Skocz do zawartości
kad2

Gra o tron (Game of Thrones)

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie chyba wrażenia jednak są więcej niż pozytywne skoro serial od razu dostał 2 sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako osoby nie czytającej książki wygląda to średnio na razie. Oczywiście jak przystało na HBO widać, że jest to porządnie zrealizowane ale mimo wszystko nie zaciekawiło mnie jakoś szczególnie. Źle nie jest, w porównaniu do takiego Camelotu to i tak wypada o niebo lepiej, jednak rewelacji na razie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie Książka Martina to zupełnie nie materiał na książke. Ale na serial całkiem dobre ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksiazki nie czytalem ale poczatek naprawde swietny, widac rozmach i spory buzdzet. bardzo dobry klimat, scenografia i ujecia.

a narzekac na nude i mnogosc dialogow moga chyba tylko fani prison breaka i dextera

Edytowane przez crasch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki serialowi Martin będzie miał motywację żeby dokończyć sagę. :)

Ostatni tom sagi ma być wydany 12 lipca, oczywiście wersja angielskojęzyczna ale pewnie tłumaczenie też pojawi się niedługo potem.

A co do produkcji HBO- pierwszy odcinek Gry o tron w sumie w porządku ale bez rewelacji. Z drugiej strony taką książkę trudno przenieść na ekran, więc i tak nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek bardzo dobry,mur robi wrażenie,to będzie mocne,mroczne fantasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie taki +18 LOTR wsrod seriali. Ja jako milosnik ich jestem wprost uradowany, ze bede mial okazje obejrzec dzielo takiego formatu w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem wersje HD, piękna scenografia, kostiumy, dbałość o detale, zapowiada się bardzo ciekawie ;)

 

Podoba mi się klimat, teraz nie mam wyjścia i muszę sięgnąć po książkę, która już się kurzy z kilka tygodni na półce.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no serial świetny, aż nabrałem ochoty na książkę, bo ciężko tak czekać na każdy następny odcinek tydzień :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-gi odcinek jeszcze bardziej wciąga :) Książkę już zaczęłem czytać, widać że nawet wiernie odtwarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi odcinek trzyma poziom, a może nawet ciekawszy niż prolog.

 

Ciekawe, czy całą pierwszy tom upchną w tych dziesiecioodcinkowym serialu, czy zostawia cos na drugi sezon (czy raczej materialem bedzie drugi tom "Starcie królów"?). Nie pamiętam dokładnie "Gry o tron", ale wydaje mi sie, ze akcja idzie naprawde szybko (a jednocześnie nie ma się wrażenia, że za szybko). Potwierdzam słowa Gniewnyzima, że jak na razie serial odtwarza wiernie to, co napisał Martin w swojej książce. Oby tak dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 właśnie najlepszy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest dobrze - moim zdaniem co najmniej tak dobry jak pierwszy otwierający historię. Klimat w serialu jest genialny. :thumbup: Scenografia kapitalna, to jest drugi w ostatnim czasie - po Boardwalk Empire - serial, który w tym aspekcie stoi na tak mistrzowskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem dotychczasowe odcinki. Przyznaje na prawdę mi się spodobało. Masa intryg, sporo bohaterów, ciekawe dialogi. Dotychczas też nie oglądałem nic w klimacie fantasy i średniowiecza.

Są fajne Kobiety, walki na miecze, "tajemne zło za wielkim murem", i bractwo pilnujące porządku. No i postać Tyrion'a Lannister'a. Wszystko, imo ciekawie wykonane i zagrane.

 

Z miłą chęcią, będę oglądał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w serialu ma być

większy nacisk na romans Lorasa z Renly'm

niż w książce. Więc będę kontent 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś Wiedźminka nakręcił z takim rozmachem, ahhh :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jestem kontent, chociaż nawet za bardzo.

 

Można było trochę subtelniej to pokazać...

 

Ale przynajmniej nie będzie niejasności 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jestem kontent, chociaż nawet za bardzo.

 

Można było trochę subtelniej to pokazać...

 

Ale przynajmniej nie będzie niejasności 8:E.

Dla mnie to było za mocne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to było za mocne :E

*ślurp*

 

8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego wątku w ogóle nie pamiętam z książek. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo było wspomniane tylko mimochodem, i do tego w domyśle. Ogólnie kładzenie nacisku na pokazanie gejowskiej miłości i marnowanie czasu na tego typu pierdoły, zamiast chociażby zrobienia porządnego prologu (to co pokazali miało klimat jakiegoś Świtu Martwych czy tym podobnego wytworu klasy C) to jakaś kpina. Moja opinia jako znającego szczegółowo PLiO: serial jest zbyt słaby by sie nim zachwycić, ale na tyle dobry by nie przejść koło niego obojętnie, trzeba po prostu patrzeć na niego jak na pochodną książki. Ot, taki zapychacz czasu do czasu wydania DwD. Nie da sie skompresować ~800 stron w kilku odcinkach serialu tak, by nie stracić klimatu pierwowzoru, wprowadzili za dużo uproszczeń. Dobrze chociaż, że Dany gra fajna dupcia, efekt psuje sie co prawda od razu jak coś powie, ale nie ma ideałów na tym świecie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat sam wstęp w prologu trwał strasznie krótko, ja bym troszke zaskoczony taka wizja, ale jestem daleki do negatywnych opinii. Sam serial podoba mi się strasznie, zdecydowanie jeden z fajniejszych ostatnich lat. Uproszczenia zawsze znajdują się w adaptacjach, od tego nie da sie uciec, ale moim zdaniem tworcy serialu calkiem wiernie odzwierciedlaja to, co zostalo spisane przez Martina. Zachowując przy tym klimat. Do tego niemalże wyśmienicie dobrano towarzystwo aktorskie - tylko ta nieszczęsna Cat. ;(

 

Teraz zacznie sie ciekawa akcja. :D

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego niemalże wyśmienicie dobrano towarzystwo aktorskie - tylko ta nieszczęsna Cat. ;(

Sansa jak na trzynastolatkę też jakby wyrośnięta, wzrostem dorównuje Robertowi. Do tego Theon jest beznadziejny, Robb też mnie nie przekonuje. Dobrze chociaż, że Jaimie i Tyrion ratują sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sansa jak na trzynastolatkę też jakby wyrośnięta, wzrostem dorównuje Robertowi. Do tego Theon jest beznadziejny, Robb też mnie nie przekonuje. Dobrze chociaż, że Jaimie i Tyrion ratują sytuacje.

Troszkę tak, ale mnie aż tak to nie przeszkadza. Theon faktycznie nie do końca taki, jak sobie wyobrazałem, Robb nieco lepiej, ale on i tak na razie malo wystepuje na ekranie.

 

Rodzinka Lannisterów cala jest swietna. Lepiej aktorow chyba dobrac sie nie dalo :D

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...