Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostało nam sprawdzić czy nie masz wyciszonych wyjść i czy dobrze podpiąłeś słuchawki. Przesłuchaj też sprzęt na innym źródle np. odtwarzaczu mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do innego źródla rzecz jasna to probowalem, czyli to jednak przez sterownik.

 

EDIT:

 

Udało mi się. Nie miałem dwóch zworek na płycie głównej, już wszystko działa. Dziwne, że wcześniej tego nie zauważyłem :P

Edytowane przez Puchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się. Nie miałem dwóch zworek na płycie głównej, już wszystko działa. Dziwne, że wcześniej tego nie zauważyłem :P

Super. Nie zwróciłem uwagi, że to stara płyta jest. Których konkretnie zworek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak zainstaluję P17X_SupportPack_2_7, to mam tylko funkcję podstawowe, bez tych, które oferuje zmodyfikowany soft.

Jak za pierwszym razem instalowałem, to były.

Instalowałem na świeżo instalowanym win7 x64 i audigy se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak zainstaluję P17X_SupportPack_2_7, to mam tylko funkcję podstawowe, bez tych, które oferuje zmodyfikowany soft.

Jak za pierwszym razem instalowałem, to były.

Instalowałem na świeżo instalowanym win7 x64 i audigy se.

Jak były, jaki miałeś system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam z tymi samymi sterownikami.

Wygląda to tak:

beztytuunr.th.jpg

Edytowane przez szymko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam z tymi samymi sterownikami.

Wygląda to tak:

image

Może przy instalacji nie potwierdziłeś, żeby "zainstalowało mimo to".

Odinstaluj sterowniki, przeczyść DriverSweeperem, zainstaluj ponownie.

Przypadkiem nie miałeś wcześniej Win7 x86?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem go tylko raz, potem cały czas x64.

 

Zawsze zaznaczam to.

Spróbuję, jak piszesz, ale wątpię, by pomogło.

 

Edit:

Zrobiłem tak, jak pisałeś i bez zmian.

 

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez szymko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ostatnio karte Audigy 2 i mam problem bo co jakiś czas słychać trzeszczenie w głosnikach(słuchawkach)

Prosze uprzejmie o pomoc w rozwiązaniu problemu

System to Win 7 64 i kodeki do karty kx project

Edytowane przez 7bro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ostatnio karte Audigy 2 i mam problem bo co jakiś czas słychać trzeszczenie w głosnikach(słuchawkach)

Prosze uprzejmie o pomoc w rozwiązaniu problemu

System to Win 7 64 i kodeki do karty kx project

1. Zacznij od opisania trzeszczenia lub nawet je nagraj.

2. Słuchawki sprawdź na innym sprzęcie np. TV, mp3...

3. Jeśli jeszcze nie masz zmienionych kanałów przednich na tylne w opcjach kxproject, to zrób to. Będziesz musiał przełożyć słuchawki z zielonego wyjścia na czarne.

4. Odinstaluj kxproject i sprawdź inne sterowniki np. support pack.

 

Zdaj relację na koniec, żebym wiedział, co już zrobiłeś i jaki jest wynik działań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do najnowszych modowanych sterowników na bazie CMediowych (2011-05-06) do kart Xonar ST, STX, D1, DX, DS i systemu Windows 7.

Link wygasł. Czy można prosić o reupload tych sterowników ?

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P17X SupportPack 2.7 vs Audigy SupportPack 3.8 do sb0090?

Używam właśnie tych drugich, bo pierwsze coś nie działały, ale brakuje mi w obecnych konkretnego menu do wejścia z tray'a.

 

Edit:

Teraz widzę, że to samo, ale przeznaczone dla różnych kart.

Dlaczego nie mam więc ikonki w tray'u, jak było w tych dla słabszych audigy i takiego okienka:

20110524175035.jpg

Edytowane przez szymko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link wygasł. Czy można prosić o reupload tych sterowników ?

Motyla noga! Już ich nie mam na dysku. Jeśli ktoś posiada je u siebie, proszę o wrzucenie na serwer i podzielenie się linkiem.

 

Teraz widzę, że to samo, ale przeznaczone dla różnych kart.

