Skocz do zawartości
Zas

Indie games - wciągające i warte uwagi.

Rekomendowane odpowiedzi

ee coś ty, fajne właśnie, trzeba się nauczyć rozkładu pokoju, refleks mieć, i lecisz na 100% poziomy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spora? A skąd, ja jestem leszcz w temacie :E

To są przecież najbardziej znane gierki z ostatniej dekady, zero niszy, zero nieznanych perełek, nic, null...

Niektóre to nawet ciężko trochę podpiąć pod "indie" :E

 

Jaycob to chyba leżał gdzieś kilka lat w stanie hibernacji, takie można odnieść czasami wrażenie skoro dla niego te wszystkie wymienione tutaj tytuły to są w sumie nowości :E To nie jest żadna obraza czy coś, aby nie było!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nie. Większość. Od 2013 gdzieś, grałem tylko na PS3 i w 4 gry sieciowe. :E A "indyków" to nie ruszałem prawie wcale. Nie interesowały mnie tak jak teraz.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Indyków jest masa.. Jedne lepsze drugie gorsze.. Ale mozna trafić na perełki.. Bywają indyki bardziej rozbudowane niż topowe gry AAA :). Czego przykładem jest gra Star Traders: Frontiers.. Ogromnie ją polecam ale uwaga.. to nie jest gra dla każdego. To taki sandbox w kosmosie .. Robisz co chcesz.. Ja mam na Steam ale też kupiłem na iPada - chyba najlepsza i nabardziej rozbudowana gra na mobilki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stardew Valley. Jak ktoś się wkręci to można na luzie ponad 100h spędzić :E

 

A i jak ktoś nie słyszał o tej grze to nie jest żadna popierdółka. Na steam ponad 100k ocen i to przytłaczająco pozytywne :cool:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyków jest masa.. Jedne lepsze drugie gorsze.. Ale mozna trafić na perełki.. Bywają indyki bardziej rozbudowane niż topowe gry AAA :). Czego przykładem jest gra Star Traders: Frontiers.. Ogromnie ją polecam ale uwaga.. to nie jest gra dla każdego. To taki sandbox w kosmosie .. Robisz co chcesz.. Ja mam na Steam ale też kupiłem na iPada - chyba najlepsza i nabardziej rozbudowana gra na mobilki :).

Wiadomo. Tak jak cała masa AAA. Podajemy tu tytuły najbardziej wciągające/ciekawe. ;)

 

 

Wydaje się być strasznie skomplikowana ta gra w dodatku brak pl lokalizacji.

 

Generalnie to nie lubię kosmicznych gierek z budowaniem baz, ekonomią itd. Tzn w żadną jeszcze nie grałem, stwierdzam po gameplayach w necie.

 

 

A czy indykiem jest My Summer Car? jeżeli tak to kocham :)

Zdecydowanie tak.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze z moich ulubionych indie mogę na pewno polecić:

 

The Long Dark - sandboksowy symulator przetrwania

Prison Architect - strategia ekonomiczna w której zarządzamy więzieniem :E Świetna zabawa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No dobra to kilka moich ulubionych indyczków:

 

Star Traders: Frontiers - jak juz wspomniałem wyżej to jeden z najlepszych indyków w jakie grałem. Mega rozbudowana i niestety dość skomplikowana. Najwiekszy minus to język.. Trzeba dość dobrze znać angielski.. BO jest sporo dialogów i wyrazeń takich z zakresu fizyki. W grze robimy co chcemy.. Handlujemy, walczymy, rozwijamy naszą załogę.. Masa rzeczy do roboty.. Możemy być kim chcemy i robić zlecenia.. W dodatku świat gry żyje i nasze poczynania mają wpływ na kształtowanei sie świata..

Project Hospital - Bardzo skomplikowany ale i niezwykle wciągajacy symulator szpitala. Zdecydowanie lepszy od Two Points.. Tu wszystko jest na poważnie. I w końcu dodali PL.

Pax Nova - strategia ala Civilization ale w kosmosie. Ma potencjał lecz narazie wczesna faza.. Bardzo klimatyczna..

Foundation - strategia w stylu The Settlers. Ma ogromny potencjał ale teraz jest w wersji alpha - grywalnej.. Naprawdę polecam dla miłośników Settlersów.. Polonizacja jest i sam ją tłumacze z innymi osobami - są błędy bo ciągle jest cos zmieniane dlatego dla tych co znaja podstawowy angielski proponuje tymczasowo grać w jezyku oryginalnym.

