Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

W tej kasie Pure Wings 2 to dobry wybór :).

 

Dlaczego chcesz wymieniać fabryczny wentylator na tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słyszałem opinie, że nie są najlepsze. Nie odpalałem jeszcze bo czekam na zakup reszty podzespołów do 7 lipca..

Ten Pure wings to dokładnie model 081, mam nadzieje, że nie jest zbyt głośny na maksa. Zastanawiam się, ale to już gdy będą graty w środku, czy na górę nie dać dodatkowo zwykłych Pure Wings 2 by wyciągały powietrze. Wszystko zależy od temperatur.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa ma zwyczajnie kiepski obieg powietrza ze względu na kompletnie zamknięty front, więc hałasujący wentylator na tyle to Twoje najmniejsze zmartwienie :P. Na taką pogodę jak jest obecnie to po prostu piekarnik.

 

Pure Wings 2 w tej wersji ma 2000 RPM - przy takich obrotach każdy wentylator będzie chodził jak suszarka ze względu na szum powietrza. Fizyki nie oszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście front na "taka pogodę" bardzo łatwo zdjąć. W obecnej obudowie też jest podobny obieg powietrza i nigdy nie miałem wysokich temperatur a siedzi tam tylko jeden wentylator z tyłu. Co będzie okaże się po zamontowaniu podzespołów, pytanie tylko których...Żadnego oc nie przewiduje gdyż nie kręci mnie pogoń za kilkoma procentami...powinno więc być dobrze. Z resztą, większość obudów na rynku ma zabudowany front, te z otwartym to ostatnia moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej odwrotnie - obudowy z zamkniętym frontem i taflą szkła na froncie to moda ostatniego roku-półtora, wcześniej mieliśmy zdrowy trend idący w kierunku otwartych frontów. Dopiero teraz następuje powolny powrót do otwartych frontów, bo nagle okazało się, że przy nowych prockach i kartach wrażliwych na temperatury traci się wydajność przy nieprzemyślanych skrzynkach.

 

Jeśli nie masz zamiaru wpakować czegoś pokroju i9 9900k i RTX 2080 Ti to będzie w porządku.

 

Co do wentylatora, to kupiłbym go dopiero kiedy fabryczny faktycznie okaże się wkurzający, ale to Twoja kasa.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o szklanych frontach tylko o klasycznych obudowach jakie do tej pory można było kupić. Te miały fronty zabudowane z możliwością włożenia napędów.

Nie, nie zamierzam pakować tam żadnego haj endu, zwykły procek klasy r5 3600(x) lub i5 9400/9600k i góra rx 2060/1660. To mi w zupełności wystarczy na kilka lat.Wentylator dokupię, będę miał porównanie i jakąś zabawebigsmile.gif, no i ten bi kłajet ma pwm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie jest test tej budy. Dokładanie do nie wentylatorów nic nie daje. Wymiana też nic nie pomoże. Ona tak już ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam czegoś do dark base 700, czarne z czerwonym akcentem (np wentylator) jest coś sensownego i cichego do 40zł ?

czy raczej olać i wziąść pure wings 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Enermax UCTA14N-BL z tyłu obudowy i 2 UCTA12N-BL z przodu. Jest sens zamieniać to na Silent Wings 3 140mm albo B14-PS? Obecnie nie hałasują, piekarnika po zmianie budy na Meshify S2 też nie ma za dużego. Jak już kupować to od razu PWM czy niekoniecznie (na płycie za dużo 4-pinowych nie mam, a obecnie korzystam i tak z huba z budy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka, potrzebuję info o jakichś wentylatorach 140mm, max 25mm grubości do pracy w poziomie, jako wyciąg powietrza. Obecne mam NB Black Silent Pro ale coś bardzo buczy, pracuje jak silnik w Subaru, nawet na minimalnych obrotach jest wyraźnie słyszalny w dzień... Pozostałe wenty to Alphacool Eloop, pracują cicho na ok 50% rpm i nawet w nocy ich nie słychać...

Edytowane przez rayfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...ciach...)

