Skocz do zawartości
Zas

Indie games - wciągające i warte uwagi.

Rekomendowane odpowiedzi

Logiczne, zręcznościowe, muzyczne - często krótkie, przeważnie zbyt drogie - potrafią jednak zaskoczyć. Wiele z nich to prawdziwe perełki, które naprawdę warto mieć w swojej kolekcji, choćby po to, by raz je zobaczyć :)

 

Niestety, z racji wspomnianych już, zwykle wygórowanych jak na nasze skromne środkowoeuropejskie warunki, cen, okazję do nabycia tych ciekawych produkcji stanowią najczęściej różne promocje. Ale wtedy nie zawsze wiadomo, czy gra jest warta świeczki. W końcu tylko niektóre odnoszą spektakularny sukces i mają odnotowana średnią ocen na Metacritic :E

 

Jako że indie games są jednak czasami przeceniane wielokrotnie, a poza tym zajmują niewiele miejsca i szybko się instalujaą, niektórzy jeszcze podczas trwania promocji, albo przy okazji poprzednich obniżek, mogą wyrobić sobie na temat danej gry zdanie.

 

I o te opinie chodzi. Nie wiem, czy to dobry pomysł i czy wątek się przyjmie, ale pomyślałem, ze warto byłoby załozyc zbiorczy temat o ciekawych, wartych poznania grach "lekkich, łatwych i przyjemnych", gdzie można by wymienić się opiniami.

 

Żeby nie byc gołosłownym. Na ostatniej promocji kupiłem Droplitz, Cogs i Puzzle Dimmension i Tidalis.

 

Droplitz to przede wszystkim ciekawa, nietuzinkowa mechanika i naprawdę wciągającą rozgrywka. Jest w tej grze cos, co przynajmniej na początku, bo długo w nią nie grałem, przyciąga i zmusza do bicia kolejnych rekordów. Byc mozę z dojsciem do wprawy czar pryska, ale w koncu elementy sa losowane a plansze coraz większe :D I choc ostatecznie tak jak w Shatterze walczymy o wynik na liscie rankingowej, to jednka droplitz - przeciwnie do shattera - przyciaga i wciaga.

 

Cogs to kapitalna układanka w stylu "obrazka z gadżetów W7" Tyle tylko, zę z zębatkami, a więc zakręcona. I oczywiscie bardzo przyjemna, choć moze się szybko skończyć :E. Wielki plus za twórzce rozwiniecie prostej idei i wykonanie.

Puzzle Dimmension też uczekly mnie pomysłem. Sa teoretycznie proste, ale jestem dopiero w 2x ukladzie, a jest ich sto. Polecam gorąco.

Tidalis jeszcze nie rozpracowałem. choć spodziewałem sie, zę wzorem Puzzle Quest gra mnie odrzuci, a nie do konca tak sie stalo.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na temat dobry, fajnie jeśli wrzucisz od razu jakieś screeny :)

 

 

 

 

 

Ja aktualnie gram w:

 

Chime:

Czyli ulepszone Lumines, taki niby to tetris niby nie. Mało plansz ale to jest gra na kilkanaście minut, tak dla relaksu, bo 90% tego co robi klimat, to ścieżka dźwiękowa,z finałem na planszy z podkładem i nawiązaniami do Still Alive z Portal :)

Polecam bardzo mocno :)

W promocji na Stimie za 1euro

chimegamereviewpgn12918.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

World of Goo

Stareńka już gierka o blobach, lub jak kto woli , kuleczkach ropy [?] które układamy w łańcuchy aby dojść do rurociągu. Zabwna fabuła[!], przesympatyczna grafika i wymagające plansze.

worldgoo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

To na tyle, jak znajdę wenę to wrzucę jeszcze Audiosurf, Minecraft, Kredki i inne :)

Edytowane przez Stona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, ze Chime jst równie wciagajacy co Droplitz i osobiscie bardzo mnie ciagnie, by do czasu do czasu pobic swój -wydawałoby się, niepobijalny :E - osobisty rekord.

Nie wiem czemu, możliwe że przez sam wyglad i to nieuchwytne cos, gra po prostu się podoba i wciąga. Oczywiscie na kilkanaście/klkadziesiat minut, max 0,5h - ale jak an taką grę, to sporo.

 

Obecnie na steamie za 2€, polecam gorrrąco. Szkoda, że Droplitz i Cogs rozsiali po różnych paczuszkach, bo gry są równie wspianiale, choc Cogs wydaje sie krótkie...

 

Az obecnych dealsów - intryguje mnie RUSH, właśnie zasysam demko, gra wydaje sie fajna a 70 poziomów to też raczej sporo, nawet jeśli początkowe 20 to banały...

