Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakaś roznica oprócz rgb/led pomiędzy ML PRO a tymi wentylatorami? KLIK

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Potrzebuje 3 wiatraki na 3 piny 140mm do budy Fractala R4. Tanie i ciche :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Potrzebuje 3 wiatraki na 3 piny 140mm do budy Fractala R4. Tanie i ciche :)

 

Pozdrawiam

 

Pure Wings 2, a taniej Arctic P14.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puree wings 2 chyba w Komputronik sa w promocji. To już będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Fractal Design Define Mini C (bez okna). Setup to Intel i5 4670, Nvidia GTX660Ti, przy czym w przyszłym roku planuję wymianę całości, zostanie tylko obudowa, wentylatory i zasilacz (SS Focus Plus). Czy warto wymieniać fabryczne wentylatory Fractal Design Dynamic X2 GP-12 120 mm na BeQuiet Silent Wings 3 140 mm PWM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW są praktycznie niesłyszalne przy 900-1000 rpm. W dodatku to zamiana 120 na 140. Te fractale to nie są jakieś paździerze ale jest to inna, zdecydowanie niższa półka cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SW są praktycznie niesłyszalne przy 900-1000 rpm.

 

No chyba jak jesteś w innym pokoju :E Albo jak Ci coolerki i zasilacz latają już pod obciążeniem i zagłuszają resztę.

 

OK, tak na serio - każdy ma inne ucho, inne są warunki, pomieszczenie itd. Ale SW to nie są jakieś magiczne wentylki - też je słychać w wyciszonym zestawie.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Noctua NF-A14 iPPC-3000, ale nie myslałem że beda tak głośne.. nawet na 1200 rpm strasznie je słychać.. Druga sprawa nie wiem czy to sklep tak leci w uja czy sama noctua, ale w jednym wentylatorze brakuje 2 gumowych podkładek antywibracyjnych - po prostu ich nie było :hmm:

 

IRN49XD.jpg

 

Niby nic, ale jak kupujesz coś nowego to raczej powinno być wszystko

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1200 RPM niestety każdy wentylator 140mm jest wyraźnie słyszalny. Do 1000 RPM jest w miarę cicho przy 140mm. eLoopy są znośne przy 1100 RPM (przynajmniej dla mnie).

 

Co do brakujących podkładek to albo wentylator ze zwrotu (może dlatego taki głośny) albo przy QC nie zauważyli. Ja bym to reklamował.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawda przy 900-1000 rpm jest cicho..

 

Wentylatory były nowe ogladałem je dobrze, zero sladów po śrubkach a te już byłoby widać po jednym wkręceniu - no chyba że ktoś oddał nie używając ich w ogóle.

 

Napisałem do sklepu i czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Wings'y 3 PWM zwykłe, a high speed różnią się jakoś budową? W sensie HS skręcone do tej samej prędkości co zwykłe będą miały taką samą wydajność i kulturę pracy jak zwykłe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych różnic w budowie. Jedyna różnica to obroty. Wydajność przy tych samych obrotach będzie taka sama.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie lepiej brać HS bo mam okazję dostać obie wersje w tej samej cenie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. HS będzie trudniej wysterować, bo taka sama zmiana sygnału = większa zmiana obrotów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie do budy i tak to nie ma sensu bo przecież to nigdy nie będzie powyżej 1000 latać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje potwierdzenia czy nie skopałem. Poczytałem trochę o wentylach do chłodnicy i padło na BQ Silent Wings 3 HS PWM. Teraz pytanie czy coś wyraźnie lepszego do 100 ziko da się kupić? a może lepiej było kupić Venturi czy jak im tam?

 

No i teraz będzie kolejne pytanie jakie 140mm łyknąć bo ori wentyle 140mm z około 1100 rpm są raczej głośne i nie wiem jak wydajne. Czy kupie coś co przy 1000-1100 rpm nie chodzi jak suszara ewentualnie możę być 1000 rpm ale o przedmuchu zwykłych 140 mm. Jak na razie rozważam albo BQ PW lub SW. Fajnie by było abym się tak do 200 ziko wyrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW3 to bardzo dobre wentylatory, o coś wyraźnie lepszego ciężko. Osobiście preferuję na chłodnice eLoopy czyli B12-PS i B14-PS, te ostatnie to moim zdaniem najlepsze 140mm jakie jest, tylko mają 29mm grubości vs standardowe 25mm, więc trzeba to wziąć pod uwagę.