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady odnośnie wymiany wentylatora w AIO. Posiadam Antec H600 Pro z fabrycznym wiatrakiem Anteca. Akurat czekam na dostawę nowych gratów i pomyślałem że przy okazji wymiany sprzętu zamieniłbym też wentylator na AIO. Pytanie tylko czy to w ogóle ma sens? W sensie czy różnica będzie odczuwalna. Na myśli mam Silent Wings 3 high speed 120mm, obsługiwał będzie R2600. Nie będzie kręcony, ale cały setup to ITX w obudowie, która ma tylko jeden wiatrak: właśnie ten siedzący na AIO. Wszelkie sugestie mile widziane.

Edytowane przez mastha212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie o AIO, na krakenie x62 potrzeba dużego przepływu powietrza? Zastanawiam się czy 2x silent wings 3 (nie high speed) 140 dałyby radę zamiast Aer P140?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P140 ma znacznie większy przepływ powietrza w porównaniu do SW3 więc odbije się to na temperaturze na bank. Pytanie jak bardzo.

Edit.

Poszukalem trochę trochę informacji i wychodzi na to, że najlepszym wyborem do radiatorów będzie wersja Pure Wings 2. Nie jest aż tak cicha jak Silent (chociaż nadal wypada dobrze pod tym względem) ale zarówno producent jak i użytkownicy podają właśnie Pure jako zamiennik do wszelkich AIO. Dodatków znacznie tańszy. Także ja biorę PW2 High Speed. Pozdrawiam.

Edytowane przez mastha212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duże są różnice w głośności wentylatora z box'a R5/3600 i Fortis 3 HE1425 v2 ?

Zależy mi na ciszy.

Zastanawiam się, czy nie-referencyjna grafika od AMD na 5700 będzie je zagłuszać - czy raczej myśleć o ewentualnej wymianie wentylatorów/chłodzenia i na grafice...

Procesor NIE będzie kręcony, a grafika być może undervolt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie duża różnica w kulturze pracy, bo box do R5 3600 nie należy do najcichszych, chociaż i tak jest lepszy od tego co daje Intel :P.

 

Niereferentów 5700 jeszcze nie ma, więc to wróżenie z fusów, ale Fortis ma akurat sporą wydajność i przy ustawieniach procka na stocku będzie można puścić naprawdę niskie obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie duża różnica w kulturze pracy, bo box do R5 3600 nie należy do najcichszych, chociaż i tak jest lepszy od tego co daje Intel :P.

 

Niereferentów 5700 jeszcze nie ma, więc to wróżenie z fusów, ale Fortis ma akurat sporą wydajność i przy ustawieniach procka na stocku będzie można puścić naprawdę niskie obroty.

Że ~ref nie ma, to wiem :) ALe tu sporo praktyków siedzi, to pewnie wie, czego się spodziewać. Gdyby nie "pierdzielenie się" z rurkami i konieczność serwisowania co minimum rok - to bym wogóle wziął chłodzenie wodne - nie ze względu na wydajność, a z powodu ciszy.

 

Za sugestię o Fortisie dziękuję - biorę go. Jeżeli będę niezadowolony to zmienię na nim wiatrak na nactuę. Bardzo lubię, gdy coś - co jest polecane okazuje się polskie :) Szkoda, że w Irlandii nie widzę go nigdzie poza Amazonem (z UK) :/

 

Mam bardzo dziwaczną obudowę iCute z bocznym, 25cm wiatrakiem. Prawdopodobnie będę ją przerabiał - ale to temat na osobny post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Twoim rejonie nie ma gratów SPC, to możesz szarpnąć coś pokroju Thermalright True Spirit 140, Thermalright Macho Rev. B czy Scythe Mugen 5 - to tez bardzo fajne i wydajne chłodzenia :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wentylatory od silentium PC to ?

 

Mam je standardowo w obudowie silentium regnum rg2.

Wieją na odległość 5cm maksymalnie. Ciche są,ale co z tego,skoro równie dobrze,mogłoby ich nie być.

 

 

 

BeQuiet? Myślałem o czymś takim na przód https://www.x-kom.pl/p/393794-wentylator-do-komputera-msi-torx-fan-12cm.html ,i skręcić to na 7v powinno być ciche i przewiewne?