 

Zauważyłem też, zę bardzo tanio mozna dorwać Ziro. nie wiecie, czy warto? Bo demka niestety nie udostępniono...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia. Za to zagrałem w Demko RUSH i muszę przyznać, zę gra jest bardzo przyjemna. Co prawda 70 układów to mzoę nbiue byc wiele, w dodatku osobiście nie odpowiada mi biało-jaksrawa kolorystyka, ale pomysł jest ciekawy. A i te 70 układów nie powinno martwic, jeśli nei skorzystamy z podpowiedzi - można bowiem sprawdzać, czy odpowiednio ustawiliśmy elementy albo podświetlić pola, na których powinniśmy je umieścić.

 

Poważnei zastanawiam się, czy nie kupić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe kupiłem RUSHa, ale polecam wszystkim ZIRO - takie puzzle z kośćmi w roli głównej. W internecie trzy recenzje - jedna pozytywna, jedna srednia, i jedna szalenei negatywna. Ja poki co jestem na samym początku więc nie jest strasznie trudno i gra mi sie podoba. Przyjemna i oryginalna.

Irytuje co prawda fakt, zę puzzle nie różnią sie bez względu an to, gdzie na mapie zaczniemy grę jak i fakt, zę jeśli odpuscimy orzwiazywnaie kolejnego zestawu ( czyli miasta ) trzeba potem rozpoczynac od nowa - ale jak juz raz coś rozwiązżemy to potem nie powinno być problemów :D

No i, jak piszą w internecie, nei mozna pominąć levelu.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superhot - bardzo fajna, genialna w swojej prostocie gierka. Szkoda, że taka krótka, bo zabawy starcza na jakieś 2h w story. Ale może to i dobrze, bo jka by była dłuższa to by mogła nudzić. Są jeszcze tryby wyzwań, ale tych jeszcze nie ruszyłem. Polecam. :thumbup:

 

Tanio można zagrać w Xbox Game Passie.

 

Kilka uchwyconych zrzutów: (lepsze są w necie :P)

Screenshot-3.png

 

Screenshot-4.png

 

Screenshot-6.png

 

Screenshot-7.png

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale sowity odkop :E

 

Ale jak już napisałem, to też coś zaproponuję. Gram teraz w Pikuniku i szczerze polecam. Bardzo fajna produkcja, może niezbyt długa i wymagająca, ale wyróżnia się specyficznym humorem i gra się w to z bananem na twarzy. Osobiście przechodzę to na Switchu, bo na innych konsolach tego nie ma. Jest za to wersja na PC:

 

https://store.steampowered.com/app/572890/Pikuniku/

 

Jak będzie w promocji to może ktoś się skusi, bo cena sugerowana mimo wszystko trochę wysoka (sam na przecenie wziąłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osu

Osu!? To ta gra gdzie się przesuwa kulkę w rytm muzyki?

 

Obie części Hotline Miami!

Jest pierwsza część w XGP, zaraz sobie przetestuję. :)

 

Wow, ale sowity odkop :E

 

Ale jak już napisałem, to też coś zaproponuję. Gram teraz w Pikuniku i szczerze polecam. Bardzo fajna produkcja, może niezbyt długa i wymagająca, ale wyróżnia się specyficznym humorem i gra się w to z bananem na twarzy. Osobiście przechodzę to na Switchu, bo na innych konsolach tego nie ma. Jest za to wersja na PC:

 

https://store.steampowered.com/app/572890/Pikuniku/

 

Jak będzie w promocji to może ktoś się skusi, bo cena sugerowana mimo wszystko trochę wysoka (sam na przecenie wziąłem).

Miałem tworzyć temat, ale widzę, że jest to postąpiłem zgodnie z regulaminem. :red: Nie ukrywam tez, ze coraz bardziej interesują mnie niezależne gry.

 

Dzięki za polecenie Pikuniku Wygląda na niezły fun! Dodatkowo można grac w coopie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło panie, platynowa łopata z diamentami się należy.

Przez tę niespełna dekadę można by pewnie taaaaka listę zrobić... :)

 

Swoją drogą, przez te lata znaczenie "indie" i cały ten segment rynku przeszedł drastyczna przemianę, nie tylko na lepsze.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są bardziej popularne dzięki IMO różnym przepustką, bo szczerze to ja bym raczej nie zdecydował się na takie "gierki" w pełnej ich cenie. Jeszcze...

 

https://www.youtube.com/watch?v=2XcbEiqGJy8

 

Jutro premiera. Zapowiada się bardzo dobrze. Super stylistyka, niezła jatka i dobrana muzyka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło panie, platynowa łopata z diamentami się należy.

Przez tę niespełna dekadę można by pewnie taaaaka listę zrobić... :)

 

Swoją drogą, przez te lata znaczenie "indie" i cały ten segment rynku przeszedł drastyczna przemianę, nie tylko na lepsze.

No te "niezależne gry" często takie niezależne już nie są :E Swoją drogą to jest naprawdę bardzo elastyczne pojęcie, dlatego ciężko tak jednoznacznie interpretować co jest tytułem indie, a co nim nie jest ;)

 

Jutro premiera. Zapowiada się bardzo dobrze. Super stylistyka, niezła jatka i dobrana muzyka!

