Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

Post przeczytałem, a płyta główna to mobo w moim podpisie chyba, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post przeczytałem, a płyta główna to mobo w moim podpisie chyba, nie?

Może mam wyłączone wyświetlanie sygnatur albo Ty masz innego kompa lub w przyszłości ktoś będzie czytał ten post, a Tobie się zmieni konfig... trochę wyobraźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mam wyłączone wyświetlanie sygnatur albo Ty masz innego kompa lub w przyszłości ktoś będzie czytał ten post, a Tobie się zmieni konfig... trochę wyobraźni.

 

:) dobrze dobrze a więc płyta główna to Asus m4a78-em ddr2 do 1200mhz, obsługuje am2,am2+ i am3. Mój system operacyjny to Windows xp prfesional 32bit sp3 (edycja specjalna). Teraz jesteś w stanie coś mi pomuc, tak jak pisałem wszystko działa, ale jednak lepiej żeby wszystko miało sterowniki. Instalowałem stery do karty dźwiękowej jeszcze raz, uaktualniłem stery od realtek ale dalej to samo, co najdziwniejsze jak wyłącze to urządzenie w menadżerze to nic się nie dziej:) wszystko gra i trąbi. To co teraz radzisz? Dalej się z tym męczyć czy zostawić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Windows xp prfesional 32bit sp3 (edycja specjalna)

Edycja specjalna :hmm:

 

Odinstaluj poprawkę microsoft uaa i sterowniki, przeczyść Driver Sweeperem i zainstaluj Realtek HD Audio Driver v6.0.1.5859 for Windows 32/64bit Vista &32/64bit 7.(WHQL) ze strony producenta. Jeśli wcześniej nie instalowałeś sterowników do chipsetu, zrób to przed driverami do audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja specjalna :hmm:

 

Odinstaluj poprawkę microsoft uaa i sterowniki, przeczyść Driver Sweeperem i zainstaluj Realtek HD Audio Driver v6.0.1.5859 for Windows 32/64bit Vista &32/64bit 7.(WHQL) ze strony producenta. Jeśli wcześniej nie instalowałeś sterowników do chipsetu, zrób to przed driverami do audio.

 

jak odinstalować poprawkę microsoft uaa? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odinstalować poprawkę microsoft uaa? ;)

O co chodzi z tą edycją specjalną?

 

Dodaj usuń programy > wyświetl aktualizacje. Czy jakoś tak. Już nie pamiętam jak to dokładnie wygląda na XP. Szukaj KB888111.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że czegoś takiego niemama ;/ a jak dam menadżer urządzeń->urządzeńa systemowe to tam widzi

 

niewiem czym ten system się różni od zwykłego, ale mam bardzo durzo skórek,wygaszaczy i ikonek do wyboru

 

zapomniałem coś dopisać a teraz myśle że to może mieć znaczenie, mianowicie to mi się stało po aktualizacji sterowników do karty graficznej, więc możeliwe że to niema związku z kartą dźwięową tylko z układem dźwiękowym zintegrowanym w karcie graficznej(każda karta taki posiada), tylko w takim razie dlaczego mi wywaliło te stery?

Edytowane przez kulka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj takiego ekranu:

wpa.jpg

 

Tam powinieneś znaleźć.

Jeśli nie, to usuń sterowniki w menadżerze zadań i wyczyść driver sweeper'em oraz zainstaluj najnowszy, który wcześniej podali.

 

 

 

pomuc
niema
siętym
niemama
urządzeńa
możeliwe
menadżeże

 

Więcej nie chce mi się wymieniać.

Naucz się pisać, bo mi Cię żal i nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.

Jak nie masz pod ręką słownika albo jesteś dysortografem (choć większość przypadków, to lenistwo), to ściągnij przynajmniej przeglądarkę z wbudowanym słownikiem, bo aż kłuje w oczy.

