Skocz do zawartości
Zas

Indie games - wciągające i warte uwagi.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Ja grałem w Ruinera na xboxie.. Hm fajne to ale jakos sterowanie mnie denerwowało ;/ Mimo, że gra nastawiona na pada to jednak mnie to wnerwiało.. No i po czasie jakos przestałem grać.. Ale nie jest zła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż będzie na jakimś sale albo w HiB :E

Ale chcę spróbować dla samego stylu artystycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w Ruinera na xboxie.. Hm fajne to ale jakos sterowanie mnie denerwowało ;/ Mimo, że gra nastawiona na pada to jednak mnie to wnerwiało.. No i po czasie jakos przestałem grać.. Ale nie jest zła ;)

Nie mam porównania. Gra mi się dość dobrze na M+K znacznie lepiej niż w takim ORI, tutaj nie wymagana jest aż taka zręczność. Dodatkowo czas zwalnia jak w Wiedźminie przy wybieraniu umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, ciekawa gra alert!

 

Children of Morta

 

https://store.steampowered.com/app/330020/Children_of_Morta/

 

https://opencritic.com/game/8217/children-of-morta

 

85/100 na Opencritic, 83% pozytywów na Steamie.

 

Bardzo ciepło przyjęty rogalik, który próbuje ożenić rogala z rozbudowaną historią rodziny strażników pewnej magicznej krainy. Mam go od dawna na liście życzeń, wyskoczył mi na karcie Moonlightera i od razu mnie zaciekawił, bo gra to podobna, a dodaje to, czego mi w Moonlighter brakowało - fabułę i bardziej rozbudowane mechaniki. I na tych dwóch polach dobrze sobie daje radę, tak przynajmniej ludzie piszą. I mówią, jak pan poniżej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BrLi19lklXs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lypton

Ta gra wygląda super. Nie dość, że jest to jeden z moich ulubionych styli graficznych, to jeszcze rozgrywka wygląda bardzo przyjemnie. Od razu zapisałem ją sobie na liście i kupię przy najbliższej okazji, jak będę miał czas na ogranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie Children of Morta. Gra niesamowicie wciąga. Jeśli ktoś lubi rougelike to będzie w siódmym niebie. Mechanika przypomina połączenie Isaca z Hero Siege. Mamy do wyboru kilka postaci, które odblokowujemy wraz z przebiegiem gry. Rozgrywka dzieli się na 2 etapy: dom i lochy. Ten pierwszy oczywiście robi nam za hub, w którym możemy ulepszyć nasze statystyki za złoto, które zdobędziemy podczas ekspedycji, a oprócz tego w ramach naszych postępów w dungeonach, po powrocie pojawiają się krótkie scenki opowiadające dalszą historię rodziny Bergsonów, czyli postaci, którymi gramy.

 

W lochach są liczni przeciwnicy (zwykli i elity), pułapki, skrzynie, ulepszenia, proste zagadki. Pełno tego jest. Ulepszenia dzielą się na takie, które zwiększają nasze statystyki, bądź dają nowe możliwości podczas całej ekspedycji i takie, które są chwilowe. Są też przedmioty jednorazowego użytku. Dungeony składają się z kilku poziomów. Za dużo o nich nie opowiem, bo dopiero przechodzę drugi, ale schemat pewnie będzie podobny. Każdy loch składa się z kilku poziomów, na każdym poziomie mamy jeden pokój z gwarantowanym ulepszeniem (jak złoty pokój w Isacu, tyle że bez potrzeby posiadania klucza) i jeden, lub kilka pokoików z zagadkami, wyzwaniami i innymi ciekawymi rzeczami. Na ostatnim poziomie danego lochu jest walka z bossem. Już pierwszy boss był dla mnie dość trudny, ale za trzecim razem go zrobiłem.

