Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DoSeR

Kradzież, oszustwo na forumowej giełdzie.

Rekomendowane odpowiedzi

No i po 7 miesiącach są informacje. :E

Panowie z Policji mają już jego dane.

Adres IP i numer konta zarejestrowane na to samo miejsce zamieszkania. Co ciekawe koleś mieszka bardzo blisko komendy.

Pewnie sprawa potrwa jeszcze drugie tyle czasu, no ale 800zł piechotą nie chodzi i jeśli bym je odzyskał nawet za kilka lat to będę się cieszył. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po 7 miesiącach są informacje. :E

Panowie z Policji mają już jego dane.

 

Zacytuję niejakiego Siarę Siarzewskiego - "Mają rozmach sk...ny" :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce im sie robic jak kazdemu, a i takich spraw maja duzo to jak ma byc szybciej

To też. Po za tym zanim dostali IP od onetu to minęło kilka miesięcy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął rok i w zasadzie nic nie wiadomo. Niby doszli do gościa, ale sprawy jeszcze nie miał. :kwasny: Pal licho pieniądze, ale żeby udupili chociaż trochę tego gościa. Idzie go wpisać na jakiś rejestr dłużników czy coś takiego? Może są sposoby na jakieś przyspieszenie tej całej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pienądze przelane na konto z adresatem innym niż wynika to z danych właściciela konta są traktowane jako pieniądze zgubione. Ktokolwiek czy to w wyniku takiego wałka czy przypadku zarejestruje przelew na swoim koncie i nie zgłosi tego na policje podlega takim samym sankcjom jakby znalazł te pieniądze na ulicy i je przywłaszczył. Nie wiem czy jest od tego znaleźne w każdym razie jeśli istotnie doszło do oszustwa i wyłudzenia to Sabathus jest conajmniej świadkiem w tej sprawie i ew. poszkodowanym. Nie wiem na jakiej podstawie można uzyskać dane właściciela konta(o ile wogóle jest to możliwe) jeśli nie to byłaby metoda idealna na oszustwo..myśle że sąd może uzyskać dostęp do takich danych. Jedna sprawa to ustalenie czy się włamał druga że znalazł pieniądze i nie zgłosił tego na policje. Dwie jakby osobne sprawy, każda z nich jakby osobny paragraf, wpływają na sprawe ale jesli sie nie przyzna do włamania a prokuratura nie udowodni powinni mu postawić zarzut przywłaszczenia mienia czy coś w tym guście.

 

Kojarzy mi sie podobna sprawa z tym że pomyłki przy przelewie gdzie babka wydała kase(kilka tysiakó) i musiała wszystko oddać plus dostała zarzuty od prokuratora..opowiadała mi to jako ciekawostke osoba blisko związana z wymiarem sprawiedliwości(w zasadzie bezpośrednio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam od I strony, aby ujrzeć post uradowanego DoSeR'a a tu lipa...

Polska rzeczywistość;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął rok i w zasadzie nic nie wiadomo. Niby doszli do gościa, ale sprawy jeszcze nie miał. :kwasny: Pal licho pieniądze, ale żeby udupili chociaż trochę tego gościa. Idzie go wpisać na jakiś rejestr dłużników czy coś takiego? Może są sposoby na jakieś przyspieszenie tej całej sytuacji?

 

Wiesz chociaż czy złodziejem jest Sabathus, czy jednak ktoś rzeczywiście włamał mu się na konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nie on.

Jakiś gościu z miejscowości Pisz. Dokładny adres mi podali, ale nazwiska itp. nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie myślą, że załatwisz to w taki sposób:

- Nie wiem kim jesteś, ale policja dała mi twój adres, więc to ty jesteś oszustem!

 

hah, jeśli naprawdę dali Ci sam adres, to coś nie tak u nich, albo nazwiska nie usłyszałeś, widać sprawy wirtualne mało ich interesują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsiadłbym w samochód z kolegami i koleżka by się obsrał pod własnymi drzwiami. Zostałem kiedyś okradziony w sieci przez nie jaki gang z Zabrza(gang to prześmiewcza nazwa) na przedmioty o wartości około 1200 zł. Wsiedliśmy w pociąg jadąc z różnych zakątków Polski i wjechaliśmy .. nie Przepraszam to byłoby zbyt piękne. Mamuśka typa nam sama otworzyła drzwi do typa, który był za to odpowiedzialny i stanął przed faktem dokonanym(tak - mama myślała, że jesteśmy kolegami) szybko, gładko i bez agresji. A reszta jak już ktoś wspomniał, szkoda że dałeś się tak oszukać.. Masz nauczkę na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się właśnie o tym temacie. Zaraz miną dwa lata jak mnie pajac oszukał. 800zł se zabrał i do dzisiaj ich nie widać. W sumie dobry biznes zrobić tak z 20 osób i 16k mamy w kieszeni. :lol2: Jak dobrze pamiętam to z rok nawet żadnego listu nie dostałem z policji. Ogólnie mówiąc to zapomniałem o tej całej sytuacji. :D W tygodniu będę chyba musiał do nich zadzwonić, jak nic się nie dowiem ciekawego to wsiądę w auto z kumplami i zawitam do tego popaprańca. W końcu adres mam to mogę mu złożyć wizytę. :E Normalnie kocham ten kraj, żeby tak banalną sprawę prowadzić już 2 lata. Szkoda, że nie dali mi jego danych osobowych :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Jak się nie umie prowadzić spraw to tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

W sensie kto nie umie, skoro to niby z urzędu ściągane ?

W sensie, że to można egzekwować na drodze cywilnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób? Z chęcią się dowiem jak uprzykrzyć kolesiowi życie. :D Zaznaczam, że mam tylko jego adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

A imię i nazwisko?

 

Trzeba wnieść pozew o zapłatę. Teraz tylko pytanie o to z jakiego tytułu. Nie mam czasu na większą rozkminę, bo dopiero z pracy wróciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info sie przyda tez mam taka sytuacje tyle ze koles przegral juz sprawe z urzedu mam jego dane i wisi mi 500 pln (akurat na wino sandomierskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A imię i nazwisko?

 

Właśnie nic, zero nazwiska, imienia, daty urodzenia itp.

Sądzę, że jakbym chciał te dane dostać od Policji to by mi ich nie udostępnili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Masz prawo zajrzeć w akta. Zajrzyj i będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak sprawa jest prowadzona przez komendę w Piszu (do którego mam ładny kawałek) to muszę się do nich udać? Czy może to być obojętnie jaki posterunek i oni (ci z Pisza) im prześlą kopie akt i sobie poprzeglądam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

No dobra, ale jak sprawa jest prowadzona przez komendę w Piszu (do którego mam ładny kawałek) to muszę się do nich udać? Czy może to być obojętnie jaki posterunek i oni (ci z Pisza) im prześlą kopie akt i sobie poprzeglądam?

Zadzwoń najpierw i zapytaj co się w sprawie dzieje. Potem napisz tutaj i coś wykoncypujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wykonycepujesz cos w mojej sprawie ?

jak w/w mam dane i osobnik przegral sprawe z urzedu (5 osób poszkodowanych) udowodnili mu wine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

A masz w wyroku zasądzony na Twoją korzyść obowiązek naprawienia szkody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ze wzgledu na brak środków w jego rodzinie i u niego samego

według sądu można ubiegac i o zadoścuczynienienie w sprawie cywilnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...