Darkwood - tego tytułu nie trzeba przedstawiać. To horror od polskiego dewelopera. Teraz wyszła na Switcha.

Halcyon 6 - kolejna interesująca gra kosmiczna z walką turową jak w grach jRPG.

Kingdom and castles - to kolejna gra dla fanów Settlers. Przyjemna i bardzo ciekawa oprawa graficzna.

Rimworld - też chyba każdy ją zna.. Rozbudowa osady na obcej planecie. Też wciąga i co jakiś czas wracam do tego tytułu.

Project Highrise - SimTower. Polecam dal fanów rozwoju wieżowca :) Jest PL i wciąga.. lecz po czasie można odczuć monotonie ale jest dość tania i warta ceny

Robothorium - Dungeon Crawler. Coś dla fanów S-F.

Satellite Reign - dla fanów Syndicate i Cyberpunka. Milutka gra lecz ma powtarzalne misje poboczne :(

Shortest Trip to Earth - coś a`la FTL ale bardziej złożony. Polecam.

Slay the Spire - bardzo popularna ostatnio gra.. To takie połączenie jRPG + karcianki..

Unepic - przyjemna platformówka.

Low Magic Age dla fanów rasowych RPG. Jeśli ktoś grywał w RPG z lat 80/90 to jest to gra dla niego.

StarCrawlers - kolejny crawler coś jak Darkest Dungeon.. Tylko dla fanów Cyberpunka i S-F fajna polecam.

Deep Sky Derelicts - kolejny crawler w klimatach postapo / S-F. KJest język Polski i nawet ciekawa fabuła.

 

Pewnie jeszcze jest sporo tytułów ale tylko te przyszły mi do głowy :) Nie wymieniam juz takich tytułów jak FTL, Limbo itp bo je każdy zna ;). Dlatego wymieniłem powyżej mniej znane aczkolwiek bardzo fajne ..

 

Jescze mam do ogrania sporo gier jak Long Dark, Stardew Valley (też juz jest spolszczenie!), Dead Cells itp.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargroove https://store.steampowered.com/app/607050/Wargroove/

 

Dostępna także w Game Pass for PC. Jeszcze nie grałem, ale mam na liście życzeń i jest to czysta zrzynka z genialnego, uwielbianego przeze mnie Advance Wars (mocniej katowane na emulatorku niż Poksy).

 

https://www.youtube.com/watch?v=gqq5s3PkQ3E

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się jeszcze jedna gra, można powiedzieć, że w stylu My Summer Car - a mianowicie JALOPY! To jest świetna gierka, aż z wrażenia idę sobie w nią zagrać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Star Traders: Frontiers - jak juz wspomniałem wyżej to jeden z najlepszych indyków w jakie grałem. Mega rozbudowana i niestety dość skomplikowana. Najwiekszy minus to język.. Trzeba dość dobrze znać angielski.. BO jest sporo dialogów i wyrazeń takich z zakresu fizyki. W grze robimy co chcemy.. Handlujemy, walczymy, rozwijamy naszą załogę.. Masa rzeczy do roboty.. Możemy być kim chcemy i robić zlecenia.. W dodatku świat gry żyje i nasze poczynania mają wpływ na kształtowanei sie świata..

Odbiłem się od tego, nie tyle co skomplikowane co przekomplikowane, ale może kiedyś się zmuszę i okaże się to super grą.

 

Project Hospital - Bardzo skomplikowany ale i niezwykle wciągajacy symulator szpitala. Zdecydowanie lepszy od Two Points.. Tu wszystko jest na poważnie. I w końcu dodali PL.

Ponownie, poziom komplikacji przypomina raczej simsy w excelu niż sensowną zabawę. I ponownie może wrócę jak już to skończą.

 

Foundation - strategia w stylu The Settlers. Ma ogromny potencjał ale teraz jest w wersji alpha - grywalnej.. Naprawdę polecam dla miłośników Settlersów.. Polonizacja jest i sam ją tłumacze z innymi osobami - są błędy bo ciągle jest cos zmieniane dlatego dla tych co znaja podstawowy angielski proponuje tymczasowo grać w jezyku oryginalnym.