Dlaczego nie mam więc ikonki w tray'u, jak było w tych dla słabszych audigy i takiego okienka:

[im g]http://forum.gram.pl/upl/forum/2011_21/20110524175035.jpg[/im g]

Poszukaj tej konsoli w menu start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Audio Console, ale to nie to. (okienko z zakładkami)

Coś takiego:

Audio%20Console490(2).jpg

Nie przeszkadza mi to, ale chciałem wiedzieć, czy te sterowniki są najlepsze i czy to normalne, że nie mam tej ikonki w tray'u i takiego menu.

 

Zauważyłem jeszcze coś dziwnego, że przy głośności poniżej 5% nic nie słychać.

Na audigy se niczego takiego nie było.

 

Edit:

Poza tym trzeszczą głośniki (bardzo, jakby coś nie było tak) przy włączaniu i wyłączaniu komputera.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez szymko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Zaczne od podziękowań za naprawienie usterki Nietopyrz.

Wystarzczyło zmienic wejście i pomogło, to trzeszczenie nie było ciągłe tylko co jakiś czas i znów znikało(to było raczej takie pykanie), i zastanawia mnie czy mogło to być przez mini-j. które są połączone z moją klawiaturą (tzn. klawa z wejsciami mikro i słuchawkami) bo gdy odsunąłem obudowe do te mini dotykały wejsc karty i może jakieś zakłócenia stwarzały. W każdym bądź razie problem zniknął i za to Ci wielkie dzieki:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wygląda tak: w menadżeże urządzeń, tam gdzie mam kontrolery wideo, dźwięku i gier, jak rozwine ten plusik to pokazuje mi że sterowniki do urzędzenia audio na high definition audio nie jest zainstalowany. Gdy odpalałem komputer to wyskakiwał mi kreator instalacji sprzętu więc zainstalowałem sterownik z płyty cd od mobo i teraz już kreator się nie pojawia ale w menadżeże urządzeń nadal pokazuje że sterownik jest zainstalowany, wszystkie pozostałe z kontrolerów są zainstalowane. Jeżeli chodzi o dźwięk to jest taki jak był zawsze czyli bardzo dobry.

Prosze o pomoc bo naprawde niewiem już co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki ale nie oto mi chodziło spójrz: http://imageshack.us/photo/my-images/97/snap20110828144733001.png/

ty mi dałeś uaktualnienie do realtek, a to coś innego i niewiem właśnie co, te sterowniki do których dałeś mi link zmieniam systematyczne. Jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Audio Console, ale to nie to. (okienko z zakładkami)

Coś takiego:

[im g]http://www.benchmark.pl/uploads/image/Audio%20Console490(2).jpg[/im g]

Nie przeszkadza mi to, ale chciałem wiedzieć, czy te sterowniki są najlepsze i czy to normalne, że nie mam tej ikonki w tray'u i takiego menu.

 

Zauważyłem jeszcze coś dziwnego, że przy głośności poniżej 5% nic nie słychać.

Na audigy se niczego takiego nie było.

 

Edit:

Poza tym trzeszczą głośniki (bardzo, jakby coś nie było tak) przy włączaniu i wyłączaniu komputera.

 

Proszę o pomoc.

 

Widzę, że post się zakopał, a nikt nie ma pomysłu lub go nie przedstawił.

Edytowane przez nietopyrz
Nie cytujemy obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez kulka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulka:) : Może chodzi o sterownik urządzenia audio, które NIE JEST kartą dźwiękową. (np. jakiś chip wbudowany w GPU, kartę TV, itp.)

 

szymko : Musisz poszukać pakietu instalacyjnego "diezajnerski" console panel, na stronie Creative.

Wiem, że kiedyś był on osobno do pobrania dla mojego (byłego) X-Fi Xtreme Music.

Ale z tego co patrzyłem to dla twojej karty, wszystko jest w jednym pakiecie (włącznie z panelem). Zobacz jednak, czy nie da się rozbić tego pakietu instalacyjnego (.exe) przy pomocy WinRARa. (spróbuj otworzyć pakiet WinRarem).