 

Generalnie przy 1100 RPM każde 140mm jest już wyraźnie słyszalne, fizyki nie oszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrzebujesz przewiewu w budzie to sw3 srednio sie nadają.. testowałem kilka dni temu - są ciche na 700-800rpm, ale wydajność jest słaba.. jak dla mnie przereklamowane wentylatory ;)

 

Noctua af14 przy obrotach ok 1100 rpm obnizają u mnie temperatury na gpu o 2-3 stopnie, na silent wings 3 takiej roznicy jednak nie bylo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie będą szumieć to znacząco ułatwia sprawę. A montował z was ktoś kiedyś wyciąg u góry i dołu budy? Sprawuje się to dobrze czy etam? Bo ewentualnie jeszcze od dołu mam miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dołu zazwyczaj nawiew się robi.

 

SW3 są cichsze przy danych RPM ale mniej wydajne niż inne porównywalne wentyle.

 

 

 

Tutaj masz sensowne porównanie przy dadiatorze chyba koło 14FPI jak dobrze pamiętam.

Najciekawszy parametr to wykres zależności Hałasu od Przepływu:

https://thermalbench.com/2016/10/31/be-quiet-silent-wings-3-140-mm-high-speed-fan/3/

 

Do około 1100rpm trzymają drugą lokatę. Powyżej tej prędkości spadają na trzecią i wyprzedza je EK VARDAR. E-Loop wygrywają ostro praktycznie w całej stawce. Jedynie poniżej 500rpm EK Vardar jest lepszy.

 

 

 

A tutaj masz tego więcej, im nowszy art tym więcej na wykresie porównanych wentyli powinno być:

https://thermalbench.com/category/fans/

 

Nie znam lepszej stronki, ale niestety jest ona porzucona i dalej nie rozwijana.

Tutaj są aktualne testy wentyli, ale brakuje wykresów głośności od wydajności, trudniej sie porównuje: https://www.techpowerup.com/review/corsair-ml120-pro-rgb/5.html

 

 

ps. przy 120mm ranking wygląda nieco inaczej ( w zasanie SW3 wypada najlepiej):

https://thermalbench.com/2016/09/05/be-quiet-silent-wings-3-120-mm-fan/3/

https://thermalbench.com/2016/10/21/be-quiet-silent-wings-3-120-mm-high-speed-fan/3/

 

Jesli potrzebujesz przewiewu w budzie to sw3 srednio sie nadają.. testowałem kilka dni temu - są ciche na 700-800rpm, ale wydajność jest słaba.. jak dla mnie przereklamowane wentylatory ;)

 

Noctua af14 przy obrotach ok 1100 rpm obnizają u mnie temperatury na gpu o 2-3 stopnie, na silent wings 3 takiej roznicy jednak nie bylo..

 

Zazwyczaj SW3 potrzebuje nieco więcej RPM od konkurencji żeby zrobić ten sam przewiew, za to mimo wyższego RPM robi to przy niższym poziomie hałasu. Taka mają specyfikę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronkę znam stołowałem się tam przed zamówieniem SW3. Jak myślicie 2xSW3 na 1200 rpm będą cichsze niż Sigmy SPC na 1000 rpm? bo jak tak to wsio ryba ustawie min. ~1200 i max na 1500 rpm i powinno się poprawić wywalanie ciepła z gpu poza budę. Bo teraz ten karakan r5 3600 nie chce się grzać w grach nawet na 1.4v i mi się kręcą wiatraczki poniżej 1000 rpm no a jak ustawię niżej krzywą to zaraz latają na 1500 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sigmy były jeszcze w poziomie, to powinno być dużo lepiej.

 

 

Jak co możesz wladowac jeszcze Krakenka na GPU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle jak wentyle. Najważniejsze aby jak najmniej wibrowały czy ogólnie przenosiły wibracji na obudowę. No bo co z tego, że niby wentylator nie szumi jak rezonans sprawia, że jest dużo głośniej niż być powinno.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra założyłem SW3 i powiem tak wiedziałem, że będą ciche ale one na 1400 rpm są cichsze niż sigmy na 1000 rpm a może nawet 950 i wibrują dużo mniej niż sigmy. Teraz tak sobie myślę czy nie dokupić jeszcze 3x140mm SW3 :E chyba że macie coś tańszego co jest tak ciche i nie wytwarza wibracji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW3 dokup najlepiej. Zawsze łatwiej wysterować. Mniej wibracji to mają SW3 120 zamiast 140 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...