Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

programista-14letni

Jak zrobić algorytm w programie eli?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam jutro sprawdzian z informatyki. "Przypadkowo" trafiły do mnie odpowiedzi :E Treść brzmi tak:

 

Narysuj schemat blokowy algorytmu, który obliczy pole koła lub jego obwód. Wybór opcji przez użytkownika klawiszami: 1 (pole) lub 2 (obwód).

Kształty skrzynek jak w schematach blokowych, wpisy wewnątrz skrzynek przystosuj do programu ELI.

 

Wzory:

Pole = pr2

Obwód = 2pr

p - liczba stała = 3.14

r – promień koła

 

Zróbcie jakiegoś screena albo zapiszcie go i dodajcie w załączniku. Pozdrawiam :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien wyglądać np.:

 

Wprowadź dane: promień, następnie czy policzyć obwód? jeśli tak to 2*pi*r wyprowadzasz dane i pytasz czy zakończyć, jeśli nie pytasz czy policzyć pole, jeśli tak to pi*r*r i wyprowadzasz dane i pytasz czy zakończyć, jeśli tak to koniec, jeśli nie to jeszcze raz prowadzisz pętlę przed wprowadzenie danej.

 

Gotowca nie dostaniesz, postaraj się, zrób coś, pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedoczytałem ... Wprowadź jeszcze jedną daną, napisz, że ma być 1 albo 2, i jeśli jest 1 to rób pole, jeśli 2 obwód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedoczytałem ... Wprowadź jeszcze jedną daną, napisz, że ma być 1 albo 2, i jeśli jest 1 to rób pole, jeśli 2 obwód :)

 

o co chodzi że ma być 1 albo 2. daj przykład całego algorytmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schemat:

 

zaczynasz

pytasz o promień

pytasz co zrobić (jeśli liczyć pole wpisz 1, jeśli obwód wpisz 2)

i teraz sprawdzić jesli wybrane 1 zrobić pole, etc ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ale gdy wybieram 2 to oblicza pole (dałem to w warunku) gdy 1 to oblicza pole. ale równie dobrze moge wpisać co innego i i tak będzie mi obliczać obwód... I możesz mi napisać schemat krok po kroku łącznie z wprowadzaniem danych. Sorki że tak nalegam ale kompletnie zielony jestem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że jest pi w programie, tego nie wiem, ale 3.14 to właśnie pi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj wpisywać czy wchodzi słownie 'pi', może w cudzysłowach, albo jakoś, niestety nie znam tego programu tak dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...