Skocz do zawartości
Zas

Indie games - wciągające i warte uwagi.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Za $30 z dostępem teraz - w ogóle to sprawdź skrzynkę wiadomości ;p

Nie ma nic poza angielskim.

 

A to spoko cena.. Faktycznie pograłem chwile i muzyka cudo! :) No ale widać, że to jednak alpha.. Ma giereczka klimacik! I już mi się podoba.. Podobna jest też gra Star Command Galaxies. Ale ta jest bardziej rozbudowana i ma dużo większy content.

 

Wiadomo coś o premierze? Chyba w tym roku powinna wyjść ewentualnie przejść do Early Access.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o premierze? Chyba w tym roku powinna wyjść ewentualnie przejść do Early Access.

 

Nie bardzo.

Grając w to teraz na wyczucie przewiduje EA w ciągu maks 3 miesięcy. No ale to moje widzimisię.

 

A swoją drogą, z pewnej wesołej wymiany zdań między nami w innym wątku (hrhrhrhrh), zapamiętałem że lubisz crawlery w stylu Grimrocka itp.

Nie zwróciłeś aby uwagi na Operencia: The Stolen Sun?

Jest w Xbox PC Pass (4zł)

 

- trailer

- polska recka

 

(tak, jest polski)

 

 

----

 

Zobaczcie sobie CrossCode. Całkiem dobrze rozbudowany RPG, z elementami parkour, zagadkami logicznymi.

 

Odkryłem to cudo na Xbox pass - super gierka. Trochę za dużo grindu, ale i tak genialny indyk.

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na to, co wrzuca tutaj Azazell, to mi się niedobrze robi :E

 

Niby ciekawy koncept, często świetny styl graficzny i interesujące założenia, ale gameplay'e na YT pokazują właśnie, że to wszystko jest chyba aż za bardzo przekombinowane i skomplikowane. Choćby te wszystkie rozbudowy kosmicznych baz albo statków - kompletnie przytłaczający micro-managment albo ilość rzeczy koniecznych do nadzorowania/wykonania. Podobnie zresztą w takich grach jak Starbound czy RimWorld.

 

Wierzę jednak, że to co najmniej dobre pozycje dla ludzi, których taki gameplay nie odrzuca, dlatego piszcie, robicie dobrą robotę :)

 

Sam natomiast jednak kupię na jakiejś wyprzedaży DeadCells, może się okazać bardzo fajne, pomimo specyficznego modelu rozrywki, no i urzeka mnie jej oprawa.

 

Z małych gier zawsze jakoś celowałam bardziej w naprawdę dobre platformówki albo gry logiczne.

Niestety to wcale nie jest taka tania rozrywka, wiec sam ograniczam sie do hitów.

 

Musze kupić Hollow Knight, Battle Chasers, The Gardens Between, Door Kickers, Pyre, Hob, Superhot, może GRIS, Ruiner i Icey (chociaż po kilku filmach na YT wydało się jednak dziwne), Human Resource Machine i 7 Billion Humans (ponoć dobre)...

 

... a z chyba mniej znanych: Armello (ponoć single dobre, multi ssie), Descenders, Druidstone (ponoć dobre, od autorów Grimrocka), Resynth, Opus Magnum, Children of Zodiracs (mocno mieszane opinie). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Nie zwróciłeś aby uwagi na Operencia: The Stolen Sun?

Jest w Xbox PC Pass (4zł)

 

(tak, jest polski)

 

 

Tak mam w planach ale ogram to raczej na xboxie .. Kiedys za jakis czas jak będzie ochota :)

 

Jak patrzę na to, co wrzuca tutaj Azazell, to mi się niedobrze robi :E

 

Niby ciekawy koncept, często świetny styl graficzny i interesujące założenia, ale gameplay'e na YT pokazują właśnie, że to wszystko jest chyba aż za bardzo przekombinowane i skomplikowane. Choćby te wszystkie rozbudowy kosmicznych baz albo statków - kompletnie przytłaczający micro-managment albo ilość rzeczy koniecznych do nadzorowania/wykonania. Podobnie zresztą w takich grach jak Starbound czy RimWorld.

 

Wierzę jednak, że to co najmniej dobre pozycje dla ludzi, których taki gameplay nie odrzuca, dlatego piszcie, robicie dobrą robotę :)

 

Ale to nic złego jeśli gra jest przekombinowana i skomplikowana. Dobrze ze są tworzone różne gry jedne łatwe w odbiorze a drugie trudniejsze.. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja to bardzo lubie.. jak trzeba kombinować i mamy mnóstwo mikrozarządzania .. Bo to powoduje ze gra może nas przykuć na setki godzin. Przeważnie proste gry szybko się jednak nudzą lub szybko je kończymy.. Coś za coś.