CHOLERNIE mnie to korci, ale 30€... zaczekam.

Rimworld - też chyba każdy ją zna.. Rozbudowa osady na obcej planecie. Też wciąga i co jakiś czas wracam do tego tytułu.

Echh, jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem (a przy pierwszym podejściu odbiłem się okrutnie od tego.)

 

Satellite Reign - dla fanów Syndicate i Cyberpunka. Milutka gra lecz ma powtarzalne misje poboczne :(

Tragiczne wykonanie, nuda niesamowita niestety.

Shortest Trip to Earth - coś a`la FTL ale bardziej złożony. Polecam.

Czeka w bibliotece znajomego... czeka i czeka i tak ładnie na mnie patrzy :)

Slay the Spire - bardzo popularna ostatnio gra.. To takie połączenie jRPG + karcianki..

Za dużo już tego.

StarCrawlers - kolejny crawler coś jak Darkest Dungeon.. Tylko dla fanów Cyberpunka i S-F fajna polecam.

Deep Sky Derelicts - kolejny crawler w klimatach postapo / S-F. KJest język Polski i nawet ciekawa fabuła.

 

jw.

Jescze mam do ogrania sporo gier jak Long Dark, Stardew Valley (też juz jest spolszczenie!), Dead Cells itp.

 

Stardew to specificzna gra, dla mnie dyskwalifikacja za dłużyzny, ale rozumiem że to się może podobać.

Dead Cells - super gra, niesamowity rozwój i komunikacja deva z graczami. (polecam jednak granie na padzie)

 

---

 

Takie tam fajne przeglądarkowe - https://citron-curieux.itch.io/forward

 

A i Starbound dostał mocną aktualizację - jak ktoś tego nie zna to super przygoda na wiele godzin.

- trailer samej aktualizacji, ta gra jest serio ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego interesowało mnie swego czasu Stardew i Rimworld , ale nigdy nie zagłębiałem się, jak się w to gra. :E

 

DeadCells, wygląda kapitalnie, ale to rogalik, także dziękuję...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego interesowało mnie swego czasu Stardew i Rimworld , ale nigdy nie zagłębiałem się, jak się w to gra. :E

 

DeadCells, wygląda kapitalnie, ale to rogalik, także dziękuję...

 

Nawet nie podchodź do RimWorld jeśli tak mocno przeraża cię koncept roguelike.

Ogólnie imho mylisz się, ale też strasznie nie lubię gdy mi ktoś tłumaczy jak mam w coś grać.

(ale serio, termin roguelike jest mocno nadużywany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z tego co czytałem w DeadCells jest permadeath, zamek generowany losowo, nie wiem tylko, czy jakiś progres się zachowuje.

 

A Rimworld pooglądałem i faktycznie, nie dla mnie :E Stardew zresztą też.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z tego co czytałem w DeadCells jest permadeath, zamek generowany losowo, nie wiem tylko, czy jakiś progres się zachowuje.

 

A Rimworld pooglądałem i faktycznie, nie dla mnie :E Stardew zresztą też.

 

Oczywiście że się zachowuje... słuchaj, permadeath to nic złego :)

 

Co do RimWorld - to w sumie inny temat, ponieważ ta gra to absolutna rewelacja i arcydzieło.

 

Dobry materiał o tym jeśli znasz ang.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VdqhHKjepiE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Odbiłem się od tego, nie tyle co skomplikowane co przekomplikowane, ale może kiedyś się zmuszę i okaże się to super grą.

 

Bo nie jest to gra dla każdego. Trzeba lubić tego typu produkcje. A jak się juz lubi i przebrnie przez początek - który z początku może odpychac to można się w niej zakochać (podobnie tak pisza w recenzjach na steam).. Ja sie jej ciągle ucze bo Treese Brothers - dwaj bracia którzy ja tworzą.. Ciągle dodająnowy content i aktualizują co parę dni.. Juz maja ponad 150 updejtów (na szczęście nie trzeba za kazdym razem grac od nowa). Naprawdę support najwyższa klasa. I ja sie ciesze ze są firmy które tworzą własne takie gry.

