie głośników po portach (menadżer urządzeń się odświeża i pojawia się urządzenie zgodne z high definition audio) ale z żadnego portu nie wydaje odgłosu (na głośnikach ani na słuchawkach). Pod Linuksem dzieje się to samo. Sterowniki od strony producenta nic nie zmieniają.

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny komputer na test. Ale wygląda na trupa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który dźwięk będzie lepszy: ten po kablu optycznym ,czy analogowym??

Podobno po optyku dźwięk z Dolby Digital i DTS jest mocno skompresowany, po analogu idzie pełny/nieskompresowany.

Po analogu dźwięk Dolby Digital i DTS jest tak samo skompresowany :lol2: (przy cyfrze dekompresja "mocno skompresowanego dźwięku" AC3 i DTS jest po stronie ampli, a przy analogu dekompresja "mocno skompresowanego dźwięku" AC3 i DTS jest po stronie karty dźwiękowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny komputer na test. Ale wygląda na trupa ?

 

Przyglądam się laminatowi i nie widzę nawet rysy w okolicy. Co mogło się stać? Teraz to już bardziej ciekawość. pogodziłem się że będę musiał kupić normalną kartę dźwiękową.

 

Telefon połączony z głośnikami + soundwire. Komputer odzyskał głos :E Chociaż to oczywiście proteza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...