Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Ok teraz mam jeszcze jedno pytanie node pro ogarnie 3x ML i 1xSP?? Będzie je rozróżniał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Khold - SP120 są ok.

 

@gret - Node Pro ma tylko 2 wyjścia. Potrzebujesz jeszcze ten HUB na 6 wejść z oświetleniem (FAN HUB) - wtedy wszystko będzie śmigać. ML podłączasz pod HUB, a SP bezpośrednio pod Node Pro i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Khold - SP120 są ok.

 

@gret - Node Pro ma tylko 2 wyjścia. Potrzebujesz jeszcze ten HUB na 6 wejść z oświetleniem (FAN HUB) - wtedy wszystko będzie śmigać. ML podłączasz pod HUB, a SP bezpośrednio pod Node Pro i śmiga.

Git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok. Te SP120 tyłka nie urywają, ale to przyzwoite wentylatory i spokojnie sobie poradzą na chłodnicy. Z tego co się nimi bawiłem mogę powiedzieć, że najgorsze pod względem wydajności są LL, potem SP, a najlepsze ML Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok. Te SP120 tyłka nie urywają, ale to przyzwoite wentylatory i spokojnie sobie poradzą na chłodnicy. Z tego co się nimi bawiłem mogę powiedzieć, że najgorsze pod względem wydajności są LL, potem SP, a najlepsze ML Pro.

Ok. Powiedz mi teraz proszę jak ogarnąć żeby mi świeciło oświetlenie fabryczne z obudowy Corsair X570 i żebym miał nad nim kontrolę w iCUE.

 

Jeśli podłączę je razem z wentylatorami ML to nie działa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakupić 6 wentylatorów RGB 120 mm, priorytet - wydajna cisza ;) Trzy idą na stareńką grubą chłodnicę 360 z ok. 20fpi na top PC-O11, trzy na razie na nawiew z boku lub dołu a na przyszłość na kolejną chłodnicę. Myślałem wcześniej nad nowymi SPC Stella ARGB ale jakoś nie mam zaufania... Jest jeszcze Corsair ML Pro, Raijintek, Lian Li Bora Digital...Podpięte będą do płyty MSI i kontrolowane przez Mystic Light więc raczej ARGB. Co polecilibyście Wy? Jakby się udało nie za miliony monet to też byłoby fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobre i nadające się na chłodnice wentylatory to Corsair ML Pro RGB lub Corsair SP RGB - najlepiej w trzypaku, bo wtedy masz w zestawie wszystkie graty potrzebne do ich kontrolowania (Lighning Node Pro i HUB pod 6 wentylatorów). Ewentualnie Fractal Design Prisma AL-12 ARGB - one mają standardowe wtyczki 3-pin ARGB i rozgałęźniki w zestawie, więc można je podłączyć bezpośrednio pod mobo jeśli masz złącze 3-pin ARGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie, że te corsairy ML mają być sterowane PWM, co jakiś czas spotykam specjalistę co mi mówi, że ml są gówniane bo hałasują a potem się okazuje, że były sterowane DC a przy sterowaniu napięciem a nie sygnałem PWM łożysko magnetyczne nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie, że te corsairy ML mają być sterowane PWM, co jakiś czas spotykam specjalistę co mi mówi, że ml są gówniane bo hałasują a potem się okazuje, że były sterowane DC a przy sterowaniu napięciem a nie sygnałem PWM łożysko magnetyczne nie działa.

A jak są podpięte pod sterowanie AiO corsaira to działają PWM czy DC?

 

Mi właśnie jeden ML na magnetycznym łożysku hałasuje powyżej 600Obrotów podpięty jest do pompki AiO...

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ML120 Pro chyba wleci, mam na płycie header JCORSAIR to będzie można sterować oświetleniem z płyty a mocą z PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę Armis AR5 TG RGB, szukam jakiś dwóch wentylatorów 140mm by zamontować na przód, aktualnie mam 3x 120mm. Szukam czegoś nie drogiego, czy taki BQ Pure Wings 2 starczy? Czy Sigma Pro który więcej się kręci niż te 1k RPM? Co jeszcze można by wsadzić w podobnej cenie.

 

Bym zapomniał, na przodzie mam 2 wentylatory fabryczne plus jakiś Artic 120mm, ze starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał, to po wpisaniu kodu: PROMO4FB można obniżyć cenę tego wentylatora:

 

morele.net/corsair-af120-led-quiet-edition-co-9050015-rled-614758/

 

do 4,99 zł. Myślę, że za taką cenę się opłaca. W jednym zamówieniu można kupić tylko jedną sztukę po obniżonej cenie, ale jak ktoś ma w okolicy punkt odbioru Morele, to można zrobić kilka zamówień na jeden wentylator i wtedy każdy będzie po 4,99 zł, a za odbiór osobisty z przedpłatą nic się dodatkowo nie dopłaca. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam chłodzenie Alphacool Eisaber 360LT czy jest coś wartego wymiany z tych stockowych wentyli? Bo już na około 50% obrotów są słyszalne może jest coś wartego wymiany? Obudowa Phanteks Enthoo

post-480066-15712571280624_thumb.jpg

i szukam poprawy i kompromisu temperatury / hałas - rozmyślam też o zmianie wentyli w obudowie może na coś z SW3?