 

Edytowane przez nietopyrz
spoiler dodałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj takiego ekranu:

[im g]http://www.wsk2.pl/zdjecia/wpa.jpg[/im g]

 

Tam powinieneś znaleźć.

Jeśli nie, to usuń sterowniki w menadżerze zadań i wyczyść driver sweeper'em oraz zainstaluj najnowszy, który wcześniej podali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej nie chce mi się wymieniać.

Naucz się pisać, bo mi Cię żal i nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.

Jak nie masz pod ręką słownika albo jesteś dysortografem (choć większość przypadków, to lenistwo), to ściągnij przynajmniej przeglądarkę z wbudowanym słownikiem, bo aż kłuje w oczy.

 

 

 

No cóż za błędy pszepraszam, ale jestem dysortografem a nie będe siedziałe przed klawiaturą ze słownikiem i szukał co 5 wyrazu więc wybacz.

 

 

A co do poprawki to tam jej niema, a w MENADŻERZE niemogę odinstalować bo wyskakuje mi raport że to może być potrzebne do rozruchu kompa. i co teraz?

Edytowane przez nietopyrz
Na forum nie cytujemy grafik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niemogę odinstalować bo wyskakuje mi raport że to może być potrzebne do rozruchu kompa. i co teraz?

Pomiń ten krok i zastosuj się do pozostałych.

 

No cóż za błędy pszepraszam, ale jestem dysortografem a nie będe siedziałe przed klawiaturą ze słownikiem i szukał co 5 wyrazu więc wybacz.

Nie przepraszaj tylko zainstaluj sprawdzanie pisowni w przeglądarce, chociażby z szacunku dla interlokutorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stanie podać mi linka do tych sterowników? Niemgogę na stronie znaleść.

 

Edit: To co to niema nic wspólnego z sterami do gpu?

Edytowane przez kulka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stanie podać mi linka do tych sterowników? Niemgogę na stronie znaleść.

Masz leniuszku ;) . Nie zapomnij wybrać odpowiedniej wersji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz leniuszku ;) . Nie zapomnij wybrać odpowiedniej wersji systemu.

 

aj tam, dziękuje bardzo :) znalazłem je minute temu ale dziękuje właśnie zasysam.

Edytowane przez kulka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj tam, dziękuje bardzo :) znalazłem je minute temu ale dziękuje właśnie zasysam.

 

kurde dupa dalej nie dziła;/ Jeszcze jakieś pomysły czy to poprostu zostawić.

 

http://imageshack.us...8144733001.png/

Edytowane przez kulka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam tylko nadzieję że ktoś tu zagląda.. Zawsze potrafiłem sobie poradzić z tą zintegrowaną kartą, ale nie teraz - po aktualizacji wszelkich sterowników przez Driver Genius cały głos poszedł. :( Wywaliłem wszystko od dźwięku, przejechałem CCleaner i Driver Sweeper potem zainstalowałem stery od Chipsetu ( P5K Pro, W7 ale wszystko ze strony ASUS ) i Realtek i.. nic. Niby w menadżerze jest ok, ale wyświetla się w pasku czerwony krzyżyk i, że nie jest podłączony głośnik ni słuchawki - jak jest. Tutaj widać all:

 

9955be0f8d92c253m.jpg

Edytowane przez Fancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde dupa dalej nie dziła;/ Jeszcze jakieś pomysły czy to poprostu zostawić.

Poddaję się :E

 

Niby w menadżerze jest ok, ale wyświetla się w pasku czerwony krzyżyk i, że nie jest podłączony głośnik ni słuchawki - jak jest. Tutaj widać all:

Może masz po prostu wyciszoną kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz po prostu wyciszoną kartę?

 

Hm, to znaczy? Kurcze, nie wykrywa głośników - bo w Menadżerze Realtek nie ma nawet ich pokazanych. :kwasny:

 

Czyżby zbyt nowe sterowniki zostały zainstalowane? Żałuję teraz, że nie zrobiłem punktu przywracania..