 

Oprawa graficzna jest śliczna. Jak pisałem wcześniej, jest to jeden z moich ulubionych styli pixelartu. Muzyka póki co nie wpadała jakoś szczególnie w ucho, ale ona raczej nie gra zbyt dużej roli w tego typu grach, ma jedynie posłużyć za klimatyczne tło, a nie główne źródło emocji. Efekty dźwiękowe są przyjemne.

 

Zacząłem grać 3 godziny temu i nie mogę się oderwać. Polecam. :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oglądałem gameplaye z CHildren of Morta.. Wygląda nieziemsko. Mam nadzieje że trafi na iOS :) albo na konsole. BO na Steam / PC raczej nie pogram w tego typu gierki. Bo jak mam czas na pecetowe granie, to jednak wybieram strategie lub RPG :P.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na liście życzeń od 22.06.2018.

 

;)

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze trochę poczekasz, na szczęście końcówka. :P

 

Mi to wyskoczyło jak Filip z konopi. Zupełnie przez przypadek na to się natknąłem i od razu zaciekawiłem się. Fajny art-designe i muzyczna z samego trailera mi się podoba. :D Bardzo ambitna produkcja się zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj skusiłem na Children of Morta :) Muszę powiedzieć że dawno nie grałem w tak wciągającą grę.

Gameplay daje naprawdę dużo frajdy, grafika zachwyca, a i do fabuły jak dotąd nie mogę się przyczepić.

Poziom trudności jest jak na razie dobrze wyważony. Kilka razy podchodziłem do pierwszego bossa, ale po pewnych upgrade'ach dało radę go pokonać. Irytuje trochę że twórcy na siłę każą nam co jakiś czas zmieniać postać, ale da się z tym żyć ;)

Jak najbardziej polecam i w październiku pewnie zakupię jeszcze raz na ps4, żeby ograć z bratem w co-opie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogale, rogale, rogale... Chociaż powiem wam, że od tego Dead Cells już prawie się odbiłem, aż tu nagle znalazłem na tyle dobry gear, że może nawet drugiego bossa zahaczę? Ale poza passem gry raczej nie kupie, bo przejścia całej na raz sobie jakoś nie wyobrażam.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma następcy PS Vita, takie CHildren of Morta byłoby świetne na niej, a na stacjonarnych sprzętach szkoda mi czasu.

Rogali jakoś nie śledziłem, ale coraz ładniejszy pixel art zaczyna mnie przyciągać. Zaraz poszukam sobie czegoś na vitę, bo pamiętam praktycznie tylko Risk of rain.

Ed. NeuroVoider sobie skojarzyłem i on na razie zaspokoi mój apetyt.

Po co robiłem sobie listę gier na vitę, skoro ta strona świetnie to segreguje: https://whatoplay.com/vita/roguelike/

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slay the spire, monster Slayer, ple ple ple... jaka indie karcianka będzie najlepsza i która ma najmniej elementów rogali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOITA

 

czyli zabawa fizyką i stanami skupienia w oprawie pixel-artowej podlane sosem rouelajkowym.

 

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże te piksele jak na mój gust, obleśnie to wygląda. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Slay the spire, monster Slayer, ple ple ple... jaka indie karcianka będzie najlepsza i która ma najmniej elementów rogali?

 

Przyłączam sie do pytania. Slay the spire jest fajne ale szybko takie gry mnie nudzą..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ej ej.

 

Serio zerknijcie na Disco Elysium

https://store.steampowered.com/app/632470/Disco_Elysium/

 

W coś tak dziwnego jeszcze nie grałem. Takich dialogów nie czytałem od czasu pierwszego Tormenta (tu imho o niebo lepsze).

Świat i podróż przez niego razem z naszym bohaterem to coś cudownego.

 

Jedno "ale" - bez serio dobrego angielskiego nie ma co podchodzić. I to serio SERIO dobrego. A na amatorskie tłumaczenie nie ma co czekać bo do tego to trzeba profesjonalistów.

