Skocz do zawartości
kad2

Gra o tron (Game of Thrones)

Rekomendowane odpowiedzi

Gra o tron (tytuł oryg. A Game of Thrones) to pierwszy tom siedmioczęściowej sagi fantasy Pieśń Lodu i Ognia amerykańskiego pisarza George'a R. R. Martina.

O fabule książki więcej tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_o_tron

http://en.wikipedia.org/wiki/Game_of_Thrones_(TV_series)

 

Strona główna serialu:

 

Official Site

 

Info na filmweb:

 

Filmweb

 

Zwiastuny:

 

 

W obsadzie znalazł się między innymi Sean Bean.

 

Producent:HBO

Premiera:kwiecień 2011

 

 

Jestem ciekawy co z tego wyjdzie,jako że książkę czytało się bardzo przyjemnie.W kręceniu serialu uczestniczy też sam autor sagi,czyli R.R Martin,co dobrze wróży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste, ze czekam, jak na kazdy serial od hbo, zapowiada sie bardzo fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama seria mnie nie rajcuje. Ale na serial czekam.

Ale musze przyznać, że głównie z jednego powodu. Seriali fantasy to praktycznie nie ma ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tego nie spieprzyli. Może dzięki serialowi Martin będzie miał motywację żeby dokończyć sagę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miód wylewa się z ekranu, świetnie się zapowiada - czekam z utęsknieniem. Chyba bardziej ostrzę sobie ząbki na to niż na Borgiów. :)

 

Dobrze, że tylko miesiąc do premiery. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczylem zajawke w tv, to pomyslalem, ze to jakis nowy film bedzie w kinach..

zapowiada sie ciekawie i z rozmachem...

tylko szkoda, ze tak rozbite w czasie te odcinki i tak ich malo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie pierwszy serial od bardzo długiego czasu, który zamierzam obejrzeć od dechy do dechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczylem zajawke w tv, to pomyslalem, ze to jakis nowy film bedzie w kinach..

zapowiada sie ciekawie i z rozmachem...

tylko szkoda, ze tak rozbite w czasie te odcinki i tak ich malo...

jak rozbite w czasie? co tydzien jak w kazdym serialu

a ilosc 10 na sezon tez jest raczej standardowa. oczywistym jest, ze kolejne serie powstana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz przeczekać te 10 tygodni i wsunąć hurtem, niczym 10-cio godzinny film :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość reklam przy drodze do domu sprawiła, że zainteresowałem się tym serialem i nie mogę się już doczekać 18 kwietnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David Poland napisał w recenzji, że "tyle frajdy z oglądania HBO nie miałem od czasu Rodziny Soprano", że jest kompleksowo, ale można się połapać bez czytania książki, inteligentnie, ze zrozumieniem bohaterów, jest seks i przemoc i generalnie serial nie zawodzi.

 

Alan Sepinwall też porównuje do "Rodziny Soprano", "Wire" i "Deadwood". Matt Zoller-Seitz też, ale zaznacza, że to nie aż ten poziom, ale podobne podejście, kompleksowe, inteligentne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w gazecie, że dziś o 22 pierwszy odcinek na odkodowanym na ta okazję HBO. Zobaczymy co to warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem pierwszy odcinek i dla mnie bomba. Ocena pierwszego odcinka dla mnie 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy epizod jak dla mnie bardzo przecietny. Poza erotycznymi scanami nic ciekawego sie nie wydarzylo. :P 6/10

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było ruchanie, były cycki, były odpadające głowy. 10/10.

Edytowane przez iniside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skusilo mnie wczoraj to odkodowane HBO, ale zeby jakis specjalny zachwyt wzbudzil, to nie powiem :)

brakowalo jakiegos ciekawego watku, rozwiniecia... wszystko takie urwane, niedomowione jak dla mnie.. nie zachecalo do dalszego

ciagu i sledzenia przygod...

jedynie watek Kala i ksiezniczki byl interesujacy.. :P;)

"NO".. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy epizod jak dla mnie bardzo przecietny. Poza erotycznymi scanami nic ciekawego sie nie wydarzylo. :P 6/10

Fakt, trochę to wszystko przegadane. Źle się tego nie oglądało, ale te sceny gadane strasznie się dłużyły. Ciekaw jestem następnych odcinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje jak ten pierwszy odcinek odebrały osoby które książki nie znają. Mi osobiście bardzo się podobał, ale fabułę znam już od dawna. Wielki plus za to jak jest pokazany Jaime - dokładnie tak go sobie wyobrażałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek oceniam na 8/10.

Nie podobała mi się zmiany w prologu w stosunku do tego co było w książce.(pewne szczegóły były różne,na przykład "inni").

Jeszcze lekko mnie drażni Catelyn,może dlatego ze zupełnie inaczej sobie ją wyobrażałem.

Reszta ma plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia osoby nieznającej książek - może być. Sam nie wiem na co liczyłem. Może brakło jakiejś konkretniejszej akcji, odcinek chyba bardziej był skupiony na przedstawieniu większości bohaterów. Zresztą pierwszy odcinek Spartacusa też średnio mi się podobał, ale później to już było im dalej tym lepiej, że aż chamsko było, że się skończyło. Więc żywię nadzieję, że tu będzie podobnie. Za pierwszy odcinek się należy 7+/10 (plusik za cycki :E ) I na pewno bardziej mi się podobało niż pierwszy odcinek Camelotu, tam nawet cycki Evy Green nie pomogły i po pierwszym zarzuciłem oglądanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę to wszystko przegadane. Źle się tego nie oglądało, ale te sceny gadane strasznie się dłużyły. Ciekaw jestem następnych odcinków.

Później dużo lepiej nie będzie - przynajmniej w powiesci jest bardzo duzo rozmów. Tutaj, zamiast duzej ilosci akcji, przodują intrygi polityczne. Są mocniejsze momenty, ale to tylko momenty. :)

 

Wielki plus za to jak jest pokazany Jaime - dokładnie tak go sobie wyobrażałem :)

Ja też - reszta aktorów w sumie też wydaje się pasować (na początku nie byłem przekonany do odtwórcy Tyriona - ale jest OK). Poza Cat, która w ogóle NIE pasuje do postaci nakreslonej w ksiazce - jej charakter zgoła odmienny wręcz...

 

Ogólnie szału nie ma - coś na poziomie Borgiów. Niemniej jednak wrażenia pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...