 

Jeśli lubisz tego typu gry to naprawdę warto! Swoją drogą jesli masz Tablet / ipad to polecam wersje mobilną. Tańsza o polowe a zawiera identyczny content co wersja Pecetowa.. Jedynie UI troszke zmienione. Gra się świetnie ja gram na ipadzie :D i jest lepiej niz na PC.. Głównie dlatego ze wieczorami juz mam dosc peceta to w łożeczku można sobie fajnie pograć lub na kanapie.. Swoja drogą.. Dodam ze duzo sie interesuje ta gra i naprwade sporo graczy jest nią zachwycona. W dodatku jest to chyba najbardziej rozbudowana gra na mobilki.

 

Mi sprawia jednak trudność językowa.. Za dużo jest mało mi znanych wyrazów w dialogach, a także wyrażenia związane z fizyką - bo to wiadomo gra kosmiczna.. No ale od czego jest translator ;) Dlatego gorąco ją polecam + Wikipedie ktora jest niesamowicie fajnie wykonana ijest w niej wszystko co ważne.

 

Ponownie, poziom komplikacji przypomina raczej simsy w excelu niż sensowną zabawę. I ponownie może wrócę jak już to skończą.

 

Ale co w tym złego? To że jest skomplikowane to wada? Ja rozumiem są gry które męcza i trzeba dużo wysilać szare komórki - np obecnie Stellaris.. No ale jak ktoś lubi takie gry to jak najbardziej warto ;)

 

CHOLERNIE mnie to korci, ale 30€... zaczekam.

Jezeli korci cie FOundation to warto kupić ALE.. tylko jeśli nie masz naprawdę w co grać .. Bo gra jest w wersji alpha.. Grywalna ale ma sporo błędow i jeszce dużo contentu nie zaimplementowano. Najwieksza zaleta tej gry to mozliwosc modyfikacji wielkosci budowli i budowania ich jak tylko sobie wymarzymy.. Wprowadzono innowacyjny silnik stworzony przez tego producenta gry. Gra z olbrzymim potencjałem... Ale boje sie ze jednak nie będzie miała takie jpopularności jak np Rimworld.. Chyba ze sie myle.

 

Dead Cells - super gra, niesamowity rozwój i komunikacja deva z graczami. (polecam jednak granie na padzie)

 

Kupie to ale na iPad.. Bo będzie najtaniej tam dostepne .. premiera za miesiac za 35zł. I ma zawierac to samo co wersja ps4/PC. A lubie grac w takie platformówki na dotykowym ekranie..

---

 

Swoją drogą, wiem ze tu nie gadamy o grach mobilnych ale polecam indyka platformówke - GrimValor. :)

 

A i Starbound dostał mocną aktualizację - jak ktoś tego nie zna to super przygoda na wiele godzin.

- trailer samej aktualizacji, ta gra jest serio ogromna.

 

Starbound jest już po polsku?

 

 

Co do RimWorld - to w sumie inny temat, ponieważ ta gra to absolutna rewelacja i arcydzieło.

 

 

No RimWorld to chyba obok Star Traders: Frontiers jest najlepszym indykiem. Te dwie gry postawiłbym na podium jeśli chodzi o indyki :).

Też dużo pogrywalem w RimWorld i sporo contentu dodaje producent.. Zresztą ja z tym producentem czasami dyskutowałem na twitterze.. Spoko gość.. Support pierwsza klasa, tak jak w przypadku Treese brothers. Aż się prosi by tacy producenci mieli większy budżet finansowy na tworzenie gier :<

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym złego? To że jest skomplikowane to wada? Ja rozumiem są gry które męcza i trzeba dużo wysilać szare komórki - np obecnie Stellaris.. No ale jak ktoś lubi takie gry to jak najbardziej warto ;)

 

Nie chodzi mi o skomplikowanie a przekomplikowanie - takie wrażenie miałem z tym Hospitalem, masa niepotrzebnych zabaw - ale z tego co widzę to mam w tym cąłe 81 minut, także wrażenie mogło być złe :)

Akurat skomplikowane gry to coś w co gram właściwie cały czas - Path of Exile, Factorio, Rimworld, Oxygen not included itp. setki godzin

 

 

Starbound jest już po polsku?

 

Nie

 

---

 

Teraz myślę czy tego nie kupić bo wygląda zacnie mocno:

 

https://store.steampowered.com/app/979110/Space_Haven/

 

Ale $30 u nich na stronie z dostępem teraz... trochę ryzykowne.