 

To tak jak z oglądaniem filmów czy seriali.. Jedni pokochają np DARK a inni znienawidzą bo go jest zbyt przekombinowany :).

 

... a z chyba mniej znanych: Armello (ponoć single dobre, multi ssie), Descenders, Druidstone (ponoć dobre, od autorów Grimrocka), Resynth, Opus Magnum, Children of Zodiracs (mocno mieszane opinie). :)

 

Armello grałem jakoś mnie to szybko znudziło.. Druidstone też próbowałem - również jakaś taka dla mnie nijaka :( MEchanika walki niby jak w XCOM ale jednak dużo prostsza i z czasemi się robi zbyt nużąca .. No ale tobie sie moze spodoba - wiec sprobuj..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, bo jest drogo, ale swego czasu wpadło mi ow oczy chyba w kolejce, jeszcze jako early access, teraz już wyszło i jest strasznie chwalone jak widzę:

BABA IS YOU

 

Swoją drogą, skoro na Steam wyprz, może podrzucicie coś jeszcze? :)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Pyre. Inne indyki z wishlisty albo za drogo, albo są w game passie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad Pyre, ale jest na tyle specyficzny, że nie wiem, czy nie za drogi. Poprzednio było Battle Chasers po 32 zł, to nie wziąłem. No i Hollow kusi w historycznie niskiej cenie, ale ja mam całą kupę platformówek do przejścia :E

 

Kompulsywne kupowanie...

 

Po taniości pakiecik z The Sequence i ponoć fajnym Hexologic

https://store.steampowered.com/bundle/8676/Unique_Casual_Indie_Puzzle_Games/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battle Chasers i Hollow Knight są w Game Passie.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do Pyre to ostrzegam

 

Tak, super gameplay ale masa gry to jej lore i historia, tutaj się przegrywa gry bo kogoś ci żal.

Ogrom czytania.

 

Bez tego to to 1/4 gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battle Chasers i Hollow Knight są w Game Passie.

I co z tego? :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? :E

Że teraz możesz przejść obie za 4 zł, a kupić jak będą taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja biorę Pyre. Inne indyki z wishlisty albo za drogo, albo są w game passie.

 

Mnie Pyre rozczarowało. Niby to ciekawe ale bardzo szybko się nudzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że teraz możesz przejść obie za 4 zł, a kupić jak będą taniej.

 

Teraz nie zdążę przejść dwóch indyków, to po co tracić 4 zł, a kilka miesięcy abo wyjdzie prawie tak, jakbym je kupił. :)

Ja też tego Pyre trochę się obawiam, chyba wezmę Hollow, a na Pyre poczekam.

 

Ale kurna, nie piszmy ciągle o grach, które każdy zna, może jeszcze ktoś podrzuci coś ciekawego? :)

Sam liczyłem na lepszą przecenę na 7 Billion Humans i Human Resosurce Machine...

 

A co do Superhot - no, takie Hotline Miami w turach to ja rozumiem, momentami wkurza, ale generalnie gra jest świetna. Mam nadzieję, że tych plansz jest tam sporo.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A graliście w te Graveyard Keeper? Bo hm myślę o jakieś grze mobilnej na android. Będę teraz często w szpitalu i długo np w przyszły tygodniu.. Kombinuje powoli co sobie załatwić za gierki.. A niestety w tym Google Play wiele jest syfu i gier pokroju lootbox. Natomiast już jest do kupienia Graveyard Keeper za 45zl.. I zastanawiam się czy warto.

 

Oczywiscie Graveyard keeper też jest na PC.. Już od dawna.. Na trailerach gra wygląda ciekawie .. Chyba ze znacie jakieś podobne gry i są dostępne na PC/ Android? (Stardew Valley już znam więc tego nie biorę pod uwage).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem.

 

Przeszedłem (w 15h:O) Ori and the Blind Forest

 

 

Gierka P E T A R D A!! - bajecznie piękna z mistrzowskim soundtrackiem... Całkiem dobry, wzruszające story z dość mrocznym momentami klimatem. Wszystko dopasowane imo perfekcyjnie.

 

Pierwsza platformówka, po której miałem chęć rozwalenia klawiatury. :E Bardzo wymagający (ale stopniowy) gameplay, ponad 1400 śmierci w trybie "normalnym". :E Zwłaszcza pod koniec gry. Jedno potknięcie i powtarzanie etapu od nowa.