Edytowane przez L4s3c7k4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie masz na tym chłodzeniu wentylatory Pure Wings 2, które są już całkiem ok. Jeśli chcesz coś lepszego to Silent Wings 3, EK Vardar, Corsair ML Pro, Noiseblocker B12-PS czy Noctua NF-A12x25. Przy czym od 1000 RPM w zasadzie każdy wentylator i tak jest słyszalny. Co do wymiany wentylatorów w obudowie, to możesz wziąć te same modele co podane powyżej, tylko ewentualnie w rozmiarze 140mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedziałem ze używaja Pure Wings 2 ;) w specyfikacji pisza tylko

Eiswind 12

Bearing: Sleeve Bearing

Voltage: 12V

Power connector: 4-Pin PWM

Rated speed (rpm): 550 -1700 (+/-10%)

Fan efficiency: 63,85 cfm / 108m³/h

Air pressure: 1,66 mm H2O

Volume: 29 dB(A)

myślałem ze to ich własne dziecko

a które z nich wypadają najlepiej cena / jakość :) ? te stockowe Phanteksy z obudowy wypadają jakoś przyzwoicie na tle tych co podaleś wyzej ? @zawisztheblack

Edytowane przez L4s3c7k4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedziałem ze używaja Pure Wings 2 ;) w specyfikacji pisza tylko

Eiswind 12

Bearing: Sleeve Bearing

Voltage: 12V

Power connector: 4-Pin PWM

Rated speed (rpm): 550 -1700 (+/-10%)

Fan efficiency: 63,85 cfm / 108m³/h

Air pressure: 1,66 mm H2O

Volume: 29 dB(A)

myślałem ze to ich własne dziecko

a które z nich wypadają najlepiej cena / jakość :) ? te stockowe Phanteksy z obudowy wypadają jakoś przyzwoicie na tle tych co podaleś wyzej ? @zawisztheblack

 

Mój błąd, bo sprawdziłem sobie specyfikację Eisbaer 360, a nie 360 LT, która faktycznie ma wynalazek własny Alphacool. Większość tych wentylatorów masz w podobnej cenie, jak chcesz coś topowego to polecam B12-PS, ewentualnie szarpnąć się na NF-A12x25, bo obecnie to najlepsze co masz na rynku. Stockowe wentylatory Phanteksa nie są złe, ale względem tych podanych wyżej są o klasę czy dwie gorsze. Względem tych na chłodzeniu odczujesz sporą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecali jako wentylator wyrzucający gorące powietrze z tyłu obudowy? Do 100zł, 120mm. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Obecnie mam tam SilentiumPC Sigma Pro 120mm i nie ukrywam, słabo dmucha :/

Na razie celuję w Silent Wings 3 120mm PWM High Speed.

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, bo sprawdziłem sobie specyfikację Eisbaer 360, a nie 360 LT, która faktycznie ma wynalazek własny Alphacool. Większość tych wentylatorów masz w podobnej cenie, jak chcesz coś topowego to polecam B12-PS, ewentualnie szarpnąć się na NF-A12x25, bo obecnie to najlepsze co masz na rynku. Stockowe wentylatory Phanteksa nie są złe, ale względem tych podanych wyżej są o klasę czy dwie gorsze. Względem tych na chłodzeniu odczujesz sporą różnicę.

 

 

dzieki za odpowiedź, doceniam pomoc pisząc, że Phanteksy sa klase albo nawet dwie niżej tyczy się to wszystkich modeli które podałeś wcześniej czy tych B12-PS i NF-A12? I pytanko nawet gdy na papierze przepływ powietrza jest słabszy to różnica jest?

Edytowane przez L4s3c7k4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, myślałem, że tamte to stricte do chłodnicy. Jeżeli chodzi o wydajność do hałasu to chyba jednak silent wings 3 najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wentylatory na rynku to NF-A12x25, potem, moim subiektywnym zdaniem, B12-PS, a w dalszej kolejności Silent Wings 3, ML Pro czy EK Vardar. Przy czym różnice są niewielkie. Jak chcesz, to bierz SW3, to bardzo dobry wentylator.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi osobiscie troche kolor tych NF-A12 sie nie podoba :P Silient Wings 3 HS mają dobre parametry na papierze ale nadal noctuna jest lepsza :) i zastanawiam się czy na obudowie zostawic 140mm wersje czy zmienic na 120mm będzie duża różnica?

Edytowane przez L4s3c7k4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość wsadzenia 140mm, to daj 140mm - będzie wydajniej przy tym samym hałasie co 120mm, ewentualnie ciszej przy tej samej wydajności co 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...