1) Z tym 5% miałem to samo na X-Fi i to przy oryginalnych sterach. Po prostu dostosowałem głośność programu dla tych 5% jak było trzeba i jakoś się z tym żyło.

2) Z trzeszczeniem nie wiem o co może chodzić.

Edytowane przez agent_x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 2), czy może oznaczać, że kupiłem wadliwą kartę?

Spróbuję znaleźć tą konsolę.

 

Edit:

Ściągnąłem:

Creative Console Launcher 2.61.48

Ale nie działa- nie wykrywa.

 

To co wyciąłem z innych sterowników nie działa.

O jakich sterownikach mówisz?

Które uważasz za najlepsze?

Edytowane przez szymko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulka:) : Może chodzi o sterownik urządzenia audio, które NIE JEST kartą dźwiękową. (np. jakiś chip wbudowany w GPU, kartę TV, itp.)

 

szymko : Musisz poszukać pakietu instalacyjnego "diezajnerski" console panel, na stronie Creative.

Wiem, że kiedyś był on osobno do pobrania dla mojego (byłego) X-Fi Xtreme Music.

Ale z tego co patrzyłem to dla twojej karty, wszystko jest w jednym pakiecie (włącznie z panelem). Zobacz jednak, czy nie da się rozbić tego pakietu instalacyjnego (.exe) przy pomocy WinRARa. (spróbuj otworzyć pakiet WinRarem).

1) Z tym 5% miałem to samo na X-Fi i to przy oryginalnych sterach. Po prostu dostosowałem głośność programu dla tych 5% jak było trzeba i jakoś się z tym żyło.

2) Z trzeszczeniem nie wiem o co może chodzić.

 

dzięki za odpowiedź, właściwe nieweiem co to może być, ale dlaczego niema sterownika? to co mam siętym zupełnie nie przejmować? Z drugiej strony tam był pytajnik ale jak zainstalowałem stery z cd od mobo to pytajnika już niema teraz jest wykrzyknik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi to, ale chciałem wiedzieć, czy te sterowniki są najlepsze

Na pewno na obu zestawach sterowników sprzęt będzie tak samo brzmiał. Wybierz te, które oferują dla Ciebie lepszą funkcjonalność.

 

Problem wygląda tak: w menadżeże urządzeń, tam gdzie mam kontrolery wideo

Jeśli oczekujesz pomocy, powinieneś podać podstawowe informacje. W tym wypadku fundamentem jest system i model płyty głównej. Polecam też przejrzeć pierwszy post w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A tak się zastanawiam. Pokazują różne reklamy i promocje. Np. w Lidlu 1kg piersi z kurczaka 8-9zł. Udka z kurczaka z kością 5zł. Czemu to takie tanie. Powietrzem karmione?
    • Najchętniej wszystko z Komputronik. Rozdzielczość 1440p. Płyta fajnie jakby miała WiFi ale najwyżej dokupię kartę WiFi jeśli będzie można dzięki temu złożyć coś fajniejszego 
    • I nawet nie wiesz jaki model  Jeśli chodzi o test Liptona to był tam M-H, a nie HDV. ZUPEŁNIE inne płyty. Asrock b650MH oraz hdv, ale na A620 to lipa, natomiast ta B650m-HDV już jest sprawdzona przez min. hardware unboxed. Nieruszany bios, który ucina 3% wydajności takiemu 7950x pozwala utrzymać 70 stopni, zmieniając jedną opcję w biosie na stadardowy limit temperatur, rośnie to do 79 stopni. Każde kolejne 4 rdzenie to około 50-60w, więc taki 7900x, pewnie będzie miał 65-70 stopni, a 7800x3d ~60 stopni na sekcji zasilania. Ale tak, lepiej kupować płyty za 900 zł, niż douczyć się nazw płyt i spojrzeć w angielskiego youtuba + zestawienie specyfikacji sekcji.
    • Ale nawet jak nie znajdziesz kosztów, prawdziwych czy lewych, to i tak podatek od sprzedaży nieruchomości wynosi tyle samo co podatek Belki, a stopa zwrotu dużo większa, więc nic tylko flipować. Mają rozmach ...
    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...