 

---

EDIT

Kurcze jak czytam takie coś to korci ten Star Traders. Całość mocno przypomina Firefly - a ja mam przeokrutny sentyment do tego serialu (dlatego nowe Rebel Galaxy to dla mnie day1)

a879b75a3f671852811cbd7508224617a35e9b55.png

 

EDIT2

Kurde całkiem sensowne 3rd party do tego porobili - https://steamcommunity.com/app/335620/discussions/0/1727575977527420784/

 

Jeszcze co do komplikacji :)

Tak wygląda teraz mój plan na produkcję pewnej rzeczy w Satisfactory :)

https://satisfactory.greeny.dev/calculator?preview=Pbv71qFCcV

https://satisfactory.greeny.dev/calculator?preview=4zCeJYzVBS

:cool:

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie CrossCode. Całkiem dobrze rozbudowany RPG, z elementami parkour, zagadkami logicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Teraz myślę czy tego nie kupić bo wygląda zacnie mocno:

 

https://store.steampowered.com/app/979110/Space_Haven/

 

Ale $30 u nich na stronie z dostępem teraz... trochę ryzykowne.

 

O dzieki ciekawe to wyglada.. Lubie takie gry + jest polski język.. Poczekam na jakies recki bo i tak na razie mam w co grać ;). Jeśli znasz jakies podobne to poprosze ;). Tylko nie przepadam za grami 3D typu ten Space Engineers itp. Jakoś bardziej oscyluje w grafike 2D.. Ewentualnie 3D może być ale cos w stylu XCOM :)

 

---

EDIT

Kurcze jak czytam takie coś to korci ten Star Traders. Całość mocno przypomina Firefly - a ja mam przeokrutny sentyment do tego serialu (dlatego nowe Rebel Galaxy to dla mnie day1)

a879b75a3f671852811cbd7508224617a35e9b55.png

 

 

Rebel Galaxy? Mam ale jakos mało grałem. Coś nie moge sie przekonać do takich gier gdzie ręcznie sterujemy statkiem w 3D. Próbowałem serie X3,X4, i pare innych.. No nie wiem jakoś kurcze nie moge sie przekonac.. Zdecydowanie wole mechanike gry jak w Star Traders..

 

A w czym Star Traders przypomina Firefly? Kiedys ogladalem ten serial bardzo ciekawy ale nie widze porównania? Albo jestem ślepy :P

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A w czym Star Traders przypomina Firefly? Kiedys ogladalem ten serial bardzo ciekawy ale nie widze porównania? Albo jestem ślepy :P

 

Sam dev przyznaje że się tym inspiruje :)

Kowboje w kosmosie, wolność wyboru i klimat. Widzę że są nawet mody pod Firefly.

 

Np. Rebel Galaxy to zupełnie inna gra (nie przepadam za pierwszą częścią jeśli idzie o mechanikę) ale ocieka klimatem Firefly :)

RG Outlaw ma 20h muzyki w tych klimatach.

 

A Space Haven kupiłem i zaraz ogram.

Tyle że ze znajomym gramy w Force of Nature

https://store.steampowered.com/app/568570/Force_of_Nature/

mamy niesamowitą bekę z interfejsu :)

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Sam dev przyznaje że się tym inspiruje :)

Kowboje w kosmosie, wolność wyboru i klimat. Widzę że są nawet mody pod Firefly.

 

Heh a no nie zauważyłem tego twitta a jestem tam aktywny nawet sa tam niżej moje odpowiedzi na twitterze ;p

 

A to ciekawe jakoś niby interesuje się tą produkcją, nigdy jakoś nie wziąłem pod uwagę tego, że wzorują na filmach/serialach itp :)

 

A jeszcze jedno.. Teraz mi się przypomniało. .Faktycznie są nawiazania do Firefly.. Nawet są stroje dla naszej załogi.. przypominające te z Firefly :) Pewnie jest tego więcej..

 

Np. Rebel Galaxy to zupełnie inna gra (nie przepadam za pierwszą częścią jeśli idzie o mechanikę) ale ocieka klimatem Firefly :)

RG Outlaw ma 20h muzyki w tych klimatach.

 

A Space Haven kupiłem i zaraz ogram.