 

Chciałbym mieć lepszy przewiew w obudowie i zbić trochę temperaturę na RX 570,bo w stresie dochodzi do 77 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa warta 140 zł i chcesz do niej kupować wentylatory po 70 zł/szt? Moim zdaniem bez sensu. Sensowne i niedrogie wentylatory nadające się do obudowy, to chociażby BeQuiet Pure Wings 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuje różnicę między silentium a tym bq ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływu na temperatury w obudowie taka wymiana nie będzie miała wielkiego. Fizyki nie oszukasz, albo jest cicho i wieje byle jak, albo jest głośno, są wysokie obroty i masz wydajność. Pure Wings 2 mają 1500 RPM w wersji 120mm, a przy obrotach rzędu 1200-1500 RPM pchają już sporo powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie temperatura RX 570. 76 stopni podczas grania w GTA V.

 

Chciałbym to jakoś zbić,żeby karta posłużyła minimum 2 lata..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • moja płyta na początkowych biosach traciła ustawienia, teraz już wszystko zostaje.
    • To tak na serio? Wy tu kupujecie i podniecacie się monitorem, który ma różną ostrość po obu częściach ekranu?  Dlatego Was dziwi, że my oddajemy monitory. Bo my się szanujemy. Wy niekoniecznie 🙃
    • @Keken ona głupia poleciała na kasę , a polityk jak to polityk degenerat  @Szambo trzeba dać im jak najszybciej szansę żeby ustalić czy w Polsce jest jest szansa na zmiany na lepsze , przez 4 lata napewno nie narobią większych szkód od PiSu  @Maciek. Co to za nowomowa z twojej strony ? Czy to trolling ? Jakich antyszczepionkowcow , człowiek który nie chce się zaszczepić na jedną chorobę jest antyszczepionkowcem ? W takim razie ty też jesteś antyszczepionkowcem bo nie jesteś zaszczepiony na wszystkie możliwe choroby na które można się zaszczepić  W Polsce mamy wielbicieli Żeleńskiego ,  ja jego i Putina uważam obu za zbrodniarzy i faszystów , Żeleński zakazał wyjazdu z kraju mężczyzna i pod przymusem wciela ich do wojska i wysyła na mięso armatnie
    • Wybacz ale stwierdzenie "Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj" jest tak infantylne, że aż zęby bolą, wygrają wybory będą rządzić i wprowadzać swoje pomysł, tyle i aż tyle. Konfederacja miała szansę po wyborach ustwić się z wiatrem popierać sensowne pomysły rządu, głupie krytykować, nie wyskakiwać z debilizmami i budować poparcie w elektoracie centrum, ale po co lepiej latać z gaśnicą, wpychać na listy wielbicieli Putina, antyszczepionkowców i cała plejadę wyznawców teorii spiskowych, a potem krzyczeć że się ma świetne pomysły, tylko nikt nam nie dał szansy rządzić. Twój problem polega na tym, że uważasz że ty masz racje i konfederacja którą lubisz też ma racje, ma świetne pomysły i ich rządy to będzie wielkie szczęście dla Polski, świata i całej galaktyki, pech polega na tym że większość obywateli tego kraju jest zdania odmiennego. Tu niema dawania szansy, tu są wybory i ich wygrywanie samemu lub w koalicjach. Chcesz koalicję Konfederacji i kilku ugrupowań ale bez PO, PIS i lewicy, zostaje Hołownia i PSL z liczących się ugrupowań, widzisz tą koalicję bo ja nie. Konfederacja jeżeli chce rządzić, musi wyjść z ofertą do centrum, jak będzie siedziała okrakiem na barykadzie na prawo od PIS licąc na młodych gniewnych, i ludzi z problemami powiedzmy psychiatrycznymi to się nigdy nie doczeka, bo młodzi gniewni, zmieniają się po latach w starszych rozsądniejszych i niestety konfederacja niema już dla nich żadnej oferty, bo proza życia zmienia perspektywe, a twardy elektorat w postaci wiebicieli rosji czy teorii spiskowych niestety nie wystarczy, co pozycja Konfederacji na scenie politycznej pokazuje raz za razem.
    • W tamtych rejonach to regularnie się tłuką, a raczej "szturchają". Nic niezwykłego, ale oczywiście media powiedzą że zaraz wojna w Polsce bo Iran puścił drony XD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...