Edytowane przez Fancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się które sterowniki pod SB 2 ZS Gold najlepiej współpracują z Windowsem 7 64x 4gb ram? Ponoć kX Project są najlepsze, takie posty pojawiają się na oficjalnym forum Creativu. Sam aktualnie mam sterowniki Daniel_K jednak są widoczne problemy z mikrofonem (trzeszczenia, przerywanie). Zostają jeszcze oficjalne sterowniki Creativu które zostały wydane wcześniej niż Audigy SupportPack 3.8 Daniela_k.

 

Więc ktoś kto testował mógłby mniej więcej określić? Oczywiście wiem, że to łatwo sprawdzić i jest to prosta sprawa.. ale wpierw wole się spytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piszę z nadzieją że ktoś mi pomoże.

Posiadam kartę dźwiękową creative sb0100, zainstalowałam stery KX, wersja 3550 (17.09.2009)-windows 7 x64, powyżej 2gb ram i wszystko było pięknie, usłyszałam dźwięk, ale na tym moja radość się skończyła bo okazało się że to dźwięk tylko z 2 głośników. Kombinowałam przez całą noc i nie dałam rady tak tego ustawić by muzyka wydobywała się z 5 głośników. Czy ktoś mi jest w stanie krok po kroku podpowiedzieć co robić?

Edytowane przez sylwus21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na Kx'ach ale foobar i upmix do 5.1 powinien wystarczyć aby dzwięk popłyną z pięciu kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na Kx'ach ale foobar i upmix do 5.1 powinien wystarczyć aby dzwięk popłyną z pięciu kanałów

 

Ups.. a można tak szerzej, dokładniej dla takiego zupełnie nieznającego się na tym człowieka? Foobar i upmix z czym to skojrzyć ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej sciagnij sobie winampa w wersji surround bądź plugin. Rozchodzi się o to że muzyka jest w stereo a KX to pro stery więc będzie potrzebny zapewne jakiś upmixer który przekonwertuje ci dzwięk ze stereo do 5.1. Patrzę teraz do swojego i mam upmix tylko do quadro ale warto spróbowac jak zaczną grać 4 głośniki to znaczy że to to i można bedzie szukać odpowiedniego pluginu.

Wejdź w f2000 do preferencji potem playback dsp menager i tam z zakładki available dsp przerzuć sobie convert stereo to 4 channels aby pokazało się w active dsp i zobacz co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie ustawienie Xonara D1 do oglądania filmów na słuchawkach? Opcja Dolby Headphone sprawia, że dźwięk jest jak ze studni. Mam tę kartę od niedawna, na X-Fi Xtreme Gamer przy włączonej opcji CMSS-3D był ładny dźwięk przestrzenny bez efektu studni i dało się oglądać filmy normalnie.

Edytowane przez Kiciunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie ustawienie Xonara D1 do oglądania filmów na słuchawkach?

Przede wszystkim filmu muszą być wielokanałowe. Polecam ustawienie 6 kanałów na wejściu systemowym, wyjście analogowe na słuchawki i nic więcej nie włączać.

 

A'propos DH. Możesz pobawić się także Virtual Speaker Shifterem i wielkością sceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę ustawić te 6 kanałów na wejściu systemowym? Mam Windows XP. W panelu Xonara jest tylko możliwość ustawienia wyjścia analogowego. Filmy oczywiście mam wielokanałowe bluray. Dźwięk najlepiej brzmi po włączeniu opcji HiFi. Gdy włączam "DH" wszystko słychać jak ze studni, próbowałem zmniejszyć scenę ale dalej efekt studni pozostaje, jest trochę mniejszy ale ciągle jest. Rozumiem, że już nic więcej nie da się z tym zrobić. Ta opcja tak po prostu działa i trzeba ją pokochać albo znienawidzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...