Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

oizo76

LG 32ld450-czyli TV LCD full hd jako monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem, więc nie mogłem użyć :P. Teraz mam przejściówkę DVI-HDMI i kabel HDMI - chodzi ładnie :).

 

 

Napisz cos wiecej.

Zadowolony jestes z zakupu czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do tamtego HP, ale ogólnie jestem "hepi" :).

 

W BFBC2 nareszcie przyzwoicie widzę potencjalne ofiary biegnące w oddali i lepiej się celuje przy zoomie ;D. Ale w moim starym ET to już instant fov z 90 na 110 musiałem przestawić, bo wszystko jest zbyt wielkie i szybciej się wzrok męczy jakoś. Ładnie przedstawiają się latające flaki zombiaków w L4D2... no i te KRWAWE HEDSZOTY! ;D.

 

Ładne kolorki w trybie obrazu Gry :). Przy wyłączonej tej opcji (czyli standardowe ustawienia TV?) zbyt duży kontrast jest wydaje mi się. Polecasz jakieś ustawienia konkretne dla uzyskania realnej (bardziej rzeczywistej) kolorystyki? Czytałem, że korzystasz jedynie z Trybu PC, jednak nigdzie czegoś takiego nie znalazłem. Ustawiłem też proporcje obrazu 1:1. Z jakiegoś dziwnego powodu przy 19:6 obraz jest jakby przybliżony i cześć pulpitu jest poza ekranem, chociaż rozdziałka jest ustawiona również na full hd ;p. A tak to nic więcej nie ustawiałem, bo nie wiedziałem nawet czy coś ruszać powinienem. Miły tryb oszczędzania energii :). W nocy włączam średnie lub maksymalne. Za dnia mniejsze, ale to zależy jeszcze od aktualnego "widzi mi się" ;).

 

Chciałem też porównać mojego CRT 21" HP P1130 do nowego nabytku. Niestety nie wiem czy jest możliwość (a przynajmniej nie znam jej), aby ustawić klonowanie ekranu, jednak każdy z wyświetlaczy aby miał własną rozdziałkę. Na CRT full hd wygląda komicznie ;D. Odpaliłbym jakąś gierkę i się pobawił :P. Póki co udało mi się tylko przykombinować z filmami, a dokładniej fragmovie ;D. Na CRT odpaliłem plik z kompa, a na TV z podczepionego pod niego pendrive ;). Zauważyłem, że na CRT wciąż miałem zbyt dużo niebieskiego odcienia, chociaż kiedyś już raz z tym walczyłem :P. Ale spadek płynności odtwarzania plików 720p jest zauważalny przy wyświetlaniu na raz dwóch pulpitów - 1920x1080 i 1280x1024 :E. Chociaż czasem i z samym TV podłączonym widać gorszą płynność o dziwo. Jak dobrze pójdzie, to jeszcze jutro GTX460 dorwę, ale niekoniecznie ;D. Wcześniej jeszcze muszę odpalić 3DMarka06 na starej grafie w full hd, a później na nowej grafie :). Ciekawe, jaka różnica będzie. Zahaczę jeszcze o 1280x1024. Ten TV wyświetlając taką rozdzielczość nie będzie miał wpływu na wynik w porównaniu do testu na takiej samej rozdziałce na CRT?

 

Co by tu jeszcze napisać... pilot mógłby jednak mieć cichsze przyciski sterowania ("szczałki") i potwierdzenia :P. Ale reszta jest niesłyszalna na szczęście.

 

Siedzę teraz na lapku podpiętym pod TV kablem hdmi-hdmi i wyświetla rozdzielczość full hd. Przy pomocy VGA mogłem góra ustawić 1600x1200 bodajże. Tylko przyglądając się oknu przeglądarki widzę jakby leciutko ziarnisty/rozmyty obraz, albo mi się wydaje :hmm:. Na podłączonym PC tego nie zauważyłem, wydawał się ostry jak żyleta. Jutro jeszcze przypatrzę się ;p.

 

Co do głośników... dadzą radę, ale nie oczekuj wyśmienitego basu ;).

 

Podłączyłem również mój aparat przy pomocy czinczy, ale wyświetlany obraz był masakryczny :E. Przez USB aparat nie został rozpoznany i była dupa, a hdmi w nim nie mam, aby sprawdzić :P.

 

No i wreszcie znalazłem sens ścią... znaczy kupowania filmów 720p (w sklepie na DVD taki znaleźć to by była porażka :E) i 1080p ;D. Muszę jeszcze tylko znaleźć jakieś fajne prv track... znaczy ekskluzywne sklepy, gdzie mogę szybko dostać popularny materiał w ekstra jakości ;D. Nie chcę płacić bez potrzeby za "szybkie wymiany", "gorące pliki" i inne, a czekanie na dostawę kilka dni nie rajcuje mnie :E.

 

Jakieś pytania/propozycje? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, podłączyłem teraz za pomocą kabla DVI-HDMI, ustawiłem 1080p, złącze na "PC", 1:1 Pixele i obraz z Windowsa (czcionki oraz zaznaczenia) wyglądają gożej - jakieś takie postrzępione, a gdy zaznaczę ikonę jej podpis staje się niewyraźny. Filmy oczywiście ciut lepiej, ale nie o to chodziło.