Tyle że ze znajomym gramy w Force of Nature

 

Rebel Galaxy pewnie nie ma PL, prawda? Ja sie staram jednak omijać produkcje bez rodzimego języka (Star Traders jest tu wyjatkiem).. Oczywiscie to też zalezy jak jest skontruowana gra.. Są gry gdzie jest niby masa tekstu ale łatwo idzie ogarnąć wyrażenia w obcym języku.. No ale jak jest dużo dialogów itp to już wtedy lipa :)

 

Co do Space Haven daj znać czy fajne.. bo to alpha i nie wiem jak jest z jej contentem..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebel Galaxy pewnie nie ma PL, prawda?

 

Nie ma, tyle że gadania tam mało, w sumie to przypomina troszkę hack'n'slashe tyle że ze statkiem.

Za darmo teraz na Epic także nic nie tracisz - druga część jest exclusivem na Epicu i wychodzi jakoś zaraz.

 

---

 

Ale muza w tym Space Haven 0_o

 

---

 

Jeszcze co do Firefly to jestem akurat maniakiem tego serialu, dla mnie było oczywiste bez żadnych tweetów itp. że to ocieka tym klimatem ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=NPRlHwwVIug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

---

 

Ale muza w tym Space Haven 0_o

 

A te Space za ile kupiłeś? Bo widze na ich stronie 20 dolców lub 30 .. Ale chyba za 30dolców dają dopiero dostep? Jest ona już w PL?

 

Co do Rebel. To mam ją na Xbox i PS4 :).. Troszke pograłem ale jakos no nie poświęciłem jej zbyt dużo czasu..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te Space za ile kupiłeś? Bo widze na ich stronie 20 dolców lub 30 .. Ale chyba za 30dolców dają dopiero dostep? Jest ona już w PL?

 

Co do Rebel. To mam ją na Xbox i PS4 :).. Troszke pograłem ale jakos no nie poświęciłem jej zbyt dużo czasu..

 

Za $30 z dostępem teraz - w ogóle to sprawdź skrzynkę wiadomości ;p

Nie ma nic poza angielskim.