Znowu pojawia się Devolver Digital jako wydawca. Trochę gier ich się tutaj już przewinęło. Ale oni się specjalizują w takich fajnych, mniejszych produkcjach właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie części Hotline Miami!

Pograłem kilka misji i mega trudne to jest dla mnie. Może mam czułość myszki nie taką ustawioną, bo goście z kijami zabijają mnie szybciej niż wystrzelę z giwery. :E Gra nie wybacza błędów, jeden zły ruch i trzeba ponawiać cały etap. Ale bardzo podoba mi się ten klimat końcówki lat 80'i przede wszystkim muzyka Retro/Synthwave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No, trzeba się przyłożyć, ale gra cudna. Refleks trzeba mieć, ale da się wypracować. Jak w CSa ktoś ogarnia to co dopiero w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś, czego dla odmiany nie znają wszyscy którzy posiadają komputer:

 

Genesis Alpha One -

- roguelike, budujemy statek, klonujemy załogę (mieszając mocno geny) i rabujemy galaktykę.

Satisfactory - Factorio w 3D, jeszcze rozwijany ale już masa zabawy.

CrossCode - Perełka action-rpg którą przegapiłem i odkryłem dzięki Xbox pass -

 

No i nie mogę się doczekać nowego Rebel Galaxy -

Oraz Starbase -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonlighter https://store.steampowered.com/app/606150/Moonlighter/

 

Dostępny również w Game Pass i Monthly Bundle. Ciągle rozwijane połączenie rougue-lite ala Binding of Isaac z prostym symulatorem sklepu. Eksplorujesz losowo generowane lochy, zdobywasz artefakty, sprzedajesz je w swoim sklepie, kupujesz lepszy oręż, zapuszczasz się głębiej w lochy, zdobywasz lepsze artefakty i tak dalej, i tak dalej. Polecam, mam pyknięte 8h i było fajnie, a zaraz wlatuje pierwsze DLC, dodające nowe lokacje.

 

https://www.youtube.com/watch?v=dxeTNSX9RYI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to w rogalikach śmierć to zaczynanie od początku, prawda? :E

 

W sumie przez te kilka lat kupiłem niewiele małych gier, w dodatku część trudno nazwać grami indie.

 

World of Goo

Chime

Ziro

Trine

Trine 2

Rush

Critical Mass

Limbo

Greed Corp

Revenge of The Titans

Space Chem

Clash of Heroes

Edge

Anomaly Warzone Earth

Anomaly 2

Plants vs Zombies

Sideway

Cubemen

Fractal

Orcs Must Die

Warp

Splice

English Contry Tune

Critter Crunch

Clousure

Snapshot

Pid

Mark of the Ninja

Deadlight

Giana Sisters

Fez

Solar Flux

Pool Nation

The Swapper

Battleblock Theater

Brothers: A Tale of Two Sons

Thomas Was Alone

Lyne

Child of Light

The Banner Saga

The Banner Saga 2

Reus

Life is Strange

Life is Strange: Before The Storm

The Talos Principle

The Vanishing of Ethan Carter

Sokobond

Micron

TIS-100

Value

Ori and the Blind Forest

The Flame in the Flood

Oddworld New 'n' Tasty

Firewatch

Rime

CastleStorm

Invisible Inc.

The Witness

Transistor

The Sequence

 

Trochę jeszcze planuję zdobyć (choćby Unravel 1 i 2, Superhot, Pyre, Battle Chasers, The Gardens Between, Inside, Hollow Knight)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rogue-lite, a nie roguelike. Taka bardziej lajtowa odmiana. Po zgonie tracisz wszystkie przedmioty z plecaka i wywala cię z dungeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa... nawet nie wiedziałem, że istnieje takie rozróżnienie i gatunek :)

A trochę się nawet interesowałem grą, bo sympatycznie wygląda :lol2:

Nie na tyle jednak, żeby doczytać jak dokładnie wygląda gameplay. Rouge zbyt mocno mnie odrzuca, jak widzę "rouge" nie czytam dalej :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze planuję zdobyć (choćby Unravel 1 i 2, Superhot, Pyre, Battle Chasers, The Gardens Between, Inside, Hollow Knight)

Inside obowiązkowo jak Limbo ograłeś. Moim zdaniem nawet lepsze jest. Unravel 1 przeszedłem także polecam. Dwójka to chyba trochę więcej tego samego + coop.

 

Spora ta Twoja lista. Ja dopiero zaczynam w tym "gatunku". :P

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spora? A skąd, ja jestem leszcz w temacie :E

To są przecież najbardziej znane gierki z ostatniej dekady, zero niszy, zero nieznanych perełek, nic, null...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się odbiłem, za trudne. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
    • Dragons Dogma 3 kupisz w częściach, każda osobno po 700zł każda, a każde kolejne uruchomienie gry będzie kosztowało 5$ jak Ci pasuje takie podejście to ok, ale mi nie pasuje jak wielu innym graczom takie coś.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...