Wróciłem więc do kabla DVI-RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy pomogą jak ustawić ten tryb PC gdyż na kablu hdmi-dvi mam postrzępione krawędzie czego nie było dvi-dsub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna prosic o zdjecia z jakies konsoli w Trybie pc i bez trybu PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy pomogą jak ustawić ten tryb PC gdyż na kablu hdmi-dvi mam postrzępione krawędzie czego nie było dvi-dsub

Wciskasz na pilocie Input, następnie niebieski przycisk i tam sobie w lewo/prawo wybierasz tryb PC :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawuje się w roli monitora model 32LD550? Jest lepiej, gorzej, a może bez różnicy (interesuje mnie obraz i input lag) w stosunku do LD450? Interesuje mnie ten model bo aktualnie mam okazję oglądać obraz Full HD z laptopa na 42LD550 więc miałbym jakiekolwiek porównanie. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma matryce matryce blyszczaca, czy matowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że matryca jest matowa, ponieważ nie kwalifikuje się pod błyszczącą, a takie dałeś mi do wyboru. Tak, matryca jest czymś pomiędzy. Lecz jaki to ma związek z moim pytaniem, na które w dalszym ciągu oczekuję odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, zakupiłem ten TV, ale mam problem z podłączeniem :/ Tzn po podłączeniu monitora kablem DVI - Hdmi i wybraniu trybu PC, nie mam możliwości wybrania opcji 1:1. A w opcji 16:9 obraz jest przycięty (tzn, na ekranie jest ładna czarna rameczka dookoła pulpitu). W ustawieniach karty pokazuje rozdzielczość 1920x1080 to samo po naciśniećiu info na monitorze. Ten sam problem jest na obu wejściach hdmi w TV. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, matryca jest czymś pomiędzy. Lecz jaki to ma związek z moim pytaniem, na które w dalszym ciągu oczekuję odpowiedzi?

 

Czy Ty jestes myslacy?

 

Prosze o odpowiedz jak to w koncu jest z ta matryca. Pol-mat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty jestes myslacy?

 

Prosze o odpowiedz jak to w koncu jest z ta matryca. Pol-mat?

 

 

 

Tak to polmat.

 

Chłopaki, zakupiłem ten TV, ale mam problem z podłączeniem :/ Tzn po podłączeniu monitora kablem DVI - Hdmi i wybraniu trybu PC, nie mam możliwości wybrania opcji 1:1. A w opcji 16:9 obraz jest przycięty (tzn, na ekranie jest ładna czarna rameczka dookoła pulpitu). W ustawieniach karty pokazuje rozdzielczość 1920x1080 to samo po naciśniećiu info na monitorze. Ten sam problem jest na obu wejściach hdmi w TV. Co robić?

 

 

Jaka masz grafike? Bo jesli radeona to czarna ramke wylacza sie w ustawieniach Catalystow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaaaaardzo prosze , o zdjecia jak wyglada darmowa gra LOL (League Of Legends) w Full HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda podłaczenie dźwięku z PC do TV ?

 

 

Przykładem - podłączam tv do karty graficznej porzez złącze HDMI

 

Jak mam podłaczyc dzwięk ? nie zauważyłem złącza Jack , a jak podlacze przez czincze , to nie bede miał chyba głosu na trybie HDMI ?

 

 

Nie wiem czy jeszcze Cie to interesuje-ale jestem winien wyjasnienie.

 

Po podłaczeniu mojej karty graficznej(gtx480) poprzez dvi-hdmi mam dzwiek na telewizorze.Głosniczki graja przyzwoicie,choc basów tak waznych w grach, prozno tu szukac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie kupię 32LD465 , tam gdzie go kupuje jest tańszy niż ld450 :) Jeżeli ktoś ma jakieś wskazówki i porady dotyczące użytkowania. Niech pisze na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze Cie to interesuje-ale jestem winien wyjasnienie.

 

Po podłaczeniu mojej karty graficznej(gtx480) poprzez dvi-hdmi mam dzwiek na telewizorze.Głosniczki graja przyzwoicie,choc basów tak waznych w grach, prozno tu szukac ;)

 

 

A podłaczałes na płycie głownej kabel 2pinowy do karty graficznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłaczałes na płycie głownej kabel 2pinowy do karty graficznej ?

 

 

Nie,nic nie podłaczałem do karty graficzniej oprócz zasilania oczywiscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nic nie podłaczałem do karty graficzniej oprócz zasilania oczywiscie ;)

 

Rozumiem , czyli musze kupic ODRAZU kabel DVI-HDMI , nie moze byc HDMI-HDMI + przejsciówka

 

Teraz pytanie jaki kabel masz i za ile bo szukam jakis tanich kabli (oczywiscie miedz beztlenowa) na ktorych obraz będzie w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , czyli musze kupic ODRAZU kabel DVI-HDMI , nie moze byc HDMI-HDMI + przejsciówka

 

Teraz pytanie jaki kabel masz i za ile bo szukam jakis tanich kabli (oczywiscie miedz beztlenowa) na ktorych obraz będzie w porządku

 

 

jakis tani kabel z ebaya,dvi-hdmi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam DVI-HDMI i dźwięku na TV nie mam. Inny model LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam DVI-HDMI i dźwięku na TV nie mam. Inny model LG.

 

 

Moze to wina karty graficznej?szczerze mowiac nie wiem-nie zglebialem tematu-raz dziwk mi sie sam właczyl na tv :) zdziwilem sie lekko-ale jak wspomnialem uzywam glosnikow zewnetrznych wiecw temat sie nie wgłebialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam DVI-HDMI i dźwięku na TV nie mam. Inny model LG.

 

Mozliwe ze musisz podłączyc do takiego gniazda (jeżeli takowe w płycie głownej masz)

 

http://www.fixya.com/uploads/Images/693422D.JPG

 

Poprzez kabel 2 pinowy , jezeli takowy dostałes do karty graficznej (i o ile karta graficzna ma takie wyjscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...