Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Do obudowy też kupie wersje HS one pewnie i na 1200 rpm będę cichsze niż te fabryczne corsairy co mam teraz na 850 i nie będą wibrować. Kurde jakbym wiedział, że te Silent Wingsy są tak wypasione to bym się tyle czasu nie brandzlował nad ich zakupem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też całe życie żałowałem na wentyle. Ciągle gówno wymieniałem. Jak wycieraczki w samochodzie Bosch vs Marketowki. Zamiast kupić jeden komplet na 2 to co 3 miesiące wymienialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obudowy też kupie wersje HS one pewnie i na 1200 rpm będę cichsze niż te fabryczne corsairy co mam teraz na 850 i nie będą wibrować. Kurde jakbym wiedział, że te Silent Wingsy są tak wypasione to bym się tyle czasu nie brandzlował nad ich zakupem :lol2:

mam prawie nowe za 50zł szt może to Ci pomoże. http://forum.pclab.pl/topic/1281751-Sprzedam-Wentylatory-oraz-Klawiaturę/page__gopid__15635148entry15635148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To HS? bo jak nie to nie wezmę. :E

Co to HS?

Niee to nie HIGH SPEED jeśli o to chodzi, zwykłe 1000RPM

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na polecenie jakieś 200mm RGB na front budy, mogą być mega wolno obrotowe byle by nie kosztowały milionów ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobre są Cooler Master MF200R, ale swoje kosztują. Zwróć uwagę na to, ze w przypadku wentylatorów 200mm nie ma jednego standardu rozstawu otworów montażowych jak w przypadku 120mm czy 140mm. Zmierz rozstaw w swojej budzie i porównaj z rozstawem tego CM, żeby wiedzieć czy w ogóle wejdzie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne są te Cooler Master MF200R chyba się skuszę na dwa. Szkoda że nie mają regulacji PWM ale dla mnie to w sumie obojętne zaraz sobie skombinuję jakiś regulator PWM->PWR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci jakiś regulator, skoro 95% nowych mobo z segmentu mid-end w górę, ma możliwość przełączania złącz z pracy w trybie PWM na DC, a tym samym sterowania tym wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci jakiś regulator, skoro 95% nowych mobo z segmentu mid-end w górę, ma możliwość przełączania złącz z pracy w trybie PWM na DC, a tym samym sterowania tym wentylatorem.

 

Wszystkie złącza mam już zajęte więc muszę tak podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz sobie kup a nie regulator. Potrzebujesz każdy wentylator wysterować z innymi obrotami?

 

Dwa-trzy wentyle spokojnie puścisz na jednym rozdzielaczu. A te z dodatkowym zasilaniem i sterowaniem PWM puścisz nawe kilkanaście z jednego wyjścia płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz sobie kup a nie regulator. Potrzebujesz każdy wentylator wysterować z innymi obrotami?

 

Dwa-trzy wentyle spokojnie puścisz na jednym rozdzielaczu. A te z dodatkowym zasilaniem i sterowaniem PWM puścisz nawe kilkanaście z jednego wyjścia płyty.

 

Rozdzielacz to ja sobie sam zrobię po co mam płacić te 40zł ? :)

Mam 9 wentylatorów które są już sterowane z kontrolera bo to PWR są i ich łączna moc jest większa niż może dać płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego kupuje się rozdzielacz który ma dodatkowe wejście na zasilanie :)

Albo robi się go z głową :P

 

http://angela.pl/p14342,xspc-8-way-pwm-splitter-hub-sata-powered-black-v2.html

 

Dokładnie dla tego nie mam z tym problemów ;)

A te dwie dwusetki ciągną łącznie ponad 0.6A a to już sporo jak na płytę główną a gdzie reszta ?

Dla tego taki hub to złota rzecz.

 

 

EDIT

Dobra kupiłem dwie sztuki tych Cooler Master MF200R głównie dla wyglądu bo w sumie nie są mi potrzebne :hmm: zobaczymy jak to będzie się sprawować.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hub to 90wat uciągnie ponoć ;)

 

Ogólnie napięcie zasilające i masa idą chyba przez dodatkowe zasilanie SATA. Natomiast sterowanie/wypełnienie PWM z płyty na wszystkie wentyle. No i oczywiście odczyt rpm z jednego z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dla tego nie mam z tym problemów ;)

A te dwie dwusetki ciągną łącznie ponad 0.6A a to już sporo jak na płytę główną a gdzie reszta ?

Dla tego taki hub to złota rzecz.

 

 

EDIT

Dobra kupiłem dwie sztuki tych Cooler Master MF200R głównie dla wyglądu bo w sumie nie są mi potrzebne :hmm: zobaczymy jak to będzie się sprawować.

Mam dokładnie ten sam splitter a pod niego podpiete 6x noctua 3000rpm.Wszystko hula elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś wentylator 50mm na radiator DDC ? Myślałem nad Noiseblockerem XS2, ale nie wiem czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które corsairy są wydajniejsze na wentylatory na front ML120 czy LL120?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML120 PRO, tylko wersję PRO - to jest odpowiednik jakościowo SW3.

 

ML120 i LL to cieniasy bardziej jak Pure Wings za 25pln :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...