 

 

 

Screenshot-12.png

 

Screenshot-15.png

 

Screenshot-17.png

 

 

Nie wiem czy to wina apki xboxa czy może samej gry, ale w momencie wymagania celowania z kursora, często on znikał co uniemożliwiało mi przejście...

 

 

Sterowanie wg mnie mogło by być lepsze, albo to mi zabrakło skilla. Często gubiły mi się przyciski. Pewnie padem lepiej by mi się grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Monster Boy: and the cursed kingdom

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fani metroidvani, radujcie się. Duchowy następca ojca gatunku, Castlevanii (stąd vania w nazwie), autorstwa ojca gatunku, Koji Igarashiego (autor Castlevania: Symphony of the Night), czyli Bloodstained: Ritual of the Night, zbiera wysokie oceny.

 

https://opencritic.com/game/7710/bloodstained-ritual-of-the-night

https://store.steampowered.com/app/692850/Bloodstained_Ritual_of_the_Night/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

 

to każdy zna, bo od dawna o tym trąbią a gra w bólach wychodziła z ciągłymi obsuwami :S

 

btw: gry z serii Metroid + gry z serii Catlevani = gatunek Metroidvania

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I wyszła nader udanie, o czym informuję. A obawy można było mieć po fatalnym Mighty No. 9, który też powstawał w bólach, też był duchowym bla bla legendy i za którym również stały zacne nazwiska.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie ATOM RPG!

 

https://www.youtube.com/watch?v=ad7UssUeaa8

 

ATOM RPG to ciekawa gra indie w klimatach post-apo, inspirowana klasycznymi CRPG, np. Fallout, System Shock, Deus Ex, Baldur’s Gate, Wasteland.

 

W 1986 r. zarówno Związek Radziecki, jak i Blok Zachodni zostały zniszczone we wzajemnych bombardowaniach nuklearnych. Jesteś jednym z ocalałych z nuklearnego Holokaustu. Twoja misja to zbadanie dzikiego i interesującego świata radzieckich pustkowi. Odnajdź swoje miejsce w tym ciekawym świecie. Eksploruj okoliczne tereny jak prawdziwy Stalker. Walcz o przetrwanie i odkryj mroczny spisek, którego celem jest zniszczenie wszystkiego, co pozostało żywe na Ziemi.

 

☢ udany mix klasycznego RPG opartego na między innymi serii Fallout

☢ klimat post-apo, duży teren Rosji

☢ turowy system walki , tworzenie postaci od podstaw oraz jej rozwój

☢ tytuł zaczynał na kickstarterze

☢ bogate opcje dialogowe, wybory moralne oraz ciekawe historie i postacie

☢ dużo zadań pobocznych

☢ broń oraz ekwipunek nawiązujący do panujących w grze realiów

☢ system handlu oraz wymiany

☢ wciągająca eksploracja terenu

☢ crafting oraz elementy survivalowe

☢ niska cena względem ilości contentu

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

 

to każdy zna, bo od dawna o tym trąbią a gra w bólach wychodziła z ciągłymi obsuwami :S

 

btw: gry z serii Metroid + gry z serii Catlevani = gatunek Metroidvania

Ja nie znam. :E Jedyną jaką Catlevanie przeszedłem to był Lords of Shadow Bardzo dobra! Ale to zdecydowanie nie indyk. ;)

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wyszedł fajny indyk wzorowany na legendarnym MAster of Orion 2. Nawet chyba paru pracowników tworzyło MOO 2 i teraz zabrali się za nowy tytuł (chociaż nie jestem tego do końca pewny)..

 

Mowa o grze Interstellar Space: Genesis. To strategia 4X :)https://store.steampowered.com/app/984680/Interstellar_Space_Genesis/ Eh mam słabosć do takich gier.. na YT oglądałem sporo materialow i jest to takie połączenie Master of Orion 2 ( w końcu walki turowe), Imperium Galactica (widok na miasto) + Endless Space.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruiner - jak ktoś chciałby na kilka godzin łyknąć cyberpunkowego, mrocznego klimatu to polecam. :thumbup: Bardzo wciągająca, ładnie stylistyczna, dynamiczna, z niesamowita muzyką. Jest nawet rozwój postaci i w zależności od sytuacji/przeciwników można dobierać inne skille.

 

 

 

 

Zrzut-ekranu-19.png

 

Zrzut-ekranu-22.png

 

Zrzut-ekranu-24.png

 

Zrzut-ekranu-28.png

 

 

 

Do ogrania w XGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...