Co do Rebel to nie wiem skąd tak do końca się wzięła ta gra w dyskusji - w sumie poza klimatem to nie przepadam za nią, druga część natomiast zapowiada się FE NO ME NAL NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie będę się rozpisywał ale niedawno założyłem temat w którym opisałem swoje plany zakupu nowej karty graficznej do swojego starego kompa. Chciałem się przekonać czy gry mnie jeszcze na tyle cieszą aby pomyśleć za jakiś czas o nowym zestawie. Byłem blisko decyzji ale odkryłem że sklep komputronik ma promocję że za każde wydane 1000 zł daje 100 zł na voucher do wydania w ich sklepie. Jako że miałem w planie i tak zmienić mój obecny 46 calowy sony FHD który mam podpięty pod kompa na nowy tv 4k to uznałem że jest to okazja by to zrobić i "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu". Podzespoły które wybrałem tworzą zestaw za ok 26 tyś a więc powinienem otrzymać voucher na 2600 zł. Coś tam dołożę i kupię jakiś 55 calowy tv 4k ale niestety nie sony bo komputronik z niewiadomych powodów nie ma tej firmy w ofercie. Jeśli macie jakieś uwagi, sugestie i podpowiedzi odnośnie zestawu który wybrałem to z góry dzieki za podpowiedzi. Proszę o brak porad typu po co tyle chcesz wydać, kup konsolę albo zestaw z ryzenem itp. bo warto się skupić na merytoryce i sprawach technicznych a nie aspektach finansowych które są sprawą indywidualną. PŁYTA GŁÓWNA https://www.komputronik.pl/product/787780/asus-rog-maximus-z790-hero.html   2699 PROCESOR https://www.komputronik.pl/product/863339/procesor-intel-core-i9-14900k.html   2699     RAM https://www.komputronik.pl/product/815087/kingston-fury-renegade-rgb-64gb-2x32gb-6000mhz-ddr5-cl32-dimm-.html   1099 lub https://www.komputronik.pl/product/890057/ram-corsair-vengeance-64gb-2x32gb-6600mhz-ddr5-cl32-dimm-.html   1192    KARTA GRAFICZNA https://www.komputronik.pl/product/788180/asus-geforce-rtx-4090-rog-strix-gaming-oc-24gb.html           9990  DYSKI   https://www.komputronik.pl/product/738641/kingston-fury-renegade-m-2-pci-e-4-0-nvme-4tb.html           1649 + https://www.komputronik.pl/product/794749/samsung-990-pro-2tb.html                                                           799 + https://www.komputronik.pl/product/738644/kingston-kc3000-m-2-pcie-4-0-nvme-2tb.html                         669 + https://www.komputronik.pl/product/738644/kingston-kc3000-m-2-pcie-4-0-nvme-2tb.html                           669    + https://www.komputronik.pl/product/839687/crucial-p5-plus-m-2-pci-e-4-0-nvme-2tb-z-radiatorem.html    539             ZASILACZ https://www.komputronik.pl/product/829603/be-quiet-dark-power-pro-13-1600w.html                                       1978                   OBUDOWA https://www.komputronik.pl/product/471434/thermaltake-view-91-rgb-riing-tempered-glass.html                   2191 CHŁODZENIE PROCESORA CIECZĄ https://www.komputronik.pl/product/815412/endorfy-navis-f360-argb.html                                                              599 lub POWIETRZEM https://www.komputronik.pl/product/870919/be-quiet-dark-rock-elite.html                                                                          539 PASTA TERMOPRZEWODZĄCA https://www.komputronik.pl/product/277649/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-11-1-g-3-ml.html                           140  WINDOWS https://www.komputronik.pl/product/752140/microsoft-windows-home-11-32-64-bit-box-usb-pl.html                                    649                 Moje wątpliwości dotyczą głównie ramu czy kingston czy corsair  oraz czy na chłodzenie procesora wybrać cieczą endorfy czy powietrzem be-quiet. Corsair ma taktowanie 6600 mhz a Kingston 6000 ale jakoś bliżej mi do Kingstona. Chłodzenie cieczą wydaje się lepsze chociaż powietrzem ten be-quiet niewiele mu ustępuje a przynajmniej tak wynika z testów ale mam obawy jak to jest w praktyce z chłodzeniem cieczą. Czytałem że co pare lat trzeba wymieniać ciecz ale skoro to obieg zamknięty to niby jak to zrobić a do tego dochodzi ryzyko rozszczelnienia. Pewne obawy budzi także zasilacz który teoretycznie bardzo dobry na co wskazują testy ale nie brakuje w necie negatywnych opinii że że seria 13 ma problem z "chrobotaniem" zamiast ciszy a niektórym podobno korki w mieszkaniu wywala ale to drugie jakoś mało wiarygodne. No i obudowa niby duża i pomieści wszystko ale boli brak zatok 5,25 bo mam sporo nagrywarek i zawsze lubiłem mieć chociaż ze 3 w kompie w tym jedna do płyt blu-ray. Oczywiście są adaptery z własnym zasilaniem i da się nagrywarki podłączyć przez usb do kompa ale to mało estetyczne gdy nagrywarka leży na wierzchu a do tego się kurzy. Sprawa dosyć pilna bo promocja komputronika jest do 31 teoretycznie ale to święto więc wole w piątek złożyć zamówienie żeby już poszło. Założyłem nowy temat bo jedyne co w poprzednim było to jakiś debil trolował a jakiś debilny moderator go zamknął. Rozumiem że to norma na takich forach najdą się przygłupy zazdrosne że ktoś chce kupić drogi sprzęt ale może znajdą się tez tacy co mają kasę i merytorycznie coś podpowiedzą.
    • Racja, nie ma co drążyć i porównywać, to zupełnie inne gry
    • Nie zaśmiecajmy wątku poświęconego tej pięknej i wciągającej grze porównaniami do gier Rockstara.
    • Witam. Czy chłodzenie spc fortis5 nada się do schłodzenia ryzena 7800x3d? Zastosowanie to domowego użytku, granie w obecne gry. Wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta.
    • @209458 no dlatego to proces rozłożony na lata? Zakaz kotłów gazowych ma dotyczyć póki co nowego budownictwa, potem wymienianych kotłów, ale nie ma obecnie mowy o blokach energetycznych i ciepłowniczych, więc tam odejście od gazu ziemnego nastąpi najpóźniej. Takie zestawienie planu 20-30 letniego ze stanem obecnym jest kompletnie niemiarodajne. Tym bardziej że 8 lat zmarnowaliśmy znów na dłubanie się w węglu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...