 

Niesamowite komentarze społeczne, przedziwny świat i mechanika wg. której w sumie to rozmawiamy sami z sobą. Najgorsze że ciężko w sumie to opisać :) Jednak no nie dla każdego takie coś.

 

Dwie recki:

 

 

-----

EDIT

Slay the spire, monster Slayer, ple ple ple... jaka indie karcianka będzie najlepsza i która ma najmniej elementów rogali?

 

Elders Scroll Legends ma spoko single, Throne breaker też.

Wiem że nie indie ale Legends masz za free.

A większość indie poszła w roguelike.

 

EDIT2: Jeszcze te można obczaić.

https://store.steampowered.com/app/1016730/Deck_of_Ashes/

https://store.steampowered.com/app/734510/Worshippers/

https://store.steampowered.com/app/509580/The_Lord_of_the_Rings_Adventure_Card_Game/

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem i poważnie zastanawiam się nad tą grą. Bardzo dobre recenzję. Tylko nie wiem czy mam czas teraz :E

Spolszczenia raczej się nie doczekamy bo scenariusz obejmuję ponad milion słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem i poważnie zastanawiam się nad tą grą. Bardzo dobre recenzję. Tylko nie wiem czy mam czas teraz :E

Spolszczenia raczej się nie doczekamy bo scenariusz obejmuję ponad milion słów.

 

No właśnie też nie mam czasu i mnie cholera strzela :/

Co do spolszczenia to się zgadzam. Może jeśli gra odniesie jakiś niebywały sukces, ale to dziś mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Będzie spolszczenie do Disco Elysium. Twórcy pisali o planach dodania języków w tym polskiego. Podejrzewam, że do roku się pojawi.

 

Dlatego ja tam poczekam. Podobnie czekaliśmy z Divinity 2, więc mi to tam rybka.. Najpierw poczekam na spolszczenie do Atom RPG. Powinno się pojawić do końca tego roku - początku 2020.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisali coś konkretnie o polskim? Bo ja znalazłem tylko to ogólne info

 

Hi there, thanks for your interest in the game. Due to the large nature of the word-count in the game, we'll be focusing on English only at launch but we hope to bring the game to other languages in the future. We'll update as soon as we have more news.

 

Ale widzę, że gra się dobrze sprzedaję więc szanse są.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Pisali coś konkretnie o polskim? Bo ja znalazłem tylko to ogólne info

 

 

 

Ale widzę, że gra się dobrze sprzedaję więc szanse są.

 

Hmm Spróbuje później poszukać ale jestem pewny że pisali oficjalne info że będa dodawać w niedalekiej przyszłości parę języków w tym pisało polski. Są obawy.. Bo podobne sytuacje bywały przy innych grach i do dziś nie uswiadczyliśmy polonizacji. No ale skoro gra odniesie sukces a tak sie zapowiada to podejrzewam, że jakaś firma się skusi na tłumaczenie - może cenega?

 

Bo skoro jest tyle tekstu to raczej żadna nieoficjalna grupa tłumaczy się na taki krok nie zdecyduje.

 

EDIT: Znalazłem cos takiego jeszcze

What languages is Disco Elysium available in?

The game will firstly be available in English only. We will hopefully follow up with news on upcoming translations such as Chinese, Polish, French, German and Russian.

https://steamcommunity.com/app/632470/discussions/0/3175526477766541689/

 

Wniosek.. Jest wielka szansa, że się pojawi skoro tak napisali.

 

Ja tam wolę poczekać i tak jest masa gier do ogrania. A czas zleci bardzo szybko, nawet jeśli spolszczenie miałoby się ukazać do 2 lat.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta właśnie w tej chwili znalazłem to samo to wcześniejsze info było z 1 października, a z 14 października w FAQ właśnie jest wzmianka o polskim. A że gra ma bardzo dobre opinie i się dobrze sprzedaję więc na 95% będzie polski. Więc chyba ja też poczekam, w tej grze są tony textu do czytania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...